Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 18:09   #1321
Quote:
masukipo kaže: Pogledaj post
kolumbija, kambodja, nepal, israel, mexico
Živi bili pa vidjeli za 2 godine kako će to proći.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 19:00   #1322
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Nije točno da ne govori.

Pročitaj temu o "obiteljskom zakonu", tamo od 14 stranice, gdje sam jasno napisao:
Ali ja nisam nigdje vidio da bi postojala takva inicijativa s referendumskim pitanjem. Osim povremenih napisa na forumu. Treba biti konzekventan. Ako je primarno načelo zaštita dobrobiti djece, treba zabraniti svaku zakonsku odredbu koja se ne rukovodi tim načelom. Pa tako i mogućnost posvojenja djece od osoba koje nisu zaključile brak.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:24   #1323
Quote:
pinkday kaže: Pogledaj post
napisala sam "znam da ćete sada reči...", znači reči ćete vi (znajući vaše stavove), a ne ja

uostalom nije index proveo istraživanje nego ga je prenio.....
glas koncila sigurno neće prenijeti ovu vijest....
A gdje su nam podaci koliko je gayeva doista sklopilo brak?
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:28   #1324
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Dobro, pinkday, hoćeš li ti napokon više nabrojati te države? Možeš ubrojiti i zapadnoeuropske, ali onda nabroji 8 država, a ne 5. Zašto sad ne iskoristiš priliku, srušiš na mene spisak od pedesetak svjetskih država koje misle legalizirati gay brakove, i time me zauvijek ušutkaš?
Njemačka, Finska, Australija, UK, Nepal, Izrael, Kolumbija, Mexico, Irska, Češka, Slovenija možda.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:36   #1325
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ali ja nisam nigdje vidio da bi postojala takva inicijativa s referendumskim pitanjem. Osim povremenih napisa na forumu. Treba biti konzekventan. Ako je primarno načelo zaštita dobrobiti djece, treba zabraniti svaku zakonsku odredbu koja se ne rukovodi tim načelom. Pa tako i mogućnost posvojenja djece od osoba koje nisu zaključile brak.
Postavio si pitanje na forumu, pa sam ti i odgovorio vezano za forum.

Inače, nije baš tako jednostavno da samac posvoji dijete.

Zakon kaže:

Quote:
Dijete može posvojiti osoba koja nije u braku ako je to od osobite koristi za dijete.
Ovo "osobite koristi" nije baš jasno definirano.

U svakom slučaju, ja sam za brisanje ovog članka.

Al to je već druga tema, tako da ovdje prestajem sa raspravom o samcima i posvajanju djece.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 21:37   #1326
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
Postavio si pitanje na forumu, pa sam ti i odgovorio vezano za forum.

Inače, nije baš tako jednostavno da samac posvoji dijete.

Zakon kaže:



Ovo "osobite koristi" nije baš jasno definirano.

U svakom slučaju, ja sam za brisanje ovog članka.
U Skotskoj odnosno Glasgow city council preko tv-a potice samce, parove, gay parove na usvajanje djece..to bas i ne mogu zamisliti u HR..ali bilo koji roditelj/par/samac je bolji od zivota u domu.
francesca_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 11:25   #1327
Peđa Grbin: Kad-tad! I gay parovi moći će posvajati djecu
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 15:42   #1328
Quote:
francesca_00 kaže: Pogledaj post
Njemačka, Finska, Australija, UK, Nepal, Izrael, Kolumbija, Mexico, Irska, Češka, Slovenija možda.
U Europi : Nizozemska, Svedska, Belgija, Danska, Francuska, Spajolska, Island, Norveska, Portugal.
Izvan Europe: Kanada, Juzna Afrika, Brazil, Argentina, Urugvaj, 14 americkih drzava, 2 meksicke drzave, Novi Zeland.
U pregovorima: Australija, Luksembourg, V.Britanija, Taiwan, Vijetnam, Chile, Finska, Nepal, Slovenija, Izrael, US na federalnoj razini.
To sam nasla podatke za 2013. Ima jos uvijek i oko 30 drzava koje imaju veliku ili dozivotnu zatvorsku ili smrtnu kaznu za homo osobe, principalno u Africi, na bliskom Istoku i nekoliko na Dalekom Istoku.
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 16:20   #1329
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
U pregovorima: Australija, Luksembourg, V.Britanija, Taiwan, Vijetnam, Chile, Finska, Nepal, Slovenija, Izrael, US na federalnoj razini.
U Irskoj se isto naveliko raspravlja o tome, a izgleda da će se sve rješavati na referendumu dogodine.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 16:35   #1330
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
U Irskoj se isto naveliko raspravlja o tome, a izgleda da će se sve rješavati na referendumu dogodine.
Sad kad smo u EU možemo im poslati Peđu da im objasni da se o tome ne može odlučivati referendumom.
Digging Bill86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 16:48   #1331
Evo moj razlog. Ne volim Hrvatsku gay zajednicu jer su preagresivni sa svojim kampanjama.

http://dalje.com/slike/slike_3/r1/g2...29895645_0.jpg

Idu mi na živce. Ergo, ne želim da dobiju prava, da si mogu ić u posjetu i to

Da su pasivniji, osjetio bi empatiju, ovako kad su prgavi, smatram da ih treba stisnut pod čizmom.
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 17:09   #1332
Quote:
Zagorec88 kaže: Pogledaj post

Idu mi na živce. Ergo, ne želim da dobiju prava, da si mogu ić u posjetu i to
kako to mislis, bas da si ni u posjetu ne mogu ic?
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 19:17   #1333
Quote:
nina kent kaže: Pogledaj post
kako to mislis, bas da si ni u posjetu ne mogu ic?
idu mi na živce te im odbijam dati ikakva dodatna prava dok se ne nauče pristojnosti
__________________
The only good thing about Karl Marx.. is that he wasn't a Keynesian.
Zagorec88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 20:41   #1334
Meni to s posjetom nikako nije jasno. Zar se ne mogu takva osnovna pitanja poput slučaja bolesti ili imovine riješiti unutar postojećeg zakona o istospolnim zajednicama?
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 21:02   #1335
Mogu, samo onda nastaje problem poduplavanja propisa na više mjesta. Jednostavno nije učinkovito.

Najjednostavnije bi bilo da se stavi da vrijede ista prava kao i za brak, ali onda ne bi imali sve ove probleme sa referendumima i lažnim moralom.
Isti je problem sa izvanbračnom zajednicom. Neki propisi su još neusklađeni i dolazi do raznih problema u praksi.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 21:13   #1336
Zakonom treba razlučiti istospolne zajednice od heteroseksualnih, bračnih ili vanbračnih.
Neka homoseksualci sklapaju građanske ugovore o uzdržavanju, naslijeđivanju i tsl..
neno_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 11:37   #1337
Dobro je rekao Ivan Poljaković oni imaju sva prava, ono što oni traže su privilegije.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.