Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2014., 12:11   #61
Bajdera mi je bila fina, ali nikad nešto posebno. Nedavno sam ju dobila, probam i mislim si šta je ovo, definitivno se pokvarila.

Moja omiljena čokolada iz djetinjstva Idila mi je sada bez veze (još prije 5-6 godina sam primjetila da nije više to to), totalno drugačiji doživljaj.
Tea For One is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 20:17   #62
Quote:
Tea For One kaže: Pogledaj post
Bajdera mi je bila fina, ali nikad nešto posebno. Nedavno sam ju dobila, probam i mislim si šta je ovo, definitivno se pokvarila.

Moja omiljena čokolada iz djetinjstva Idila mi je sada bez veze (još prije 5-6 godina sam primjetila da nije više to to), totalno drugačiji doživljaj.

Idilu nisam dugo jeo ali moram priznati da su Kandit čokolade odlične!!
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 20:32   #63
meni se, pod broj jedan, ne svidaju "novi okusi" ... imam feeling da svi ti proizvodi nastaju slucajno - tj, upadne im u smjesu jer je radnik zaspao a onda to prodaju pod maskom novih okusa....

uzas... kakve kombinacije s jogurtima, čokoladama, grickalicama i sl...
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 21:17   #64
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
meni se, pod broj jedan, ne svidaju "novi okusi" ... imam feeling da svi ti proizvodi nastaju slucajno - tj, upadne im u smjesu jer je radnik zaspao a onda to prodaju pod maskom novih okusa....

uzas... kakve kombinacije s jogurtima, čokoladama, grickalicama i sl...
A tek Milka? Od 3 vrste Milke nekad (mliječna, bijela, s keksom) sad možeš birati maltene Milku s roštilja.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:26   #65
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
A tek Milka? Od 3 vrste Milke nekad (mliječna, bijela, s keksom) sad možeš birati maltene Milku s roštilja.
Željno iščekujem i taj dan
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:36   #66
pa kak već ima čokolada sa špekom i čvarcima nije nemoguće

a milki u više od 3 okusa je bilo i u mom djetinjstvu, naročito se dobro sjećam jogurta i jogurta s jagodom, kolko ste pak vi onda stari
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:41   #67
Ma, donosile su tete iz DojĆlanda uvijek Milke sa više okusa i prije 20god., nije to nikakva novotarija

Ja nisam siguran, jesu li se uistinu ti naši "stari" proizvodi toliko promijenili, ili smo se mi malo "navikli" i na neke druge proizvode.
Osim toga, i osjet okusa, mirisa sa godinama se "modificira" (da ne kažem "stari" - kao glagol ).
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:43   #68
Ima s kapulom i s ružmarinom Nije Milka nego Strast. Bilo je i s bučinim uljem i još nekim zanimljivostima, ne vidim sad na webu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:48   #69
20 godina je vrlo kratko razdoblje
za ovo s okusom se slažem, nije da se baš sve mijenja nego se i mi mijenjamo, no šećera i soli danas ima daleko više u gotovim proizvodima

praline s špekom i čvarcima radi i slastičarna u samoboru, kome treba nek si gugla
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:48   #70
Još nek' netko smisli after shave sa mirisom roštilja i Svijet postaje puno ljepše mjesto za život

No, ontopično, mene je najviše razočarao nakon mnogo godina posta okus Munchmallowa i Jaffa-biskvita iz Crvenke kad su se konačno pojavili kod nas
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:50   #71
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Još nek' netko smisli after shave sa mirisom roštilja i Svijet postaje puno ljepše mjesto za život

...
nemre niš nadmašit pitralon
a u zamjenu se lako protrljaš korom od špeka, nije to to ali bu poslužilo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:53   #72
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nemre niš nadmašit pitralon
a u zamjenu se lako protrljaš korom od špeka, nije to to ali bu poslužilo
Nekoć davno, tako su se Ličani mazali oko usta špekom kad su išli na "okupljanja naroda"- legenda kaže, da je to bilo zato, da cure misle kako u toj kući ima obilje hrane.

Prema tome, ni to mi ne bi bilo strano

Eh, šta je pusti Pitralon kontra "borića" a.k.a PinoSilvestre
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 22:54   #73
i vjenac luka oko vrat pa će cure padat na koljena
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:00   #74
Pardon, prave kuharice&gurmanice bi i mogle pasti na koljena, ako im dođem sa vijencem DOMAĆEG bijelog luka, a ne one kineske patvorine
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:04   #75
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa kak već ima čokolada sa špekom i čvarcima nije nemoguće

a milki u više od 3 okusa je bilo i u mom djetinjstvu, naročito se dobro sjećam jogurta i jogurta s jagodom, kolko ste pak vi onda stari
To je bilo okvirno. :P Da, bila je i s jogurtom i s jagodama. Ali bome nije bila s drobljenim keksima, slanim keksima, kokosom, žele bonbonima, ovakva, onakva. Jedino su one čokolade "3 za 10" bile u 30 različitih okusa
A čokolada s špekom, mislim da je kockica dosta da cijeli dan trčiš ko navijen.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:05   #76
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post

Eh, šta je pusti Pitralon kontra "borića" a.k.a PinoSilvestre
Gdje se toga sjeti?
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:10   #77
Jedne godine, more, kamp, jedan dućan i hrpa raspojasane mladeži sklonih ozljedama zbog prekomjerne alkoholiziranosti - morali smo nečim dezinficirati ogrebotine, oguljotine i sl.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:12   #78
prvo moramo otkriti kaj je tebi "nekad" a kaj je meni "nekad"
milke s kokosom je bilo prije 30 godina, no kak mi je milka jedna od gorih čokolada onda ne pamtim detlajo proizvodni program, zateklo ih se doma jer su ih dragi ljudi donosili no kak u nuždi vrag ne pita pojelo se i to
često se neki proizvodi prestanu proizvoditi nakon nekog vremena pa se opet uvedu nakon desetak godina .... zato i opaska o "nekad"
a i tržište je znatno razmaženije nego prije, osim toga kod nas nije baš bilo takvog obilja prije 20, 30, 40,.. godina pa se još uvijek znamo čudit ko patke jezeru stvarima koje su tad nekad drugdje bile normalne
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:56   #79
dovoljno je otići do lidla da se vide raznorazne kombinacije proizvoda .... npr oni "delikatesni" namazi...

jogurt s limunom

pa najrazličitiji umaci

gledano, gore-dolje... kombinacija- do mile volje
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 11:21   #80
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
pa kak već ima čokolada sa špekom i čvarcima nije nemoguće

a milki u više od 3 okusa je bilo i u mom djetinjstvu, naročito se dobro sjećam jogurta i jogurta s jagodom, kolko ste pak vi onda stari


meni su prve milke kojih se sjećam bile Noisette. to je valjda trademark okus Milke. išli su dvaput godišnje u Graz i donosili nam svašta finoga sa zapada. (išli su i u Mađarsku, al Mađari nikad nisu znali napravit dobar slatkiš). zapravo bi donosili samo te Noisette, s nekakvom kremom i s lješnjacima. i jednom su donijeli s kikirikijem, to je pravi raritet očito jer je gugl isto dosta nemoćan kad ga tražim za pomoć oko toga.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.