Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2013., 23:10   #761
Quote:
braco33 kaže: Pogledaj post
Živim u zgradi i pronađem u zadnje vrijeme tjedno jednoga kako špancira po stanu, i to velikog crnog. Rečeno mi je od lika iz deratizacijske firme da su to kanalizacijski. Kako dolazi do mene, nemam pojma, i jako me nervira! Zajedno sa susjedima tražim špricanje zgrade, al sve je to neozbiljno shvaćeno.

jel ima nešto poput raida il nekaj da se branim od tih dušmana dok pomoć ne stigne?
koliko ima istine u ovome?

Jer i kod mene su jako mali, i crni, siguran sam da su zohari, jel mogu oni da prodju kroz sifon ili kroz slivnik u kuhinji? Tj. jel mogu roniti?

Inače, nisu mi gadljivi, nekako djeluju ko i sva ostala bića koja se bore za preživljavanje, ali eto, cura zazire od njih, neki nad je doživjela stres kad je jednog vidjela, ja ga nisam htio ubiti već sam ga uzeo i bacio kroz prozor.
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 16:38   #762
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
koliko ima istine u ovome?

Jer i kod mene su jako mali, i crni, siguran sam da su zohari, jel mogu oni da prodju kroz sifon ili kroz slivnik u kuhinji? Tj. jel mogu roniti?

Inače, nisu mi gadljivi, nekako djeluju ko i sva ostala bića koja se bore za preživljavanje, ali eto, cura zazire od njih, neki nad je doživjela stres kad je jednog vidjela, ja ga nisam htio ubiti već sam ga uzeo i bacio kroz prozor.
Mislim da mogu, jer dok sam bio u jednom iznajmljenom stanu nekolicina žohara je dolazila kroz slivnik u kuhinji.
I u kupaoni isto tako u kadi.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 04:02   #763
Cockroach wars.

21.11.2013. 2:15 a.m. "First encounter":

Ah da, čovjek useli u stan i sve super i razmišlja što može poći krivo sad? Moja priča počinje kada sam poslije ponoći otišao na WC. Dok sam mamurno otvarao vrata kupaonice, nisam niti sanjao kako ću dobro upamtiti taj dan, sat i minutu. Ugledah žohara kako trči tuš kabinom. Osjetio sam samo navalu adrenalina. Uzimam tuš, vrlo oprezno, dok mali stoji na vrhu tuš kabine... Pobjednički... Izruguje mi se. Podrugljivo miče antenama. No, ja sam sada sigurnije primio tuš u ruku i primičem se pipi. Žohar je prestao micati antenama. Promatra. Shvatio je da stvar postaje ozbiljna. Sprema se za napad. Brzim pokretom počnem špricati svugdje po kupaoni dok nisam naciljao žohara i stjerao ga pritiskom vode u odvod. Adios!

Idući dan pošpricao sve raidom. Nakon toga dva tjedna spavanja s upaljenim svjetlom. No ne mogu otresti osjećaj da me netko promatra...

03.12.2013. 6:30 p.m. "First kill":

Odlučio sam prestati spavati s upaljenim svjetlom, biti muškarac za promjenu. Noć je dobro prošla, bez incidenata. No, čovjek dođe doma, legne popodne na petnaest minuta da se odmori i... Onda ga ugledam. Ovaj je njemački. Bit će teže. Palim svjetlo. Uzimam raid pjenu u ruke, špricam mangupa po cijelom stanu - ništa. Samo mu otežavam kretanje. Treba mi onaj drugi raid za instant ubojstvo. Dovraga! Taj raid je u ormaru na koji sam stjerao žohara. Jednom rukom otvaram vrata dok drugom špricam gada dalje i suzbijam njegov napredak u moj teritorij. Osjetim da zna da mu se kraj bliži. Ipak, njegove su molitve uzaludne. Zgrabio sam raid, napokon. Ovaj mora djelovati. Špricam novim raidom mamlaza, jače i žešće, koji na kraju podliježe gušeći se u otrovu. Osjetim uzbuđenje nakon umorstva neprijatelja. Slavim nad njegovom smrti. Slijedi nečastan pokop u WC školjci. So long, you bastard. Sve čega se dalje sjećam je nanovo špricanje stana raidom. Pozivi, gazda, predstavnik stanara... Obećanja... Laži... Paranoja... Jesu li oni udruženi sa žoharima? Kako im mogu vjerovati?

Kao što vidite, braćo, skoro je 4 ujutro, polako počinjem posustajati pod vizualnim i auditornim halucinacijama, reagiram na svaki šum, vidim svaki mali pokret, no nadu nisam izgubio. Ah, I love smell of raid in the morning. Smells like... Victory. Treba dočekati svitanje, a sada su najteži sati. Koliko još do izlaska sunca? Dobio sam bitku, možda, ali ne i rat. Ne još. Sam sam. To je sigurno. Ali znam da su tu negdje. Promatraju me. Ismijavaju me. Čekaju pravi čas napada. No ja ću biti spreman. Ili ne...? Kada bih samo mogao pronaći negdje svoje saveznike stonoge... Čuo sam i priče o tome kako lavanda odbija kukce, no kome vjerovati? Zasad, dok ne nađem stonoge i lavandu, preostaje mi samo raid i njihovi sprejevi, njihove kućice, buduće grobnice žohara... May God help me. May God help us all...
jickso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 10:44   #764
Vidim da si se povezo s njima ne jednom dubokom nivou!
Probaj bumartin,pomaže..:thumbup:

posl'o ja to s mob'tela
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 19:47   #765
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Vidim da si se povezo s njima ne jednom dubokom nivou!
Probaj bumartin,pomaže..:thumbup:

posl'o ja to s mob'tela
Ključ preživljavanja jeste pustiti otrov u stan toliko da te za dlaku ne pogubi. Ili ti ili oni. Ići ćemo one-on-one dok ne dođem do najjačeg žohara, zadnjeg za ubiti. The final boss. Tada će, vjerujem, i mene prihvatiti kao svojeg novog vođu i harat ćemo ulicama. Moja djeca noći će mi donositi hranu prestravljenih stanovnika Novog Zagreba. When you emerge triumphant and reborn again from the poison that smothered your enemies, you will have won the war!

(Nisam očito dugo spavao. )
jickso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 16:12   #766
Evo da se i ja javim jer izgleda ponovo imam problem sa ovom napasti. Desavalo se je godinama da povremeno nalazimo u kuhinji i kupatilu smedje male zohare, ali smo ih se nekako rijesili, vise se ni ne sjecam kako, mislim samo sa Raidom. Medjutim prije mozda 3 mjeseca u neboderu su se pojavili crni veliki zohari, nalazili smo ih po stubistu, stepenicama, cak i pred vratima od stana kako pokusavaju uz kut da udju ali posto su vrata blindirana nemaju sanse. Ali nazalost jedno vece smo narucili dostavu pizze kuci i kojeg li peha nije mi se ustajalo da to preuzmem i zamolih sedmogodisnje dijete da to uzme od dostavljaca. I na polasku u sobu gdje spavam, prva do ulaznih vrata stana, inace nazalost punoj elektronike, zapazih odskrinuta ulazna vrata od stana. Malac ih nazalost kojeg li cuda nije dobro zatvorio...Odmah se sjetih zohara na stubistu i zabrinuh se, ispostavi se za koji dan opravdano jer sam te velike crne vidjao u svim sobama. Panika nastupi i pozvah sluzbu za DDD poslove i naprskali su stan (jedino su zaboravili balkon) i postavili pokoju kuglicu otrova u svakoj prostoriji. Potom smo nekoliko dana te crne velike zohare nalazili svuda po stanu mrtve i nestalo ih je. U medjuvremenu je druga DDD sluzba obavila dezinsekciju stubista zgrade. Ali legla u stanu nazalost nismo nasli niti nam je bilo do izmicanja stvari i regala. Bilo je sve super otada, znaci oko 3 mjeseca nijednog nismo vise vidjeli ni u stanu ni na stubistu. Medjutim zapazih prekjucer iznutra ispred ulaznih vrata stana jednog minijaturnog smedjeg zohara mrtvog. Sinoc jos jednog istog takvog mrtvog. Zagledah malo odmah sobu do ulaznih vrata stana i zapazih jednog pored vrata sobe, i dva pored televizora. Svi su mrtvi, izvrnuti i skvrceni (dezinfekciono sredstvo je inace produzenog djelovanja). U kuhinji i kupatilu nisam zapazio nijednog. Ne vjerujem da ulaze ispod vrata od stana. Sta mi je ciniti? I otkud sad smedji mali zohari? Nije valjda to diferencijacija u razvoju do velikog crnog?
txt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 02:45   #767
Quote:
txt kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim jer izgleda ponovo imam problem sa ovom napasti. Desavalo se je godinama da povremeno nalazimo u kuhinji i kupatilu smedje male zohare, ali smo ih se nekako rijesili, vise se ni ne sjecam kako, mislim samo sa Raidom. Medjutim prije mozda 3 mjeseca u neboderu su se pojavili crni veliki zohari, nalazili smo ih po stubistu, stepenicama, cak i pred vratima od stana kako pokusavaju uz kut da udju ali posto su vrata blindirana nemaju sanse. Ali nazalost jedno vece smo narucili dostavu pizze kuci i kojeg li peha nije mi se ustajalo da to preuzmem i zamolih sedmogodisnje dijete da to uzme od dostavljaca. I na polasku u sobu gdje spavam, prva do ulaznih vrata stana, inace nazalost punoj elektronike, zapazih odskrinuta ulazna vrata od stana. Malac ih nazalost kojeg li cuda nije dobro zatvorio...Odmah se sjetih zohara na stubistu i zabrinuh se, ispostavi se za koji dan opravdano jer sam te velike crne vidjao u svim sobama. Panika nastupi i pozvah sluzbu za DDD poslove i naprskali su stan (jedino su zaboravili balkon) i postavili pokoju kuglicu otrova u svakoj prostoriji. Potom smo nekoliko dana te crne velike zohare nalazili svuda po stanu mrtve i nestalo ih je. U medjuvremenu je druga DDD sluzba obavila dezinsekciju stubista zgrade. Ali legla u stanu nazalost nismo nasli niti nam je bilo do izmicanja stvari i regala. Bilo je sve super otada, znaci oko 3 mjeseca nijednog nismo vise vidjeli ni u stanu ni na stubistu. Medjutim zapazih prekjucer iznutra ispred ulaznih vrata stana jednog minijaturnog smedjeg zohara mrtvog. Sinoc jos jednog istog takvog mrtvog. Zagledah malo odmah sobu do ulaznih vrata stana i zapazih jednog pored vrata sobe, i dva pored televizora. Svi su mrtvi, izvrnuti i skvrceni (dezinfekciono sredstvo je inace produzenog djelovanja). U kuhinji i kupatilu nisam zapazio nijednog. Ne vjerujem da ulaze ispod vrata od stana. Sta mi je ciniti? I otkud sad smedji mali zohari? Nije valjda to diferencijacija u razvoju do velikog crnog?
Ne valja....Juce jedan mali smedji u primacoj sobi iza vrata,maloprije jedan (otkud pod upaljenim svjetlom...) na zidu moje sobe....Kvragu otkud sad ti smedji po sobama a nijednog jos u kuhinji....Prosli put su bili crni i potamanila ih je dezinsekcija a ovi ocito nisu njihove larve......ili su mutirali...? Kupio bih taj bumortin ali me strah raditi sa njim posto imam malo dijete od 1 god koje je u fazi istrazivanja posto je prohodao.....

Zadnje uređivanje txt : 29.12.2013. at 03:15.
txt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 01:24   #768
Quote:
txt kaže: Pogledaj post
Ne valja....Juce jedan mali smedji u primacoj sobi iza vrata,maloprije jedan (otkud pod upaljenim svjetlom...) na zidu moje sobe....Kvragu otkud sad ti smedji po sobama a nijednog jos u kuhinji....Prosli put su bili crni i potamanila ih je dezinsekcija a ovi ocito nisu njihove larve......ili su mutirali...? Kupio bih taj bumortin ali me strah raditi sa njim posto imam malo dijete od 1 god koje je u fazi istrazivanja posto je prohodao.....
Taj bumartin ti se razgradi i nije stetan tako da nemas brige. A i realno nemre mali doc do tog,nebus ga stavio nasred sobe. Stavi ga ispod elemenata kuhinjskih,u spajzu,ispod frizidera,iza kauca.. Mracne i vlazne povrsine,tamo zohari uzivaju. Kod bake u stane ga koristim vec skoro 2 godine i,da pokucam,funkcioniraju savrseno!

posl'o ja to s mob'tela
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 10:42   #769
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Taj bumartin ti se razgradi i nije stetan tako da nemas brige. A i realno nemre mali doc do tog,nebus ga stavio nasred sobe. Stavi ga ispod elemenata kuhinjskih,u spajzu,ispod frizidera,iza kauca.. Mracne i vlazne povrsine,tamo zohari uzivaju. Kod bake u stane ga koristim vec skoro 2 godine i,da pokucam,funkcioniraju savrseno!

posl'o ja to s mob'tela
samo nemam pojma gdje ga ima u bih kupiti?

i jel neko probao sa topshopa pest reject aparatic za struju? vidim da ga neki hvale po forumima ali koliko se ja sjecam mozda za taj ili neki drugi aparatic je bio na youtube snimak kako ga zohari ne fermaju ni 1% i komotno zive u njemu zavukavsi se i hodaju okolo...?

Zadnje uređivanje txt : 31.12.2013. at 10:48.
txt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:08   #770
Quote:
txt kaže: Pogledaj post
samo nemam pojma gdje ga ima u bih kupiti?

i jel neko probao sa topshopa pest reject aparatic za struju? vidim da ga neki hvale po forumima ali koliko se ja sjecam mozda za taj ili neki drugi aparatic je bio na youtube snimak kako ga zohari ne fermaju ni 1% i komotno zive u njemu zavukavsi se i hodaju okolo...?
Pa dostava.. Vjerujem da bi ti poslali u bih,njima je svejedno.
Ma bjezi od toga,to je prevara na najjace.

posl'o ja to s mob'tela
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:00   #771
Quote:
samjednopitanje kaže: Pogledaj post
Pa dostava.. Vjerujem da bi ti poslali u bih,njima je svejedno.
Ma bjezi od toga,to je prevara na najjace.

posl'o ja to s mob'tela
poslao sam im upit na email i cekam odgovor

sretna ti nova kao i ostalim dobrim ljudima
txt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 18:24   #772
Susjeda mi je poklonila sokovnik koji je nov ali dugo joj je stajao, nije ga koristila. Na prvi pogled mi je bio krasan a onda su poceli zohari izlaziti iz njega. Ali iz onog dijela gdje su zice i motor. Zgadilo mi se. Pitanje je, jel itko moze praviti sok u tome? Ja bi to poklonila dalje ali bojim se da ce se netko otrovati , dal zohari pustaju otrov iako sam dobro oprala sokovnik?susjeda ga nije ni otpakivala odkako ga je na vjencanju dobila, nekoristen je ali su se u njega zavukli zohari. Meni se gadi to sto sam vidjela, oprala sam ga , jel taj sokovnik uopce cemu vise ako su zohari bili u njemu?
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 18:38   #773
Jos kod zica ima par zohara koje ne mogu izvaditi jer su kod motora, pomagajte kako da to ocistim, bojim se da ce mi se zavuci i izmnozit po sobi.
Stefani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 00:11   #774
To si odavno trebala izbacit iz stana


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 10:02   #775
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Susjeda mi je poklonila sokovnik koji je nov ali dugo joj je stajao, nije ga koristila. Na prvi pogled mi je bio krasan a onda su poceli zohari izlaziti iz njega. Ali iz onog dijela gdje su zice i motor. Zgadilo mi se. Pitanje je, jel itko moze praviti sok u tome? Ja bi to poklonila dalje ali bojim se da ce se netko otrovati , dal zohari pustaju otrov iako sam dobro oprala sokovnik?susjeda ga nije ni otpakivala odkako ga je na vjencanju dobila, nekoristen je ali su se u njega zavukli zohari. Meni se gadi to sto sam vidjela, oprala sam ga , jel taj sokovnik uopce cemu vise ako su zohari bili u njemu?
Quote:
Stefani kaže: Pogledaj post
Jos kod zica ima par zohara koje ne mogu izvaditi jer su kod motora, pomagajte kako da to ocistim, bojim se da ce mi se zavuci i izmnozit po sobi.
Ovo je nesto najodvratnije kaj sam cuo.. Ti si u sokovniku nasla zohare,i dalje ih ima,a tebe zanima dal se u tome moze i dalje radit sok da ti to nekom poklonis? :banghead:
Sta sve ljudima padne na pamet..

posl'o ja to s mob'tela
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 19:12   #776
kako da ih izvučeš?
rastaviš sokovnik i napraviš hajku negdje na otvorenom pa ga sastaviš.
ili dva, uzmeš kanticu benzina i užgaš.

ako rastavljaš, opereš sve pod mlazom vruće vode i uprskaš malo one tekućine za pranje suđa po motoru i žicama i svemu gdje su bili nek se zapjeni, onda ispereš i pustiš da se osuši vani na suncu cijeli dan.

sastaviš, opereš dobro onu posudu za sok staviš je u mikrovalnu na dezinfekciju i pokloniš.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 22:57   #777
I pokloniš smrtnom neprijatelju?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 22:47   #778
Quote:
zelen-ko kaže: Pogledaj post
Žohari u Vašem domu...
čitajući probleme nastale pojavom žohara u Vašim domovima odlučio sam se registrirati na ovom forumu i ponuditi Vam cjelovito rješenje istog. Apsolutno shvaćam i razumijem Vašu brigu i gadljivost prema malim jurišnicima. Nadam se da će i ostali posjetitelji ovog foruma biti zadovoljni mojim objašnjenjem kako ih se riješiti. Vidio sam ovdje razne upute i nagađanja kako se riješiti žohara (crnih i smeđih). Uglavnom su nedorečene i manjkave. Ja Vam nudim kompletnu informaciju kako ćete si pomoći sami. Za početak moram reći da sam ih i sam imao u stanu. Pojavili su se tijekom rata i dalje se samo množili. Sve osnovne informacije o načinu njihova življenja i razmnožavanja neću opisivati jer su Vam dostupne na Internetu. Usput napominjem da je Bumortin prilično efikasan (ostala sredstva nešto manje, a i ovise o broju prisutnih žohara), ali, moj način je konačno rješenje. Dakle, morate malo investirati za rješenje svog problema. Prvo kupite špricu kapaciteta 5 litara, (za opću namjenu) koju ćete pronaći u svakoj poljoapoteci, ili trgovačkim centrima tipa Pevec-Bauhaus. Cijena takve šprice je cca 130,00 kn. Drugo, kupite otrov protiv žohara (djeluje i protiv svih gmižućih insekata: pauka, mrava itd.), ja preporučam DRAKER 10.2 proizveden u Italiji. Isti podliježe EU normama o neškodljivosti i razini upotrebe. Bočica sadrži 100 ml otrova (rok trajanja je 3 godine od datuma proizvodnje) i košta cca 80,00kn. Ako ne možete naći ovaj otrov u vašem mjestu, savjetujte se sa trgovcem u poljoapoteci o zamjenskom. Dakle, uložite 200-injak kuna i krenite uništavati napasnike. Uputa o upotrebi preporuča 0,5 dcl otrova na 5 lit. vode, ja opet preporučam: stavite 4 lit. vode i to je sasvim dovoljno za tretiranje cca 60 „kvadrata“. Načinjenu mješavinu lagano špricajte uza same zidove svog životnog prostora. Samo podove! Obratite pažnju da špricate iza ormara, iza kuhinjskih elemenata, ispod njih, ispred ulaznih vrata stana, balkona, dakle po svim dostupnim mjestima. Ne treba odmicati namještaj jer cijev šprice je dovoljno zavuči iza istog i pošpricati. Na podu gdje špricate ostat će manje mlake bijelkaste tekućine, ostavite ih da se posuši. Kada više ne bude tekučine, i ako ostanu bijele „fleke“ obrišite ih SUHOM krpom. Tekućina u prvih 3-4 sata ima specifićan miris, nekom simpatičan, nekom smrdljiv i kao da u nosu lagano štipa/grize. Ako je moguće od početka procesa do završnog brisanja udaljite iz prostora djecu i životinje. Sredstvo nije štetno, ali ovo je zbog prevencije. Ovisno o napadu i broju žohara može doći do „poplave“ bježanja istih. Samo ih ostavite, gdje god da odu oni će uginuti a Vi ih samo pokupite. Iza toga, rok zaštite je 3-4 mjeseca, ćim ugledate prvog, špricajte ponovo. Danas, već 6-7 godina nemam žohara, špricam 1-2 puta godišnje, pred zimu (grijanje, listopad-studeni) i na proljeće (travanj). Možda sam bio preopširan ali za uspješno rješavanje žohara ovo je bilo potrebno. Naročito ako sam Vam pomogao i ako me poslušate. Bitno je da susjedi i njihov rasadnik žohara NE utiču na stanje u Vašem domu. Jasno, kada jednom počnete sa rješavanjem tih napasnika. Mislim da sam bio dovoljno precizan, povremeno ću pogledati na ovaj post, pa ako sam nešto zaboravio ili Vas nešto zanima ostavite pitanje, nastojat ću odgovoriti. Lijep pozdrav i sretno.
26. kolovoza 2012.
Hvala Zelenko od srca!!! Spasio si nas!!! Kako smo prošle godine našpricali ni jednoga više nemamo iako se susjedi okolo žale da ih imaju...pošpricali smo prije ljetovanja po svuda i s vanjske strane stolarije po fasadi. Vec smo sizili posvuda ih je bilo....kad smo se vratili s mora posvuda smo ih mrtve nalazili (uzas!!!) u loncu, na tanjurima i najvisoj polici u kuhinji sam iskrenute..posvuda ih je bilo...grozota!!!
Draker nam je zaista jedini pomogao unatoč svakakvom isprobavanju od raida, klopki, biokila ,lovora i sličnih prirodnih i kemijskih tvari.
Od ljeta ih vise nismo uopce vidjeli, a sad opet bjezimo van stana na koji dan na odmor i opet krecemo (preventive radi) u akciju...naspricamo i zbrisemo iz stana nek ta kemija ispari...
Toplo preporucam, sprica i draker i mir u kuci
doslovno ih ne mrem vidjeti, a sad i oni mene zaobilaze u sirokom luku
patuljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 15:04   #779
Može li se pripravak napraviti i špricate iz obične bočice s pumpicom od sredstava za čišćenje??
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 09:53   #780
Poz svima!
Trebam malu pomoc u otkrivanj vrste malih crnih bubica. Potruditi cu se opisat sto bolje. Prije cc 10 dana otkrila sam stine crne bubice. Jako su malene, malo vece od tamnog vrha zigice. Nalazim ih na balkonu, po podovima stana ali i na zidovima. Jako su spore i cesto ih nalazim okrenute na leda. Imaju oklop i cini mi se da je napravljen iz dva dijela ( kao da imaju crtu preko leda). Nisu sasvim okrugle, vec duguljaste sa laganim spicom na dnu tijela. Nemam osjecaj da se boje svijetla jer ih nalazim i po danu i po noci. Izgledom dosta lice zoharima. Posto su tako malene tesko mi je utvrditi da li je o zoharima rijec. Jucer sam ih u dnevnome pronasla 14, ali nikada nisam vidjela vecu od navedenih.
Moram napomenuti da smo prije 6mj. imali u stanu smede zohare te sam ih se vrlo brzo rijesila sa kuglicama bumortina. Prije 3 tj. sam u kuhinji pronasla prilicno velikog crnog zohara ali od tada nisam vidjela ni jednoga. Sto vi mislite? Da li su te bube zohari?
Onikus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.