Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2005., 11:58   #61
osim zbukanjem i sl. cudima, mozes neravnine prikriti imitacijom sepa ili nekim dulux sarenim cudima na kojem se ne bi opazale toliko neravnine/nesavrsenosti
a to je opet rekla/kazala
jer nismo sigurni u kakvoj se stvarnoj situaciji nalazi sila necista
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:00   #62
Re: Gletanje

Quote:
Sila necista kaže:
Ovako...u mome novom stanu zidovi su ožbukani da te bog sačuva-imam brda, doline, uglavnom vrlo reljefno Moram gletati nanovo, a para za majstora nema-e pa nema mi druge nego zasukati rukave i obaviti to sama Kažu da moram kupiti: Glet masu, gladilicu, valjak, lopaticu, četku, lojtrice za gor i dol-za to nema frke, ali mene strah da nešto ne zaje....i zato
tips&tricks molim: zid ima strojnu betonsku žbuku, preko toga je farban sa dva jadna sloja disperzivne boje, štogod da to znači
Trebam li stavljati kakav međupremaz, koju glet masu kupiti, koliko za stančić od 30 kvadrata...
moje misljenje je da bolje prepustis strucnjaku
ak si vec navalila to sama rijesit, mozda da uzmes prvo jedan zid za vjezbu pa vidi jel ti ide ...
stancic ti je od 30 kvadrata ali to je puno vise kad gledas kvadraturu zidne plohe a ne poda
trebat ce ti puno zivaca i fizicke kondicije za to zavrsit
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:01   #63
Quote:
undercover kaže:
nikog nisam vrijedala, samo sam bila ironicna-jer mi je tvoja izjava bila nevjerojatna
ne volim kad ljudi generaliziraju, to sto si bila u par vikendica ne znaci da znas kako ljudi dolje zive
a zive potpuno isto kao i u drugim krajevima drzave
njen problem uopce nije vezan uz mjesto stanovanja
ima problem kao i vecina hrvata-majstori su lose napravili posao i sad ona mora sama spasavat situaciju..........
ja od mjesta stanovanja nisam pravila nikakav problem, a to sto si ti osjetljiva na to, to je vec drugi par carapa
samo sam nagadala s nekim pretpostavkama
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:04   #64
Re: Re: Gletanje

Quote:
undercover kaže:
moje misljenje je da bolje prepustis strucnjaku
ak si vec navalila to sama rijesit, mozda da uzmes prvo jedan zid za vjezbu pa vidi jel ti ide ...
stancic ti je od 30 kvadrata ali to je puno vise kad gledas kvadraturu zidne plohe a ne poda
trebat ce ti puno zivaca i fizicke kondicije za to zavrsit
s ovim se slazem, jer stan od 30 kvadrata je cirka 100 kvadrata ukupne plohe za pogletati, ustvari u 2 sloja (200 m2) ili vise pa racunaj koliko puta ces potegnuti gleterom
to je nekom majstoru dnevnica posla (100 m2 u jednom sloju) ukoliko je sve u redu da ne mora nanasati vise slojeva gleta/zbuke, betonfixa whatever, a amateru tjedni
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:07   #65
Re: Re: Re: Gletanje

Quote:
chani kaže:
bte ta gotova glet masa je za super ravne zidove ili se pak uglavnom koristi za zavrsnu ruku
jer cim je veca "rupa" ili pak neravnina, stavis ju u debljem sloju, scijedi se dolje

zato je za neravne povrsine bolji glet u prahu kojeg si doziras, hoces gusce ili rjede

za pocetnike je najbolji Ileglet koji je mekan i da se lijepo oblikovati, ravnati /peglati) po zidu,a prvenstveno jer ne susi tako brzo ko recimo teranil
barem po mojem iskustvu
a cuj, ja sam sad mami uredjivao sobu 20 m2, prvo sam sa Knauf fugenfulerom pokrpao sve rupe od kukica i cavlica sta su bile slike objesene, pa sam popravio oko razvodnih kutija sta je onaj ko je zbukao to sfusao i sve vece rupe koje su bile, i onda sa gotovom glet masom presao cijeli zid, nisam potrosio ni 3 kg, poslije posmirglao, pa pa malom spahtlom jos ak je ostao koji ris ili rupica zakrpao i to je bilo to, nisam 4 kg (gotove mase) potrosio na 20 m2 sobu, pofarbao i sad izgleda ravno ko spigl,

ali ako zid ima udoline i brda onda pomaze jedino ponovno zbukanje, drugo nista

btw. jel zna netko koliko uzimaju ovi za strojno zbukanje po kvadratu? nadogradjujem neke prostorije pa ce to trebati pozbukati izvana i iznutra i jeli zbukanje na ytong jeftinije od zbukanja na ciglu
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 12:24   #66
Re: Re: Re: Re: Gletanje

Quote:
dondo kaže:
a cuj, ja sam sad mami uredjivao sobu 20 m2, prvo sam sa Knauf fugenfulerom pokrpao sve rupe od kukica i cavlica sta su bile slike objesene, pa sam popravio oko razvodnih kutija sta je onaj ko je zbukao to sfusao i sve vece rupe koje su bile, i onda sa gotovom glet masom presao cijeli zid, nisam potrosio ni 3 kg, poslije posmirglao, pa pa malom spahtlom jos ak je ostao koji ris ili rupica zakrpao i to je bilo to, nisam 4 kg (gotove mase) potrosio na 20 m2 sobu, pofarbao i sad izgleda ravno ko spigl,

ali ako zid ima udoline i brda onda pomaze jedino ponovno zbukanje, drugo nista

btw. jel zna netko koliko uzimaju ovi za strojno zbukanje po kvadratu? nadogradjujem neke prostorije pa ce to trebati pozbukati izvana i iznutra i jeli zbukanje na ytong jeftinije od zbukanja na ciglu
u maminoj sobi to vjerojatno nije bilo prvo gletanje, zar ne?
zato sam i rekla da se taj gotovi upotrebljava za zavrsnu ruku
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 13:31   #67
Vidim ja da se cijela rasprava ovdije razvila, a bome skoro i zaratilo Hvala svima na savjetima, a glede brda i dolina-malo sam se premetaforički izrazila-zidovi imaju rupice i kvržice, nisu valoviti. Mene su uvjerili da je gletanje jednostavna stvar, no kad sam sve ovo pročitala..hmmm
Sila necista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 13:41   #68
e pa ako su samo rupice i kvrzice onda nije strasno
jedno je pogletat par rupica a drugo je pogletat cijele zidove od poda do plafona
pogletaj samo rupice a kvrzice obrusi i gotova stvar
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:09   #69
i ja sam gledala kako drugi gletaju pa rekoh: votafak? idem i ja to

ispalo je katastrofa, uopće nije jednostavno kako izgleda
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2005., 10:16   #70
Quote:
undercover kaže:
e pa ako su samo rupice i kvrzice onda nije strasno
jedno je pogletat par rupica a drugo je pogletat cijele zidove od poda do plafona
pogletaj samo rupice a kvrzice obrusi i gotova stvar
ako ima rupice ko sprungove, nadignutu farbu , cvjetove i sl. onda bi bilo pohvalno to namociti i sve postrugati dolje, pa zaravnati s nekom masom jer ondje gdje pokrpa ce drzati,ali ono sto nije pokrpala ce opet puknuti
ukoliko je to slucaj
ma mozes piskarat i nagadati o tome koliko hoces ak nisi na "mjestu zlocina"
btw fugenfiler je mrak za rupice kako ti je i dondo napisao
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 15:54   #71
Unhappy Gletanje zidova - molim pomoć

Znam da je bilo govora o ovome, ali.. Gletana mjesta na stropu su se raspucala ("racvjetala"). Sloj gleta nije bio debeo, prije gleta je stavljena impregnacija, u pitanju je kuhinja i dnevni boravak. Ima li kakva "caka" ili se jednostavno svaku godinu, dvije to mora ponovo raditi?
Hvala
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 16:06   #72
je li to gletano na novu zbuku ili na stari sloj gleta?
napisao si kuhinja, dnevni boravak, jesu li povezane, da li susis ves u dn. boravku, imas li napu u kuhinji, meni to smrdi malo na vlagu ili da nisi postrugao sve do temelja prije gletanja?
mozda da probas jedan sloj s betonfixom,a drugi s ilegletom il necim slicnim uz obaveznu ponovnu impregnaciju
da li je nekom iznad tebe curila voda?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 07:15   #73
U pitanju je stari zid (strop), prostorije su povezane, u kuhinji nema nape, glet puca sve do ľbuke, izned nema vlage (nenastanjeni tavan).
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 08:24   #74
a postrugao si stare nanose?
mozda da stavis onu rabitz mrezicu i pregletas preko nje
mada mozda ti ne bi skodilo i novo zbukanje, tesko za rec na nevideno...
jesi zvao kakvog majstora ko fol da da ponudu i on procjeni sta treba?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 08:25   #75
a od cega je taj stari strop raden, kakva mu je konstrukcija?

otkud znas da ti tavan nije pun vlage koja se talozila godinama, kakvu izolaciju imas, ako imas neki tavanski prozor imaju neke fore s otvaranjem/zatvaranjem u odr. doba dana da bi se smanjio postotak vlage...

kuhinja ti je povezana s dn. boravkom, od kuhanja para moze isto sranje napraviti...

s kojim gletom si radio i koliko ti je otpr. debeo nanos u mm?

Zadnje uređivanje chani : 06.06.2005. at 09:18.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 11:52   #76
Ovo sto je sad raspucano je staro dvije godine (prije toga je isto bilo tako). Raspucano je mjestimicno. Novo zbukanje ne dolazi u obzir. Strop je klasika - fert gredice, ispuna, beton, ispod ozbukano. Tavan je dosta zracan, jer nema izolacije ispod crijepa. Moze biti da je stvar u kuhinjskim parama, jer je u kuhinji stanje gore nego u boravku.
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 11:54   #77
Gletanje 1000 put

Planiram da sam pocnem gletanje novih zidova. Inace ozbukano je doista dobro. Molim sve koje ne mrzi da mi daju savjete kako (sto detaljnije) to da ucinim.
Inace nikad ranije nisam pokusao gletati.
Znam da je ova tema bila vec nekoliko puta i sve topice sam iscitao, ali bih molio ako neko moze detaljno da sve objasni.
Hvala
vnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 10:26   #78
AKo si iščitao , OK.
Za dobre i ravnije zidove tamo gdje ne treba deblji sloj ide ti Teranil plavi, a a ko ćeš nanositi malo deblje, znači više od 4mm Teranil ekstra narandžasti.
Kupi čeličnu gletericu, nikako plastičnu
kupi kantu za miješanje i onu miješalicu koja se stavlja na bušilicu da možešp normalno miješati, punoolakšava posao.

Za gustoću ti ne znam ovako objasniti, pazi da ti ne bude prerijetko, recimo da onako kad naneseš na gletericu, da ti ne kapa niti pada s toga gotovo nikako. Ali nikako ne smije biti gusto da ne možeš razmazivati ili da bude žilavo.
Uz gleter ti naravno treba i malo veća špahtla za nanošenje ase na njega i skidanje s njega. Bilo bi ti najbolje da ti netko pokaže tko zna, jer teba znat pokret rukom. Moraš znat da gletericom ne stružeš, već nanostiš glet masu na zid, ali opet moraš jako stisnuti. Znači, da ti ostane sloj mase na zidu, a ne samo da ga uprljaš masom. To također znači da je kut gleterice u odnosu na zid malo manji.
Pazi da ti nipošte ne bude grudvica u masi kad ju zamijesiš, ako ih bude, razbij ih na zidu i razmaži, rastopit će se i bit će OK.
Kad zamijesiš masu, malo pričekaj.

Kad se masa osuši za jedan-dva dana, šmirglaj - OK ti je recimo šmirgl papir broj 80. Taj ti se neće zapunjavat masom a nije pregrub. Ja sam radio sa 60 ticom i bilo je OK, jedino što moraš pazit da ne stisneš prejako. Šmirglaj lagano i brzo, ne jako.
Šmirglanje je poso za izpizdit ako hoćeš da ti sve bude super, nagutat ćeš se prašine.

Kod rubova zidova ćeš skužit - nek ti ostane malo i viška glet mase, to poslije zašmirglaš za sekundu, puno je lakše tako nego da se mučiš da dobiješ savršeno od prve.

Ukoliko ima većih rupa, što pretpostavljam da nema, zapuni ih prije gipsom.

Pozdrav


pitaj još ako ti nešto treba
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 10:31   #79
gletanje je umjetnost!!

grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2005., 10:55   #80
60 je pregrubi, ostaju risevi koje onda moras zapuniti na grubo s farbom sto je opet fus,

80 ili jos bolje 100
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.