Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2013., 21:09   #621
Park branitelja-još jedna zgrada

Hello,

jel netko pratio što je to danas bilo na Gradskoj skupštini?

Ak dobro kužim, onaj novi parkić između Kamgradove i Industrogradnjine zgrade bi trebalo pretvoriti u novo gradilište sa stanovima?

stvarno super

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...im/689816.aspx

http://www.zagrebancija.com/hr-aktua...lanistu_321929

evo tu je slička, o ovom parku je riječ;

http://www.vecernji.hr/zagreb/park-b...-clanak-585686

Zadnje uređivanje ibica : 18.07.2013. at 21:16.
ibica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 18:47   #622
da, 2008 su napravili zamjenu za pola te livade, i dali dio za cestu. sada zele otkupiti od grada i preostali dio livade.

to se sprema odavno.
energospektar d.o.o. je vlasnik livade, a jedan od direktora je i direktor u firmi prvi promet d.o.o. ( napoli pizzeria ima iznajmljen prostor od njih )
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 14:42   #623
Bok, prvo da svima na forumu zazelim sretne i ugodne blagdane a onda bi zamolio malu pomoc.
Naime, dosao sam u priliku kupiti zemljiste u Blatu, tocnije Zdihovska ulica pa jos dolje.
Zemljiste je od zeninog strica tocnije on bi nam prodao dio svog zemljista, otprilike koliko ce nam biti potrebno pa cemo raditi parcelizaciju.
Cijena je naravno samo za nas zato i razmisljamo o kupnji inace smo oboje gradska djeca odrasli u gradu, ali nas sad jako vuce ova ideja o kuci.
Problem je u tome sto tamo gdje je ta parcela trenutno nema niceg cak ni postenog asfalta, ali nas stric uvjerava da kroz dvije godine koliko racunamo da ce potrajati useljenje da necemo prepoznati taj dio.
Da se gradi stanica vlaka i da ce uz samu prugu ici brza cesta, sto je nama super je bi od te navodne stanice bili udaljeni svega par sto metara jer je to zemljiste skroz dolje vec blizu vlaka, zatim da bi se pored te stanice trebao graditi veci ducan tipa konzuma, da se gradi skola i vrtic unutar naselja i da ce za najvise 5 godina to biti top lokacija.
Tramvaj i terme da ni ne spominjem kao i most do jaruna pa bi kao sa bicikom mogli skociti do jaruna.
Kaze da ce to zemljiste vrijedi i 300eura po m2 kroz koju godinu i da cemo vidit kak ce nam bit super.
Koliko u svemu tome istine? Ja trenutno vidim samo polja i doslovce blato, ali sto jest je, po GUP-u i pisanjima na internetu ispada da nije daleko od istine.
Ali kakve su realne sanse za ista od ovog u zbilja recimo barem slijedecih 5 godina?
Ima kakvih insajderskih informacija?
Skola je koliko vidim tek u Lanistu? Vrtic ima ali privatni? Ducan? Osim Arena centra? Autobus vozi uopce koji kroz naselje?
I iskreno koliko otprilike vrijedi takvo zemljiste? Oranica je, ali u stambenoj zoni po GUPu i odmah blizu ostalih kuca.
Ako netko nesto zna, bit cu zahvalan za svaku pomoc. Moze i na p.p.
cardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:10   #624
Zar je moguce da zbilja nitko na forumu nije iz tog dijela grada da mi bar malo pomogne?
Za sada sam uspio doznati autobusnu povezanost, kroz samo naselje nazalost ne prolazi ni jedan autobus, ali zato na glavnoj cesti Karlovackoj stoji dosta linija za Savski most iako nam je ta stanica dosta udaljena cca 10min. pjesice.
Jedino jos nisam skuzio di vozi linija 234 koja ide sa Glavnog kolodvora.

Vrtic ima drzavni ali je jako mali i dosta popunjen, jos moramo provjeriti uvjete za onaj privatni.
Najvise nas sada brine skola. Naime, nama prva skola bi bila tek na kraju odnosno pocetku Lanistu. Ne znam da li ima kakav organizirani prijevoz ili sto ali to je dosta problematicno za nekoga poput nas koji ne mozemo bas racunati na baka servis ili neciju pomoc.

Doduse do trenutka kad bi to nama postao problem je jos par godina ali kad samo pogledam Kajzericu nekako me strah da ni mi to necemo docekati tako skoro.
A koliko vidim u zgradama oko Arene ima hrpa djece i stvarno ne znam kak oni rijesavaju taj problem.

I ducan isto nismo nasli, nema ni Konzuma ni Dione, bas niceg u naselju nego opet tek Arena centar, koja je udaljena nekih 15min. pjesice dakle bez auta dosta je tesko.

Toliko za sada od mene, nadam se da ce se netko javiti pogotovo ako ima netko na forumu zivi u tom dijelu i ima djecu predskolskog i skolskog uzrasta.
cardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:37   #625
Quote:
cardo kaže: Pogledaj post
Jedino jos nisam skuzio di vozi linija 234 koja ide sa Glavnog kolodvora.
ne ide ta linija kroz blato, nego laniste i remetinec, ali ima stajalista na karlovackoj cesti, pa mozes kombinirati.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:40   #626
ja na neke velike izgradnje infrastrukture ne bi racunao u ovo vrijeme

vrtic je, koliko znam, gradski, ali pripada leskovcu, ne zagrebu

koliko vidim, posljednjih godina asfaltiraju po mali dio karlovacke.

za tramvaj navodno postoje dva plana. jedan je da ide uz karlovacku, a drugi uz jadransku sa sjeverne strane. ne znam za tocnost, al ne vjerujem da ce tako skoro

veci ducan? pored arene, super konzuma, lidla, plodina i mercatonea? sumnjam.

234 vozi do arene i tamo se okrece. vidim da jaruscicom prolazi bus za skolu, al ne znam mu rutu


sve u svemu, ja ne bi nista dalje od 5-10 minuta pjeske od arena centra. ni manje od 700-800 kvadrata.
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:55   #627
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
za tramvaj navodno postoje dva plana. jedan je da ide uz karlovacku, a drugi uz jadransku sa sjeverne strane. ne znam za tocnost, al ne vjerujem da ce tako skoro

.

hm ova verzija uz karlovacku mi se cini fizicki nemoguca, nema bas slobodnog mjesta?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 18:58   #628
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
hm ova verzija uz karlovacku mi se cini fizicki nemoguca, nema bas slobodnog mjesta?
slazem se

osim toga, za liniju uz jadransku aveniju se spominjao i arena centar kao sufinancijer
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 19:27   #629
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
slazem se

osim toga, za liniju uz jadransku aveniju se spominjao i arena centar kao sufinancijer
da. jos karlovackom vozi hrpa autobusnih linija, pa nema potrebe.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 19:38   #630
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ja na neke velike izgradnje infrastrukture ne bi racunao u ovo vrijeme
Ne bi ni ja iskreno ali ovo mi se nudi sada i sad moram donjeti odluku za slijedecih ohoho godina...


Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
Vrtic je, koliko znam, gradski, ali pripada leskovcu, ne zagrebu
Tocno, nije bas najsretnija opcija.
Koliko znam sada vrtic ne radi, jer su praznici i djecu su valjda svu preselili u Leskovcu.
Tako i po ljeti.
Ne kuzim bas tu logiku ali dobro.
Bolja opcija je privatni ali treba vidjeti cijenu.
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, posljednjih godina asfaltiraju po mali dio karlovacke.
Da a unutra su ceste dosta lose a i na nekim dijelovima uopce nema asfalta.
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
za tramvaj navodno postoje dva plana. jedan je da ide uz karlovacku, a drugi uz jadransku sa sjeverne strane. ne znam za tocnost, al ne vjerujem da ce tako skoro
U to ni ja ne vjerujem.
I ako bi isao tamo uz novu bolnicu meni bi to bilo skoro i predaleko, otprilike vise od 2km do kuce.
Vise me interesira ovo oko stanice vlaka, tu nema nikakvih problema i to bi mogli napraviti uskoro a od te stanice bi bio udaljen 5min. pjeske i na Glavnom za 10-15min. Zvuci savrseno.
Zapravo da to znam ne bi se vise ni premisljao.
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
veci ducan? pored arene, super konzuma, lidla, plodina i mercatonea? sumnjam.
Ma ne veliki, neki manji kvartovski kao sto sad imam u svojoj zgradi (Konzum konkretno)
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
234 vozi do arene i tamo se okrece. vidim da jaruscicom prolazi bus za skolu, al ne znam mu rutu
Opet mi je malo predaleko.
Ne mogu bas pustiti dijete da hoda 20min. do busa po jako prometnim ulicama i to dobrim dijelom bez nogostupa.
A po GUPu je predvidena skola 5min od ovog zemljista unutar naselja. Ali tko zna kad ce se to poceti graditi...

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
sve u svemu, ja ne bi nista dalje od 5-10 minuta pjeske od arena centra. ni manje od 700-800 kvadrata.
Ovo je cca 600 kv. met. i udaljeno od Arene cca 20min. pjeske.



Tnx na pomoci, ako se jos cega sjetis samo pisi, svaka informacija mi zlata vrijedi.

Zadnje uređivanje cardo : 29.12.2013. at 19:46.
cardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 12:43   #631
koliko znam - klince iz blata skuplja po karlovackoj skolski bus i vozi u skolu (os savski gaj, to je ta koju spominjes), barem je tako bilo, a mislim da je jos uvijek.
ne znam na kojem bi dijelu blata bio, al mislim da na karlovackoj ima neki mali ducancic (ono, tipa za kruh i mlijeko).
ovu liniju 234 mozes 'ganjati' tako da nekim busom dodjes do one stanice kod zatvora i tamo lovis ovu. tamo je i stanica vlaka.
vrtic ima taj koji spominjes, al prije je dosta djece iz blata islo u vrtic u remetinec (ili po novijem i laniste) - iskreno ne znam dal je to jos moguce ili su blatski klinci sad pripali u to novo, prije nekoliko godina su isli, al se iskreno ne sjecam kad se ovaj novi objekt otvorio.
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 11:58   #632
http://www.skyscrapercity.com/showth...83486&page=141
Quote:
Quantum Leap kaže: Pogledaj post
no bullshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 21:25   #633
Quote:
SpaceDancer kaže: Pogledaj post
koliko znam - klince iz blata skuplja po karlovackoj skolski bus i vozi u skolu (os savski gaj, to je ta koju spominjes), barem je tako bilo, a mislim da je jos uvijek.
ne znam na kojem bi dijelu blata bio, al mislim da na karlovackoj ima neki mali ducancic (ono, tipa za kruh i mlijeko).
ovu liniju 234 mozes 'ganjati' tako da nekim busom dodjes do one stanice kod zatvora i tamo lovis ovu. tamo je i stanica vlaka.
vrtic ima taj koji spominjes, al prije je dosta djece iz blata islo u vrtic u remetinec (ili po novijem i laniste) - iskreno ne znam dal je to jos moguce ili su blatski klinci sad pripali u to novo, prije nekoliko godina su isli, al se iskreno ne sjecam kad se ovaj novi objekt otvorio.
Da nazalost pod tu skolu definitivno spada i ovaj dio koji ja gledam.
Jedino sto sam uspio iskopat je da jos i Botinec ima skolu.
Inace, Botinec ima stvarno sve, bas smo se iznenadili i skola i vrtic i ducan, i autobus svakih 10min. prema Zagrebu.

Samo sto je problem kod ovog zemljista sto se mora okolo kruziti prvo na Karlovacku pa onda prema skrenuti prema Botincu iako odmah ispod naseg zemljista na kraju ulice postoji neasfaltirana cesta prema Botincu uz samu zeljeznicku prugu(trenutno odlagaliste otpada koliko vidimo) s kojom bi mi bili u Botincu za 3minute.

A kad ce se to asfalatirati i urediti, to je ono sto i pokusavam nekako doznati.
Ak ce to i druge stvari koje sam pitao biti rijesene u nekom skorijem roku od ne znam tipa 3-4godine onda bi se odlucili na kupovinu zemljista.

Ovako unatoc stvarno prijateljskoj odnosno obiteljskoj cijeni nema smisla jer je sad trenutno zemljiste poprilicno dislocirano.

Udaljeno je recimo 200metara od pruge i cuje se vlak dosta kad prolazi a nemas stanicu vlaka blizu(prva je u Remetincu) pa da imas koristi od toga.

Inace i to isto je kao dosta ozbiljno u planu, uredenje stanice u Remetincu i izgradnja stanice u Blatu tamo dalje na mislim Fiolicevoj, ali nama je i to ok, to nam je par minuta hoda od zemljista.
Pitanje je samo kada ce to biti.

Zatim isto na GUPu kad se pogleda vidi se da je skola planirana unutar samog naselja, po tome ispada da bi imali skolu na opet par minuta hoda.

Opet navodno bi se tamo pored te ulice, mislim da je Fioliceva ili tak nekak, trebao graditi i neki malo veci ducan tipa Konzuma.

Ali znamo kako to ide sa planovima tu kod nas i sto se realizira od toga svega pa naravno da nas je strah uletiti u ovakvu neizvjesnost, a opet nam zao propustiti ovakvu priliku.

Zato sam i pitao na forumu da slucajno nema tko da je tamo domaci pa da ima ipak malo preciznije i realnije informacije od nas.

Jer ako sad udemo u to i nista od ovoga se ne desi u skorije vrijeme mi cemo morati uzeti jos jedan auto za zenu a po potrebi i nekog tko ce ici po djecu u skolu a to bi nam financijski bilo previse uz kredit koji mislimo dici cak da ostane i ovako kako nam je sada i da ne bude gore.
cardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 14:28   #634
da, skolu u tom dijelu imas jos u botincu i (puno dalje) u klari.
definitivno bi ti dijete 'spadalo' pod skolu savski gaj. tako je barem bilo do sad s klincima iz blata.

nazalost, nemam nikakve informacije u vezi gradnje svega ovog sto spominjes - nadam se da ce ti se ipak javiti netko tko nesto vise zna (recimo to s asfaltiranjem...ja sam 4 godine zivjela u ulici s novim stambenim zgradama i - bez asfalta ljudi mi doslovno nisu vjerovali dok ne bi dosli. spomenuta skola u klari se, kolko znam, trebala prosirivati prije valjda deset godina pa se to dogodilo tek prosle...)

mogu ti samo reci (a to vjerojatno znas i sam) da se cijeli ovaj dio jaaaako izgradio u zadnjih desetak godina otkad sam u ovim dijelovima grada pa me ne bi cudilo da se i blato 'pokrene' (ustvari vec i je u tih desetak godina). istina - sve je to bilo u onom 'gradjevinskom bumu', al valjda ne bude vjecno ovak...
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 19:05   #635
Quote:
SpaceDancer kaže: Pogledaj post
da, skolu u tom dijelu imas jos u botincu i (puno dalje) u klari.
definitivno bi ti dijete 'spadalo' pod skolu savski gaj. tako je barem bilo do sad s klincima iz blata.

nazalost, nemam nikakve informacije u vezi gradnje svega ovog sto spominjes - nadam se da ce ti se ipak javiti netko tko nesto vise zna (recimo to s asfaltiranjem...ja sam 4 godine zivjela u ulici s novim stambenim zgradama i - bez asfalta ljudi mi doslovno nisu vjerovali dok ne bi dosli. spomenuta skola u klari se, kolko znam, trebala prosirivati prije valjda deset godina pa se to dogodilo tek prosle...)

mogu ti samo reci (a to vjerojatno znas i sam) da se cijeli ovaj dio jaaaako izgradio u zadnjih desetak godina otkad sam u ovim dijelovima grada pa me ne bi cudilo da se i blato 'pokrene' (ustvari vec i je u tih desetak godina). istina - sve je to bilo u onom 'gradjevinskom bumu', al valjda ne bude vjecno ovak...
Mi jos imamo par godina do toga, ali ak se ubrzo ne krene s nekom izgradnjom, vrlo vjerojatno ce nasi klinci vec biti na faksu dok ce se skola graditi i to nam je zapravo jasno da to ne bude tak skoro i da cemo se s tim napatiti.
Ali barem da neki autobus sprovedu nekud kroz naselje jer ovak smo hodali do autobusne stanice ima vise od 10min. pjesice i to ne lagane setnje.
A do Arene sigurno 20min. to nismo ni probali.
Bez 2 auta je jako tesko, a to bi vec financijski bio poprilican udar.
Da ne kazem da je skoro i neizvedivo pogotovo uz stambeni kredit i sad dok se kuca ne namjesti.
Inace nam se jako svida, miran je kvart(malo se vlak cuje ali zbilja malo), sve su obiteljske kuce, uske ulice i nema bas puno prometa. Bas super za djecu.
Iskreno sve smo blize odluci, jos nas zapravo jedino muci taj prijevoz.
I ovaj dio oko skole i vodenja djece u skolu udaljenu par kilometara.
Mozda nekome ovo sve zvuci cudno nama koji smo odrasli u gradu i sve imali na maksimalno 5min. pjesice je poprilican tesko se zamisliti ovako "daleko" od civilizacije.
cardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 10:43   #636
vjeruj mi - potpuno te razumijem u vezi ove 'udaljenosti od civilizacije' (ja bih odmah mijenjala tvoju mozebit buducu za moju trenutnu lokaciju)

iskreno - sumnjam da ce zet 'uvlacit' neku liniju u ulice po blatu tako da racunaj da ovisite o linijama koje idu po karlovackoj.
poslala sam poruku poznanici koja je do nedavno zivjela u blatu i dijete joj ide u skolu pa cu ti javiti kad mi odgovori kako ide taj prijevoz. al mislim da oko tog ne trebas brinuti jer cesto vidim djecu na stanicama da cekaju bus tako da ocito nekako funkcionira.
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:45   #637
kaze cura da djecu od 1.-4. razreda vozi skolski autobus, a u visim razredima se voze zet-om i da uglavnom sve funkcionira dobro
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 23:57   #638
Thumbs up

Ima li netko da je kupio stan na Laništu od Jadran-građenja?! Može odg.i u inbox!
marija44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 09:47   #639
Ma ima svega, pogledaj na profil
__________________
Akcije Jadran
PinocchioBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 21:01   #640
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
da, 2008 su napravili zamjenu za pola te livade, i dali dio za cestu. sada zele otkupiti od grada i preostali dio livade.

to se sprema odavno.
energospektar d.o.o. je vlasnik livade, a jedan od direktora je i direktor u firmi prvi promet d.o.o. ( napoli pizzeria ima iznajmljen prostor od njih )
izgleda da počinje gradnja zgrade na livadi kraj parka branitelja. da li netko ima neke info?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.