Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 02:03   #161
zato je meni SF da jedna obitelj ima 100-150 kn struje
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:30   #162
Kuća, sređeno samo prizemlje-100m2. Stubište zatvoreno kliznim vratima, plin uveden 23.12., a uselili smo se 27.12. Račun za plin stigao-514 kn, 185 kubika za tih nekoliko dana. Iako kuća nema stiropor (osim gore na tavanu) ni žbuku, opet mislim da je to previše. Bojim se računa za siječanj. Po danu je 21-22, a navečer smanjujem na 17, s tim da se održi temperatura ujutro na 19. Niš ne kontam!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:42   #163
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
Kuća, sređeno samo prizemlje-100m2. Stubište zatvoreno kliznim vratima, plin uveden 23.12., a uselili smo se 27.12. Račun za plin stigao-514 kn, 185 kubika za tih nekoliko dana. Iako kuća nema stiropor (osim gore na tavanu) ni žbuku, opet mislim da je to previše. Bojim se računa za siječanj. Po danu je 21-22, a navečer smanjujem na 17, s tim da se održi temperatura ujutro na 19. Niš ne kontam!
Nešto tu nije dobro...
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 14:26   #164
Bok ljudi. ovako, kupili smo u stan od 55 kvadrata (novogradnja) ovo ljeto..1.8. na obracunu do 25.11 nm je doslo na naplatu 111 kubika, dakle malo iznad 300 kuna..

od 25.11 do 15.1 , smo potrosili 320 kubika plina sto mi se cini gotovo nevjerovatno sa obzirom na kvadraturu i rezim grijanja.. naime , buduci da ne zivimo jos u njemu, preko tjedna je temperatura od 10-15 stupnjeva na termostatu (ovisno o vanjskoj temperaturi) , a vikendom kada boravimo u njemu podignemo na 22. stan je na zadnjem katu i ima puno vanjskih zidova, ali i dobru termoizolaciju.

molim vase misljenje o potrosnji, meni se ona cini prevelikom , a neznam kako si pomoci , tj sto konkretno uciniti , te kome se zaliti..
annunnaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 00:23   #165
1000kn za 12.mjesec.

Prek noći je termostat na 17 a prek dana najvise na 20 i to ne grijemo cijeli dan.
Prostora ima oko 80 kvadrata...
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:10   #166
da li je to njihova procijena koju oni posalju na uplatnici ili je stvarno ocitano stanje.ja sam se prije 2g uselio u novi stan i dobivao sam male rate za plin,a prek zime su mi slali njihove procijene koje su bile od 100 do 400kn i onda u proljece dosao obracun i bum nadoplata jos nekih 700kn!onda sam poceo sam ocitavati i svaki mjesec placati potrosnju,sada sam platio za 12mj 450kn grijanje kuhanje i topla voda stan od 60kvadrata
__________________
###########??###########
roman28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:32   #167
Da, treba vidjeti dal je to procijenjena rata. One rijetko odgovaraju stvarnoj potrošnji.
lyla28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 13:36   #168
Quote:
bugy_AB kaže: Pogledaj post
1000kn za 12.mjesec.

Prek noći je termostat na 17 a prek dana najvise na 20 i to ne grijemo cijeli dan.
Prostora ima oko 80 kvadrata...
Velika potrošnja...
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 14:00   #169
Quote:
roman28 kaže: Pogledaj post
da li je to njihova procijena koju oni posalju na uplatnici ili je stvarno ocitano stanje.ja sam se prije 2g uselio u novi stan i dobivao sam male rate za plin,a prek zime su mi slali njihove procijene koje su bile od 100 do 400kn i onda u proljece dosao obracun i bum nadoplata jos nekih 700kn!onda sam poceo sam ocitavati i svaki mjesec placati potrosnju,sada sam platio za 12mj 450kn grijanje kuhanje i topla voda stan od 60kvadrata
Meni je za isto (iako se nekih 8 kvadrata ne grije, ali toplina donekle odlazi i tamo) rata 400kn. Koliko ce ispasti na kraju tek cu vidjeti.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 15:19   #170
Ja Sam poceo Sam ocitavati saki mjesec plin I koliko potrosim toliko I platim jer mi taj njihov obracun nikako nije odgovarao a pogotovo ako uselis u novogradnju ONI neznaju koliko se ti grijes pa sibnu ratu odoka kola moze biti puno puno manja od thine stvarne potrosnje I onda za par mjeseci kad ocitaju se sokiras koliko jos moras platiti!
__________________
###########??###########
roman28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 16:20   #171
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Velika potrošnja...
Imaš neki detaljniji odgovor na to ? Koja je caka ?
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 08:32   #172
Quote:
bugy_AB kaže: Pogledaj post
Imaš neki detaljniji odgovor na to ? Koja je caka ?
Uspoređujem sa svojom...
Ja imam 200kn više a imam 140m2.
Po noći 18, a po danu 21-22
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 21:36   #173
Kuća 1930 g nadograđivano, gore dole dva stana cca 200 m2, potrošnja plina u 12 mj 527 m3, punica dole kuri, a ja gore šparam, po noći temperatura iako je skroz ugašeno nikako da padne ispod 19 C , a po danu smo cijeli dan, zbog djece, na 21,6 C.
Zbog novih prozora i fasade od 10 cm stiropora smanjili smo 40 % račun za grijanje.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:24   #174
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Kuća 1930 g nadograđivano, gore dole dva stana cca 200 m2, potrošnja plina u 12 mj 527 m3, punica dole kuri, a ja gore šparam, po noći temperatura iako je skroz ugašeno nikako da padne ispod 19 C , a po danu smo cijeli dan, zbog djece, na 21,6 C.
Zbog novih prozora i fasade od 10 cm stiropora smanjili smo 40 % račun za grijanje.

kakva vam je situacija s kondenzacijom vlage i plijesnima? koliko je prošlo vremena od kad ste stavljali fasadu?
zanima me zato što mi imamo problema s grijanjem, jako teško nam se kuća ugrije, vlaga je velika (gljivice i plijesan), pa pretpostavljam da je posrijedi loša izolacija i fasada...
hvala
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 16:43   #175
Samo se nešto oko prozora kupahoni vide kapljice vlage, a to se riješi otvaranjem prozora, jer je tamo i najveći izvor vlage, a na ostalim mjestima ništa, gle ipak je to potkrovlje i kuća je stara pa vjerujem da ne dihta onak kak bi trebala, ali pomaci su nevjerojatni, prošle godine smo imali račun 3600 za plin u siječnju.Po sadašnjoj potrošnji negdje oko 2000 kn će biti ( 2 stana, i mala deca)
Fasada je metnuta početkom 11 i treba joj neko vrijeme da se zagrije , osuši i slične građevinske fore. Ali me najviše fascinira onih 19 C, jer smo inače prije imali i 16 C po noći kad je bilo vani šljiva. Napokon sam došao na svoje, šparam a nitko ne osjeti razliku u temperaturi.
E da , i činjenica je da je zrak vlažniji u stanu nego prije.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:09   #176
Pozz,

imam centralno grijanje u stanu.. voda u bojleru je na oko 40°C, malo sam pratila to grijanje..i prema brojilu jučer je potrošeno 8 kubika plina meni je to ludoo i nemoguće.. stan ima oko 50m2, i samo 2 radijatora u cijelom stanu.. i radijatori su na jačini 2-3, a max je 5... ako se ovako nastavi račun će biti oko 600kn (8 kubika x 2,80 x 28 dana)
e,da.. plin se koristi dakle za grijanje, kuhanje i toplu vodu..a samo nas 2 živi u stanu i ne kuhamo baš često

Jel to stvarno moguće?
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:25   #177
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Samo se nešto oko prozora kupahoni vide kapljice vlage, a to se riješi otvaranjem prozora, jer je tamo i najveći izvor vlage, a na ostalim mjestima ništa.
.....
E da , i činjenica je da je zrak vlažniji u stanu nego prije.
Možeš li pojasniti ove dvije izjave koje su kontradiktorne?
Pitam sve to jer je naša kuća iz 1970-te, sep fasada, šuplja cigla, krovište je loše i dosta nas vlaga napada (PVC prozori), a i teško se zagrijemo uz priličnu potrošnju plina.

Pa razmišljam o tome je li "fasadi istekao rok trajanja"... krovište naravno je problem bez dileme...

Zanima me kako ti je s novom fasadom zrak vlažniji u stanu nego prije?
Cedevitka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:40   #178
Quote:
legica21 kaže: Pogledaj post
Pozz,

imam centralno grijanje u stanu.. voda u bojleru je na oko 40°C, malo sam pratila to grijanje..i prema brojilu jučer je potrošeno 8 kubika plina meni je to ludoo i nemoguće.. stan ima oko 50m2, i samo 2 radijatora u cijelom stanu.. i radijatori su na jačini 2-3, a max je 5... ako se ovako nastavi račun će biti oko 600kn (8 kubika x 2,80 x 28 dana)
e,da.. plin se koristi dakle za grijanje, kuhanje i toplu vodu..a samo nas 2 živi u stanu i ne kuhamo baš često

Jel to stvarno moguće?
nas je dvoje 44 m2 grijanje na jednu peć kuhanje ponekad i topla voda
prošli mjesec ne cijeli 820kn plina
izgleda da je moguće
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 07:29   #179
Krivo sam se izrazio,ne mislim na tu vlagu, nikada nismo imali gljivice i plijesan. Mislim na vlažnost cijelog zraka, pošto i veš sušim u stanu, pa se osjeti vlažniji zrak. Hoću reći da sve dihta super, a za kupaonu kažem jer kad se tuširamo onda se kondenzira vlaga na dijelu gdje je prozor je je tamo najhladnije.
U siječnju potrošeno samo 525 m3 plina, što je izvrstan pomak, u odnosu na stanje bez nove fasade i stolarije od prije.
I preporučio bih investiciju u digitalni termostat, koji se može programirati za početak i kraj grijanja, te postizanje temperature u određenim vremenskim periodima.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 09:04   #180
Kuća je stara sigurno više 50 god, cigla, fasada, unutra sep, plafon knauf, klasični otvoreni tavan, dio dograđen blok, knauf...
Fasada: materijal za 190 m2 (zid), 8 stiropor, mrežica+1 sloj ljepila cca 2k Eura prije 2 godine.
Ušteda cca 25% plina. Prije sam trošio u zimskim mjesecima do 400m3, a sada max 300m3 plina u najhladnijem mjesecu.
Trenutno vlaga je 31% temp 20,8C, vani 86% vlage, temp -0,8C, mjerač na stolu, vanjski na 1m visine na sjevernoj fasadi (isturak na istok).
Prije fasade nisam mjerio vlagu, pa nemogu usporedit.
Vlage nigdje....
Moj prvi susjed ima cca 10 god vanjsku plastičnu fasadu, loži kombinacija drva i centralno plin,,,, svi zidovi u problemu sa vlagom....
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.