Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 19:03   #601
neće ti valjda dofurat kopirani keš? neka ti transakcijom prebace lovu? Mislim, neće valjda šetati sa 90k eura keša?????
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:22   #602
Sa strane banke sigurno nije "zastoj". Sve si mislim, da ako su ih slali u FINU da im računi nisu blokirani po nekoj ovrsi pa da zato do njih ne mogu.

@treo ... Nitko ne može uplatiti na devizni račun ukoliko po istom nije vlasnik ili opunomoćenik
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 21:27   #603
Da otvoris racun u PBZ-u i neka samo prebace lovu na tvoj racun?
Ancient Mariner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 01:01   #604
Imam malo više pitanja.

1) Imam tekući i žiro u PBZ banci te i uslugu internet bankarstva. Koliko sam skužio novce sa tekućeg na žiro mogu slati samo kao da i šaljem bilo kome drugome.
Pitanje je kakve su posljedice slanja novca na žiro (trebam na žiro da mogu kupovati online), porez i slično?

2) Uplate u inozmestvo preko internet bankarstva.
Naprimjer želim poslati 1000kn na neki račun u inozmestvu, koliku naknadu ću odprilike platiti za to?
Jammes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 13:57   #605
pozdrav cijenjeni kolege forumasi nova sam na forumu a i u bankarskom sustavu, stoga imam par pitanja na koja bih voljela dobiti odgovor:

dakle, slijedeci mjesec pocinjem raditi za neku mizeriju od place i eto vec neko vrijeme istrazujem po internetu banke i usluge koje nude. uskoro cu morati otici otvoriti tekuci racun, a ni sama ne znam tocno u kojoj banci. naime, dvoumim se izmedu zagrebacke banke i privredne banke, odnosno koja je jeftinija.

recimo da naginjem zabi zbog tradicije jer su svi moji korisnici, a koliko znam ima najvecu mrezu bankomata, i najvaznije u blizi mi je poslovnica.

s druge strane svida mi se i pbz, najvise od svega svida mi se jer je trosak odrzavanja tekuceg racuna naveden na stranici, lijepo i transparentno.

e sad, s obzirom da znam da svi moji koji imaju otvoren tekuci racun u zabi, mjesecno placaju negdje oko 30-ak kuna (ako se ne varam) s obzirom na moju mizeriju od place, to mi se uopce ne cini prihvatljivim.

u biti tekuci racun ce mi primarno sluziti za podizanje place. nemam namjeru ugovoriti da mi se doma salje papirni izvadak o transakcijama, nego vec sms-om ili e-mailom ako je to moguce (citaj besplatno) te mozda jos razmisljam da ugovorim internet bankarstvo radi manje naknade prilikom uplata/isplata.

eto, toliko od mene, da cujem vasa iskustva i savjete, valjda ce se netko udobrovoljiti
zenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:15   #606
što se tiče vođenja računa sve je to tu negdje možda 1-2kn razlike, u PBZ možeš besplatno primati izvatke emailom, za zabu ne znam

@jammes: za ovo prebacivanje na žiro rčn, možeš bez problema, tako ja radim, imaš dosta o tome na temi o paypalu, ovo pod 2 nisam nikad radio pa ne znam..
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 14:42   #607
Do koje visine si do sad stavljao, ukupno? Jer neki govore kao da bi se trebao platiti porez, drugi da ako sam sebi stavljaš da nema problema, drugi da možeš godišnje do 12000kn uplatiti bez problema...gdje bih mogao dobiti pouzdane informacije? (u banci ne jer ni oni baš nemaju pojma)

Dakle ja primam uplate na tekući i onda kupujem preko žiro.

Sve u svemu hvala ti.
Jammes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 15:01   #608
Ma možeš bez problema prebacivati s tekućeg na žiro. 12000kn je malen iznos, s time sigurno nemaš problema, ja godišnje prebacujem barem duplo od toga na žiro. Čini mi se da tek sa nekim većim iznosima, npr. 100 000kn dnevno, moraš dokazati porijeklo novca, ali što se tiče poreza to ne trebaš plaćati jer prebacivanje novaca između dva računa ne podliježe porezima.
@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 12:44   #609
Super, hvala @nchi.
Jammes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 13:00   #610
thx treo
zenska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 23:19   #611
Ajmo gospodo jedno brzo pitanje . Pbz banka Net365 naknada - 8 kn , članarina net 365 -8 kn , vodjenje racuna 8 kn , naknada za vodjenje racuna - 8 kn , SMS bankarstvo -3 kn. Suma sumarum = 35 kuna . Imate li neko objašnjenje za ovaj slucaj ili ću po objašnjenje morati u banku . Unaprjed zahvaljujem . I priznajem malo ljut na ove cifre gori ......
damiricic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 01:25   #612
Koliko vidim, dva puta su ti naplatili naknade za internet bankarstvo i za vodjenje tekuceg racuna, ili mi je nesto promaklo?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 07:15   #613
Pravac banka -> Reklamacija.

Možeš i na 0800 365 365.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 08:46   #614
Promjena pina na PBZ bankomatu

Dakle, znade li netko kako promijeniti pin na PBZ bankomatu i da li je to već netko radio?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 09:54   #615
dođeš na bankomat, ubaciš karticu, ukucaš stari pin, izabereš opciju promjena pin-a, traži te da ukucaš novi, pa još jednom potvrdiš i to je to. pin promijenjen.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 10:01   #616
Quote:
damiricic kaže: Pogledaj post
Ajmo gospodo jedno brzo pitanje . Pbz banka Net365 naknada - 8 kn , članarina net 365 -8 kn , vodjenje racuna 8 kn , naknada za vodjenje racuna - 8 kn , SMS bankarstvo -3 kn. Suma sumarum = 35 kuna . Imate li neko objašnjenje za ovaj slucaj ili ću po objašnjenje morati u banku . Unaprjed zahvaljujem . I priznajem malo ljut na ove cifre gori ......
nekaj ne valja, naknada za vođenje računa je 7kn a ne 8kn.

jel imaš:
naknada za 365 8kn
naknada za 365 -8kn
jel imaš i - naknadu ili su sve s istim (tj. bez) predznakom?
možda ti je jedna u + a druga u -. pogledaj stanje na računu nakon svake transakcije?
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 01:12   #617
Imam tekući i žiro račun. Žiro mi služi za online kupovinu i na njega stavljam onolike iznose za koliko ću kupiti. 7.11 oko 22h sam imao +16kn na njemu i sad 8.11 oko 00:15 idem gledati dali mi je sjela uplata na tekući kad ono na žiro računu -25kn i sve uplate/isplate ispremješane, totalni kaos. Većinom je plačano sa MoneyBookers i sad su se te isplate sve zaredale, npr. kaže da sam 7.11 imao oko 10 isplata ali nisam. Imao sam ih u razdoblju od 4.11-7.11.
Johnny, WTF?
Jammes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 01:46   #618
Fala Ana . Ipak je bija njihov propust . A i još nešto mi je palo na pamet. ...... Nekad je Pbz imao aplikaciju pristupa računu putem interneta bez čitača kartica , koji je sad potreban za Pbz optima , i ta usluga se mislim zvala " Pbz Lite " . Taj čitač kartica je toliko nezgodan i nezgrapan da nije za upotrebu van kuće , ali problem je u tom da su uslugu Pbz Lite ukinuli zbog sigurnosnih razloga , a koja se mogla koristiti samo uz Pin dok danas uvode mPbz koji se koristi samo uz četveroznamenkasti pin kao i nekad PbzLite usluga.Zar im sigurnost više nije bitna , potrebno im je još naših novčića ? Nisam ljut na banku samo kritičan za gluposti koje se dešavaju oko mene . Mislite da je kritika na mjestu ? Naravno da bi sada imali jednostavni pristup računu morate imati mPbz dok doma morate za transakcije , poradi jednostavnosti , imati PbzOptimu
damiricic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 08:37   #619
Nije ti kritika na mjestu. mPbz ti je vrsta tokena, u prijevodu - kartica s pinom i čitač u istome.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 10:02   #620
damircic, malo si pomiješao sve to
lite i optima više ne postoje i za njih je trebao jmbg i pin. lite je bio samo za gledanje, a optima za plaćanje do 1000kn dnevno.
ako ti se čitač ne sviđa, odi u poslovnicu, vrati čitač i traži mToken, to ti je aplikacija za mob koja ti služi umjesto čitača.
mpbz je nekaj skroz drugo, tu imaš sve samo preko mobitela.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.