Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2006., 10:36   #41
Talking

Imam jedno pitanjce vezano uz stiropor fasadu i izolaciju općenito. Naime, u fazi sam kućenja i odabir je pao na novogradnju. Međutim, ne razumijem se previše u izolaciju, materijale i ostale tehnikalije vezane uz izgradnju stana pa pokušavam prikupiti što više informacija da me ne prevedu "žednu preko vode" . Jučer sam baš pogledala jedan preeedivan stan, koji je poprilično jeftin u odnosu na cijenu po kvadratu koja se nudi u ZG. Čovjek reče da su koristili Demit fasadu, 8 cm stiropor. Može li mi netko pojasniti ovo? Mislim, koliko je to dobra izolacija? Također reče čovjek da je PVC stolarija s tri komore, škicnuh na proizvođača - neki Rehau (netko mi je negdje rekao da su petkomorne bolje i to Salamander ak sam dobor zapamtila?!?) i da su više uložili u neka specijalna "antirefleksna i još nešto" il šta već stakla. Stan je u prizemlju, a ispod njega prostor u kojem će valjda biti neke instalacije il šta već. Kako bi trebao biti izoliran pod?
Već sam pogledala neki post na ovom forumu o fasadama, međutua čini mi se pun nekakvih tehničkih izračuna i prepucavanja da bi mi trebao jedan cijeli dan do zaključka pa bih da mi netko to objasni ki laiku što jesam
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 10:42   #42
hmda..i još nešto. primjetila sam nekakve kapljice vode koje su se nakupile unutar stana pri dnu prozora koje su se već i zamrzle? mislim, stan još nije gotov iznutra, ali čini mi se da se to baš ne bi trebalo događati?
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 16:52   #43
Ovak ja sam vidio sada na jednoj kući postavljanje umjesto stiropora - kamene vune. Navodno da je ona još bolja od stiropora. Samo mi nisu radnici znali reć koliko to okvirno košta.

Možete li mi kaj reći o njoj?

Ovak. Za prozore tehnikalije su jako bitne. Všto ima više komora obično su bolje. Ali isto tako je bitno i staklo koje se stavlja. Sva izolacijska stakla su slična (naoko) ali razlika u njihovoj kvaliteti (toplinskoj izloaciji) mogi varirati i duplo.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 16:55   #44
Realna cijena bojenja fasade

Planiram uskoro dati ponovo obojiti kuću na moru (otok Pašman, točnije).

Pošto sam po malo zelen što se tiće takvih stvari, a ne bi htio da me netko odere, zanima me kolika bi otprilike bila realna cijena takvih radova po kvadratu (dakle, impregnacija, nanošenje fasadnog kita i bojanje).

Zahvaljujem na pomoći.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 11:41   #45
kupi plavi oglasnik pa nazovi. specificiraj što sve hoćeš (impregnaciju i fasadni kit). skela će te koštati 2-3 eur/m2 sigurno, ostatak je za ruke, materijal možeš i sam proračunati koliko te košta, ionako mu cijena ovisi o onom što uzimaš.
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 19:26   #46
Evo i ja se spremam obojit kuću. Jel zna tko kakvu dobru stranicu sa idejama. Htio bi nešto modernije (možda onu foru sa par horizontalnih linija druge nijanse) ali se bojim da se ne zaj****, ipak je fasada na ogledu svekolikom pučanstvu te još gore na kritici susjeda.
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 09:48   #47
Popucala fasada na novogradnji-POMOĆ

Kupio sam stan u novogradnji te sam nedugo nakon useljenja primjetio da je fasada (pretpostavljam silikatna) popucala izvana i unutar lođe najvjerovatnije jer cijela zgrada još "radi".
Investitor mi je odgovorio da još traže rješenje kako to sanirati te da mu nije prihvatljivo da stavljaju novu fassadu što mu je predložio njegov fasader(vjerovatno zbog cijene)
Za puknuće unutar lođe je rekao da će navjerovatnije sanirati sa SILIKONOM!
što je meni (koji se u to ne razumijem) jako čudno rješenje.
Pošto se ne razumijem u takve radove zanima me kako se saniraju puknuća na fasadi i da li je investitor dužan staviti novu fasadu na mjestu popucalosti?
Hvala na odgovoru!
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 10:29   #48
pitanje je je li samo fasada ta koja je popucala...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:04   #49
Ako nije problem; koji investitor- tako da se i ja ne zeznem? Može i na PM.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:45   #50
Samo fasada je popucala
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:47   #51
Quote:
stijan kaže:
Kupio sam stan u novogradnji te sam nedugo nakon useljenja primjetio da je fasada (pretpostavljam silikatna) popucala izvana i unutar lođe najvjerovatnije jer cijela zgrada još "radi".
Investitor mi je odgovorio da još traže rješenje kako to sanirati te da mu nije prihvatljivo da stavljaju novu fassadu što mu je predložio njegov fasader(vjerovatno zbog cijene)
Za puknuće unutar lođe je rekao da će navjerovatnije sanirati sa SILIKONOM!
što je meni (koji se u to ne razumijem) jako čudno rješenje.
Pošto se ne razumijem u takve radove zanima me kako se saniraju puknuća na fasadi i da li je investitor dužan staviti novu fasadu na mjestu popucalosti?
Hvala na odgovoru!
Ovo sa silikonom izgledat ce ti grozno i nemoj pristati na to. Trazi da ti to naprave kako treba , ako ne reci da ih stavljas u novine i zaprijeti sa pravnikom. To nije tvoja greska nego njihova.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:48   #52
Quote:
stijan kaže:
Samo fasada je popucala
A to si ustanovio kako? Da li je puklo u nekom kutu ili ne?

Pozdrav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 15:58   #53
Ovako to inace ide.
Svaku reklamaciju prijavljujes investitoru (garancija kod svih novogradnji ti je 2 godine), a onda investitor to presljeđuje izvođačima koji za taj svoj posao daju garanciju tih 2 godine. Tako da i njega to nebi trebalo mučiti nego dotičnog izvođaća. To je njegova greska i on to treba ispraviti, tj popraviti.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 19:55   #54
koji izvođač?
lada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 00:20   #55
Quote:
mfcc kaže:
Ovako to inace ide.
Svaku reklamaciju prijavljujes investitoru (garancija kod svih novogradnji ti je 2 godine), a onda investitor to presljeđuje izvođačima koji za taj svoj posao daju garanciju tih 2 godine. Tako da i njega to nebi trebalo mučiti nego dotičnog izvođaća. To je njegova greska i on to treba ispraviti, tj popraviti.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 07:49   #56
Ne bih o investitoru jer sam do sada bio zadovoljan,sad jedino čekam da vidim kako će ovo riješit.Zato sam i postavio pitanje da ipak to rješim u svoju korist.
Puklo je (iznutra gledajući) na krajevima(kutevima) balkona pa dužinom (ne cijelom)ispod granitne "klupčice".Izvana gledajući je puklo na krajevima balkona
 
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 09:27   #57
Quote:
mfcc kaže:
Ovako to inace ide.
Svaku reklamaciju prijavljujes investitoru (garancija kod svih novogradnji ti je 2 godine), a onda investitor to presljeđuje izvođačima koji za taj svoj posao daju garanciju tih 2 godine. Tako da i njega to nebi trebalo mučiti nego dotičnog izvođaća. To je njegova greska i on to treba ispraviti, tj popraviti.
i ne zaboravi reklamaciju poslati pismeno i to preporučeno. to će ti trebati u slučaju da završiš na sudu s njim
__________________
ma zafrkava se, opće ne bu poletil
sjedi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 09:52   #58
Quote:
sjedi5 kaže:
i ne zaboravi reklamaciju poslati pismeno i to preporučeno. to će ti trebati u slučaju da završiš na sudu s njim
i to s povratnicom
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 22:56   #59
Kako ne promašiti boju fasade

Planiramo nekako obojiti fasadu.

ima li ikakva stranica sa fotografijama kuća? Mi inače imamo kuću sa visokim potkrovljem.

I ima li ikakav način kako ne promašiti boju?
maric_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 08:22   #60
Ja sam vidio jednu fasadu (boja breskve) koja mi se jako sviđa.. jednostano pogođena nijansa. Kada budem došao u situaciju da biram boju, uzet ću iz dučana one listiće sa uzorcima i odoh tipu prisloniti na kuću..
Boris_RI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.