Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2010., 01:02   #101
Ruku na leđa?Javno neutralno pristojan s motivom zaštitinika i tendencijom boljih odnosa..
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 02:02   #102
To znači da si mu simpa, ali nije baš da te respektira. Možda te s visoka gleda. Vjerovatno zna da ti je napet i misli da te može imat, ali iz nekog razloga ti i daje podršku i drži distancu. Hrani ego?
Ruka oko struka bi već bila iskrena želja za tobom, bar u seksualnom smislu.Ruka oko ramena pri prvim fizičkim kontaktima dovoljan razlog da nađeš boljeg
Pa ti sad vidi...

A to šta su mu zjenice široke uvik kad je u tvom društvu...to znači da puši marihuanu!
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 23:31   #103
Quote:
RadioBaccano kaže: Pogledaj post
Evo ovako.. meni se već duže vrijeme sviđa jedan momak, a nije ni on nešto ravnodušan prema meni.. Znate kako je to, hvatate se za svaku riječ, proučavate je itd. Mene zanima što znači kad muškarac stavi ruku na leđa žene, ne na ramena, nego po sredini leđa, recimo polu-zagrljaj. Ovaj moj je to meni danas napravio (inače nemamo fizičkih kontakata), i istovremeno me pohvalio, zatim se i nasmijao. Ja bi bila zadovoljna da mi netko to protumači. Hvala i pozdrav svima.
čak i ja, kad stignem dotle, znam da mi donekle ide... mislim, nema smisla doći do ženske, i paf, ruka na leđa ja sam rocket.... ali kad to radim, pokazujem na jednostavan način da mi se sviđa, ako nešto drugo nije jasno(bolje nego da lomim prste )

da, to nije moje prirodno obilježje, ali kada su me frend i frendica "učili" na bivšoj(koja tada nije bila ni sadašnja), to mi je bilo malo neugodno, ali mislim da je i to pridonijelo zbližavanju... da naglasim, nisam osoba koja svjesno daje znakove... u principu, jedini znakovi koje znam da dajem(refleksno) su skretanje pogleda i nervoza(mucanje, lomljenje prstiju, prevrtanje po rukama... dakle, to je ajmo reći jedini znak u čije sam značenje makar kod sebe siguran...
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 00:27   #104
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
...A to šta su mu zjenice široke uvik kad je u tvom društvu...to znači da puši marihuanu!
ili da mu je seksualno privlačna (izlučivanje hormona oksitocina)
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 01:15   #105
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
ili da mu je seksualno privlačna (izlučivanje hormona oksitocina)
Ne.
Značilo bi da mu je privlačna da su mu normalne zjenice, pogleda u nju i onda
Ako su mu STALNO raširene to znači da puši marihuanu
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 01:23   #106
Quote:
Madamoiselle kaže: Pogledaj post
Ne.
Značilo bi da mu je privlačna da su mu normalne zjenice, pogleda u nju i onda
Ako su mu STALNO raširene to znači da puši marihuanu
Ili živi u mraku, pogledati datum, profi kako kažu zapolučeni troll i pol, radio bekino.

Zadnje uređivanje Dream About : 21.03.2010. at 01:36.
Dream About is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 15:15   #107
Quote:
Dream About kaže: Pogledaj post
Ili živi u mraku, pogledati datum, profi kako kažu zapolučeni troll i pol, radio bekino.
Smeće.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 18:23   #108
E ima jedna druga gesta koju sam ja uočila kod muškaraca, a to je prtljanje rukama oko remena na hlaćama, popravljanje remena, dizanje hlaća. Pari malo grezo.
Jel' ima tko za to objašnjenje?
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 11:12   #109
da, smršavio je pa mu padaju hlače
__________________
Kakve su vam misli dominantne takve događaje i ljude privlačite u život.
Nessaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:27   #110
Govor tijela je općenito jako široko područje. Ukratko, svaki pokret je jedan riječ, a da bi znala što točno netko misli, bitna je cijela rečenica i kontekst. Znači, kojih je još znakova bilo (gledaš grupu istovremenih ili uzastopnih pokreta tijela) i u kojoj situaciji. Dakle, ruka na leđima je definitivno dobar znak jer je popraćena smijehom. Je li romantične, prijateljske ili kolegijalne prirode, teško je reći sa tako malo informacija. Za sad bih se definitivno složio sa onim što je rekao Peća.
"Ruku na leđa?Javno neutralno pristojan s motivom zaštitinika i tendencijom boljih odnosa.." Nadaj se tim boljim odnosima...
Mr.SilverTongue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:35   #111
[QUOTE=morote;25315413]Čim on ima potrebu za kontaktom, ima tu nešto.

A kada se sretnete, nemoj ga ono samo pozdravit već ga zagrli u stilu, pa drago mi je da te vidim. Tako odmah u startu razbijete paniku oko kontakta.



potpisujem..
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 01:39   #112
a kad te netko šakom ,ali lagano odgurne s osmjehom
šta to znači
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 13:26   #113
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A što je s ljudima koji krše taj mjehur privatnog prostora? Ima takvih, koji ti se unose u facu i pričaju. Ja korak nazad, oni korak naprijed.
reci im što misliš, inače ćeš cijeli život u emoc. odnosima ići "korak nazad".
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 13:54   #114
Quote:
arnie kaže: Pogledaj post
Može biti da je samo htio "odalamiti" životinju koja je plazila po tebi.


meni je ta ruka na leđima...pa, čist nekako prijateljska gesta.
__________________
off
crvena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 15:22   #115
Zvuci kao prilicno prijateljska gesta, mozda zbog tvoje neravnodusnosti i konstantnog analiziranja njegovih postupaka tumacis to kao nesto "vise"

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A što je s ljudima koji krše taj mjehur privatnog prostora? Ima takvih, koji ti se unose u facu i pričaju. Ja korak nazad, oni korak naprijed.
joj, to mi je grozno , pogotovo ako osobi smrdi iz usta ili pljucka dok prica . Isto sa osobama koje pri rukovanju nastave drzati tvoju ruku u svojoj i dalje je tresti, rezultat su znojave ruke, etc., etc., brr. Jedino je rjesenje pokazati gadljivom grimasom da ti to ne odgovara, sto ce vjerojatno osobu vise uvrijediti nego direkt reakcija "e buraz, molim te malo privatnog prostora" :/
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:56   #116
Da se malo uključim u temu, bavim se tim područjem u poslu - autorici teme savjet - pogledaj njegovo držanje kada ti je u blizini, ako je uvijek okrenut tijelom k tebi i nastoji ti biti blizu (spominjali su neki već, to ti je zona oko pola metra oko tijela), onda ti je pozitivno ono što želi s tobom. Ovo što te doticao na pristojan način možda je samo znak da je tip "kinestetičar" (to su ti ljudi koji sve doživljavaju dodirom, pa u društvu često dodiruju sugovornike i nesvjesno) pa je možda takav i sa drugima. No, ako mu je držanje izrazito otvoreno kada ste vas dvoje zajedno (i vidiš mu dlanove u konverzaciji što je znak iskrenosti) i sve prati pozitivnim govorom - onda budi spokojna i nadaj se dobrom razvoju odnosa
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 14:04   #117
Rekao bih da po sredini leđa ne mora značiti nešto previše, recimo da te primio za struk to bi bio gotovo siguran znak da ti želi "bolje i prisnije" upoznati
Ovako je teško reći, možda je sramežljiv i očekuje i od tebe kakvu reakciju i jasniji signal pa tako mic po mic istražuje
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 17:20   #118
Čitanje lica, mimika, govor tijela

Nadam se da sam pogodio pravi dio foruma..
Sve je pocelo sa jednom serijom (Lie to me)koja me je potaknula da malo vise to istrazim i u zbilji,,a kako bas i ne uspijevam iskopati neki dobar materijal za citanje i proucavanje nadam se da se netko mozda prije mene zainteresiro i iskopo nesto kvalitetno.....bilo kakvi online izvori,,siteovi,programi za poboljsanje,,vjezbu i slicno tome.

Zahvaljujem unaprijed
organize is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 17:24   #119
Quote:
organize kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam pogodio pravi dio foruma..
Sve je pocelo sa jednom serijom (Lie to me)koja me je potaknula da malo vise to istrazim i u zbilji,,a kako bas i ne uspijevam iskopati neki dobar materijal za citanje i proucavanje nadam se da se netko mozda prije mene zainteresiro i iskopo nesto kvalitetno.....bilo kakvi online izvori,,siteovi,programi za poboljsanje,,vjezbu i slicno tome.

Zahvaljujem unaprijed
To je pitanje za tete u knjižnici, recimo.....googlaj malo
dont ask is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 17:48   #120
Meni je od knjiga preporučena: Velika škola govora tijela (autori: Allan Pease, Barbara Pease).

Link: http://changingminds.org/techniques/...y_language.htm

Inače, govor tijela je jako zanimljiva stvar s obzirom da se veći dio komunikacije odvija na nevrbalnom nivou, ali ne bi se trebao uzimati kao nešto apsolutno. Potrebno je znati malo širi kontekst, npr. trljanje očiju kod nekog može biti posljedica zdravstvenih problema i ništa više od toga.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.