Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2005., 19:49   #1
Lightbulb Kolači/torte za dječje rođendane

Nećak mi je u travnju navršio dvije godine. Ispekla sam mu tortu bušilicu i bio je totalno sretan zbog toga jer mu je bušilica najdraža igračka. Sada njegova seka slavi prvi rođendan i htjela bih joj ispeći tortu ali nemam uopće ideju! Malena je i još nema neke najdraže stvari, osim flašice ali to ne znam kako bih napravila a i to se nekako radi za rođenje ili krštenje.
Lijepo molim ideje, slike i recepte!
P.S. Ne trebaju biti samo dječje torte, dobro je došlo sve ludo i otkvačeno!
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:09   #2
Ako ima najdražeg plišavca, napravi tortu u obliku njega. Znači nekakav medo, pesek,... Ili Teletabi.
Crtež povečaj na milimetarskom papiru i napravi šablonu.
Zgodno zna ispast panda. Imaš samo dvije boje (bijelo-kokos, smeđe-ribana čokolada) i crveni jezičak pa nije komplicirana.
Ja sam jedne godine napravila kornjaču i buba-maru. Obje sam složila u zdjeli navečer i ujutro iskrenula na pladanj.
Pokrov sam napravila od obojanog marcipana. Razvaljaš ga i izrežeš. Za kornjaču sam napravila smeđi i tamno zeleni marcipan, grubo ga izmiješala tako da kad sam ga razvaljala je izgledao šareno kao kornjačin oklop.
Jako dobro su izgledale.

Tortu napravim bilo koju po izboru. Imaš negdje na starijim stranicama moje dvije teme s kolačima, pa pogledaj.

Najružnije su mi uvijek bile Barbika torte. One gdje je Barbika zataknuta usred torte-kupole koja joj glumi hanjinu.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:15   #3
Re: Torte za dječje rođendane

Quote:
lepa protina kći kaže:
Nećak mi je u travnju navršio dvije godine. Ispekla sam mu tortu bušilicu i bio je totalno sretan zbog toga jer mu je bušilica najdraža igračka. Sada njegova seka slavi prvi rođendan i htjela bih joj ispeći tortu ali nemam uopće ideju! Malena je i još nema neke najdraže stvari, osim flašice ali to ne znam kako bih napravila a i to se nekako radi za rođenje ili krštenje.
Lijepo molim ideje, slike i recepte!
P.S. Ne trebaju biti samo dječje torte, dobro je došlo sve ludo i otkvačeno!
Odeš do neke slastičarne i nek ti daju katalog sa tortama pa malo pregledaj ko da ćeš naručiti. Svašta se tamo nađe.
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:44   #4
Re: Torte za dječje rođendane

Quote:
lepa protina kći kaže:
Nećak mi je u travnju navršio dvije godine. Ispekla sam mu tortu bušilicu i bio je totalno sretan zbog toga jer mu je bušilica najdraža igračka. Sada njegova seka slavi prvi rođendan i htjela bih joj ispeći tortu ali nemam uopće ideju! Malena je i još nema neke najdraže stvari, osim flašice ali to ne znam kako bih napravila a i to se nekako radi za rođenje ili krštenje.
Lijepo molim ideje, slike i recepte!
P.S. Ne trebaju biti samo dječje torte, dobro je došlo sve ludo i otkvačeno!
ja sam za prvi rodjendan moje kumice napravila tortu vrtuljak
ima na tomlinku njih josh ali nisu za tako malu djecu

ako te zanima kako sam je pravila opisat chu ti
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:48   #5
margarita ti spadaš u drugu kategoriju
profesionalnu
tvoje torte su krasotice
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 21:53   #6
Quote:
polly kaže:
margarita ti spadaš u drugu kategoriju
profesionalnu
tvoje torte su krasotice
fala polly

al ova nije bila komplicirana (samo izgleda tako) - a ni ja nisam nikad prije to radila

a sad sam se sjetila - mozes napraviti buba-maru tortu (to mi je super za djevojchice) ili suncokret (tratinchicu)
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:17   #7
M. ne trebaš mi opisivati postupak za vrtuljak, hvala, pročitala sam danas na Tvom ranijem postu ali nisam mogla otvoriti slike. Stvarno predivno radiš! Ne znam što mi je ljepše! Čista umjetnost. Ne znam jesi li negdje drugdje pisala o onim tortama koje si radila onomad za puno uzvanika, zvona su bila u pitanju. Zanim me kako je to prošlo. Vjerujem da je bilo senzacionalno...
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:20   #8
bubamara je dobra ideja! Crvena krema i čokoladne tufnice. Unutra isto čokolada jer to volimo
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:21   #9
Quote:
margarita kaže:
mozes napraviti buba-maru tortu
hmmm ti čitaš što ja pišem?

Quote:
margarita kaže:
ili suncokret (tratinchicu)
Ima ona torta "margareta". Napravi se rolada (klasični biskvit filan nekim crvenim pekmezom) i nareže na 18 šnita.
Na tacnu se stavi u sredinu jedna šnita i oko nje 8 (kao latice, premaže nekom kremom po ukusu i složi se drugi red rolade.
Cijela torta se premaže sa kremom.
Malo kreme se prije toga odvoji i oboji jestivom bojom i naslika se cvjetak.
Jednostavno, lagano i zgodno za vidjet.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:48   #10
Poly, u slučaju da radim kornjaču, kako napravim glavu i noge? Može li biti od marcipana. Nemam baš iskustva s njim pa ne znam bi li pucao ili se rušio (kornjači glava kao malo stoji prema gore)
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 22:52   #11
Joj oprosti, nisam napisala.
Ja sam tijesto ispekla u protvi od rola i izrezala kružne oblike da mogu složiti tortu u zdjeli (obična, za salatu).
Od ostatka tijesta, malo kreme (može i pekmez) i mljevenih oraha umijesila sam masu od koje sam oblikovala nožice i glavicu. Prelila ih čokoladnom glazurom.
Možeš i od marcipana, ali trebalo bi ti ga previše.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 23:00   #12
Super su i ove kojekakve gumene mase ali ne mogu to naći a i ne koristim želatinu a nje uglavnom ima u tome pa sam malo-ograničena!
Ovo je super ideja za noge! Jestivo i jeftino!
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 10:34   #13
Quote:
margarita kaže:
fala polly

al ova nije bila komplicirana (samo izgleda tako) - a ni ja nisam nikad prije to radila

a sad sam se sjetila - mozes napraviti buba-maru tortu (to mi je super za djevojchice) ili suncokret (tratinchicu)
Bubamara uvijek dobro sjedne! To smo narucili za zadnji djecji rodjendan i klinci su odusevljeno zabadali prste u tockice na njoj.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 14:56   #14
Quote:
lepa protina kći kaže:
M. ne trebaš mi opisivati postupak za vrtuljak, hvala, pročitala sam danas na Tvom ranijem postu ali nisam mogla otvoriti slike. Stvarno predivno radiš! Ne znam što mi je ljepše! Čista umjetnost. Ne znam jesi li negdje drugdje pisala o onim tortama koje si radila onomad za puno uzvanika, zvona su bila u pitanju. Zanim me kako je to prošlo. Vjerujem da je bilo senzacionalno...
ma josh chekam sliku od tih ljudi - nisam mogla slikati doma jer sam ga tek u toj sali potpuno sastavila

naravila sam bila veliki cetvrtasti kolach (sastavljen od 12 kolacha svaki dimenzije 28 sa 38 cm) i onda sam na jednu stranu tog kolacha stavila jedan koji je bio oblikovan kao zvono i pored josh dva manja zvona od schecera


nego probaj raditi detalje od zhvakache gume - tako su se nekad kad sam ja bila mala pravile ruzhe za svadbene torte u Slavoniji , to i marcipan sa malo boje
__________________
da teta Cats ;-)

Zadnje uređivanje margarita : 23.09.2005. at 16:54.
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 16:14   #15
joj margarita jesi si ti nesto danas popila?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 16:24   #16
Bočicu je jako lako napraviti - obična rolada sa bijelom glazurom, pa od marcipana duda i to je to.
Zgodne su i dječje kocke - četvrtasta torta se razreže na 4 dijela i glazira, ukrasi bonbončićima i sl, pa se dolje stave tri jedna do druge, a na njih četvrta...
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 16:52   #17
Quote:
dodouprolazu kaže:
joj margarita jesi si ti nesto danas popila?
a joooj

tek sad vidim shta sam napisala

kad su mi prsti brzhi od pameti
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 18:12   #18
M. jedva čekam da vidim tu ogromnu tortu! Totalno me zanima! Ovo s kockama je isto super ideja. Kako stvari stoje, do idućeg ću tjedna imati toliko ideja da će malena dobiti nekoliko torti
__________________
Životinje su moji prijatelji, a prijatelje ne jedem!
lepa protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2005., 18:31   #19
Quote:
margarita kaže:
a joooj

tek sad vidim shta sam napisala

kad su mi prsti brzhi od pameti
Nije bilo u zloj namjeri. Da nema edit opcije tako bi zadnjih tjedana izgledali svi moji postovi
I lijepo ti je polly (bok polly ) napisala- ne zavaravaj ljude da je lako ono sto radis sa slasticama. To su vec vratolomije, ne moze to svatko
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 17:41   #20
dekoracije za kolače

Zna li netko jel ima kakva naša web stranica gdje možemo online kupiti ukrase za kolače, torte ( figurice od marcipana, perlice, podloške za torte, umjetne ruže, kalupe za torte, možda i stalci....)
Kod nas u gradu nema gotovo ništa, umjetnost je ako uspiješ pronaći obične boje a ne mogu svaki puta kada mi nešto zatreba ići u Zg, pa sam malo tražila po netu i nisam našla ništa posebno.
Jedino ovo ali to nije online prodaja ( ali čini se da imaju jako zgodnih stvari).
Znam da ima stranih web stranica s prodajom ukrasa ali ne bi baš plaćala carinu veću nego šta koštaju ukrasi.
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.