Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2005., 11:33   #21
Quote:
Trillian kaže:
Za većinu proizvoda bi možda i imalo smisla, ali pobogu, pa sirutka je petsto puta osjetljivija na kvarenje od nečeg čemu su sastav brašno i voda!!! Kuiš, kaj se tu ima pokvarit?

Evo, pročačkah po googleu i nigdje se ne spominje mlijeko ni u tragovima! Daklem, najbolje je da naša Noemi negdje nađe kupovne tortilje i pogleda sastav, tak da, ako nema mlijeka, može mirne duše uživat u tortiljama!
I ja sam među tima koji uvijek moraju pažljivo iščitati (a nisam ni baš doma sa tehnologijom, zdravstvom itd.) što je unutra i osupnut sam koja se sve čudesa stavljaju. No nemoj se hvatati sirutke jer je bila samo kao primjer. btw kvarenje nije jedini rizik koji se nastoji držati pod kontrolom. Evo citata iz nekog teksta o istrživanja do kojeg sam doguglao na brzinhen

'This project was initiated to determine the optimum level of whey ingredient needed to supplement protein content in flour tortillas without changing their characteristic attributes (fold or roll without cracking , surface blisters, chewiness) . Replacing 25-35% of the formula flour (previously published work) with whey protein concentrates (WPC) provided to be too high. A formula with 25% low lactose, 50% whey protein concentrate yielded tortillas with an off-flavor, no characteristic blisters, and dry, flaky product, too brittle to roll. Levels of 2%, 5% and 10% flour in the formula were then replaced with either sweet whey or 34% whey protein concentrate (WPC34) and compared to a control formula containing no whey ingredient. WPC levels over 5% of sweet whey or WPC34 resulted in detrimental changes in the ability of the tortilla to fold or roll. Three percent was the optimal level of whey addition for a dough that was easy to work and tortillas that were flexible, had the characteristic blisters, good flavor and chewiness Tortillas with 3% sweet whey or WPC34 had 3.5g protein/tortilla and 3.8g protein/tortilla, respectively. Comparing the control formula (3.5g protein/tortilla) with the WPC34 formula represents an increase in protein of 0.30g/tortilla that would probably only be significant if large numbers of tortillas were consumed containing non-protein fillings.'

podvučeno je moje. Hej ti ljudi moraju paziti da tortilja ima karakteristične 'mjehuriće' tj. prave 'tortilja zapekotine'. Taf džob.
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 11:38   #22
Quote:
RobiKa kaže:
I ja sam među tima koji uvijek moraju pažljivo iščitati (a nisam ni baš doma sa tehnologijom, zdravstvom itd.) što je unutra i osupnut sam koja se sve čudesa stavljaju. No nemoj se hvatati sirutke jer je bila samo kao primjer. btw kvarenje nije jedini rizik koji se nastoji držati pod kontrolom. Evo citata iz nekog teksta o istrživanja do kojeg sam doguglao na brzinhen

'This project was initiated to determine the optimum level of whey ingredient needed to supplement protein content in flour tortillas without changing their characteristic attributes (fold or roll without cracking , surface blisters, chewiness) . Replacing 25-35% of the formula flour (previously published work) with whey protein concentrates (WPC) provided to be too high. A formula with 25% low lactose, 50% whey protein concentrate yielded tortillas with an off-flavor, no characteristic blisters, and dry, flaky product, too brittle to roll. Levels of 2%, 5% and 10% flour in the formula were then replaced with either sweet whey or 34% whey protein concentrate (WPC34) and compared to a control formula containing no whey ingredient. WPC levels over 5% of sweet whey or WPC34 resulted in detrimental changes in the ability of the tortilla to fold or roll. Three percent was the optimal level of whey addition for a dough that was easy to work and tortillas that were flexible, had the characteristic blisters, good flavor and chewiness Tortillas with 3% sweet whey or WPC34 had 3.5g protein/tortilla and 3.8g protein/tortilla, respectively. Comparing the control formula (3.5g protein/tortilla) with the WPC34 formula represents an increase in protein of 0.30g/tortilla that would probably only be significant if large numbers of tortillas were consumed containing non-protein fillings.'

podvučeno je moje. Hej ti ljudi moraju paziti da tortilja ima karakteristične 'mjehuriće' tj. prave 'tortilja zapekotine'. Taf džob.
Ma imaš pravo! Tko bi mislio da se od obične tortilje može napravit takva nauka... Ako ovo sve stavljaju u tortilju, onda bi Noemi fakat bilo najbolje da ne eksperimentira...
Pa dobro si rekao-sirutka! whey=sirutka
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 12:29   #23
Quote:
tilla kaže:
kako to misliš?
oni su mi bili uvijek najbolji.
prominili način pripreme na gore?
da, sada mi se manje sviđa, inače sam obožavala chimichange od piletine i ako se ne varam prije su uvijek stavljali bijelo meso, a recimo u zadnje vrijeme dodje i karabatak, a i nakako je drugačiji okus, valjda drugačije mariniraju piletinu.
nikako nevolim kako je u savskoj piletina nasjeckana (a i u frankopanskoj)
ukratko-meksički su mi dosadili, bojim se zauvijek
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:42   #24
Quote:
RobiKa kaže:
kako bi onda oni jadni zaradili? ne, ozbiljno - ako već sve sam spremaš 'po domaću' moraš imati ili klijentelu koja je spremna taj film platiti ili ekonomiju koja to može podržavati (kao agroturizam i sl.)
Vecera za 4,svi smo jeli samo glavno jelo i popili 2 soka i kvarat vina, nas je dosla skoro16 000 tolara.

Iznenadilo me je da restoran s takvim cijenama ne radi to sto posluzuje.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:15   #25
16 tisoč sram bilo kranjske mehikance

to što rade je neka vrsta outsourcinga
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:27   #26
Ajde, tko će mi reći koliko je to otprilike u kunama, ne da mi se sad ić okolo čačkat po tečajnim listama...
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:31   #27
Quote:
Trillian kaže:
Ajde, tko će mi reći koliko je to otprilike u kunama, ne da mi se sad ić okolo čačkat po tečajnim listama...
to bi bilo do nekih 500 kn - jesam dobro izračunao?
__________________
Sada je na vama red da povežete ove dvije paradigme: 'sutra ujutro ćemo o tome razgovarati'; 'ipak ne morate zbog toga ostati budni cijelu noć'.
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:42   #28
Quote:
RobiKa kaže:
to bi bilo do nekih 500 kn - jesam dobro izračunao?
Pa to i nije tako strašno za 4 osobe...

Nas je jučer bilo dvoje u Mex cantini, i ceh je bio 250 kn, za dva glavna jela, jedan dodatni prilog i tri soka.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:45   #29
Vidim ja da je meni zadnje vrijeme nekako gadno u ustima nakon BILO KOJEG RESTORANA. Sram ih bilo
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:48   #30
Quote:
Trillian kaže:
Pa to i nije tako strašno za 4 osobe...

Nas je jučer bilo dvoje u Mex cantini, i ceh je bio 250 kn, za dva glavna jela, jedan dodatni prilog i tri soka.
nas dvoje ispod 200kn ne možemo ni proći u meksičkom, s time da se ne ubijemo s hranom.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:49   #31
Quote:
Trillian kaže:
Pa to i nije tako strašno za 4 osobe...

Nas je jučer bilo dvoje u Mex cantini, i ceh je bio 250 kn, za dva glavna jela, jedan dodatni prilog i tri soka.
Nije puno ako gledas da jedes svjeze skuhanu hranu.

Ali za podgrijane tortile iz marketa i pileci odrezak je.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:50   #32
Ja sam se bome ubila, i ostavila sam pola (a ne jedem malo!), a dragom je pri prvom zalogaju pukla plomba, pa mu nije baš ni bilo do klope, jadnom!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 13:50   #33
Je li netko bio u zadnje vrijeme u meksičkom u Zagrebu? Zanima me onaj u Frankopanskoj contra Mex-cantine u Savskoj?
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 15:55   #34
Vidim niko ne spominje Kuruzu&Debelog u Španskom. Tzv. fjužn kjužn. Genijalno. Na meniju su meksička, karipska i kreolska jela. Jako mali restorančić (birtijica) sa velikim izborom klope i nekim genijalnim kombinacijama. Čovjek priprema hranu na 1 m od tebe i gledaš šta radi.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 16:08   #35
nikad čula za to.


di bi to bilo u Španskom?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 16:31   #36
Sa Ljubljanske skreneš u Špansko desno i po glavnoj cesti do semafora. Lijevo se ide za tržnicu, a ta zgrada je desno na ćošku. Nema nikakve reklame, pa sam prvi put lutao dok nisam skužio da moram proći kroz prolaz kroz zgradu između dučančića i neke birtije. Adresa Krklecova 5.
Toplo preporučam!
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 17:09   #37
Posotji i ogranak meksičkog u Frankopanskoj a nalazi se u Kaptol centru, desno na onom trgu s fonbtanicom.

Kažem OGRANAK jer on zbilja to i jest - izgleda ko birc, a kad naručiš hranu čekaš sat i pol da bi ti na kraju donijeli hladnu

Na kraju smo zaključili da ju dovoze iz Frankopanske Naravno da se prave blesavi

Nemojte nikad ići tamo
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 17:36   #38
Meni je ovaj u frankopanskoj O.K.. Chili nije loš osim kaj za moj ukus ima malo preveć paradajza. Jel sam nekoliko jela a preporučam nekakvu kao platu s više tih mex stvari (plata caramba). Dovoljno je za troje vjerujete mi. Imam one bonove kaj srežu cijenu klope na pola.
Smeta mi kaj im je cuver malen (u US je taj chips s onim umacima badava ak naručiš klopu) i kaj nemreš naručiti vodu iz pipe za pit jer valda hoče uvalit više pijače.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2005., 12:45   #39
Quote:
MadVlad kaže:
Sa Ljubljanske skreneš u Špansko desno i po glavnoj cesti do semafora. Lijevo se ide za tržnicu, a ta zgrada je desno na ćošku. Nema nikakve reklame, pa sam prvi put lutao dok nisam skužio da moram proći kroz prolaz kroz zgradu između dučančića i neke birtije. Adresa Krklecova 5.
Toplo preporučam!
znam ulicu.

nije mi nit usput ali kreolsku bi probala rado.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 14:30   #40
Vjeruj mi, isplati se doci i probati, atmosfera je totalno opustena, hrana ukusna. i sto je najbolje moze se naruciti dostava ako ti se ne izlazi iz kuce.. Kuruza&Debeli rules
badu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.