Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2009., 00:33   #1
Najtisi vanbrodski motori ~5- 6ks pri minimum gasu?

takodjer da sto manje vibrira
za panulivanje naravno
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 21:15   #2
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
takodjer da sto manje vibrira
za panulivanje naravno
svakako četverotaktni, 1 cilindar mora malo vibrirat, možda Suzuki dosta ga hvale, na panulu pijucka 2 dcl na sat, dosta ga hvale ma ti probaj kod nekoga ki puno panula
tehnicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 09:24   #3
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
takodjer da sto manje vibrira
za panulivanje naravno
Yamaha 5 ks, 2t, ne čuješ je, samo ne znam koliko će ti trajati ako je uvijek budeš vozio na malom gasu.
estan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 14:53   #4
ma ne bih je uvik vozio na malom gasu, samo kad idem na panulu. dal 4T motori bolje podnose niski broj okretaja?
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:29   #5
da... bolje podnose... zato sta 2t ima ulja u gorivu pa se masti svjecica... a i jos par razloga..
naj motor za panulu je honda 4t... ne cujes uopce
drifterking is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 12:16   #6
Quote:
Disperadun kaže: Pogledaj post
takodjer da sto manje vibrira
za panulivanje naravno
http://www.minnkotamotors.com/ ili slično.

http://www.artas.hr/vozila/elektricn...ri_plovila.htm

Zadnje uređivanje Sandby : 21.10.2009. at 12:24. Reason: dodan link.
Sandby is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 10:33   #7
ja imam suzuki od 6 ks 4 t , savršen, tih i malo troši, lagan. super stvar jer ima u sebi rezervoar od 1,5l. za pohvalu!!!
vanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 15:48   #8
Quote:
vanta kaže: Pogledaj post
ja imam suzuki od 6 ks 4 t , savršen, tih i malo troši, lagan. super stvar jer ima u sebi rezervoar od 1,5l. za pohvalu!!!
I ja imam novog Suzukia 6 ks 4-t i mogu ga hvalit i branit do besvjesti,al da je tih bogme nije. Neznan šta je kolega forumaš kojeg qoutam imao prije toga pa da može usporediti,ja sam imao,još imam i Tomos 4 i bogme je tiši od Suzukia. Neznan,neznan....meni to ne smeta,al prva stvar koju sam primjetia kad sam ga kupia i upalia i svaki put kad ga palim je ta buka. Nije povaren,haha,daleko od tog...al za sam se uvirit,pusti priće,aj u neku lučicu i pitaj nekog ribara da ti upali svoju pentu,pa sam usporedi.
Pluriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:14   #9
Quote:
Pluriel kaže: Pogledaj post
I ja imam novog Suzukia 6 ks 4-t i mogu ga hvalit i branit do besvjesti,al da je tih bogme nije. Neznan šta je kolega forumaš kojeg qoutam imao prije toga pa da može usporediti,ja sam imao,još imam i Tomos 4 i bogme je tiši od Suzukia. Neznan,neznan....meni to ne smeta,al prva stvar koju sam primjetia kad sam ga kupia i upalia i svaki put kad ga palim je ta buka. Nije povaren,haha,daleko od tog...al za sam se uvirit,pusti priće,aj u neku lučicu i pitaj nekog ribara da ti upali svoju pentu,pa sam usporedi.
Model TOMOS 4 ima na maksimumu 2,2 KW što iznosi oko 3 KS. Kod svih proizvođača model uglavnom prikazuje KS a u specifikaciji moraju biti navedeni točni KW , konkretno Suzuki 6 ks ima 4,4 KW. Po meni dvotaktni su bučniji od četverotaktnih, treba Tomos na minimum i maksimu usporediti sa Suzuki na minimum i pola snage i to bi možda bila donekle realna procjena jer snaga čini, svoje negdje gubiš negdje dobivaš. Ukoliko je bučniji reklamiraj u servisu.Svi prizvođači danas imaju obavez testiranje buke da bi mogli prodavati.
tehnicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:24   #10
Quote:
tehnicoo kaže: Pogledaj post
Model TOMOS 4 ima na maksimumu 2,2 KW što iznosi oko 3 KS. Kod svih proizvođača model uglavnom prikazuje KS a u specifikaciji moraju biti navedeni točni KW , konkretno Suzuki 6 ks ima 4,4 KW. Po meni dvotaktni su bučniji od četverotaktnih, treba Tomos na minimum i maksimu usporediti sa Suzuki na minimum i pola snage i to bi možda bila donekle realna procjena jer snaga čini, svoje negdje gubiš negdje dobivaš. Ukoliko je bučniji reklamiraj u servisu.Svi prizvođači danas imaju obavez testiranje buke da bi mogli prodavati.
Ma ja više govorim o zvuku,ne sviđa mi se i to je to. I tih nije...a sad,valja čut svojim ušima za procjenit.
Pluriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:28   #11
Quote:
Pluriel kaže: Pogledaj post
I ja imam novog Suzukia 6 ks 4-t i mogu ga hvalit i branit do besvjesti,al da je tih bogme nije. Neznan šta je kolega forumaš kojeg qoutam imao prije toga pa da može usporediti,ja sam imao,još imam i Tomos 4 i bogme je tiši od Suzukia. Neznan,neznan....meni to ne smeta,al prva stvar koju sam primjetia kad sam ga kupia i upalia i svaki put kad ga palim je ta buka. Nije povaren,haha,daleko od tog...al za sam se uvirit,pusti priće,aj u neku lučicu i pitaj nekog ribara da ti upali svoju pentu,pa sam usporedi.
Model TOMOS 4 ima na maksimumu 2,2 KW što iznosi oko 3 KS. Kod svih proizvođača model uglavnom prikazuje KS a u specifikaciji moraju biti navedeni točni KW , konkretno Suzuki 6 ks ima 4,4 KW. Po meni dvotaktni su nešto bučniji od četverotaktnih, treba Tomos na minimum i maksimu usporediti sa Suzuki na minimum i pola snage i to bi možda bila donekle realna procjena jer snaga čini svoje negdje gubiš negdje dobivaš. Ako misliš da nije u redu idi u servis -svi prizvođači danas imaju obavez testiranje buke da bi mogli prodavati.
tehnicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 18:46   #12
Quote:
Pluriel kaže: Pogledaj post
Ma ja više govorim o zvuku,ne sviđa mi se i to je to. I tih nije...a sad,valja čut svojim ušima za procjenit.
Ma imaš pravo valja čut svojim ušima za procjenit sve ostalo je teorija, a vridi ona "teoretičari sve znaju a niš ne rade"
tehnicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:30   #13
Pa da,al dobro,neznan kolko ti je teorija jaka. Ja sam mogu reć da sam se razočara zvukom Suzukia 6,tj.koliko nije tih,s obzirom da su ga reklamirali kao tihog. Al ne smeta to meni,čisto sam se nadoveza na temu,a da ne ureknem svoju Pentu...služi me odlično,nemam zamjerki.
Pluriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:40   #14
Quote:
Pluriel kaže: Pogledaj post
Pa da,al dobro,neznan kolko ti je teorija jaka. Ja sam mogu reć da sam se razočara zvukom Suzukia 6,tj.koliko nije tih,s obzirom da su ga reklamirali kao tihog. Al ne smeta to meni,čisto sam se nadoveza na temu,a da ne ureknem svoju Pentu...služi me odlično,nemam zamjerki.
Isti slučaj sa YAMAHA 5KS 2T na minimumu je zaista tiha, može se kraj nje razgovarati u po glasa, ali kad se naloži, eee bogme nakon vožnje koja je malo duža zuji u ušima, daleko od toga da je tiha, nije... evo link pa sami procijenite...


http://www.youtube.com/watch?v=njGVyrKYH48
Caljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 19:44   #15
Ja takodjer imam kao pomocni motor Suzuki 4T 6ks i sve je super ali nije tih i nije da ne vibrira. Cak mi je od vibracija uspio iskriviti nosac pomocnog motora. Koristim ga samo za panulu. S tim da brodica ima skoro 2t

Bojim se da niti jedan jednocilindricni nece biti tih. Slijedeci panulaski ce definitivno biti dvocilindricni.
Brat Robert is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:37   #16
Quote:
Brat Robert kaže: Pogledaj post
Ja takodjer imam kao pomocni motor Suzuki 4T 6ks i sve je super ali nije tih i nije da ne vibrira. Cak mi je od vibracija uspio iskriviti nosac pomocnog motora. Koristim ga samo za panulu. S tim da brodica ima skoro 2t

Bojim se da niti jedan jednocilindricni nece biti tih. Slijedeci panulaski ce definitivno biti dvocilindricni.
Eto,drago mi je da nisam lud,haha. I da mi penta nije pokvarena ili s greškom.
Pluriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:36   #17
Ja sam naveo yamahu 5k 2t, jer pitanje je bilo koji je najtiši na malom gasu. Moje iskustvo je da nije prebučna ni na jačem gasu, ali naravno da se čuje. Inače da su 4t tiši od 2t, nisu, bar ne oni s jednim cilindrom i bar ne svi. A da buka ovisi o snazi, to nema nikakve veze, jer bučan motor je bučan, a tih tih, pa i kad onaj bučni ima više konja od tihog. Imao sam dosta penti u životu pa znam šta pričam.
estan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:37   #18
Za panulu od malih jednocilindičnih motora su ti najbolji MERCURY, MARINER ili TOHATSU 5KS 4T. To su ti definitivno najtiši motori te snage, sa jako malo vibracija, ja ga imam vec 3 godine na brodu, cesto panulajem, i prezadovoljan sam!
To su tri potpuno ista motori, samo pogledaj di ti je bolja servisna mreža i povoljnija cijena.
splicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 13:49   #19
Quote:
splicoo kaže: Pogledaj post
Za panulu od malih jednocilindičnih motora su ti najbolji MERCURY, MARINER ili TOHATSU 5KS 4T. To su ti definitivno najtiši motori te snage, sa jako malo vibracija, ja ga imam vec 3 godine na brodu, cesto panulajem, i prezadovoljan sam!
To su tri potpuno ista motori, samo pogledaj di ti je bolja servisna mreža i povoljnija cijena.
Imao sam taj motor i definitivno je tiši od Tomosa 4, ali ne i od Tomosa 10 od kojeg je puno bučniji, ali ne pri minimalnom gasu, gdje je stvarno tih. Ipak, nije tiši od Yamahe 5 ks 2t, ali svakako neće probiti uši panulašu.
estan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 14:35   #20
Da TOMOS 10 je dosta tih ali puno više troši, a za YAMAHU neznam ali moguće jer je imaju odlicne motore, nisam je imao priliku cuti, ali dvotaktni nisu za panulu, zaulji se svječica.
splicoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.