Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2013., 03:39   #1
The Blacklist / Crna lista (2013-2023)




Quote:
The Blacklist is an American crime drama television series that premiered on NBC on September 23, 2013.

Raymond "Red" Reddington (James Spader), a former United States Navy officer turned high-profile criminal, voluntarily surrenders to the FBI after eluding capture for decades. He tells the FBI that he has a list of the most dangerous criminals in the world that he has compiled over the years and is willing to guide their operations in exchange for immunity from prosecution. However he insists on working exclusively with a rookie FBI profiler by the name of Elizabeth Keen (Megan Boone).

The show also stars Diego Klattenhoff, Ryan Eggold and Harry Lennix. The pilot episode was written by Jon Bokenkamp and directed by Joe Carnahan. Executive producers for the series include Bokenkamp, John Eisendrath, and John Davis for Sony Pictures Television, Universal Television, and Davis Entertainment.

Raymond "Red" Reddington, a former US Naval Intelligence officer who had disappeared twenty years earlier to become one of the FBI's Ten Most Wanted Fugitives, surrenders himself to FBI Assistant Director Harold Cooper at the J. Edgar Hoover Building in Washington, D.C.
Taken to an FBI "black site", Reddington claims he wishes to help the FBI track down and apprehend the criminals and terrorists he spent the last twenty years associating with; individuals that are so dangerous and devious that the United States government is unaware of their very existence.
He offers Cooper his knowledge and assistance on two conditions: immunity from prosecution, and that he work exclusively with Elizabeth Keen, a rookie profiler newly assigned to Cooper.
Keen and Cooper are suspicious of Reddington's interest in her but he will only say that she is "very special". After Cooper tests Reddington's offer in locating and killing a terrorist in the first episode, Reddington reveals that this man was only the first on his "blacklist" of global criminals, which he has compiled over his criminal career, and states that he and the FBI have a mutual interest in eliminating them.

As the series progresses, the mysteries of Reddington's and Liz's lives, and his interest in her, are revealed slowly.

The show has received critical acclaim, with many critics praising Spader's performance in particular.

NBC renewed the series for a third season which premiered on October 1, 2015.


NBC
IMDB


Zadnje uređivanje lie : 14.10.2015. at 19:43. Reason: apdejt
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 23:28   #2
Blacklist - first look - 4 min promo

izgleda super

Zadnje uređivanje triac : 12.05.2013. at 23:35.
triac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 00:16   #3
Quote:
triac kaže: Pogledaj post
Upozorenje, spoila prakticki cijelu prvu epizodu...
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 00:46   #4
James Spader.

Al' on će meni uvijek bit Alan Shore.

Trailer (pilot ) odličan, samo me malo strah ovog na kraju što kaže da ima listu i da će im pomagat hvatat zločince, neću da bude jedna epizoda - jedan zločinac uhvaćen i tako stalno, bolje bi im bilo da bude i sve nekako povezano ili nešto.

Svejedno ću gledat, djeluje mi kvalitetno serija, vrijeme je da i takvo što ubacim u raspored.
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:18   #5
meh, vise mi se sviđalo dok nisam vidila ovaj trailer koji otkrije cijelu epizodu
pratim komentare, pa ako bude valjalo mozda pogledam
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 20:15   #6
Kad sam vidjela da Spader ima seriju, odlučila sam se pretplatiti na nju. I sinoć sam opet pogledala film Secretary jer ovo počinje tek za sto godina...

Je, luda sam za tim Spaderom makar su mu neki filmovi... tak. Lik me oduševio kad je jednom davno nekom novinaru rekao da on glumi samo kad mu treba novaca, inače se bavi svojom obitelji i meditacijom ili ovako nešto.

Alan Shore, naravno.

Jeste li gledali Sex, Lies and Videotape? Uvijek neki poremećeni ljudi s tim Spaderom, zato jedva čekam seriju.
Promo je izvrstan!
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 01:14   #7
alan!
gleda se, itekako.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 18:30   #8
Komentari kritičara na pilot:

Quote:
Ryan: DVR It
James Spader gives his usual creepy-weird performance in this thriller, but it seems like the kind of show that could quickly become formulaic. Promising, but we'll see.

Furlong: Watch It
Spader enjoys every second of playing the bad guy (possibly) turned good in this FBI thriller, and there are plenty of layers set up in the pilot to hold my interest. The twist ending corrected any doubts I had about bit players.

Etkin: DVR It
James Spader is delightfully devious as one of the FBI's most wanted fugitives and the momentum of the pilot held my attention more than any other dramas I've seen did. "The Blacklist" definitely has potential to succumb to some of the same issues "The Following" did, but so far, it's my favorite new drama.

Harnick: Watch It
James Spader is at his creepy best. There's just the right amount of mystery to keep you guessing and wanting more.

Moaba: Watch It
One of the better pilots of the season. Spader does his creepy-cool Spader thing, and it’s an engaging premise that pulls you in from the first scene.

Prudom: Watch It
James Spader has oodles of charisma as a Hannibal Lecter-esque criminal with far too many secrets up his sleeve. The show presents some interesting mysteries that I'm curious to see solved. As long as it doesn't get bogged down in procedural elements, I'll keep tuning in.

Weingus: Watch It
Action-packed dramas aren't really my thing, but this one caught my attention. Megan Boone is a convincing FBI agent with some good moves -- maybe they'll be great eventually, but the pilot takes place on her first day -- and James Spader makes a great (and creepy) fugitive.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 14:34   #9
Izašla prva epizoda.
Onako gledljivo, zanimljivo.
Svidio mi se kraj.

Samo da ne bude jedna ep-jedan zločinac i bit će ok.
__________________
Immigrants, we get the job done
Sadie Borge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 17:22   #10
očito će biti jedna ep jedan zločinac s nekakvom podtemom kroz sezonu, nešto kao red john u mentalistu.

malo je prejaka vibra na jaganjce u odnosu spadera i agentice. i, za razliku od foster, agentica djeluje prebalavo i nesigurno da bi ostavljala dojam ikakve sposobnosti koju je ostavljala foster.

izbor glazbe je potpuno promašen, a u nekim trenucima se izmjenjuju scene tako potpuno suprotne atmosfere da previše bodu u oči. recimo odmah na početku sve napeto i onda upoznajemo agenticu gdje scena njenog kašnjenja na posao izgleda kao da je izvađena iz sitcoma, a ne dramske serije. možda je oboje namjerno, ali mi i glazba i ti humorni elementi izgledaju potpuno promašeno.
having said that, bolje je od hostages i nastavit ću još koju epizodu da vidim hoće li bit što od ovoga.
__________________
You tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.
Kavorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:03   #11
Quote:
Kavorka kaže: Pogledaj post
očito će biti jedna ep jedan zločinac s nekakvom podtemom kroz sezonu, nešto kao red john u mentalistu.

malo je prejaka vibra na jaganjce u odnosu spadera i agentice. i, za razliku od foster, agentica djeluje prebalavo i nesigurno da bi ostavljala dojam ikakve sposobnosti koju je ostavljala foster.

izbor glazbe je potpuno promašen, a u nekim trenucima se izmjenjuju scene tako potpuno suprotne atmosfere da previše bodu u oči. recimo odmah na početku sve napeto i onda upoznajemo agenticu gdje scena njenog kašnjenja na posao izgleda kao da je izvađena iz sitcoma, a ne dramske serije. možda je oboje namjerno, ali mi i glazba i ti humorni elementi izgledaju potpuno promašeno.
having said that, bolje je od hostages i nastavit ću još koju epizodu da vidim hoće li bit što od ovoga.
Upravo sam je pogledala kao i promo za 2. ep, i jedva čekam idući tjedan!

Mislim da se čini balava, ali zapravo kad je "prisiliš" je jako opasna. Spojlat ću sada ovima koji nisu gledali promo no znamo da je saznala da joj muž očito špijun ili kriminalac - no ništa mu ne spominje da je saznala.. isto igra igru.

A ovo što kažeš da ti smeta izmjena scena, meni je to ok napravljeno, jer nije drama-drama. Mislim da su time samo htjeli pokazati kako nije nabrijana sva, nego je family tip i sve to.

Definitivno nastavljam gledat, zanima me o čemu se tu točno radi, kako su povezani i sve to
niksolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:16   #12
Ovo mi je bilo tako odbojno zbog Spadera ( za mene). A na kraju me ugodno iznanadilo .

Jedva čekam drugu .
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 21:36   #13
Quote:
Kavorka kaže: Pogledaj post
Malo je prejaka vibra na jaganjce u odnosu spadera i agentice. i, za razliku od foster, agentica djeluje prebalavo i nesigurno da bi ostavljala dojam ikakve sposobnosti koju je ostavljala foster.
+1

No unatoč tome ovo se gleda... Glazba je ok, posebno na kraju...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 22:58   #14
meni se ovo čini zanimljivo. gledat ću, pa ćemo vidjet.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:13   #15
nisam planirao gledati, a ipak odgledah - bice ovo ok!
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 23:31   #16
Quote:
Kavorka kaže: Pogledaj post
očito će biti jedna ep jedan zločinac s nekakvom podtemom kroz sezonu, nešto kao red john u mentalistu.

malo je prejaka vibra na jaganjce u odnosu spadera i agentice. i, za razliku od foster, agentica djeluje prebalavo i nesigurno da bi ostavljala dojam ikakve sposobnosti koju je ostavljala foster.
Meni je to baš super. I serija nakon 1 ep je odlična. Inače ne volim pratiti non-fantasy ili non-SF serije ako se po nečemu baš ne ističu, ali ova mi za sada izgleda baš interesantno
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 00:01   #17
Lajkam, ali me izbacilo iz takta njezino kašnjenje na prvi dan posla.
Seriously, šta je s tim u svakoj seriji kad netko ide na prvi dan posla da mora kasnit?
I nije me ona oduševila zasad kao lik.

Ali neću puno mudrovat, tek je pilot, radujem se nadolazećim "velikim kriminalcima/psihopatima" s liste i tako tome.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 00:02   #18
Stavila na "listu" zbog Spadera, i nakon prve epizode, svidja mi se. Osim sto bi se slozila da mi se ova agentica doima malo premlado, jel
I, malo mi je zao vidjeti Spadera kako se uprasio. Iako je jos uvijek genijalan, barem meni.
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 00:14   #19
Quote:
Varla kaže: Pogledaj post
Osim sto bi se slozila da mi se ova agentica doima malo premlado, jel
Jest. Al' meni je više zasmetalo što nisam vidjela tu posebnost u njoj niti u jednoj sceni o kojoj priča Spader (lol, ne znam kako se u seriji zove još ).
Držim fige da se to promijeni ubrzo, vjerojatno i hoće.
Al' kad sam nestrpljiva.
__________________
”Everyone is a bad person if you dig deep enough.”
Miss Gavella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 09:06   #20
Serija ima onaj klišej "samo glavni likovi i glavni negativci su sposobni, ostali su turbo nesposobni". No sve u svemu sviđa mi se serija. Ima onaj tempo i napetost.
Spader je odličan, a žena me iznenadila kad je zabila olovku u vrat (dobra scena).
I ono na kraju kad nađe pasoše i pare, hah. Legendarno, vidim da će se cijelu sezonu istraživati tko je ona.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.