Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2010., 20:22   #121
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
....

Šta sad pobogu?

...
niš
ja imam više od dvije krune pa sam napravila nekoliko magneta
ja nisam klaustofobična, ali ni meni to baš nije ugodan doživljaj, mogu mislit kak je onima koji imaju problema
ponovit ćeš
savjet oe eme da netko bude sa tobom je super
ne znam di si bila, ali negdje ti stave slušalice pa ti mogu i glazbu pustit tak da ne čuješ toliko to lupanje i zujanje
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:36   #122
Bila u Suncu i obavila. Popila sam normabel, a kako ja nepijem nikad ta čuda, lijepo me odvalio moram priznati. Nakon početne tjeskobe uspjela sam se opustit i izdržati, s tim šta mi je ovaj put MR trajao 40ak minuta. Nakon toga me izvukao van i rekao mi da nažalost doktor traži i sliku sa kontrastom, zabio mi iglu i vratio unutra na još 20ak minuta!
AL dotad me već normabel bio toliko zavidao da mi je baš bilo svejedno!

P.S. povela sam mamu sa sobom (imam 28 godin)
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:24   #123
Ma nemojte se strašiti MR-a. Pa kakvih sve užasnih pretraga ima, MR je isto ko da u solarij idete.

Mene je bilo strah prvi put jer su me nabrijali različiti paničari. Snimala sam glavu/vrat i na brzinu me utrpalo unutra riknula sam od straha.

Poslije kad sam vidjela da to nije "lijes" nego jedna obična polucijev, otvorena s obje strane, pola mene viri, kamera je iznad glave i tehničar me gleda cijelo vrijeme na ekranu jesam li dobro....ma šta da vam kažem....sad svaki put zaspem.

Dobro je uzet normabel ako se baš bojite, ali stvarno MR je genijalna dijagnostička naprava. Ne može vam baš ništa se desiti.
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:18   #124
Jel bio netko na MR glave u Poliklinici Sunce Trnje? Onom za klaustrofobične Kolika je tamo cifra?
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 16:13   #125
Quote:
una kaže: Pogledaj post
Jel bio netko na MR glave u Poliklinici Sunce Trnje? Onom za klaustrofobične Kolika je tamo cifra?
Mislim da je u Suncu na jarunu otvoreni magnet za klaustrofobične a ne na Trnju ali nisam sigurna.
Ali ti otvoreni magneti su izuzetno slabi i slike su jako loše, a cifra je oko 1600 kn po segmentu kralježnice, konkretno za snimanje glave ne znam cifru.
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:02   #126
Aha, ja sam ovdje http://www.sunce.hr/16250.aspx shvatila da je na Trnju, nema veze provjerit cu gdje je kada budem zvala.

Ufff ima neke logike da je slabiji, sad me tek zanima kvaliteta???...
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 17:08   #127
Quote:
una kaže: Pogledaj post
Aha, ja sam ovdje http://www.sunce.hr/16250.aspx shvatila da je na Trnju, nema veze provjerit cu gdje je kada budem zvala.

Ufff ima neke logike da je slabiji, sad me tek zanima kvaliteta???...
Daj ti nazovi i provjeri jer sam ja davno zvala i već sam zaboravila ali znam da je taj otvoreni užasno slab i da mom prijatelju nisu na tim snimkama vidjeli dva tumora.

Bolje odi na onaj zatvoreni jer je puno jači a prije popij nešto za smirenje i nek netko uđe i bude s tobom za vrijeme snimanja
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:10   #128
Evo da ne ostane dezinformacija, očito sam se krivo izrazila s tim "otvoreni" budući da kad sam nazvala Sunce i rekla otvoreni reklli su mi da je otvoreni na Jarunu a ne na Trnju kako si mi i ti rekla i da je jačine 0,2 tesle, a taj koji sam ja htjela je jačine 1,5 tesla i na Trnju (ovaj gore sa linka) i valjda se ne zove otvoreni :nezna: nego je širi jer je za pacijente do 220 kg i za obradu klaustrofobičnih pacijenata.

Zadnje uređivanje una : 12.12.2010. at 21:36.
una is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 19:57   #129
pitanje je malo off topic ali mozda ce netko tu znati-izvodi li se u Zg magnetna rezonanca srca? Ima li je i u Rijeci? da li se u 1 pregledu MR-a moze pogledati vise organa ili samo jedan(osim srca i velikih teskoca sa bolovima u prsistu imam i jake glavobolje-pa da li se to radi odvojeno ili se sve jednim potezom moze, u sto sumnjam naravno ali moram pitati ).Je li netko ovdje radio MR srca? (sorry znam da sam off topic ali nisam znala gdje pitati)
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:31   #130
Quote:
Dorja79 kaže: Pogledaj post
pitanje je malo off topic ali mozda ce netko tu znati-izvodi li se u Zg magnetna rezonanca srca? Ima li je i u Rijeci? da li se u 1 pregledu MR-a moze pogledati vise organa ili samo jedan(osim srca i velikih teskoca sa bolovima u prsistu imam i jake glavobolje-pa da li se to radi odvojeno ili se sve jednim potezom moze, u sto sumnjam naravno ali moram pitati ).Je li netko ovdje radio MR srca? (sorry znam da sam off topic ali nisam znala gdje pitati)

U Zg se radi na Rebru sigurno, za ostalo ne znam.

Ne može se jednim potezom pregledavati i srce i mozak, tj. može ako te naruče u dva termina, tj. kao dva pacijenta u uzastopnim terminima.
Ali nisam baš sigurna da taj dan kada rade MR srca uopće rade mozak, jer se pojedini radiolozi subspecijaliziraju za pojedine regije tj. organske sustave, što znači ako taj dan radi neuroradiolog on će raditi MR mozga i kralježnice, a neće ostale regije.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 06:24   #131
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
U Zg se radi na Rebru sigurno, za ostalo ne znam.

Ne može se jednim potezom pregledavati i srce i mozak, tj. može ako te naruče u dva termina, tj. kao dva pacijenta u uzastopnim terminima.
Ali nisam baš sigurna da taj dan kada rade MR srca uopće rade mozak, jer se pojedini radiolozi subspecijaliziraju za pojedine regije tj. organske sustave, što znači ako taj dan radi neuroradiolog on će raditi MR mozga i kralježnice, a neće ostale regije.
ok,hvala ti puno!
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:00   #132
koliko se čeka nalaz MR mozga u bolnicama?
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 23:28   #133
Quote:
Lua kaže: Pogledaj post
koliko se čeka nalaz MR mozga u bolnicama?
Kako gdje, negdje se dobije sutradan, negdje za tjedan dana.
Ovisno kakvo je pravilo na odjelu.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 14:06   #134
Quote:
una kaže: Pogledaj post
Jel bio netko na MR glave u Poliklinici Sunce Trnje? Onom za klaustrofobične Kolika je tamo cifra?
Ja sam bila na MR kralježnice u Suncu na Trnju.
Taj MR nije bila otvorenog tipa, ali je dosta široka, a i iznad glave je otvoreni prostor i nije mi bio problem izdržati unutra.
Inače sam jakoooooo klaustrofobična, ali aparat je tako širok da mi uopće nije bio problem ležati unutra i nije me hvatala panika.

A dobila sam i slušalice preko kojih sam slušala muziku.

Cijena je bila 1800 kuna.
Cherry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 18:32   #135
Magnetska rezonanca u Splitu

Malo dižem temu,možda mi netko može pomoći. Moja neurologica me poslala na MR mozga i hipofize. E sad,sestra kod moje doktorice mi je kada sam išla po uputnicu rekla da misli da me za MR mozga neće primiti bez prethodno obavljenog CT-a. Ja sam CT davno davno radila i više iza toga nisam ponavljala. To su pretrage na koje se dugo čeka i sad su skoro svi na godišnjem pa da ne gubim vrijeme na nešto gdje me možda neće ni primiti na kraju - da,da upisat će oni mene,pa ću lijepo čekat par mjeseci i kad dođem na red onda da me pitaju gdje mi je nalaz od CT-a
Jel ima netko iskustva s tim,ako je tako onda mi je bolje da se odmah upišem na CT bez obzira na neurologicu, iako mi nije jasno kako ona to ne zna ako je to tako . Inače sam iz Splita,znači KBC Split, pa ako tko zna molila bi da me uputi
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 18:54   #136
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Malo dižem temu,možda mi netko može pomoći. Moja neurologica me poslala na MR mozga i hipofize. E sad,sestra kod moje doktorice mi je kada sam išla po uputnicu rekla da misli da me za MR mozga neće primiti bez prethodno obavljenog CT-a. Ja sam CT davno davno radila i više iza toga nisam ponavljala. To su pretrage na koje se dugo čeka i sad su skoro svi na godišnjem pa da ne gubim vrijeme na nešto gdje me možda neće ni primiti na kraju - da,da upisat će oni mene,pa ću lijepo čekat par mjeseci i kad dođem na red onda da me pitaju gdje mi je nalaz od CT-a
Jel ima netko iskustva s tim,ako je tako onda mi je bolje da se odmah upišem na CT bez obzira na neurologicu, iako mi nije jasno kako ona to ne zna ako je to tako . Inače sam iz Splita,znači KBC Split, pa ako tko zna molila bi da me uputi
ja sam radila MR mozga, nije mi trebao CT. najbolje ti je njih tamo pitat kad se dođeš upisat. ništa te ne košta!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 20:07   #137
Kada si to radila i koliko si čekala?
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 20:17   #138
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Kada si to radila i koliko si čekala?
prije pola godine, čekala sam 4mj.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 21:29   #139
Možda procjenjuju od slučaja do slučaja,po težini ili hitnosti.Iskreno se nadam da neće ni meni tražiti CT,jedva čekam da ovo privedem kraju više. Puno ti hvala na informacijama
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 22:15   #140
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Malo dižem temu,možda mi netko može pomoći. Moja neurologica me poslala na MR mozga i hipofize. E sad,sestra kod moje doktorice mi je kada sam išla po uputnicu rekla da misli da me za MR mozga neće primiti bez prethodno obavljenog CT-a. Ja sam CT davno davno radila i više iza toga nisam ponavljala. To su pretrage na koje se dugo čeka i sad su skoro svi na godišnjem pa da ne gubim vrijeme na nešto gdje me možda neće ni primiti na kraju - da,da upisat će oni mene,pa ću lijepo čekat par mjeseci i kad dođem na red onda da me pitaju gdje mi je nalaz od CT-a
Jel ima netko iskustva s tim,ako je tako onda mi je bolje da se odmah upišem na CT bez obzira na neurologicu, iako mi nije jasno kako ona to ne zna ako je to tako . Inače sam iz Splita,znači KBC Split, pa ako tko zna molila bi da me uputi
Nema veze što nemaš svježe nedavno napravljen CT, ako je primarno u pitanju hipofiza onda osnovna pretraga i je MR.
MR je također kod određene patologije mozga metoda izbora, jer postoje promjene na mozgu koje se sasvim jasno vide MR-om, a CT-om ne moraju uopće biti uočene.

Dakle, ako te neurolog šalje na MR za pretpostaviti je da zna što se tom pretragom može dobiti, tako da nema potrebe prethodno raditi CT.
Naravno, ako imaš stare snimke i nalaz CT-a treba ga ponijeti radi eventualne komparacije.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.