Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2003., 22:43   #81
Jucer sam htjela kupit kremicu od Avene i zenska mi je dala neku emulziju...ni sama nije znala cemu ona tocno sluzi jer ima vise kremica za masnu kozu...tak da mi treba jedno 1000 kuna da sve to kupim. ..jer kao jedna ne djeluje..ma nis joj ne vjerujem..ja cu si kupit jednu al neznam koju..pitat cu u dr ljekarni

Ta kozmetika dr.Hauschka je prirodna ,nije abs ugodan miris..al sma razmisljala da to probam..i odustala sam jer uopce ne kuzim koju kremu ...zbunjuje me to ..

Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2003., 23:16   #82
ja sam pocela ovo pomno da citam od pocetka, ali sam vidjela da je nekoliko faca totalno pokvarilo topic.

POSTOJI LI OVDJE MODERATOR???

potom sam preskocila dobar dio postova i dosla do kraja, gdje vidim da pominjete i dr hauschka. evo vam mog iskustva sa nekoliko firmi koje ovdje pominjete:

imam 30 godina, koza mi je jako zeznuta, a evo pokusacu i objasniti. prije svega je osjetljiva, lako se crveni, smetaju joj mnogi produkti etc. po povrsini je suha, cesto zategnuta, nekad zna da se peruta koliko joj vlaznosti nedostaje. ali je ispod tog povrsnog sloja masna i sklona bubuljicama. prije godinu i po dana sam koristila vichy i bila PRILICNO zadovoljna. potom sam se, proljetos, preselila u berlin, gdje se desio moj prvi susret sa DR HAUSCHKA. totalna euforija koja je vladala medju mojim prijateljicama, a i cijelim berlinom, oko tih proizvoda me je navela da i ja okusam srecu. otisla sam u poseban dr hauschka salon i sa "strucnjakom" obavila dug i ozbiljan razgovor, uradili su mi pregled koze, postavili milion pitanja i rekli da definitivno moram probati dr hauschku, te da ce to moju kozu vratiti u balans. naivna, kakva ponekad jesam kad je ljepota u pitanju, kupim sve sto mi treba, sve sto su mi preporucili (kremu za ciscenje lica, tonic, kremu za lice, nekakvo ulje - da uljem ubijam moju masnocu, masku za lice, te neke ampule... mislim da sam dala oko 150 eura najmanje za sve to.
nakon mjesec dana moje je lice licilo na pubertetliju. kunem se, izgledala sam onako kako bukowski sebe opisuje u ham on rye. crveno lice, bubuljica na bubuljici, bilo me je tuzno pogledati. otisla sam tamo, na pregled, rekli su da je to normalno, da je to prva reakcija, te da ce sve da se smiri nakon par sedmica i da upamtim: things take time.
ovaj put ne vise naivna, no glupa, nastavim da ih koristim u nadi da ce sve biti ok. dala sam sebi i dr hauschki rok do prvog septembra, a kako sam tada vec bila depresivna zbog vlastitog lica, pozurila sam doktoru sa ostacima svih krema i tonika i svih dr hauschka s***a koje sam jos imala kod sebe.
moja divna doktorica, dermatolog kamma lange, mi je rekla da sam uradila najgluplju stvar koju sam mogla da uradim i da vise ne padam na kojekakve reklame i glupave teorije tipa klin se klinom izbija. rekla mi je da kupim AVENE produkte i dala mi nekoliko proba.
za pocetak sam koristila odredjenu kremu koja se zove RECOVER. dva mjeseca. potom sam presla na CLENEANCE, ali mi je koza bila toliko osjetljiva, da nisam mogla da je podnesem. zato sam presla na njihove kremice u ampulama, kao i mlijeko za ciscenje, takodje u ampulama. i od tada se sve popravilo. nakon nekoliko mjeseci, ja sad koristim nesto sto je malo jace od tih ampulica.
lice prvo ocistim sa mlijekom za ciscenje (ukoliko imam make up), potom uradim ciscenje lica gelom (koji je tako blag i u sebi ima blagu vrstu peelinga. naime, u njemu su male bobice, koje se rastapaju kad dosegnu temperaturu dlanova, tako da ne grebu kozu, ali je fantasticno ociste). nakon toga se poprskam termalnom vodom, sacekam minut, ostatak vode upije kleenex i onda nanesem kremu. zimi koristim OPTIMALE riche, a ljeti OPTIMALE legere.
avene je nesto najbolje sto sam ikada probala i mislim da uopce nije skup u poredjenju sa mnogim drugim proizvodima, a narocito s tim sto nudi kozi. koristim i njihovu masku za licu, te kremu za oci. zadovoljna sam sve i jednim proizvodom koji sam ikad kupila. nekad cak stavim i cleneance, ukoliko dobijem koju bubuljicu ili mi se koza cini pretjerano masnom. sad vec sve podnosim... i prezadovoljna sam.
zaista vam toplo preporucujem pierre fabre, avene.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 15:49   #83
Quote:
Cinnamon Girl kaže:

. po povrsini je suha, cesto zategnuta, nekad zna da se peruta koliko joj vlaznosti nedostaje. ali je ispod tog povrsnog sloja masna i sklona bubuljicama.

avene je nesto najbolje sto sam ikada probala i mislim da uopce nije skup u poredjenju sa mnogim drugim proizvodima, a narocito s tim sto nudi kozi. koristim i njihovu masku za licu, te kremu za oci.
moja koža je vrlo slična tvojoj C.G.
peruta se i sjaji ... da čovjek ne povjeruje ...
a za masnu kožu su preparati često tako agresivni, da mi nije jasno kako prođu ispitivanja

avene je i meni bio otkriće, bolje od vichy-ja s kojim sam također bila zadovoljna. Ja koristim i kremu s kiselinama za noć i to samo po zimi

da li možeš samo napisati koju maskicu koristiš?

Inače, ja sam u apoteci pokupila jednu jako lijepu knjižicu - prospekt njihovih proizvoda, pa sad detaljno proučavam doma prije kupovine

mislim da je avene odličan izbor za kožu kojoj fali vlage
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 16:44   #84
Cinnamon Girl i suncica: i moja koza je slicna vasoj, ali vecinom zimi. Moja kozmeticarka mi je dala tzv. "perlice", prije je to proizvodio Alkaloid Skoplje- cisto riblje ulje u malim kuglicama. . Od tada mi se koza vise ne peruta zimi i ne zateze, brrrr. I laktovi i pete su mi puno bolji. Teta kozmeticarka mi je rekla da je to uglavnom zato sto koza zimi ne dobiva dovoljno sunca, a puno hladnoce i vjetra i tako se stvara hiperkeratoza i guljenje i bla bla bla. Pa eto, ako zelite, isprobajte. I meni se od Avene preporodila koza! A kremica traje stvarno dugo.
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:06   #85
da, i ja imam tu knjizicu od avene. unutra sve ima. ja imam nekoliko razlicitih proizvoda od avene, za razlicite periode i razlicita stanja koze.
maska se zove: MASQUE APAISANT HYDRATANT (peaux sensibles) i to je hidratantna maska, kao sto ime govori. stavi se jednom-dva puta tjedno na lice 15 min, ali meni su predlozili da spavam s njom jednom tjedno, da je jednostavno koristim kao kremu nocnu, jer se ne ispira. samo se ostaci, koji nisu upijeni, odstrane papirnatom maramicom poslije 15 min.

evo precizno produkti koje koristim svaki dan

LAIT DEMAQUILLANT DOUCEUR (peaux sensibles) za ciscenje lica
GEL DEMAQUILLANT DOUCEUR Ipeaux sensibles normales ou mixtes) da mi detaljno ocisti poslednje ostatke necistoce i evt. sminke
LOTION DOUCEUR (peaux sensibles) tonik
EAU THERMALE (tim spricam ponekad nekoliko puta dnevno)
HYDRANCE OPTIMALE RICHE (ljeti LEGERE)
jednom tjedno koristim
MASQUE APAISANT HYDRATANT

cijene su od 70 - 150 kn

za pokoju bubuljicu koja izadje koristim mali ROC gel i preko njega nocu stavim pastu za zube. do jutra se osusi.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:07   #86
Quote:
shator kaže:
Cinnamon Girl i suncica: i moja koza je slicna vasoj, ali vecinom zimi. Moja kozmeticarka mi je dala tzv. "perlice", prije je to proizvodio Alkaloid Skoplje- cisto riblje ulje u malim kuglicama. .
mislis da uzimam te kapsule? ono, uzmem sa casom vode i pojedem ... ?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:15   #87
Imas to u raznim oblicima, sumnjam da se jedu . Nisam dobro objasnila. To sto je Alkaloid proizvodio, tj. i sad proizvodi, su male, sicusne kuglice, skroz mekane, kao zelatina. Dodje ih oko 200, ja uzimam 4-5 dnevno. Popijem ih sa malo mlijeka ili nakon dorucka, jer sadrze vitamine A i D, topive u mastima, pa se bolje apsorbira... Meni su strasno pomogle. Kad se samo sjetim horora nakon pranja lica, kao da imam totalno suhu kozu, a ne masnu... A kako se zove taj tvoj gel od Avene? Ja imam Cleanance gel i primijetim da mi on zimi bas i ne godi, treba mi nesto blaze.
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:16   #88
Ili jednostavno potrazi u apoteci vitamin A, vitamin D3 i riblje ulje u jednom proizvodu.
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:21   #89
avene

pa napisala sam gore. zove se:
GEL DEMAQUILLANT DOUCEUR (peaux sensibles normales ou mixtes) - svijetlo roza je boje i u njemu imaju bijele bobice.

imam i ja CLEANANCE, ali ga sad rijetko koristim. uglavnom ako mi se pojavi vise bubuljica na nekom mjestu, pa onda tu protrljam sa cleanance gelom (plavi, je li tako?)
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:24   #90
Sori, tek sam sad procitala tvoj post. Meni vise ide na zeleno, ali to je taj. Nekako vise i nemam pristica, a kad se pojave, unistim ih penatenovom "ovcjom" kremom. Moram i ja sebi nabaviti taj gel.
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:34   #91
Quote:
shator kaže:
Sori, tek sam sad procitala tvoj post. Meni vise ide na zeleno, ali to je taj. Nekako vise i nemam pristica, a kad se pojave, unistim ih penatenovom "ovcjom" kremom. Moram i ja sebi nabaviti taj gel.
neka tamno turkizna boja, sad sam gledala
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 17:37   #92
Je, je, pise da je bez sapuna, ali mirisom neodoljivo podsjeca na sapun sa sumporom .
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 18:30   #93
Quote:
Hana_ kaže:
Jucer sam htjela kupit kremicu od Avene i zenska mi je dala neku emulziju...ni sama nije znala cemu ona tocno sluzi jer ima vise kremica za masnu kozu...tak da mi treba jedno 1000 kuna da sve to kupim. ..jer kao jedna ne djeluje..ma nis joj ne vjerujem..ja cu si kupit jednu al neznam koju..pitat cu u dr ljekarni

Ta kozmetika dr.Hauschka je prirodna ,nije abs ugodan miris..al sma razmisljala da to probam..i odustala sam jer uopce ne kuzim koju kremu ...zbunjuje me to ..

dr. Hauschka - pozitivno iskustvo.

Frendica je njima odusevljena ( i ostalim homeopatskim firmama tipa weleda ) pa mi svako malo da neki bon - koji onda unovcim na tu kozmetku.

Moje iskustvo - blaga ( miris je nebitan za dobru kremu jer najcesce su upravo mirisi ti na koje koza reagira alergijski)i dovoljna.

I ne nasjedajte na price da ti homeoptski proizvodi uspjesno funkcioniraju iskljucivo u istoimenom setu. Provjereno netocno
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 13:55   #94
ipak sam kupila kremu od avena i još jednu termalnu vodicu i dobila sam na poklon slatku toaletnu torbicu
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2003., 14:19   #95
Quote:
sweet Irma kaže:
ipak sam kupila kremu od avena i još jednu termalnu vodicu i dobila sam na poklon slatku toaletnu torbicu
koju kremu od avene?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 15:35   #96
Cinnamon Girl, moze jedno pitanje?? Koji puder koristis uz sve ovo??
shator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2003., 19:31   #97
ja vec dugo koristim njihovu termalnu vodu koja me ljeti jednostavno spasava. probala sam i kremice i nisu lose. narocito ona koja je samo hidratantna, skoro sasvim oil free.
nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 10:58   #98
Quote:
Cinnamon Girl kaže:
koju kremu od avene?
nemam ju sad kod sebe, pa ne mogu bit precizna, ali u tubici je, hidratantna za suhu kožu RICH.
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 13:43   #99
Quote:
shator kaže:
Cinnamon Girl, moze jedno pitanje?? Koji puder koristis uz sve ovo??
pudere koristim iskljucivo od MAC, jer su non comedogeni (ne zacepljuju pore). i koristim dva tri razlicita, zavisno u kojem mi je stanju koza. ako imam dvije vrste tekuceg trenutno, jedan kompaktni, koji nanosim na foundation ako mi se koza suvise sjaji, kao i jedan "2 in 1" (inace mrzim takve stvari), ali ovaj je stvarno dobar. okategorisala bih ga kao "kompaktni tekuci puder", ali je UZASNO SKUP - 250 kn.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2003., 15:25   #100
Koristim Avene mlijeko za čišćenje i jako sam zadovoljna... očisti i najtvrdokorniju šminku a ne iritira.
Koristim i Avene Hydrance kremu (na preporuku dermatologa; naime, imam jednake probleme kao i Cinnamon Girl i kužim da je to garant najzajebanija vrsta kože) i moram priznati da je također jako dobra. Onu vodu pošpricam nakon čišćenja ili kad mi je koža iziritirana.

Ali moram priznati da mi je i Dr. Hauschka losion bio jako dobar, ali ja i tu kozmetiku kombiniram s drugim proizvodima. I ide mi na žifce ono njihovo filozofiranje, te holistički pristup te blabla.... ne sertemolimvas, krema je krema i točka.
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.