Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2008., 20:39   #21
nemože
novi zakon
isključivo građevinski obrt + nadzorni inženjer
kako mislite upisati kuću u katastar?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 08:13   #22
Svakako provjeri sve ove pravne stvari što su ti ljudi i prije savjetovali, pa ako sve štima kupi kuću.

treba računati i na još jedan faktor, a to je vrijeme, jer ako kupuješ gradilište pa gradiš ispočetka, treba računati na sve zafrkancije oko prijenosa zamljišta, pa dobivanja svih mogućih lokacijskih, gradjevinskih i ostalih dozvola, to traje i traje i traje i traje i onda kad misliš da si dobila sve tada ponovo nešto fali pa traje i traje, mjesecima ili čak i godinama. A sve to vrijeme plačaš podstanarstvo i gubiš novac, vrijeme i živce. Uz to treba platiti i priključke koje u ovoj kući već imaš, ono osnovno: struju i vodu. Mislim da je bolje plačati banci kredu za nešto svoje, nego gazdi za podstanarski stan.
Ako ste voljni raditi sami, tada možete urediti jednu etažu ili onoliko prostorija koliko vam treba, a poslije polako srediti sve ostalo.
Bitno je i da gradjevina koju kupujete bude "zdrava". Obavezno uzmite nekoga tko se razumije u gradnju (ing. gradjevine s iskustvom i/ili statičara) da dobro pregleda temelje, zidove, krovište i izolaciju kuće. Pa ako treba i platite nekogfa da vam to napravi ako se ne razumijete sami, jer bolje je i to nego da se kasnije kajete što ste kupili mačka u vreći.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 09:37   #23
thx na odgovorima i savjetima...
ovih dana planiram sve s pravne strane još dobro provjeriti,rođaka zidara angažirati da pregleda...pa još razmisliti... i cijena mi je kad uzmem sve u obzir ok.
a što se tiče daljnjeg rada znam,čekaju nas još veliki troškovi,al olakotna je okolnost-braća-ing.elektrotehnike i keramičar,muž stolar,otac maler,šogi vodoinstalater ....svi voljni za rad i rado će pomoći
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 15:08   #24
vidim da sam se pogrešno izrazila,pod "zidati sam"sam mislila upuštati se u gradnju,naravno da bi gradnjutj.zidanje prepustila firmi,ta nisam u pds,pa da mogu.
a što se tiče daljnjih radova"stolarija,zabacivanje,maleraj-e to bi ovako na crnjaka familijaa i MM i ja.
iva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:54   #25
Uređenje rohbau stana na dvije etaže(u kući)

stvari stoje ovako imam taj stan u kući to je 1 kat i potkrovlje sve skupa nekih 160 m2 i razmišljam o uređenju istog.
unutra je jedino postavljena struja nije ni žbukano ni ništa,donji dio je pregrađen gornji nije.
sad me zanima gore je krov koji na bokovima počinje na kojih 70 cm visine i u vrhu se dize na 3,5 m.
rogovi su 14 cm da li bi bilo dosta da te rogove okrijem s 14 cm izolacije ili je to premalo?koliko bi me ispao kvadrat izolacije samo marterijal?
zanima me kakve su cjene izrade onih golubinjaka i da li mi se isplati s tim zaj i otkrivat krov koji je star 4 godine?
nadalje grijanje bi bilo plinsko pa me zanima kakav bojler uzet da to pokrije želim da ne zafali tople vode?
zanima me kako se kreću cjene glazure,žbukanja i sličnih potrebnih radova.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 07:24   #26
Za sva pitanja imaš odgovore na raznim topicima!!
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 11:02   #27
Question Završetak kuće u rohbau fazi

Bok,
Kupio bih kuću katnicu sa svim priključcima i plaćenim doprinosima koja je pokrivena i treba je dovršiti.
Može li mi netko reći koliko bi me koštalo po kvadratu, okvirno ,sa nekim prosječnim standardom gradnje, da je dam završiti u fazama dogovarajući se s poduzetnicima za izvođenje pojedinih radova:
Instalacije struje
instalacija vode i kanalizacije
žbukanje
stolarija
fasada s izolacijom
podne glazure
postavljanje podnih obloga
krečenje
bez uređenja prilaza, ograde, trave itd
Molim sve koji su to već radili i znaju da mi se jave i kažu približno cifru
da li je to 300, 400, 500 ili više EURA po m2
Zahvaljujem se svima unaprijed
hamster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:11   #28
Ispod 300eur/m2 neće ići.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 20:24   #29
300 EUR-a bi bilo ok samo je pitanje šta se može napraviti za to.Da li je i termoizolacija u tome?
hamster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 22:29   #30
Quote:
hamster2 kaže: Pogledaj post
300 EUR-a bi bilo ok samo je pitanje šta se može napraviti za to.Da li je i termoizolacija u tome?
ako hočeš standard iz '90ih i kvalitetu radova iz toga doba 300 € je dovoljno, ali malo, malo tko se zadovoljava time
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 22:21   #31
visoki roh bau

što to točno uključuje i jel cijena od 1790 eur/m2 previše za taj stupanj izvedbe...i koliko otprilike se treba uložiti do završetka tj. ključ u ruke stadija....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:31   #32
zašto je tema premještena na sam svoj majstor kad je riječ o traženju stana....ne namjeravam ništa sama raditi, samo me zanima jel cijena koju je investitor stavio ok cijena za taj stadij gradnje....prije ću dobiti odgovor na stanovanju, gdje se nalaze ljudi koji također traže stanove i upoznati su s tržištem i mogu usporediti cijene po lokacijama i kvaliteti gradnje, nego ovdje...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 00:44   #33
Zavisi o kakvom se stanu radu. Da li je to elitniji dio grada, da li su to pametni stanovi itd.
U Rijeci za te novce dobiješ stan + kuhinju. Parketi, pločice na podu, sanitarije na mjestu.
Danas svaki invenstitor stavlja svoju definiciju roh-bau tako da treba vidjeti što je u ugovoru tj.što je sa visokim roh-bau definirano.
Ova cifra mi se čini dosta velikom, biti će da je neki elitniji dio grada?
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 10:46   #34
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
što to točno uključuje i jel cijena od 1790 eur/m2 previše za taj stupanj izvedbe...i koliko otprilike se treba uložiti do završetka tj. ključ u ruke stadija....
za tu lovu u lošijem kvartu dobiješ useljiv stan

ako je roh bau sa prozorima i golim betonom za useljenje ti treba (po standardima 2013. ne 1971.) još oko 400 €/m2 ako češ kvalitetan posal
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:56   #35
piše da je visoki roh bau, pa me zanima što to točno znači....malo mi se čini puno 400 eur/m2...cijena je 1790 eur/m2, stan ima 100 m2, ali se plaća 73 m2, jer su ostalo terase....B energetski razred, 3 vanjska zida, zadnji kat, iznad ravni krov...500 m dalje je ključ u ruke zgrada za 1900 eur/m2, ima 72 m2, plaća se 66 m2, A energetski razred, 2 vanjska zida, zadnji kat, kosi krov iznad....ali tlocrtno je ovaj prvi puno bolji, dok je drugi na ljepšoj lokaciji...grad zg...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 17:29   #36
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
piše da je visoki roh bau, pa me zanima što to točno znači....malo mi se čini puno 400 eur/m2...cijena je 1790 eur/m2, stan ima 100 m2, ali se plaća 73 m2, jer su ostalo terase....B energetski razred, 3 vanjska zida, zadnji kat, iznad ravni krov...500 m dalje je ključ u ruke zgrada za 1900 eur/m2, ima 72 m2, plaća se 66 m2, A energetski razred, 2 vanjska zida, zadnji kat, kosi krov iznad....ali tlocrtno je ovaj prvi puno bolji, dok je drugi na ljepšoj lokaciji...grad zg...
ako je visoki roh bau, to znaći da je vjerojatno postavljena struja i voda

400€/m2 ti se čini puno ? pa samo pločice i parketi sa postavljanjem (kvalitietni iz 21 stoljeća) su ti 30-40€/m2 a di je sve ostalo, bojanje sa gletanjem ti je najmanje 5€ (ako ćeš da bude dobro) a imaš 300m2.... pošalješ troškovnik dvi tri firme paš vidit na ćemu si, na to dodaj još 20% troškove na stavke koje ste zaboravili
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 02:21   #37
puno u odnosu na nekretninu ključ u ruke (u kojoj sami biramo parket, pločice i kupaonici, ima 7 vrsta u ponudi)...jer onda bi to izašlo 2200 eur/m2, što smatram previše za tu lokaciju...u tom slučaju bi cijena visokog roh bau trebala biti 1500 eur/m2 max za tu lokaciju, a s obzirom na B en.razr. i manja, jer ne može biti ista cijena kao i A...

sve u svemu, prekomplicirano i neisplativo.....niti imam vremena za to....lakše mi je onda ključ u ruke i useliti s garderobom i krevetom a ostalo kad se bude imalo vremena time baviti....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 09:43   #38
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
puno u odnosu na nekretninu ključ u ruke (u kojoj sami biramo parket, pločice i kupaonici, ima 7 vrsta u ponudi)...jer onda bi to izašlo 2200 eur/m2, što smatram previše za tu lokaciju...u tom slučaju bi cijena visokog roh bau trebala biti 1500 eur/m2 max za tu lokaciju, a s obzirom na B en.razr. i manja, jer ne može biti ista cijena kao i A...

sve u svemu, prekomplicirano i neisplativo.....niti imam vremena za to....lakše mi je onda ključ u ruke i useliti s garderobom i krevetom a ostalo kad se bude imalo vremena time baviti....
naravno da je neisplativo, u gradnji investitor postiže bolje cijene na količinu, a i kriteriji su drugi, nađi ključ u ruke i ne misli puno o roh bau, to se isplati nama građevinarima kad kupukemo stan za sebe ili prebijamo nešto ali civilima teško
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 15:25   #39
Pozdrav svima.. trebala bih savjet u vezi kupnje stana. Muž i ja smo planirali kupiti dvosobni stan na Trešnjevci ali smo naletili na super ponudu: 800eura po kvadratu u urbanoj vili u Kustošiji. Stan koji nam je zapeo za oko ima 103 m2. Jedino što nas brine je to da je stan u visokoj roh-bau fazi. Zanima me da li je netko kupovao stan u tom stanju i koliko se otprilike kreću troškovi dovršenja (stavljanje parketa, pločica i farbanje)?
Blair_10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 20:00   #40
Imas milijun takvih tema treba malo traziti.
Svasta ljudi pisu za visoki r bau pa ga malo definiraj.

Ako je gola cigla (a ne bi smjela biti ako je visoki r.b.), prvo ide zbukanje, cca 60kn/m2, onda gletanje ako bas treba cca 20kn/m2, pa krecenje 10-15kn/m2. To ti vrijedi za zidove i stropove.

Pod ako nema glazure racunaj bar 100kn/m2 glazuru(opet ako je visoki bi trebalo biti) plus postavljanje parketa, brusenje i lakiranje ajd jos 100kn/m2 zaokruzi. Cijenu parketa ne mogu znati ni poprilici sto zelis, krece od 60-70kn pa do preko 1000kn, a isto vrijedi i za plocice u kuhinji i kupaoni. Postavljanje plocica je od 70-100kn po m2 ovisno kakve su plocice i zid.

Instalacije struje, vode i plina je nemoguce ovako napisati, variraju jako cijene, ali racunaj da je voda sa postavom pipa, kada, wc i ostalih stvari bar oko 1000-1500 eura, struja isto tako, plin nesto jeftinije ako ima. Cijene mogu samo prema gore rasti, dolje ne, ali ako je visoki r.b. onda bi to trebalo biti gotovo vec.

Centralno racunaj bar oko 4000eura za radijatore, cijevi, bojler i instalacije, opet samo moze prema gore ici.

I jos ti ostaju unutarnja vrata, racunaj od 1000kn na dalje po komadu pa prebroj komade.

Ako jos radis pregradne zidove i slicne ideje, racunaj da ces novce trositi brzinom svjetlosti.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.