Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2007., 22:03   #21
Quote:
Jejac kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Ja sam još jedna zabrinuta trudnica.
Sada sam u 17. tjednu trudnoće. Čudno mi je što svi pišete da ste na te pretrage išli zbog nekih posebnih razloga a kod nas u Rijeci se te sve pretrage rade već nakon prvog pregleda kao rutinski (barem kod moje ginekologice koja je privatna.).Naime, na mojim nalazima su svi IgM negativni međutim na Toxoplasmi je IgG pozitivan tj.62 IU/ml. Moja ginekologica je rekla da to znači da sam vjerojatno kao mala preboljela toxoplasmu budući da imam tako puno tih antitijela (sve preko 8 IU/ml je pozitivno). Problem nastaje ukoliko bi se taj virus ponovno aktivirao, što se zna dogoditi u trodnoći, stoga me moja gin poslala da nakon mjesec dana ponovimo taj nalaz.Ukoliko bi sad bio pozitivan, morala bi popiti jednu dozu antibiotika i navodno se tako rješava problem. Inače, ukoliko se toksoplasma ne liječi, moguće je da se dijete rodi slijepo, ili bez nekih ekstremiteta npr.prstića, šake ili sl.Ne daj Bože nikome.Zanimljivo je to da nikada nisam imala mačku niti sam se posebno s njima susretala. Uglavnom, kad su mi nalazi stigli kod gin koju imam preko socijalnog ona je rekla da su u redu. Tek me moja privatna gin upozorila na moguće komplikacije zbog toga. Od tog dana sam ful prestrašena,jedva čekam da mi budu gotovi ti ponovljeni nalazi i molim Boga da bude sve ok. Eto toliko za prvi put, ako netko ima još nekakva iskustva s time ili kakav savjet, molim da se javi.
Pozdrav svima.[/I]
Ta tvoja ginićka vjerojatno diže frku bezveze, nemam nalaze pri ruci ali meni je IgG na apsolutno sve bio pozitivan (osim herpesa), IgM negativan. Ko što je netko gore rekao, IgM je bitan a čak ni on ne mora značiti nedavnu infekciju, odnosno teško je odrediti vrijeme zaraze pa se rade dodatni testovi. Koliko ja znam, šanse da se virus reaktivira su toliko male da su teorijske prirode, tj. gotovo nikakve (tako je meni rečeno od strane specijaliste). Pogledaj si nalaz, ak na njemu niš ne piše (ponovna kontrola ili tak nekaj), nemaš beda. I nazovi rađe tam di si radila nalaz pa nek ti netko od njih to kaže.

Problem je kaj je medicina ogromno područje i ginekolog nemre to tak dobro interpretirati ko imunolog zato bolje njih nazovi, meni je moja isto zbog IgG-a slagala frku pa sam ja nju malo educirala
pixiedixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:32   #22
Quote:
Jejac kaže: Pogledaj post
Bok svima,

Ja sam još jedna zabrinuta trudnica.
Sada sam u 17. tjednu trudnoće. Čudno mi je što svi pišete da ste na te pretrage išli zbog nekih posebnih razloga a kod nas u Rijeci se te sve pretrage rade već nakon prvog pregleda kao rutinski (barem kod moje ginekologice koja je privatna.).Naime, na mojim nalazima su svi IgM negativni međutim na Toxoplasmi je IgG pozitivan tj.62 IU/ml. Moja ginekologica je rekla da to znači da sam vjerojatno kao mala preboljela toxoplasmu budući da imam tako puno tih antitijela (sve preko 8 IU/ml je pozitivno). Problem nastaje ukoliko bi se taj virus ponovno aktivirao, što se zna dogoditi u trodnoći, stoga me moja gin poslala da nakon mjesec dana ponovimo taj nalaz.Ukoliko bi sad bio pozitivan, morala bi popiti jednu dozu antibiotika i navodno se tako rješava problem. Inače, ukoliko se toksoplasma ne liječi, moguće je da se dijete rodi slijepo, ili bez nekih ekstremiteta npr.prstića, šake ili sl.Ne daj Bože nikome.Zanimljivo je to da nikada nisam imala mačku niti sam se posebno s njima susretala. Uglavnom, kad su mi nalazi stigli kod gin koju imam preko socijalnog ona je rekla da su u redu. Tek me moja privatna gin upozorila na moguće komplikacije zbog toga. Od tog dana sam ful prestrašena,jedva čekam da mi budu gotovi ti ponovljeni nalazi i molim Boga da bude sve ok. Eto toliko za prvi put, ako netko ima još nekakva iskustva s time ili kakav savjet, molim da se javi.
Pozdrav svima.[/I]
Ne moraš se bojati, nalaz ti uopće nije bed, bitno da nemaš pozitivam IgM, kao što je u mom slučaju.. .
Bila sam kod stručnjaka na infektologiji,pogledao je nalaz i rekao da on smatra da je došlo do reaktivacije virusa, ali da to nije tako jako opasno kao što bi bilo da sam se sad prvi put zarazila tim virusom.
Radila sam i dodatne testove (viremiju) i nije mi pronađen dnk virusa, što je on rekao da ide u prilog njegvom mišljenju.

Rekao je da smatra da su šanse da se zarazi plod minimalne....sve svoje nade polažem u to njegovo znanje i mišljenje...
Trudim se ne razmišljati previše o tome, al opet, nemogu si pomoći a onda me svaki put tako steže oko srca da mislim da će puknuti....
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:58   #23
mačka me ogrebla.. doktorica me poslala na TORCH.

Danas stigao nalaz.

Najzanimljivije je da sam na toxoplazmu negativna a pozitivna sam na
RUBELLA IgG 36
Citomegalovirus (CMV) IgG 2,4

Kaj to znači majke vam?
Rubeola? pa zar to još postoji? A kako se dobija taj citomegalovirus?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:39   #24
Ja bi ti neš pametno rekla, ali nemam pojma o tome...probaj guglat malo, ali isto tako ne uzimaj sve zdravo za gotovo, vidi s doktoricom ipak oni nešto znaju
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:40   #25
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ja bi ti neš pametno rekla, ali nemam pojma o tome...probaj guglat malo, ali isto tako ne uzimaj sve zdravo za gotovo, vidi s doktoricom ipak oni nešto znaju
a mislim da to će znat oni infektolozi...

thx bejb
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:40   #26
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
mačka me ogrebla.. doktorica me poslala na TORCH.

Danas stigao nalaz.

Najzanimljivije je da sam na toxoplazmu negativna a pozitivna sam na
RUBELLA IgG 36
Citomegalovirus (CMV) IgG 2,4

Kaj to znači majke vam?
Rubeola? pa zar to još postoji? A kako se dobija taj citomegalovirus?
malo vise gore ti pise:
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Ono kaj ti je označeno sa IgG (kao pozitivno) to znači da si preboljela i sve ok, ne smije biti IgM, to bi značilo da je virus sad aktivan.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:52   #27
thx leonee. ma kad dobiješ taj papir jednpostavno ti ruke počnu drhtati!

razum se izgubi i obuzme te strah
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:09   #28
i meneje mačka ogrebala ,ali nisam mislila da to može biti nešto loš.Maca je cjepljena i inače se cijeli život susrećem sa mačkama i imam mačku.Sda ste me zabrinule........savi pregleda je prošao super i sve je ok.Zadnje šta sam radila je prenatalni test i on je ok inače me ginićka nije na ništa drugo slala i rekla je da nema potrebe
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:23   #29
sad sam tražila nalaze koje sam radila na samom početku trudnoće koje mi je ginićka pregledala i znači da je sve ok.
čim više čitam po knjigama na šta sve moramo pazit i više se informiram oko sveg dođe mi zlo odmah sam zabrinuta.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:23   #30
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
thx leonee. ma kad dobiješ taj papir jednpostavno ti ruke počnu drhtati!

razum se izgubi i obuzme te strah
znam.. been there, done that..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:34   #31
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
i meneje mačka ogrebala ,ali nisam mislila da to može biti nešto loš.Maca je cjepljena i inače se cijeli život susrećem sa mačkama i imam mačku.Sda ste me zabrinule........savi pregleda je prošao super i sve je ok.Zadnje šta sam radila je prenatalni test i on je ok inače me ginićka nije na ništa drugo slala i rekla je da nema potrebe
toxoplazmu prenose između ostalog i mačke
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:44   #32
znam ,kao i sirovo meso ali nalaz na tokso je negativan
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 19:46   #33
ma da! saznala to danas ali zamisli mislila sam ako će mi na kaj biti pozitivan to je na toxoplazmu! Ogrebla me fanjski

I sad na to negativan a na ostalo pozitivan. I kaj reći?!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 20:07   #34
ne brini i vidi šta će ginić reć,ja sam ju radila mislim tosko prije nego me ogrebala .ono šta mi je ginićka rekla je to da ako sam prije trudnoće imala mačku nema brige jer se to preboli ,sad opet sto ljudi sto čuti tako i mišljenja lječnika neznaš više kom vjerovat
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 20:18   #35
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ne brini i vidi šta će ginić reć,ja sam ju radila mislim tosko prije nego me ogrebala .ono šta mi je ginićka rekla je to da ako sam prije trudnoće imala mačku nema brige jer se to preboli ,sad opet sto ljudi sto čuti tako i mišljenja lječnika neznaš više kom vjerovat
a ići ću infektologu! Danas kada je jedna trudnica uzela nalaz valjda je na sve bila pozitivna počela je tako plakati i vrištati u bolniciu.. da sam se još više naježila kad sam to vidjela!

neka malformacije gadne ostavljaju ta grupa TORCH-a na plod
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 21:13   #36
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
mačka me ogrebla.. doktorica me poslala na TORCH.

Danas stigao nalaz.

Najzanimljivije je da sam na toxoplazmu negativna a pozitivna sam na
RUBELLA IgG 36
Citomegalovirus (CMV) IgG 2,4

Kaj to znači majke vam?
Rubeola? pa zar to još postoji? A kako se dobija taj citomegalovirus?
Gle, imaš IgG na rubeolu pozitivan vjerojatno zato kaj si cijepljena protiv nje u osnovnoj školi i do dan danas su ti antitijela tu (kaj je dobro). CMV je užasno čest virus koji je preboljelo 90% odraslih osoba (a da ni ne znaju, opasan je samo u trudnoći). Ako si ga preboljela, imaš pozitivan IgG (kaj je opet dobro).

Stoga nisi pozitivna na te bolesti nego si ih preboljela ili si cijepljena pa sad imaš imunitet (koliko je jak, ovisi o količini IgG-a, te brojke ne znam). IgG nikad nije problem osim ako nije iznimno visok ili se počne mijenjati. IgM je bitan.
pixiedixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:30   #37
Dali se TORCH-test može napraviti prije trudnoće?
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:31   #38
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Dali se TORCH-test može napraviti prije trudnoće?
može naravno. danas mi rekao ginekolog da se u bogatim zemljama i radi. kod nas ono na jedvite jede jer je skupa pretraga
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:48   #39
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
mačka me ogrebla.. doktorica me poslala na TORCH.

Danas stigao nalaz.

Najzanimljivije je da sam na toxoplazmu negativna a pozitivna sam na
RUBELLA IgG 36
Citomegalovirus (CMV) IgG 2,4

Kaj to znači majke vam?
Rubeola? pa zar to još postoji? A kako se dobija taj citomegalovirus?
ne mora samo mačka biti prijenosnik toksoplosmose..to što te ogrebala ne znači puno
sto se tiče rubeole, ne znam koje si ti godište, ali mi smo se sistematski cijepili protiv rubeole i zbog toga sam pozitivna (primjer)

sto se tice cytomegalo virusa - malkoc sam čitala i u nekoj literaturi stoji da bi se trebao ispitati imuni sistem majke te da o tome ovisi i terapija..
ne bih ja čekala mjesec dana, posavjetuj se ti sa drugim liječnikom..jer su posljedice zabrinjavajuće..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:52   #40
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne mora samo mačka biti prijenosnik toksoplosmose..to što te ogrebala ne znači puno
sto se tiče rubeole, ne znam koje si ti godište, ali mi smo se sistematski cijepili protiv rubeole i zbog toga sam pozitivna (primjer)

sto se tice cytomegalo virusa - malkoc sam čitala i u nekoj literaturi stoji da bi se trebao ispitati imuni sistem majke te da o tome ovisi i terapija..
ne bih ja čekala mjesec dana, posavjetuj se ti sa drugim liječnikom..jer su posljedice zabrinjavajuće..

jesam danas sam bila. Treba gledati da li je IGM ili IGG kod mene je IGG (neka antiglobulinska tijela). Rubeolu sam dobila cjepivom (antitjela) a Citomegalovirus ne znam iako doktor kaže da ga ima jako jako puno.
Najviše ima toxoplazme koja se dobije i od mačijih izmeta (npr kupiš salatu na koju je kakala mačka). I ti ju loše opereš ili jedeš u restaču takvu.. možeš se zaraziti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.