Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2004., 14:49   #1
samohrane majke, help!!

vaša iskustva sa trudnoćom i solo odgajanjem djeteta?
izvedivo ili bolje dati bebu na posvojenje?
nemam nikoga da mi pomogne, radim i studiram paralelno...

ima li itko slično iskustvo?
Nikkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 14:51   #2
za početak bi trebala nazvati centar za planiranje obitelji ili savjetovalište ili tako nešto.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 15:13   #3
thx, nisam zaista trudna... bila je kriza prije par tjedana, ali lažna uzbuna bogu hvala....

ipak, zanima me jel izvedivo...skužila sam naime da ne bih mogla abortirati
Nikkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:31   #4
ja ne bih mogla dati svoje dijete nekom drugom

nikad

koristis li kontracepciju?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:31   #5
ja ne bih mogla dati svoje dijete nekom drugom

nikad

koristis li kontracepciju?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:35   #6
Quote:
margarita kaže:
ja ne bih mogla dati svoje dijete nekom drugom
nikad
I ja tako razmisljam.. I ne bih pobacila.. Ali, zbog toga jer si to mogu priustiti.. Jer se mogu osloniti na decka, na roditelje da ce mi pomoci i podrzati me.. Nadam se da necu biti u losoj situaciji zbog koje cu promjeniti misljenje...
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:39   #7
Quote:
Desirée kaže:
I ja tako razmisljam.. I ne bih pobacila.. Ali, zbog toga jer si to mogu priustiti.. Jer se mogu osloniti na decka, na roditelje da ce mi pomoci i podrzati me.. Nadam se da necu biti u losoj situaciji zbog koje cu promjeniti misljenje...
to je tocno

ja sam uvijek mogla racunati na pomoc od roditelja

sad muz i ja zelimo dijete pa je situacija skroz drugacija opet
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:42   #8
kontracepciju, naravno da koristim....

ne vjerujem da ću se zbilja naći u takvoj situaciji, ali ovo je bilo preeestrašno. posvađala sam se sa dečkom. definitivan i bolan prekid. živim samostalno, roditelji su mi u Njemačkoj, ali smo u lošim odnosima...

fakat sam bila jadna i nikakva....ali ono najčudnije od svega je bilo da mi je na neki bolestan način bilo drago...

zato me zanima ako je netko uspio izgurati takvo nešto solo...
Nikkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:43   #9
Quote:
margarita kaže:
ja sam uvijek mogla racunati na pomoc od roditelja
sad muz i ja zelimo dijete pa je situacija skroz drugacija opet
Podrska je jako bitna.. Roditelji, decko, muz, bilotko... Ovisno u kojoj si fazi zivota..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 16:47   #10
Quote:
Nikkie kaže:
kontracepciju, naravno da koristim....

Quote:
ne vjerujem da ću se zbilja naći u takvoj situaciji, ali ovo je bilo preeestrašno. posvađala sam se sa dečkom. definitivan i bolan prekid. živim samostalno, roditelji su mi u Njemačkoj, ali smo u lošim odnosima...
Mogu misliti.. Ostati trudna u takvoj situaciji definitvno ne bi bilo lako...
Quote:
ali ono najčudnije od svega je bilo da mi je na neki bolestan način bilo drago...
Ja ne bih rekla na bolestan nacin.. trudnoca i dijeca su prekrasna briga.. Ali i veselje..

U svakom slucaju, drago mi je da nisi trudna.. Ne bih zeljela da si zanijela a da to zaista ne zelis.. To je.. tuzno.. treba biti spreman na takvo sto.. Psihicki/fizicki/materijalno..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 20:21   #11
Quote:
Desirée kaže:


Mogu misliti.. Ostati trudna u takvoj situaciji definitvno ne bi bilo lako...

Ja ne bih rekla na bolestan nacin.. trudnoca i dijeca su prekrasna briga.. Ali i veselje..

U svakom slucaju, drago mi je da nisi trudna.. Ne bih zeljela da si zanijela a da to zaista ne zelis.. To je.. tuzno.. treba biti spreman na takvo sto.. Psihicki/fizicki/materijalno..
napisala si sve sto sam joj ja htjela napisati
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 20:43   #12
Moguce je...itekako. Sve covjek prezivi i izdrzi..

Ali definitivno ne preporucujem ......(ako vec pitas )
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 22:30   #13
Quote:
Nikkie kaže:
thx, nisam zaista trudna... bila je kriza prije par tjedana, ali lažna uzbuna bogu hvala....

ipak, zanima me jel izvedivo...skužila sam naime da ne bih mogla abortirati
Evo sad mi gore visi reklama : You are my ".sunčeko". Najljepši je osmjeh djeteta.

Zato pripazi na kontracepciju kako god znaš, molim te.

A samohrane majke - može se. Ako se zaista želi i voli. Onda kad se nadaš lažnoj uzbuni ni 5 očeva neće izmamiti onaj osmjeh ni djetetu ni tebi.
__________________
Kupujem dobru vijest.
tegla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 23:17   #14
Quote:
Nikkie kaže:
thx, nisam zaista trudna... bila je kriza prije par tjedana, ali lažna uzbuna bogu hvala....

ipak, zanima me jel izvedivo...skužila sam naime da ne bih mogla abortirati
zar ti to ne bi trebalo biti alarm - sredi pitanje KONTRACEPCIJE!!!
al tako da nemas uopce laznih uzbuna

a to sto ti je an bolesni nacin bilo drago, mogu razumjeti tvoje porive
ali ne igraj na tu kartu da dobijes te odnose koje si izgubila sa deckom i roditeljima
dijete nije nacin reuniona
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 05:29   #15
Samohrana pa šta!

Kad imaš dijete moraš u jutro sakupiti svu svoju snagu i živce na hrpu i ustati se iz kreveta jer znaš da moraš preživjeti još jedan dan ne zbog sebe.jer ti nisi važna, već zbog djeteta.

Ja sam samohrana majka i nikada ni na trenutak nisam požalila a bila sam uglavnom sama.Lijepo je imati podršku roditelja ali ti nedostaje onaj zagrljaj čovjeka koji te voli.
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 11:53   #16
Quote:
margarita kaže:
napisala si sve sto sam joj ja htjela napisati

volim kad se slozim s ljudima
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 10:31   #17
imam bebaca od 20 mj. i samohrana sam majka. morala sam otici roditeljima koji su mi puno pomogli. mislila sam da necu moci izdrzat toliki emotivni pritisak. sama sam bila uzasno povrijedena, a nije me podupirala ni okolina. nakon skoro godinu dana sve mi se sleglo. kupila sam auto, sada i stan. uskoro se selimo moja beba i ja jer usprkos svega mi smo obitelj, mala ali postena. moji su tuzni jer sam odlucila da odlazim, ali ja smatram da moje dijete trebam odgajati samo ja. i konacno sam SRETNA!
lenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 09:17   #18
Lenny,
Drago mi je sto si uspjela u zivotu..
Zelim ti puno srece i znam kako ti je bilo ....I sama sam to prosla.
Usput receno okolina nikad ne postuje i ne prihvata samohrane majke

I do kraja te smatraju "ostecenom robom"
zato Nikkie,razmisli dobro ..i sa srecom...
Mozda ti ovo malo pomogne u donosenju prave odluke.
__________________
Sta bi ti savjetovao covjeku koga volis?
Da se svojim misljenjem ne izdvaja od ljudi s kojima zivi.Zato sto ce se onemoguciti prije nego sto ista ucini.
Drugi moj savjet covjeku kome zelim dobro bio bi:Ne govori uvijek ono sto mislis.
ahava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.