Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: r ili p?
raj 4 28.57%
pakao 10 71.43%
Glasovatelji: 14. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2003., 13:29   #1
Lightbulb DA LI CETE OTICI U PAKAO -saznajte ako iskreno odgovorite na ovaj test

ova je tema neprimjereno na knjizevnosti jer se toboze vezuje uz krugove danteovog pakla.

ali na religiji je njen pravi dom pa je otvaram ovdje.
a i zato jer religiozni ljudi ne citaju nista i ne posjecuju forum-knjizevnost

dakle odsurfajte na ovaj link i tamo rjesite test i pogledajte odgovore.
kopirajet nam vasa rjesenja da znamo gdje cete biti i s kim cete se druziti in after life

link

http://www.4degreez.com/misc/dante-inferno-test.mv
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 13:33   #2
ja osobno ne vjerujem u pakao i drzim da je to teoloska laz/konstrukcija i ucjenjivanje!
kako se za pogresku u ogranicenom vremenu i opsegu moze dobiti ''tzv vjecna kazna''

ali hajde da kopi-pastiram sto sma dobio kada sam odgovarao iskreno na ova pitanja:

*********

You are one of the lucky ones! Because of your virtue and beliefs, you have escaped eternal punishment.

pa eto -gospon bog ne misli da cu u pakao

You are sent to the First Level of Hell - Limbo!


First Level of Hell - Limbo

--------------------------------------------------------------------------------

Charon ushers you across the river Acheron, and you find yourself upon the brink of grief's abysmal valley. You are in Limbo, a place of sorrow without torment. You encounter a seven-walled castle, and within those walls you find rolling fresh meadows illuminated by the light of reason, whereabout many shades dwell. These are the virtuous pagans, the great philosophers and authors, unbaptised children, and others unfit to enter the kingdom of heaven. You share company with Caesar, Homer, Virgil, Socrates, and Aristotle. There is no punishment here, and the atmosphere is peaceful, yet sad.


Here is how you matched up against all the levels:


Level Who are sent there? Score

Purgatory Repenting Believers Moderate
Level 1 - Limbo Virtuous Non-Believers Very High
Level 2 Lustful Low
Level 3 Gluttonous Low
Level 4 Prodigal and Avaricious Very Low
Level 5 Wrathful and Gloomy Very Low
Level 6 - The City of Dis Heretics Very Low
Level 7 Violent Low
Level 8- the Malebolge Fraudulent, Malicious, Panderers Moderate
Level 9 - Cocytus Treacherous Very Low

*********
izgleda da ako ne vjerujes u pakao ni ne ides tamokarce

evo kaze -biti cu u drustvu SOKRATA ,vergilija , homera i aristotela

ovaj zadnji)aristotel) mi se bas ne svidja kao drustvo.

volio bih susresti najmudrijeg mistika zaoadne filozofija PLOTINA
(ne pesice- nisam pogrijesio nije PLATON nego je bas kako zelim PLOTIN


______________________________
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 14:44   #3
ondak ti se pridruži Botičeli, a možda i Hijeronimus Boš

Za Aristotela još nisam sigurna, traže da mu vrate knjigu, da konačno odigra sportsku kak valja
možda se onda i predomisli...
Ja lično i personalno ne radim testove, ne vjeruju u testove....
više volim forum

posebno me interesuje gdje je zaglavio Matija Grinevald, je li se apoteozirao van dometa presjajnih boja...prosto zavrišta čovik na platnu...da ga nije Brojgel u jamu odveo?
Vuci.. vuci... ...vragovi crni i pali anđeli...
Sve ću ja to metlom špedit tamo gdje im je mjesto
U šumi ponad jezera, gdje beli Zeko igra Fircigh...mamicu im...da im...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 14:59   #4
Exclamation

hehe
prigodan test za Kraj Godine!


neka pitanja se mogu različito interpretirati...
npr.
"Do you have any pagan religious beliefs?"
za mene religije poput budizma nisu paganske iako bi neki to svrstali iste

također, zanimljivo da se i ovdje na ovom testu vidi koliko je kršćanstvo seksom opsjednuta religija:
npr:
"Would you sooner go without sex than go without good-tasting food? "
koliko je važan seks sa duhom?? i kakve veze ima seks sa Bogom i afterlife-om?



anyway,
ovo su moji rezultati..
biti će zanimljivo pogledati rezultate ostalih forumaša(naravno , nadam se nelažirane i nefrizirane)



Your fate has been decided....
You are one of the lucky ones! Because of your virtue and beliefs, you have escaped eternal punishment. You are sent to Purgatory!




.................................................. ...............Silvesterstadl 2003
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:01   #5
Exclamation

hehe,
bipolar2000 je uzela ovaj test malo preozbiljno
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:08   #6
Quote:
Cro Fag kaže:
hehe,
bipolar2000 je uzela ovaj test malo preozbiljno
A gdje li si ti zaglavio..baš se pitam....
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:13   #7
Exclamation

hehe
misliš koji dijelovi su mi ispali High?

ispao sam dosta Violent...što je i mene iznenadilo
ali sam kliknuo objašnjenje...i to se referiralo prema meni samome


kakvi su tvoji rezultati točno?


Level Who are sent there? Score
Purgatory Repenting Believers Very High

Level 1 - Limbo Virtuous Non-Believers High
Level 2 Lustful High
Level 3 Gluttonous Low
Level 4 Prodigal and Avaricious Very Low
Level 5 Wrathful and Gloomy Very Low
Level 6 - The City of Dis Heretics Very Low
Level 7 Violent High
Level 8- the Malebolge Fraudulent, Malicious, Panderers Moderate
Level 9 - Cocytus Treacherous Very Low


Level 7 This level is also home to the wood of the suicides- stunted and gnarled trees with twisting branches and poisoned fruit.


...............................................What Goes Around Comes Around
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:17   #8
Ja ne klikćem na suve linkove.
To što si ljubičast nije loše...pitanje je nijanse...
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:18   #9
Re: DA LI CETE OTICI U PAKAO -saznajte ako iskreno odgovorite na ovaj test

Quote:
parsifal kaže:
ova je tema neprimjereno na knjizevnosti jer se toboze vezuje uz krugove danteovog pakla.

ali na religiji je njen pravi dom pa je otvaram ovdje.
a i zato jer religiozni ljudi ne citaju nista i ne posjecuju forum-knjizevnost

dakle odsurfajte na ovaj link i tamo rjesite test i pogledajte odgovore.
kopirajet nam vasa rjesenja da znamo gdje cete biti i s kim cete se druziti in after life

link

http://www.4degreez.com/misc/dante-inferno-test.mv
A što to biti after life..daj se prearanžiraj malo...ništa te ne razumijem....
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:25   #10
Exclamation

Quote:
bipolar2000 kaže:
Ja ne klikćem na suve linkove.
To što si ljubičast nije loše...pitanje je nijanse...
hehe
nije riječ violet već violent

i.. ja sam uzeo taj link kao neobaveznu, laku zabavu..
neki testovi su mi bez veze..
ovaj mi je pak nekako prigodan pa sam ga zato odlučio prosurfati
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 15:45   #11
Pa nije lose....ja sam samo u :

Second Level of Hell

"You have come to a place mute of all light, where the wind bellows as the sea does in a tempest. This is the realm where the lustful spend eternity. Here, sinners are blown around endlessly by the unforgiving winds of unquenchable desire as punishment for their transgressions. The infernal hurricane that never rests hurtles the spirits onward in its rapine, whirling them round, and smiting, it molests them. You have betrayed reason at the behest of your appetite for pleasure, and so here you are doomed to remain. Cleopatra and Helen of Troy are two that share in your fate."


...vid vid..sa Cleopatrom....mljacccc
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2003., 16:46   #12
osećam se grešnom

First Level of Hell - Limbo

--------------------------------------------------------------------------------

Charon ushers you across the river Acheron, and you find yourself upon the brink of grief's abysmal valley. You are in Limbo, a place of sorrow without torment. You encounter a seven-walled castle, and within those walls you find rolling fresh meadows illuminated by the light of reason, whereabout many shades dwell. These are the virtuous pagans, the great philosophers and authors, unbaptised children, and others unfit to enter the kingdom of heaven. You share company with Caesar, Homer, Virgil, Socrates, and Aristotle. There is no punishment here, and the atmosphere is peaceful, yet sad.

The Dante's Inferno Test has sent you to the First Level of Hell - Limbo!

Here is how you matched up against all the levels:
Level | Score
Purgatory | Moderate
Level 1 - Limbo | High
Level 2 | Moderate
Level 3 | High
Level 4 | Low
Level 5 | Low
Level 6 - The City of Dis | Very Low
Level 7 | Low
Level 8- the Malebolge | Moderate
Level 9 - Cocytus | Very Low

bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 07:24   #13
muahahahahahhaha

Eigth Level of Hell - the Malebolge

--------------------------------------------------------------------------------

Many and varied sinners suffer eternally in the multi-leveled Malebolge, an ampitheatre-shapped pit of despair Wholly of stone and of an iron colour: Those guilty of fraudulence and malice; the seducers and pimps, who are whipped by horned demons; the hypocrites, who struggle to walk in lead-lined cloaks; the barraters, who are ducked in boiling pitch by demons known as the Malebranche. The simonists, wedged into stone holes, and whose feet are licked by flames, kick and writhe desperately. The magicians, diviners, fortune tellers, and panderers are all here, as are the thieves. Some wallow in human excrement. Serpents writhe and wrap around men, sometimes fusing into each other. Bodies are torn apart. When you arrive, you will want to put your hands over your ears because of the lamentations of the sinners here, who are afflicted with scabs like leprosy, and lay sick on the ground, furiously scratching their skin off with their nails. Indeed, justice divine doth smite them with its hammer.
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 09:52   #14
Quote:
parsifal kaže:
First Level of Hell - Limbo


Charon ushers you across the river Acheron, and you find yourself upon the brink of grief's abysmal valley. You are in Limbo, a place of sorrow without torment. You encounter a seven-walled castle, and within those walls you find rolling fresh meadows illuminated by the light of reason, whereabout many shades dwell. These are the virtuous pagans, the great philosophers and authors, unbaptised children, and others unfit to enter the kingdom of heaven. You share company with Caesar, Homer, Virgil, Socrates, and Aristotle. There is no punishment here, and the atmosphere is peaceful, yet sad.
Znači, bit ćemo susjedi.

Test je kompilacija svega i svačega s idejom da je kršćanska etika univerzalna, što smatram besmislicom.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 09:59   #15
Quote:
Baphomet kaže:
...vid vid..sa Cleopatrom....mljacccc
I sa Helenom i samnom. A je mi te zao...hehe...
Na Knjizevnosti je taj test vec neko vrijeme.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:43   #16
Quote:
Baphomet kaže:


...vid vid..sa Cleopatrom....mljacccc [/B]
Bafi,

Imao sam viziju treceg pivskog etira I ugledao sam ovakovu scenu u kristalnoj kugli

Baphomet sav ozaren I energiziran zuri ka najpozeljnijoj zeni svih vremena kleopatri .ona mu radosno mase da pozuri
Kad odjednom , gnomi I orke zaprijecuju put baphometu..
Te ga privezu lancima za neki zid.
Bafi ugleda kako lancima vezuju zajedno kleopatru I ravanu.,

-dobro koji je ovo kua – pita baphomet - ?? zasto je ravana a ne ja dobio kleopatru

mladi covjece - pa nisi na forumu
ovo je pakao – mjesto izgaranja /zudnji …

- pa I ja bih volio izgarati sa kleopatrom kao ravana –kako je to on dobio kleopatru –a ja ostajem suva k.. grla..?

-ma nisi razumio zar ne vidis kako se kleopatra I ravana medjusobno preziru I zele pobjeci jedan od drugoga.

ONI SU JEDAN DRUGOME KAZNA . Kleopatra zeli tebe a ne ravanu- a ti nju I tako cete patiti.
A ravana pati jer je pisao lose o zenama pa je zato dobio onu najgoru od svih (kada se naljuti )

- pa dobro kad nema nista bolje vezite me za gospon pesicu –( pokusava baphomet ipak nesto usicariti)

A ne! . ona je isto ovdje ali mora slusati beskonacne rasprave adriatica,parsifala I sokrata ( koji su tu u limbu -lozi I komentiraju svaki od 9 nivoa.)- .

- A DA PRITOM NE SMIJE NISTA RECI A KAMOLI NAPISATI (to je zato jer je mucila forumase svojim beskonacnim upadicama od 100 tisuca postova dok server nije riknuo.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:48   #17
Talking Koji scenarij!

Quote:
parsifal kaže:
...ali mora slusati beskonacne rasprave adriatica,parsifala I sokrata

Ostalu dvojicu bih vjerojatno slusala sutke i da ne moram jer kad se slazem s necim, nemam ni sto reci, ali parsifal bi me natjerao da zalajem, pa sto bilo - bilo.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:48   #18
Uhhhh...parsifale....jedina mi je nada da tvoj organizam ne podnosi dobro pivske etire pa zbog toga proizvodi ovakve užasne halucinacije.

Pa nije valjda pakao tako opako mjesto?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:52   #19
Re: Koji scenarij!

Quote:
Gospon Pes kaže:

Ostalu dvojicu bih vjerojatno slusala sutke i da ne moram jer kad se slazem s necim, nemam ni sto reci, ali parsifal bi me natjerao da zalajem, pa sto bilo - bilo.
ajme- znaci ti ces biti ta moja tiha patnja u limbu

valjda ce mi sokrat sa pricama o njegovoj ksantipi odvratiti paznju od psec... pardon sirenskog zova
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2004., 12:56   #20
Ja cu tebe i tamo ljutiti jer cu u maniri svog pretka Diogena zabavljati filozofe.
Donijeti Sokratu ocerupanog ravan...ovaj...kokos da mu pokazem koga njegov ucenik smatra covjekom i tome slicno.

parsifale, sretna ti Nova.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.