Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2009., 16:05   #21
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Dječje igre

Ledena baba – jedan hvata ostale i koga takne taj se „zamrzne“
Krokodile – smijemo li prijeći rijeku? Samo ako imate rozu/plavu/žutu
Penovi – jedan sjedi zavezanih očiju i svako mu svoj pen stavlja u ruke. Zatim ovaj svakom penu (a da ne zna o kome se radi) daje zadatke.
Graničar

...ima ih još
e to sam isto obožavala, jao jao

ali krokodil je bio pojam, majke ti ako nismo bili šareni na ulici kad smo se za to pripremali pa izvlačili žutu boju na osnovu konca lol
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 16:54   #22
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
skrivača - i onda ako bi netko varao vikali bi "Polupaniii lončićiii" ne znam zašto
Di ti tu vidis nelogicnost?

Ono - "Po-lu-pa-ni lon-ci-ci" - najlogicnija stvar koju mo's urlavit kad netko vara

Kapijo, kapijo otvori vrata
Da prolete, da prolete
Tri goluba zlatna
Ponedjeljak
Utorak
Srijeda
Cetvrtak
Petak
Subota
iiii

Nedjelja!







Apsolutno odustajem od pokusaja da ikoga uvjerim da sam straight
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 20:06   #23
mi smo igrali boja na boju, ili slovo na slovo.. netko kaze boju, ili slovo, i moras se uhvatit za tu boju ili predmet na zadano slovo, inace lovis.. mislim da nas je uvijek mucilo slovo i..
ili drzava grad selo.. obavezno u skoli pod dosadnim satom..
i fuzguz.. dodavanje lopte na prvu, jedan brani, ostali se dodavaju i mora mu se 10 golova zabit.. ko dobije 10 golova, napucava ga se u dupe loptom.. ili na neki nadimak.. znam ljude koji i nakon 10-15 godina imaju te nadimke koje smo izmisljali..
Plavabarbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 20:11   #24
Quote:
Plavabarbie kaže: Pogledaj post
ili drzava grad selo.. obavezno u skoli pod dosadnim satom..
Ovo je bila glavna razonoda i na faksu.
I vjesala naravno!
__________________
The only difference between tattooed and untattooed people is that tattooed people are way cooler and can kick your ass.
LazyFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 08:49   #25
''neka puca'', ''glavan'', ''žace i lopova''
Furja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 13:34   #26
Kuc-kuc! Tko je? Kupac boje! Koju boju trebate?
Kupac je okrenut leđima od grupe i kada kaže, npr. crvenu, svi koji imaju bilo što crveno na sebi slobodno prolaze (obično se igralo u prolazima između dva zida), a ostali moraju bježat na drugu stranu dok ih kupac lovi. Čarape, potkošulje i gaće su uvijek bili glavni aduti jer kupac nije vidio koje su boje na njima, pa se nije mogao prema tome ravnat, a kad bi nekoga ulovio, taj je morao biti kupac
Imali smo i RUKOBOL, inačica baseballa, samo se igralo običnom loptom koja se napucavala rukom
 
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 14:01   #27
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post

a kak se ono zvalo, kad se crta kredom, pa skakuće..školica?
mi nismo to zvali školice, nego zoge
__________________
Stojin na kantunu.oni dolaze
mali_oglasnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 14:24   #28
Lanca-probijanca. ledene babe, pokvarenog telefona, magarca i lažeš s kartama, gradova-rijeka-država, potapljanje brodića, vješanje, razne gatalice, što da radi ovaj fant...
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 18:54   #29
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Dječje igre

Cukar i kafe (cukarikafe)– mislim da se to 'službeno' zove trula kobila
Cip-cop – to pak mislim da se službeno zove školica
Skrivača – to svi znamo...jedan broji na „piku“, ostali se skrivaju....tko se nije skrio, magarac je bio
Crna kraljica – jedan broji okrenut leđima a ostali trče prema njemu, kad se on okrene svi se ukopaju...i tako tko prvi do njega taj slijedeći broji.
Ledena baba – jedan hvata ostale i koga takne taj se „zamrzne“
Care, care, gospodare – koliko je sati? Tri mišja, dva kišobrana, pet mravljih, itd.
Došla majka s kolodvora – što će majka s kolodvora, traži jednu kćerku....
Krokodile – smijemo li prijeći rijeku? Samo ako imate rozu/plavu/žutu boju. Onaj tko na sebi ima tu boju slobodno prelazi a onaj tko nema mora paziti da ga krokodil ne uhvati.
Lastik – olimpijada, osmica, trokut....balerina rokoko diže noge visoko
Oduzimanje polja – kredom se nacrta veliki krug koji se podijeli na nekoliko polja, cilj je imati najveće polje, uključuje bacanje štapa...jako zanimljiva igra
Penovi – jedan sjedi zavezanih očiju i svako mu svoj pen stavlja u ruke. Zatim ovaj svakom penu (a da ne zna o kome se radi) daje zadatke.
Graničar – i slične s loptom – pjetlić, djetlić kako je već tko to zvao

...ima ih još


dobro mi je i ono kad se poredaju stolice, bude jedna manje nego djece koja se igraju pa kad netko da znak svi moraju sjest na stolicu, onaj tko ostane izgubi, tak nekak
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:20   #30
ajme granicar...ajme...
a skakavac skace 1,2,3? hahaha!
kaladont?
a rata?
jbt kad se ja sjetim ja sam se stalno igrala s deckima po sumi gradili kucice...ajme...
__________________
Under the mottled shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin' on table-tops,turning cartwheels,kickin' up her heels at the Carnival ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
matea05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 21:26   #31
a,kak se ono zove??-ahaaa,care,care govedare koliko je sati???i,onda "car" kaže 2 mišja koraka,...ahahhahaha,dječja posla.ccccccccccc...kad je to bilo.a,na lancu probijancu sam razbila glavu...bilo krvi ko u priči.
Via0071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 02:25   #32
.....

Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
olimpijada iz novog sad
trule kobile
laste prolaze
ide majka s kolodovra
joj ove tri prve nikad cula .....a ide majka s kolodvora zaboravila...podsjeti me plssss



p.s. u nas se govorilo....care pa care koliko je sati?
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 20:22   #33
đizus, gdje ste sve to iskopale

mi smo igrali skrivača, graničara, izbijancije, gumi-gumi, priljepka i zaljepka, lovice u lancu nešto sol, šećer, papar pa te netko zavrti i moraš se zamrznuti pa glumiti nešto, sandokana, školice, ajme krvave kune
__________________
Odi zuri u sunce ili tako nešto!
mysticBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 19:37   #34
Molila bih da mi netko opširnije opiše igre koje iz prošlosti koje ste naveli.Voljela bih svoju djecu u razredu poučiti tim igrama.Zasad im je najdraža igra :" Istuci prijatelja" Nadam se da ću to uspjeti promijeniti , pa bi mi bilo drago da mi pomognete!!!!Hvala!!!!!!!
Učiteljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 22:47   #35
Recite vi što hoćete, to je bilo igranje, i ne bi to mijenjali ni za jedan Play Station.. nema šanse...
Ajme, bilo smo djeca ulice, stalno vani, samo spavaš, jedeš, kupaš se i igraš. Zavljačiš se, penješ, prljaš....ma sve.. a ne današnja.... svi doma pred kompom i telkom, van ne izlaze... i da..... imam sto i jedan ožiljak... role...iliti rošule tada
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 01:19   #36


predobre ste!!!!

ja sam igrala:

...japanska buba to sam ja, učim karate a ca ca - igra s laštikom di ga ženske drže samo jednim prstom pa nogon tribaš ubost i uć u laštik, kad uspiješ bude sve lakše jer se povećava broj prstiju...tako nekako

ostale igre na laštik - metković, toki-voki, vještice, rade končara, olimpijade dječije parade

okoš bokoš prne kokoš pita maja kolko tebi treba jaja - skupe se dlanovi u šake i krene brojalica, di se stane čovik kaž koliko mu triba jaja i kad se ozbroji na koga dođe on ispada

ovčice su male cvijeće su brale a kad dođe vuk on reče sklopi ovaj prst - slična šema al se broje prsti i poklapaju

vatala, utrke na bike, vijača, grupa traži grupu, škatule batule, festivali, đava s neba, gluvi telefon, crna marica 123, drvena marija, onda ona neka na karte di tribaš radit neki tajni znak kad imaš iste karte, kaladont, gradovi sela i države, tombula, onda ono kad jedna vrti konop po podu, tj radi krug sa njim pa tribaš priskakat a ko ga se takne ispada, pa gatanje na kartama za briškule i briškule, igrali smo i na balote, istina ili izazov - ono sa bocom kad vrtiš,
promatranje - tribaš nekog čovika pratit i promatrat da te on ne vidi i usput mu radit neke dišpete

ja i brat bi zezali ljude, bacali bi šćipe s balkona i molili da nam ih bace nazad, pa zezanje na telefon (glavne pisme su bile tko me zove i ne zovite me) i takoooooo
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 01:29   #37
sad sam se sitila...
ja i rodica smo imale neke glupe

tipa kad bi bile kod babe i dida koji su imali veliki vrt, cilj nam je bia ubrat šta više različitih listova, posebno obrstit vinovu lozu jer je dida mrzia i nije nam da da beremo, pa kad bi uspija ubrat onda si bia faca i to bi nam služilo za "lisnato tijesto" za kolače od blata.

često bi i kopale neke rupe u vrtlu i tu pokapale neke lipe stvarčice i kamenja i onda bi to zakopale bez obilježavanja i to bi tribale sljedeći put pronać, a kad bi trčale vrtlon upadale bi u neke koje nismo ni zakopale... a ima još jedna kesa sa nekin kalendaron zakopana još davne 1997. ko zna jel živa

pa bi radile logore od drva i ceradi i onon gumon za zalivanje bi prskale glupe susjede priko puta (isto neka dica) s kojima smo se uvik svađale, a kako baba nikad nije imala nekih slatkiša, onda bi znale jist još zelene i tvrde breskve u vrtu u kojima smo guštale ka prasad..

ajme...koja lipa vrimena....slažem se nikoji kompić ni ništa nije vrijedno spomena!
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 09:45   #38
Quote:
<Lady in Black> kaže: Pogledaj post
ajme...koja lipa vrimena....slažem se nikoji kompić ni ništa nije vrijedno spomena!
Ne idolizirajmo, meni je Spectrum spasio život. Dok nije imao njega, stariji brat problematična ponašanja me nejakog izvodio u "šetnje", a to su bila divlja kvartovska grudanja na ondašnjem Lenjinovom. Pošto su se oni gađali u glavu ledenjačama, a ja sam imao veliku kapuljaču, proglasio me za skladište. Moj zadatak je bio da s gomilom gruda u kapuljači hodam po parku i zviždim (kao da sam tada znao zviždati ), a oni bi bi me koristili u ofenzivnim djelovanjima kao logistiku. Rekli su da će grude letiti iznad moje glave, jer sam jako mali, što bi načelno mogla biti istina, da nije sile teže. Ali ja onda nisam znao za silu teže, pa sam pristao.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:14   #39
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Ne idolizirajmo
a bidan...
ok, govorim u svoje ime
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:39   #40
Smile

Quote:
Učiteljica kaže: Pogledaj post
Molila bih da mi netko opširnije opiše igre koje iz prošlosti koje ste naveli.Voljela bih svoju djecu u razredu poučiti tim igrama.Zasad im je najdraža igra :" Istuci prijatelja" Nadam se da ću to uspjeti promijeniti , pa bi mi bilo drago da mi pomognete!!!!Hvala!!!!!!!
uciteljice, mozda ti ovo bude od neke pomoci

http://209.85.129.132/search?q=cache...ient=firefox-a

naletila sam na to trazeci "dosla s majka kolodvora", jer se ne mogu sjetiti svih detalja. jel zna netko to opisati od pocetka do kraja?
stane se u dvije vrste, jedna nasuprot drugoj, primi se za ruke, pa ide pjesmica i sta onda? jesi sam birao "zanimanje" ili su ti protivnici birali? sta se dogadjalo ako nisi htio preci k njima? sta? sta?
a i ove mi nisu jasne crvene, ledene, crne kraljice i marice. kaj nije bila i drvena marija? ili marica?
backtoblack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:45.