Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 14:34   #201
Pozdrav, ima li netko pitanja iz upravnog područja financija. Hvala
sninka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 18:45   #202
Pozdrav!

Za par dana idem na državni nakon višeg stupnja obrazovanja .....završila SSS medicinsku, položila tad stručni, i sad završila na ZVU studij sestrinstva (prvostupnik).....jel bio tko nedavno, koja područja nas ispituju...jer i zakone i opću njegu ili samo proces??????????


hvala na odgovorima
gocce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 13:09   #203
moj termin za državni stručni je 15. veljače. upravni sam pravnik. viša stručna sprema.
opći dio ispita mi je jasan, dok mi je posebni dio definiran kao "upravno područje opća uprava - ostali poslovi iz područja opće uprave".
moram priznati da mi nije jasno koja bi mi literatura trebala za ovaj posebni dio.
postoji li skripta iz "opće uprave"?
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 01:27   #204
Da li komercijalisti mogu polagati stručni ispit??
Htjela bih si to položiti da si lakše nađem posao pošto sam završia na burzi za Božić ali neznam jer imam predispozicije za to pošto sam to što jesam u struci

POZZ svima
Ela007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 10:02   #205
Question DSI

bok! ima li tko skripte za polaganje DSI - administrativni referent... MOLIM POMOĆ ispit mi je 15.02. Hvala
marijaislic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 19:06   #206
Quote:
marijaislic kaže: Pogledaj post
bok! ima li tko skripte za polaganje DSI - administrativni referent... MOLIM POMOĆ ispit mi je 15.02. Hvala
http://www.uprava.hr/default.aspx?id=12207
Pitanja i odgovori
Ela007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 02:13   #207
Zelim polagati drzavni strucni ispit i trenutno sam VIŠA STRUČNA SPREMA (3 god).. Ako se odlučim na daljnje školovanje i steknem VISOKU STRUCNU SPREMU (5 god.) dali cu morati ponovo polagati drzavni strucni ispit, tj, dali mi se poništava s obzirom da nisam više VIŠA VEC VISOKA STRUCNA SPREMA. Hvala unaprijed! inace radim preko strucnog osposobljavanja
loory1009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 11:38   #208
Pozdrav svima

Ima li tko informacije vezane uz polaganje stručnog za doktore medicine??
Bilo kakva literatura je isto dobrodošla i od velike pomoći
__________________
.cause im not like everybody else.
London_Calling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 14:12   #209
Quote:
loory1009 kaže: Pogledaj post
Zelim polagati drzavni strucni ispit i trenutno sam VIŠA STRUČNA SPREMA (3 god).. Ako se odlučim na daljnje školovanje i steknem VISOKU STRUCNU SPREMU (5 god.) dali cu morati ponovo polagati drzavni strucni ispit, tj, dali mi se poništava s obzirom da nisam više VIŠA VEC VISOKA STRUCNA SPREMA. Hvala unaprijed! inace radim preko strucnog osposobljavanja
da, ako položiš DSI za višu stručnu spremu a odlučiš da se doškoluješ za visoku stručnu spremu, onda ćeš ponovno morati polagati državni stručni ispit i to za visoku stručnu spremu.

to se često događa...
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 21:50   #210
Dragi svi, malo sam zbunjena oko drzavnog strucnog ispita, strucnog ispita itd. Svakako, na strucnom osposobljavanju sam u jednoj banci (privatnoj) za 1600. Po struci sam magistra ekonomije i zanima me imam li ja uopce mogucnosti polagati drzavni strucni ispit nakon zavrsetka strucnog, posto sam dobila info da isti polazu samo oni koji rade u nekim javnim tvrtkama. Ako nemam mogucnost polagati taj, kakav je onda to strucni ispit?

Bila bih jako zahvalna kad bi mi netko pojasnio kako to funkcionira i koje su procedure prijave?

Hvala i pozdrav!
mandymorr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 01:24   #211
Quote:
mandymorr kaže: Pogledaj post
Dragi svi, malo sam zbunjena oko drzavnog strucnog ispita, strucnog ispita itd. Svakako, na strucnom osposobljavanju sam u jednoj banci (privatnoj) za 1600. Po struci sam magistra ekonomije i zanima me imam li ja uopce mogucnosti polagati drzavni strucni ispit nakon zavrsetka strucnog, posto sam dobila info da isti polazu samo oni koji rade u nekim javnim tvrtkama. Ako nemam mogucnost polagati taj, kakav je onda to strucni ispit?

Bila bih jako zahvalna kad bi mi netko pojasnio kako to funkcionira i koje su procedure prijave?

Hvala i pozdrav!
Nemaš pravo polaganja DSI.
DSI bi prema zakonu o državnim službenicima trebali polagati svi oni koji svoj posao obavljaju u javnopravnim tijelima. Banke, trgovačka društva, različiti arhitektonski, građevinski, geodetski uredi itd. svakako nisu javnopravna tijela. Dakle, ti nakon što odradiš ugovor nemaš pravo polaganja DSI. Čak i kad bi imala pravo polaganja, tada bi opet imala izbor da li ga želiš polagat ili ne. Prema novom zakonu o poticanju zapošljavanja ti više nisi obavezna polagati DSI. Imaš izbor.
Kad se zaposliš u nekom javnopravnom tijelu nakon isteka probnog rada (vrijeme probnog rada ovisi jesi li primljena kao pripravnik ili kao osoba s iskustvom (redoviti i izvanredni postupak) - pripravnik nakon odrađenog SO nemožeš više nisi) obavezno moraš polagati DSI ako misliš ostati raditi u tom javnopravnom tijelu.
Javnopravna tijela su ti tjela državne uprave, jedince lokalne i područne samouprave, pravne osobe s javnim ovlastima te ostala državna tijela s javnim ovlastima.
Nadam se da ti je pomoglo.
__________________
Leto Atreides III
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 14:18   #212
Da li postoji skripta iz područja Javne Nabave? Pretražio sam cijeli net i nemogu ništa pronaći osim suhoparnih zakona
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 23:45   #213
DSI - učitelji razredne nastave

Objavljujem frendičin oglas pošto ona nema account na forumu:

Prodaju se skripte i materijali za polaganje državnog stručnog ispita za učitelje razredne nastave. Tu ima svega - od pedagogije, didaktike, metodika, psihologije, komunikologije, Ustav, zakoni, propisi, aktualni priručnik za polaganje stručnog ispita... Frendica je ispit polagala sad u veljači. Pošto toga ima jako, jako puno, mogućnost slanja je isključena. Moguće je dogovoriti primopredaju na području Međimurske i Varaždinske županije. Cijena je po dogovoru.

Za sve ostale informacije, javite se u privatne poruke.
Sunshine19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 18:28   #214
Please, dragi forumaši, neki primjer pitanja za posebni dio DSI iz područja europske integracije? Ne znam na što da se koncentriram iz svih materijala za to....
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 15:30   #215
Quote:
credica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ovako polažem državni 09.11. Maolim vas ako je netko u zadnje vrijeme polagao iz posebnog dijela europske integracije da napiše neka pitanja ako se sjeća. Hvala
I što je bilo na europskim integracijama? Ak se sjećaš kojeg pitanja plz, ja polažem ovaj tjedan
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 18:46   #216
Državni stručni ispit - posebni dio

Pozdrav!

Ima li itko da j epolagao posebni dio DSI iz područja europske integracije? Plz ak se sjećate nekih pitanja, zanima me kak to otprilike izgleda... Thxxx
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:03   #217
Molim vas za pomoc hitno,.trenutno sam peta godina prava i imam zasada stecenu visu strucnu spremu jer sam upisivala po programu tri plus dva
Zelim ici na strucno osposobljavanje i poloziti drzavni ispit sto mi je najveci prioritet.
Drzavni se polaze po stecenoj strucnoj spremi. Ako sada krenem na SO sa visom strucnom spremom i taman pri zavrsetku SO zavrsim i petu godinu i diplomiram dali cu imati problema ako drzavni prijavljujem pod visoku strucnu spremu.

Nadam se da me razumijete...problem mi je samo sto sam sada visa strucna sprema a pri kraju so sam visoka i tada bih trebala i drzavni polagati pod visokom spremom a ne visom...
loory1009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 13:18   #218
uskoro imam ispit, štrebam non stop..na putu do posla u tramvaju slušam na slušalicama "predavanje" što si snimim, kad dođem kući s posla, učenje..vikendi, buđenje rano i učenje, kupam se, pustim si diktafon, u autu pustim snimku a ne ono što inače slušam ovoliko nisam učila ni kad sam druge ispite polagala
previše toga ima, prevelika i preširoka je materija, onaj tko kaže da je tjedan dana prije pročitao i izašao na ispit, laže k'o pas..ili sam ja preveliki perfekcionist?
sve u svemu, svu sreću nam svima želim, da ga položimo, prođemo i proslavimo prolaz
osobno ne znam kada mi je, još mi nije javljen termin, duboko se nadam da je početkom svibnja..
koliko prije je vama bio javljen termin?
2, 3, 4 tjedna?
hvala
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 15:14   #219
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
uskoro imam ispit, štrebam non stop..na putu do posla u tramvaju slušam na slušalicama "predavanje" što si snimim, kad dođem kući s posla, učenje..vikendi, buđenje rano i učenje, kupam se, pustim si diktafon, u autu pustim snimku a ne ono što inače slušam ovoliko nisam učila ni kad sam druge ispite polagala
previše toga ima, prevelika i preširoka je materija, onaj tko kaže da je tjedan dana prije pročitao i izašao na ispit, laže k'o pas..ili sam ja preveliki perfekcionist?
sve u svemu, svu sreću nam svima želim, da ga položimo, prođemo i proslavimo prolaz
osobno ne znam kada mi je, još mi nije javljen termin, duboko se nadam da je početkom svibnja..
koliko prije je vama bio javljen termin?
2, 3, 4 tjedna?
hvala
mislim da moraju javit najkasnije dva tjedna prije polaganja, s tim da su meni javili čak i nekih mjesec dana prije, ak se ne varam.

koncentriraj se na pitanja sa stranica Ministarstva uprave, i ako još nisi, pogledaj na legalis.hr forumu. i nemoj se živcirat toliko, proći ćeš sigurno
buhtlica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 22:02   #220
molim iskustvo

Ekipica, pozz
Zanima me, da li netko ima iskustva s prijevremenim polaganjem stručnog ispita..

obavljam stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa u Centru za socijalnu skrb. Zanima me sljedeće, da li je, i na koji način je moguće ranije polaganje stručnog ispita? znači ako mi 12 mjeseci istječe tek 1.9.2014. da li ja mogu ipak prije položiti stručni ispit?
rocknroll000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.