Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2004., 17:52   #1
Exclamation problem s disanjem

eto nemam ja problem ali ga ima moja mama...ima 46god...prije otpr.3mj.se strasno prehladila i od tad ima problem s disanjem...uzasno je tvrdoglava i kod dr-a je bila samo jednom-nadevno i naravno dao joj je kapi za nos(??!)-nije pomoglo.Ti problemi se javljaju navecer a kad spava cuje se nekakvo "zvizdanje" pri izdisaju kao da joj nesto smeta...ona kaze da nema nikakvih smetnji jedino osjecaj da ima nekakve naslage...to dosta neugodno zvuci...strah me je da nema astmu ili nesto gore..pa kako joj dr-i neznaju pomoc,molim vas da mi date nekakav savjet u vezi toga,mozda netko ima slican problem...
__________________
Darta
darta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 00:14   #2
a gle...ako ima zvizduke pri izdisaju, moguce je da je nesto ozbiljno, ali isto tako i da nije...
a jel njoj doktor poslusao pluca?
ako je i sta je rekao
trebalo bi se to cuti stetoskopom...
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 20:58   #3
Quote:
Studentica kaže:
a gle...ako ima zvizduke pri izdisaju, moguce je da je nesto ozbiljno, ali isto tako i da nije...
a jel njoj doktor poslusao pluca?
ako je i sta je rekao
trebalo bi se to cuti stetoskopom...
ma poslusao joj je pluca i sve sto ide uz to i rekao je da je sve cisto-i to je ono sto nas zbunjuje...
__________________
Darta
darta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 21:21   #4
Jesi sigurna da je pištanje povezano s nedavnom prehladom? Mnogi ljudi pište u snu. Ne mora biti ništa pretjerano ozbiljno.
Dav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 22:15   #5
da li je bila kod doktora opce prakse ili specijalista?
ako zena ima problema sa disanjem, kapi za nos su samo pomocno sredstvo i nisu za dugotrajnu uporabu.
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 11:32   #6
Moju mamu ti je počeo mučiti kašalj još u 4.mj. Mislila je, proći će, samo prehlada. Ali nije prolazilo i tak ti je ona otišla doktoru. I kaže on sve je ok, pluća čista, bla bla. Ali njoj ne prolazi! I bila je na svakojakim tabletama, antibioticima, sve živo je probala ali ništa. I na kraju su joj rekli da ne znaju kaj da rade, da je to najvjerojatnije alergija. Pila je ona i te neke tabletice za alergiju ali kasno je počela. Na kraju su rekli da je dobila astmu (nije to baš tak neka prestrašna bolest, kaj se brineš) i inhalira i ne prolazi. I doktori joj rekli da ne znaju kaj bi više probali, da je to jednostavno takva gadna alergija i da se na žalost mora mučiti dok ljeto ne prođe. A kad joj se to smiri, mora piti redovito nekaj protiv alergije da i sljedeće godine ne bude ovak. Daj natjeraj mamu doktoru, nek se ne zeza. Sve počne od neke prehlade a na kraju ak navuče upalu pluća ili još nekaj gore, bit će puno teže.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 18:16   #7
hvala svima

..ma natjerat nju kod doktora je isto kao i ribu na livadu...ali probat cu..a valjda nije nis opasno...ako netko jos ima neki cudotvorni lijek i takve probleme samo mi se javljajte
__________________
Darta
darta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 20:31   #8
Re: hvala svima

Quote:
darta kaže:
..ma natjerat nju kod doktora je isto kao i ribu na livadu...ali probat cu..a valjda nije nis opasno...ako netko jos ima neki cudotvorni lijek i takve probleme samo mi se javljajte
To obavezno napravi, ja sam ti isto teška natjerati za to kod doktora, pa znam kako joj je. Međutim, također evo jedne negativne posljedice kada se ne ide doktoru, odnosno kada smatraš da nije ništa opasno. Jedan od mojih bliskih rođaka, od 11 mjeseca je vukao prehladu, bio je stalno promukao i kašljao, te je polagano počeo zaboravljati. Kada je otišao kod doktora i kada su mi slikana pluća i bronhiji, ispostavilo se da ima maligni tumor na hilusu, a isto nije imao nikakvo ovakve simptome. Zato natjeraj mamu kod doktora i isto tako da bude sve u redu, ali opreza nikada dosta. I drži se. Ma sve će biti u redu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 21:10   #9
ovak, citala sam da mlijecni proizvodi mogu izazvati probleme sa disanjem.mozda da tvoja mama proba par dana koristiti supstitute,pa vidi...
sretno!
 
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 00:18   #10
Ma tako ste mi svi super...moja mama je vec imala tumor,ali ne na plucima-PA NECE VALJDA JOS JEDAN?! Nagovorit cu ja nju...MORAM!Hvala svima!!
__________________
Darta
darta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 09:14   #11
Problemi s disanjem

Ljudi je li netko od vas možda imao problema s disanjem...
Onako ponekad mi se čini da se trebam pomučit da bi uzeo zraka, inače dišem na nos...Je li to možda ima veze sa srcem ili nešto treće....Inače dosta plivam i idem u teretanu pa sad...Hvala
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 10:17   #12
Može biti svašta, provjeri kod lječnika. Može biti srce, alergije, anksioznost, stres.....sretno
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:14   #13
meni se znalo desit da sam se probudio zbog nedostatka zraka, zbog tog jer sam prestao na trenutak disat.. to mi pocelo odmah nakon operacije, kad sam lezao u bolnici.. u budnom ili sjedecem polozaju ne.. znao sam cijele noci prosjedit u krevetu da ne zaspim i - ne probudim se..
DRi mislili da ih zajeb... , da umisljam, a sad, dvije godine kasnije, nadjoh da i "sluzbeno" postoji takav beteg...
srecom se prorijedilo, gotovo nestalo... fuj osjecaj.. ko utopljenik si.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 21:11   #14
alergija, zeludac, kraljeznica....ko zna
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 14:01   #15
Uglavnom vrag mi nije dao mira pa sam pošao kod doktorice koja me poslala da pregledam kompletnu krvnu sliku...Inače kad sam imao problema s disanjem bolilo me malo u području prsa pa sam mislio da nije možda srce, otišao sa kardiologu i on je reko da mi je sa srcem sve u redu i da ne trebam brinut...
Uglavnom vadio sam krv i sve je u redu osim jetre...
Rekla mi je doktorica da ponovim opet vađenje krvi i ovajh put su nalazi za jetru bili bolji ali ne još sasvim kakvi bi trebali pa sam se pobojao da nije slučajno hepatitis ali je doktorica rekla da vjerovatno nije jer bi mi na papiru e sad je li Asj ili tako nešto što je meni prvi put bilo 60 sad mi je bilo 49 i rekla je da je hepatitis da bi mi to raslo a ne padalo....Uf pao mi je kamen sa srca iako sam još u panici...Trebam i sljedeći tjedan poć na ultrazvuk pa ću bit pametniji...Uglavnom još imam malu bol u prsima i malo teže dišem ali dosta bolje nego prethodni tjedan...Kaže doktorica opće prakse da nije alergija iako je li moguće slabije disanje ako čovjek ima alergiju iako je ja do sada nikad nisam imao....
Hvala na bilo kakvim odgovorima
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 07:32   #16
anksioznost i stres. Tipicno za ljude do 40ete
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:08   #17
Quote:
kayla kaže:
zeludac,
ej jesi to rekla bezveze ili imas neka iskustva s time? naime ja imam slicnih problema, a imam i problema sa zelucem u zadnje vrijeme. cuo sam da moze biti i stitnjaca tj. to su mi rekli homeopati, ali mi dr. opce prakse ne da uputnicu za testove stitnjace jer on misli da nije.
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 20:01   #18
pritisak ispod prsiju, teško disanje...

dakle, kao prvo da naglasim da sam astmatičar. već dvije godine nisam imala napad, dapače godinu dana nisam upotrijebila ventolin. na seretidu sam već 3 godine i super mi je.
no u već par dana imam sljedeće simpotome: pritisak ispod prsiju (ili čak više onako između grudi), malo teže dišem - durgim rječima svjesna sam disanja, ne dišem s lakoćom, iako mogu duboko udahnuti, ali prilikom udaha osjećam pritisak. ne bih ovo nazvala klasičnim pritiskom u bronhijima kakav se javlja prilikom astma napada, a i spirometrija koju sam radila prije tjedan dana mi je super. fizički napor me ne zamara, ali enetualno mi se dogodi kao da moram malo uhvatiti zraka.
to mi se javilo zadnjih dana kad su počela ova ludovanja vremena. sinoć mi je bilo ok, i jutros, ali sad mi se pritisak vratio.
može li mi tko pomoći? hvala
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 21:48   #19
Ja nisam asmatičar, no imala sam neki sličan problem prije cca 2 godine. Naime dešavalo mi se da ne mogu udahnuti do kraja, ono ti bi još ali ne ide... odvratan osjećaj, kužiš da ti tijelo treba još zraka, ali ne ide...
Na svašta sam pomišljala, po glavi se počne svašta vrtiti ... Doktori nisu znali što je i govorili da su svi nalazi OK

Onda sam igrom slučaja došla do čovjeka koji se "bavi" namještanjem diskova na kičmi, tetiva... i ostalih stvarčica na kostima. Nije kiropraktičar -toga se užasavam
Ništa mu nisam rekla, a on me je nakon što mi je "prepipao" kičnu pitao da li imam problema s disanje
Naime nekakav dio diska mi se pomaknuo i "pikao" u neki dio pluća ili tako nešto... To mi je posložio i od tada nemam problema.
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 10:21   #20
E baš sam ja otvorio temu disanje i govorio o tome....
Zanima me je li moguće otkriti astmu sa 24 godine ili je se ima od malena...
Imam isti slučaj kao i vi, svi pregledi su dobri a ja ne dišem baš najpravilnije, tj. nekad trebam baš ono jako udahnut....
lolo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.