Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2012., 10:14   #261
e tako je kod mene sve krenulo : počela sam si jednog lijepog dana proučavati stolicu
dvije godine kasnije nakon milijun pretragra uključujući kolonoskopiju, gastroskopije itd - od svega toga ostao je stresom izazvan gerb s kojim ni dan danas nemam mira, te početna dijagnoza: anksioznost, a ja bih rekla i hipohondrija.
A o simptomima, neka ti svoje kaže struka
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 20:59   #262
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Treba učiniti digitorektalni pregled.
Znači, moguće je da je nešto zbilja opasno? Btw, sama sam malo pogledala s rukavicom i ogledalom i vidjela da s vanjske strane postoje male plave kvržice, a s nutarnje strane samo s jedne strane par malih sitnih kao kvržica (veličine sitnih mrvica kruha). Što bi to moglo biti?
__________________
Moje stvari

Zadnje uređivanje lijepa alma : 03.03.2012. at 22:06.
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:05   #263
Znam da forum nije pravo mjesto za uspostavljanje dijagnoze, ali svako bi mi dobro dosao savijet ili necije iskustvo.
Naime od nedelje me boli stomak u predjelu crijeva...imam grceve i gasove, a stolicu nemam.
danas sam mislila da cu dobiti proljev, tako me je bolio stomak ali kada sam otisla na wc iz mene je izasla samo jako mala kolicina nekakve sluzi grozno

da li da idem doktoru radi toga?
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:16   #264
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
Znam da forum nije pravo mjesto za uspostavljanje dijagnoze, ali svako bi mi dobro dosao savijet ili necije iskustvo.
Naime od nedelje me boli stomak u predjelu crijeva...imam grceve i gasove, a stolicu nemam.
danas sam mislila da cu dobiti proljev, tako me je bolio stomak ali kada sam otisla na wc iz mene je izasla samo jako mala kolicina nekakve sluzi grozno

da li da idem doktoru radi toga?
Jeste li febrilni?
Imali tko je s vama jeo slične tegobe?
Što ste jeli?
Šta se dalje dešava/proljev,grčevi/?
Savjet-hidracija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 11:24   #265
Imam problem s stolicom,u zadnje dvije godine otprilike svakih šest mjeseci mi se desi (evo jučer mi je se desilo i prije toga u 11-om mjesecu) da stolica krene s 'normalnim' laganim bolovima i tada je normalnog oblika (prve dvije minute) a onda počne puno više boljet (kada putuje po crijevima) i bude skroz mekana kao proljev...i tako to traje skoro 20-ak minuta dok se crijeva (valjda) skroz ne isprazne.
No to nije sve, prilikom tih bolova srce mi počne kucati ko ludo i počnem se znojiti (i još k tome imam niski tlak) da to nekad zna završiti, nakon uzastopnih naleta bolova, da vidim zvjezdice pred očima (najvjerovatnije od toga što mi je pao tlak) i onda moram leć i podignut noge u zrak da mi se tlak izjednači.što je nekada nemoguće ako moram sjediti na školjci. i drugi dan je stolica najnormalnija ko da ništa nije bilo.
najgore je to što mi se to jednom desilo na poslu i bila je cijela strka i došla je hitna koja mi je na kraju u biti rekla (tada još to nisam znala prije godinu dana) da zvjezdice dolaze od jako niskog tlaka i da moram odmah dignut noge da mi to prođe. s obzirom da imam redovitu stolicu svako jutro rekli su mi da je to možda stres i da ako mi se još jednom pojavi da odem doktoru. i eto to se javlja svakih nekoliko mjeseci.
od tada sam počela jesti svakih tri sata po malo i taman kad sam mislila da mi se više neće desit i da je u tome caka evo ga opet jučer. ali nije bilo baš u najgorem obliku da sam morala leć na poslu u wc-u na pod nego sam se samo preznojila par puta jer je malo kraće trajalo (ali sam se strašno uspaničila jer nisam znala kako će to završit).
prije sam jela dva puta dnevno pa sam mislila da mi je zbog toga ali sad više neznam ni sama...
preksutra idem po uputnicu za analizu stolice..jer moguće da su neke bakterije koje se mogu otkrit ili moram na onaj grozni pregled.
a o hemeroidima da ne pričam, od silnog naprezanja i to sam dobila...
jel ikome ovo poznato?
monalisa2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:01   #266
poznato mi je sve, osim bolova. ako ih je bilo, nisu bili tako jaki.
ali ja inače imam panični poremećaj, tako da mi se to uvijek uklapalo u napad panike.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 01:20   #267
Pozdrav ljudi..vidim da neki imate isti problem kao i ja..moj traje evo već godinu i pol..počelo je s krvi u stolici, uplašila sam se da ću završit u bolnici pa nisam otišla liječniku, a uz to počeo je i faks pa nije bilo vremena za odlazak u bolnicu :/..nedavno sam primjetila da se stanje pogoršalo, pojavili su se bolovi u želucu, stalno sam pod stresom, krv je još tu, krulji non stop u želucu, nekad ne idem po 5, 6 dana na wc, ali nekad znam imat i meku stolicu, dakle, izmjenjuje se..i prije 4 dana otišla sam kod doktorice na pregled da mi kaže šta mi je, pošalje na pretrage ili šta je već potrebno jer je ovo živi pakao..nemogu nikud, bojim se otići bilo gdje jer je problem odvratan i neugodan..i ona mi je rekla da je to iritabilni kolon, izvadila krv i odnijela mokraću na analizu..te je rekla ako bude bilo potrebno da će me poslat gastroenterologu, prvo mi se to činilo strašnim, ali štaje tu je, pomitila sam se već s tim..danas su došli nalazi i ona meni kaže da je krv super, tu nema ništa čudno, ali u urinu je našla neki virus i da mi ona nema propisat kakvu terapiju, nemoram nositi uzorak stolice jer ja sama sebi moram pomoć, smirit se i redovito se hranit prehranom bogatom vlaknima..a a napomenem, da kada sam išla vadit krv, poslije toga sjednem malo u čekaonicu da se nebi onesvijestila, prošlo 10 minuta i reko idem se ja obuć, a mene oblio neki znoj, počelo se crnit pred očima, pišti u ušima, i tako jedno 5-6 min..ja sam mislila da ću ja umrt tamo..užas, užas..bilo bi super da je ta njena prognoza točna, ali ja u to nemogu povjerovat jer je meni LOŠE ((
drilla991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 01:27   #268
ja te ne bih htjela plašiti, ali stvarno ne bih rekla da iritabilni kolon i česta krv u stolici idu zajedno. ja bih otišla gastroenterologu.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 17:06   #269
pa znam, i zato sam se već pomirila da ću na gastroskopiju..ali kaže doktorica da me neće slat jer nije potrebno, a bez uputnice nemogu ništ :/
drilla991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 14:35   #270
Quote:
drilla991 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi..vidim da neki imate isti problem kao i ja..moj traje evo već godinu i pol..počelo je s krvi u stolici, uplašila sam se da ću završit u bolnici pa nisam otišla liječniku, a uz to počeo je i faks pa nije bilo vremena za odlazak u bolnicu :/..nedavno sam primjetila da se stanje pogoršalo, pojavili su se bolovi u želucu, stalno sam pod stresom, krv je još tu, krulji non stop u želucu, nekad ne idem po 5, 6 dana na wc, ali nekad znam imat i meku stolicu, dakle, izmjenjuje se..i prije 4 dana otišla sam kod doktorice na pregled da mi kaže šta mi je, pošalje na pretrage ili šta je već potrebno jer je ovo živi pakao..nemogu nikud, bojim se otići bilo gdje jer je problem odvratan i neugodan..i ona mi je rekla da je to iritabilni kolon, izvadila krv i odnijela mokraću na analizu..te je rekla ako bude bilo potrebno da će me poslat gastroenterologu, prvo mi se to činilo strašnim, ali štaje tu je, pomitila sam se već s tim..danas su došli nalazi i ona meni kaže da je krv super, tu nema ništa čudno, ali u urinu je našla neki virus i da mi ona nema propisat kakvu terapiju, nemoram nositi uzorak stolice jer ja sama sebi moram pomoć, smirit se i redovito se hranit prehranom bogatom vlaknima..a a napomenem, da kada sam išla vadit krv, poslije toga sjednem malo u čekaonicu da se nebi onesvijestila, prošlo 10 minuta i reko idem se ja obuć, a mene oblio neki znoj, počelo se crnit pred očima, pišti u ušima, i tako jedno 5-6 min..ja sam mislila da ću ja umrt tamo..užas, užas..bilo bi super da je ta njena prognoza točna, ali ja u to nemogu povjerovat jer je meni LOŠE ((
Vaša prenošenja nalaza su potpuno beskorisna,kakav je to virus u urinu.
I što to vama znači krv u stolici-melena,svježa krv- što?
Kada sebi i drugima objasnite i shvatite da ste zdravi/organski/ onda nećete imati problema.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 18:51   #271
Evo da i ja javim neki problem ako se to tako moze nazvat koji me lagano muci!
Jucer bio na svadbi popio sam "ohoho" bambusa i jegera,naime danas u wcu, crna stolica(nema nikakvih tragova krvi) e sad jel to mozda posljedica od bambusa ili je ozbiljniji problem,prije tog dana je sve normalno funkcioniralo,nikakve probleme,uredna smeđa stolica...

HELP
Nitrox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 19:45   #272
to su ti "pijana govna" budu crna i "sluzava" nakon crnog vina u vecim kolicinama,,,,imo sam i ja tako nakon vina nekad prije
kas0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 19:56   #273
Ja se ispričavam, pijana govna.

Ako ti stolica bude takva danima idi kod doktore. Crna stolica na biti od hrane, nekakvog pića ali i od krvarenja u gornjem dijelu probavnog trakta. Znači ako ne prolazi dsnims odmah pravac doktoru.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 23:07   #274
Quote:
Nitrox kaže: Pogledaj post
Evo da i ja javim neki problem ako se to tako moze nazvat koji me lagano muci!
Jucer bio na svadbi popio sam "ohoho" bambusa i jegera,naime danas u wcu, crna stolica(nema nikakvih tragova krvi) e sad jel to mozda posljedica od bambusa ili je ozbiljniji problem,prije tog dana je sve normalno funkcioniralo,nikakve probleme,uredna smeđa stolica...

HELP
Sve je moguće. Od bezazlenih "pijanih govna ",pa sve do g. GI krvarenja.
To je sve što se može putem Foruma reći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:10   #275
Smile

u poslednjih nekoliko dana imam problem "stolice tanke kao olovka" (laicki nije bas previse tanka ali je tanja nego obicno ) ,boja je normalna,nemam bolove, nemam krvi u njoj nego je jednostavno tanja nego obicno i izduzena. Interesuje me da li to moze imati veze sa tim sto sam do prije 4 dana pio neke antibiotike i malo bio pod stresom zbog neke upale koju sam ljecio ?
DK1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 20:08   #276
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Vaša prenošenja nalaza su potpuno beskorisna,kakav je to virus u urinu.
I što to vama znači krv u stolici-melena,svježa krv- što?
Kada sebi i drugima objasnite i shvatite da ste zdravi/organski/ onda nećete imati problema.
DR hrvoje imate li kakvu ideju za moj problem pisan dva tri posta prije?
puno hvala
monalisa2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 02:45   #277
Kod mene su problemi počeli prije nekih 20-ak dana, kad sam imao proljev. Nakon toga, nekoliko dana uzastopno, imao sam po tri ili četiri normalno formirane stolice dnevno, kad sam onda primjetio svijetlu krv na toalet papiru. Zatim se krv pojavljivala još nekoliko narednih stolica. Imao sam osjećaj da mi crijeva rade ubrzano dok sam išao nekoliko puta dnevno na wc, i stalan osjećaj kao da moram ponovo ići. Inače, jako sam veliki ljubitelj kave, pa mi se desilo čim sam popio kafu da sam opet imao proljev i onda se takoreći, stanje pogoršalo, jer se u stolici počela pojavljivati i krv, ali i sluz. Kasnije sam uvidio da mi mliječni proizvodi smetaju, i tako izbjegavajući ih sam uspio da mi se probava pomalo smiri. Sad recimo idem dvaput dnevno, iako onaj jedan put bude gotovo samo sluz, onako crvenkaste boje, a drugi put bude normalno formirana stolica, s tim da uvijek na kraju stolice bude pomalo krvi (neki dan je bila čista svježa krv). Danas je bila bez krvi, što me jako obradovalo, ali kasnije u toku dana čak triput sam morao ići da bih na kraju vidio samo sluz. Čak, onaj neugodan osjećaj kad dolaze vjetrovi, a to se ne može učiniti a da se ne ode u wc i pripravno čeka, da li će biti suho (kao nekad) ili pak sa stanovitom količinom sluzi. Nisam nikako imao povišenu temperaturu, osjećam se u globalu dobro, ali me zbilja zabrinjava ta krv i sluz. Nisam uspio otići liječniku, ali u planu mi je, premda sam na poslu strahovito mnogo angažovan, prolazim kroz izrazito jak stres, nemam vremena gotovo ni za propisan odmor, a sve se potajno nadam, da će ovo, eto tek tako proći, ispijajući litre čajeva i pazeći na prehranu. Nastojim se više odmarati. Iskreno, strah me da će mi liječnik kazati nešto što će mi život okrenuti naopako i zato nekako to zaobilazim, iako vidim da će po svoj prilici to biti neminovno.
Eh da, jedan mali detalj, koji može biti važan. Naime, imam kronični alergijski bronhitis, koji se manifestuje kroz kihanje i nadražaj očiju. Koristim tablete rinolan, koji mi potpuno otklanja te tegobe. Igrom slučaja, kad mi se aktivirao bronhitis, baš tih dana je počelo sa problemima sa probavom. Ne znam da li to može biti jedan od faktora mojih problema s probavom?
Unaprijed zahvaljujem
blx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:47   #278
Imala sam slične ali blaže simptome (sluz povremeno u tragovima, svježa krv na papiru povremeno, ali sa već dijagnosticiranim vanjskim i unutranjim hemoroidima) i upućena sam na kolonoskopiju.
Dg. IBS, hemoroidi.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:35   #279
Quote:
monalisa2012 kaže: Pogledaj post
.............bila...
jel ikome ovo poznato?
Najvjerojatnije se radi o SIC-u,no bilo bi dobro učiniti obradu krvi/opća biokemija/ i stolice na krv
Quote:
blx kaže: Pogledaj post
............................
Unaprijed zahvaljujem
Kronični alergijski bronhitis NEPOSTOJI Bilo da steb to sami smislili ili vam je to netko rekao /dr.,,prijateljica ili sl./ pričaju gluposti.
U prvom redu potrebno je napraviti obradu stolice parazitološki,ev. bakteriološki,te na krv.

Quote:
DK1989 kaže: Pogledaj post
u poslednjih nekoliko dana imam problem "stolice tanke kao olovka" (laicki nije bas previse tanka ali je tanja nego obicno ) ,boja je normalna,nemam bolove, nemam krvi u njoj nego je jednostavno tanja nego obicno i izduzena. Interesuje me da li to moze imati veze sa tim sto sam do prije 4 dana pio neke antibiotike i malo bio pod stresom zbog neke upale koju sam ljecio ?
Vj. vam nije ništa. No javite se na pregled kod dr. opće med.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:12   #280
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije se radi o SIC-u,no bilo bi dobro učiniti obradu krvi/opća biokemija/ i stolice na krv

Kronični alergijski bronhitis NEPOSTOJI Bilo da steb to sami smislili ili vam je to netko rekao /dr.,,prijateljica ili sl./ pričaju gluposti.
U prvom redu potrebno je napraviti obradu stolice parazitološki,ev. bakteriološki,te na krv.


Vj. vam nije ništa. No javite se na pregled kod dr. opće med.
Tu dijagnozu mi je rekla specijalista pneumoftiziolog 2005. godine, s tim da sam neki dan u jednoj emisiji preko tv, čuo da su u međuvremenu to preimenovali u "kronična opstrukcijska plućna bolest". Uglavnom, propisani lijek je bio antihistaminik i od njega je situacija drastično bolja. Nisu me uopće bili slali na alergotest. U svakom slučaju hvala na odgovoru.
blx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.