Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 19:08   #1
Question Farmaceuti vani

Vidim da si doktori međusobno pomažu savjetima...a ostatak health sectora nigdje.
Ima li itko da je otišao van s diplomom jadnog nam fakulteta u Kovačićevoj 1? Jel ista muka kao s medicinom ili? Država uopće nije bitna jer nemam nikakvu predodžbu i ne poznam niti jednog farmaceuta koji je pokušao nostrificirat diplomu van Hrvatske tako da su sve info dobrodošle.
Anyone?? Hvala.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 03:08   #2
Nisam FArmaceut pa ne znam detalje, ali u Kanadi je jako puno imigranata farmaceuta pa predpostavljam da se moze.
Ovo je link na stranicu koja ima informacije za imigrante:
http://www.pebc.ca/EnglishPages/DocE...lHomePage.html

Pa sretno!
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:04   #3
https://www.forum.hr/showthread.php?t=482827
Mogla si se i tu uključiti.
Ali dobro - ima li itko ikakvu informaciju? Ja sam i naše susjede Srbe na jednom njihovom forumu pitao za iskustva, ali nisam dobio nikakve informacije.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:16   #4
Bila je jednom neka emisija na kanadskoj tv, i tamo strana diploma farmaceuta vrijedi kao nasa srednjoskolskog farmaceutskog tehnicara, potrebno je puno muke da se udje u business.

Jedina iznimka je strucni rad, rad u laboratoriju, rad na misevima, vakcinama, tamo primaju nase doktore i farmaceute bez puno muke, glavno da nema rada s pacijentima/kupcima medicinskih usluga.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 14:19   #5
Što je vani biti bolje u smislu stručnog znanja tj. iskustva i zarade. Farmaceut ili liječnik?
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:15   #6
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Bila je jednom neka emisija na kanadskoj tv, i tamo strana diploma farmaceuta vrijedi kao nasa srednjoskolskog farmaceutskog tehnicara, potrebno je puno muke da se udje u business.

Jedina iznimka je strucni rad, rad u laboratoriju, rad na misevima, vakcinama, tamo primaju nase doktore i farmaceute bez puno muke, glavno da nema rada s pacijentima/kupcima medicinskih usluga.
Treba se licencirati - a proces traje od godinu do dvije, u ovisnosti o dinamici polaganja određenih ispita. Navodno se može za to vrijeme raditi kao tehničar pa ne moraš peći hamburgere i raznositi novine. Međutim - mene jako zanima je li itko iz ovih krajeva prošao kroz sve to i isplati li se uopće cijela priča? Što se znanja tiče - tu se niti jedan hrvatski mag. pharm. po mom mišljenju ne bi trebao bojati - naravno, ako se voljan pripremati i ponoviti i proširiti poznavanje struke.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 16:19   #7
Quote:
anastacia kaže: Pogledaj post
Što je vani biti bolje u smislu stručnog znanja tj. iskustva i zarade. Farmaceut ili liječnik?
Ovo oko znanja i iskustva ne kužim. U USA obični retail pharmacist natuče nekakvih 100 k $ brutto na godinu - što je manje od određenih liječničkih specijalizacija. Međutim - struka se proširuje, u Kanadi već donosimo dijagnoze u nekim provincijama, i bez obzira na objektivne poteškoće stanje je miljama ispred onog u Hrvatskoj, a da o mogućnostima za samostalni rad i otvaranje nekakve ljekarne ne govorimo (kod nas nama smrtnicima koji nismo švercali kaugume i kaladonte to ne daju).
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 14:10   #8
Sorry Nosko sad sam tek vidla da si se tu uključio Štaš, plavuša. Hm...znam da je frustrirajuće da nakon svega dođeš van i tam si nitko i ništa...al bar je utjeha da se može radit u struci nešto. Mislim ja bi vani radila i u labosu...ili nekoj farmaceutskoj firmi, znam da je za doć do license i pulta najveća muka.
Kaj je npr. s Engleskom? Nosko kad si ti diplomirao tog još nije bilo al sad postoji (vjerojatno to znaš) predmet farmakoterapija na kojem su asistentice koje su bile na postdiplomskom u Engleskoj. Se to može? Mislim mora ti faks nekaj vrijedit da bi te pustili tam dalje se školovat? Il sam ja krivo to shvatila.
__________________
I don't care what you think, as long as it's about me.
Elaine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 19:55   #9
Quote:
Elaine123 kaže: Pogledaj post
Kaj je npr. s Engleskom? Nosko kad si ti diplomirao tog još nije bilo al sad postoji (vjerojatno to znaš) predmet farmakoterapija na kojem su asistentice koje su bile na postdiplomskom u Engleskoj. Se to može? Mislim mora ti faks nekaj vrijedit da bi te pustili tam dalje se školovat? Il sam ja krivo to shvatila.
Možeš ti raditi Ph.D. disertaciju vani s našom farmacijom, ali je pitanje kako se uključiti u njihov zdravstveni sustav, odnosno steći licencu. Navodno su Engleska i Irska bile hit za Poljake nakon ulaska u EU... Informacije! Hoćemo informacije!
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 18:16   #10
Pa jel ima netko konkretno ko je otišao van Hrvatske (SAD, Kanada, UK) i zaposlio se u farmaceutskoj industriji, i koju je proceduru morao proći??? Mislim da je ovo što većinu zanima???
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 20:09   #11
A da li je bilo tko kliknuo na link koji sam postavio gore? Tamo uglavnom sve pise glede Kanade.
Postoji odredjena procedura za svaku struku i ukoliko se postuje propisana procedura nema problema.
Sumo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 20:29   #12
Quote:
petra123 kaže: Pogledaj post
Gluposti pricas, nitko bilo americki ili hrvatski doktor ne moze raditi s pacijentima ako ne polozi licensing exams (USMLE), nema to veze jesi li stranac ili ne.
Ima veze, jer je bez green carda jako tesko nakon sto polozis sva 3 USMLE ispita (koji su po kolicini detalja zapravo svi ispiti sestogodisnjeg studija samo u 3 komada).
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 21:25   #13
Quote:
Sumo kaže: Pogledaj post
A da li je bilo tko kliknuo na link koji sam postavio gore? Tamo uglavnom sve pise glede Kanade.
Postoji odredjena procedura za svaku struku i ukoliko se postuje propisana procedura nema problema.
Hvala ti lijepa. Mi bismo vrlo rado čuli i nečija iskustva iz prve ruke, dakle nekoga tko je sve što tamo stoji i prošao. Također - kakva je situacija u struci, što se radi, što se ne radi, kakav je životni standard, može li se otvoriti vlastiti business lakše nego u Hrvatskoj...
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:28   #14
Zar je tesko progluglati? Canadian immigration pharmacist donosi
mnogo zanimljivih linkova, evo jedan praktican:

http://www.city-data.com/forum/canad...harmacist.html


Tu imas i prakticnu stranicu zasto ne emigrirati za Kanadu, da ne bi poslije bilo krokodilskih suza i shattered dreams:
http://www.notcanada.com/

Po meni je americki imigracijski sistem mnogo pravedniji: prvo apliciras za posao, dobijes radnu vizu i ides.
S vremenom se neke radne vize mogu ''prebaciti'' u green card, i to je to.

Kanadski imigracijski sistem obecava brda i doline (ljudi misle samo zato sto ce dobiti bodove kao ''skilled worker'' da ih automatski ceka posao u struci),
pa mnogi na kraju odustaju cekajuci i odu za US. Kanada nije Njemacka, mnogi ljudi moraju poceti doslovno od nule. Po statistikama, Kanadi ne fali visokokvalificiranih ljudi,
fali im smetlara, zidara, taksista, frizera, te ljudi koji ce im biti svojevrsni legalni Meksikanci.

Zadnje uređivanje cabo love : 27.09.2009. at 14:39.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:37   #15
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Ima veze, jer je bez green carda jako tesko nakon sto polozis sva 3 USMLE ispita (koji su po kolicini detalja zapravo svi ispiti sestogodisnjeg studija samo u 3 komada).

Sorry bez uvrede ali opet pricas gluposti. Znam da nije tema o medicinarima ali samo da razjasnim.
Specijalizacija se moze poceti nakon polozenih USMLE ispita na vizi (J1 ili H1). Nakon zavrsene specijalizacije dobijes posao i employer ti sponzorira green card.
Inace ima gomilu stranaca na specijalizaciji u SAD-u na vizi, vecina iz Indije i Pakistana.
petra123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 15:38   #16
Quote:
cabo love kaže: Pogledaj post
Zar je tesko progluglati? Canadian immigration pharmacist donosi
mnogo zanimljivih linkova, evo jedan praktican:

http://www.city-data.com/forum/canad...harmacist.html
Hvala ti, ali meni je jasno da je Pakistancu ili Libanoncu bolje u Kanadi nego u domovini. Mene zanima - isplati li se nama hrvatskim farmaceutima preko granice, a to nam može reći samo netko tko je prošao cijelu proceduru i radi tamo. Zato bi bilo lijepo da se netko javi - budući da na cijelom Googletu nema takve priče. Možda netko zna nekoga, tko zna nekoga, tko je farmaceut vani?
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:49   #17
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Mene zanima - isplati li se nama hrvatskim farmaceutima preko granice, a to nam može reći samo netko tko je prošao cijelu proceduru i radi tamo.
Ovo "isplati li se" se moze strasno razlikovati od osobe do osobe.... I pitanje je vrlo opcenito.

Ja nisam farmaceut ali sam svojedobno ( i ne bas tako davno) ovdje u USA sa svojom diplomom dipl.ing. kretala ispocetka.... Ljudi cesto vole reci da nase diplome ne vrijede nista vani. To nije istina . Istina je da u vecini zemalja treba polagati razno razne razlike ali tu se ne radi o hrvatskim vec o stranim diplomama. A koliko se to isplati je prvo individualna stvar jer za to treba odvojiti i novaca i vremena.
Jednu stvar koju mogu reci za USA je da oni bas ne mare puno za evantualno iskustvo koje mozes imati u zemlji iz koje dolazis ( osim ako dolazis po nekakvoj poslovnoj preporuci ili vezi). Bez obzira na godine i iskustvo, stranca najvjerojatnije ceka pocetak u samom dnu. Kod mene je to konkretno bilo skoro dvogodisnje volontiranje ( koje ovdje vrlo cesto rade i ljudi rodeni tu) ali u mom "svijetu " i situaciji se to isplatilo .
Posao je moguce naci i bez nostrifikacije i polaganja razlika ( ameri ustvari gotovo nikad i ne pitaju za diplomu) ali su sanse znatno manje.
pejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 16:55   #18
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Mene zanima - isplati li se nama hrvatskim farmaceutima preko granice, a to nam može reći samo netko tko je prošao cijelu proceduru i radi tamo.
Ovo "isplati li se" se moze strasno razlikovati od osobe do osobe.... I pitanje je vrlo opcenito.

Ja nisam farmaceut ali sam svojedobno ( i ne bas tako davno) ovdje u USA sa svojom diplomom dipl.ing. kretala ispocetka.... Ljudi cesto vole reci da nase diplome ne vrijede nista vani. To nije istina . Istina je da u vecini zemalja treba polagati razno razne razlike ali tu se ne radi o hrvatskim vec o stranim diplomama. A koliko se to isplati je prvo individualna stvar jer za to treba odvojiti i novaca i vremena.
Jednu stvar koju mogu reci za USA je da oni bas ne mare puno za evantualno iskustvo koje mozes imati u zemlji iz koje dolazis ( osim ako dolazis po nekakvoj poslovnoj preporuci ili vezi). Bez obzira na godine i iskustvo, stranca najvjerojatnije ceka pocetak u samom dnu. Kod mene je to konkretno bilo skoro dvogodisnje volontiranje ( koje ovdje vrlo cesto rade i ljudi rodeni tu) ali u mom "svijetu " i situaciji se to isplatilo .
Posao je moguce naci i bez nostrifikacije i polaganja razlika ( ameri ustvari gotovo nikad i ne pitaju za diplomu) ali su sanse znatno manje.
pejs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 01:19   #19
Možda ih i ima ali nitko ne svraća ovdje To i mene živo zanima! Dajte ljudi ako znate nekoga, bilo kakva informacija je dobro došla.
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 06:29   #20
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
Možda ih i ima ali nitko ne svraća ovdje To i mene živo zanima! Dajte ljudi ako znate nekoga, bilo kakva informacija je dobro došla.
Sakame da begame!
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.