Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 20:04   #21
Jedno 10 dana uz večeru pojedi 1 mali ćešanj češnjaka i rješit ćeš se glisti ako ig imaš-tako su se prije ljudi lječili.
pozz
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 20:05   #22
glistice

Jedno 10 dana uz večeru pojedi 1 mali ćešanj češnjaka i rješit ćeš se glisti ako ig imaš-tako su se prije ljudi lječili.
pozz
mamali113 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 14:00   #23
Ja sam siguran da imam nekakvog nametnika u zadnjih mj. dana, jel mogu odnijet stolicu na analizu u Črnomerec i platit (neda mi se po uputnicu kod doktora)...

I koje sve pretrage da tražim?
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 18:10   #24
Quote:
stander kaže: Pogledaj post
Upravo danas su mi otkrili djecije glistice ( Enterobius vermicularis ) i dobio sam Vermox.
Pojma nemam gdje sam to pokupio...

Jedini simptom, zbog kojeg sam i radio, cak i ovu pretragu (osim ostalih) je povisena temperatura u poslijepodnevnim satima... oko 37.1, 37.2. , vec nekoliko mjeseci.
Bas me zanima jel od glistica... mamicu im, bljak...

Gliste možeš dobiti i od psa, ako ga imaš, odi vet. po tablete protiv glista za psa.
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:18   #25
Question Gliste

ljudi, moram da vas pitam.. vec 4-5 dana osecam kod analnog otvora neki cudan svrab, u unutrasnjosti, nije jak, ali je neprijatno.. oseti se s vremena na vreme- traje pa prestane i onda ponovo.. sumnjam na gliste. da li da idem kod lekara ili mogu da se raspitam kod apotekara za odgovarajuci lek (bez pregleda)? jel uopste to moze biti od glista ili prosto posledica (nekako) lose higijene tog podrucja..?
shmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:43   #26
Nikako ne napamet. Odeš doktoru, koji će ti onda napisati uputnicu za stolicu, tj. vađenje stolice na nametnike.
I kad budu gotovi rezultati, ako što bude, dobit ćeš prikladnu terapiju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:54   #27
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Nikako ne napamet. Odeš doktoru, koji će ti onda napisati uputnicu za stolicu, tj. vađenje stolice na nametnike.
I kad budu gotovi rezultati, ako što bude, dobit ćeš prikladnu terapiju.
ok. a jel postoji na osnovu ovog sumnja na gliste ili..?
shmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:06   #28
Moguće, iako simptomi znaju varirati, ali to se to prije svega odnosi na to ih brojni ljudi imaju, a da to uopće ni ne znaju.
Jedan od znakova je svakako taj povremeni svrbež. Ukoliko se potvrdi, vjerojatno će i ukućano morati na terapiju ili barem partner.
Svakako da higijena igra ulogu, ali prije svega - higijena pranja ruku, posebno nakon WC-a.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:13   #29
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Moguće, iako simptomi znaju varirati, ali to se to prije svega odnosi na to ih brojni ljudi imaju, a da to uopće ni ne znaju.
Jedan od znakova je svakako taj povremeni svrbež. Ukoliko se potvrdi, vjerojatno će i ukućano morati na terapiju ili barem partner.
Svakako da higijena igra ulogu, ali prije svega - higijena pranja ruku, posebno nakon WC-a.
ok, dakle kod lekara pa cemo videti.. hvala
shmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 19:39   #30
Gliste

Pozdrav,

Imam 16 godina i užasno sam antipatičan na gliste/trakavice ili slično.. zanima me imam li gliste pa sam došao pitati tu jer sam stvarno pretrpan za doktora, a nemam nikakvih simptoma
Uglavnom, čitao sam da simptomi mogu biti jak svrbež, mučnine, bolovi u trbuhu, fleke po tijelu.. ja ništa od toga nemam, dapače pazim i brinem se o higijeni
također idem u teretanu i dobio sam dvadesetak kilograma u zadnjih godinu i pol tako da to opet poništava gliste/trakavicu ili nekog parazita, ali zašto se brinem? nekada u izmetu vidim nešto smeđe, dugačko najviše 2-3 milimetra i široko oko milimetar ili manje, jel moguće da su to ostatci hrane pošto jedem sve u žurbi i ne prožvakam uvijek kako treba? Jučer kada sam obratio pažnju na to, jeo sam banane, snickers i sarmu(riža), pa jel moguće da je nešto od toga? Jer sam čitao da su gliste obično bijele boje..
Hvala na pomoći, stvarno mi puno znači

EDIT: zaboravio sam reći da sam promatrao te "smeđe stvari u izmetu" minutu-dvije i da se nisu micale
kraljina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 23:02   #31
Dižem temu!

Što trudnice mogu uzeti za parazite?

U cca 10. tjednu trudnoće sam primjetila u stolici kad sam se obrisala malog crvića bijele boje, migoljio se.
Pitala sam ginekologa, rekao je da sad ne može dati Vermox i ostalo je na tome.
Otad je prošlo mjesec i pol, probava se regulirala, stolicu ne analiziram i ne gledam jer mi se gadi.
Ne znam što napraviti. Ponekad me navečer znalo malo svrbiti ali jako rijetko, možda se čak radi o unutarnjem hemoroidu jer sam nekidan malo krvarila nakon tvrđe stolice.

Inače, zbog svraba oko anusa sam 2 mjeseca prije trudnoće nosila stolicu na analizu i nalaz je bio uredan.

Sad nisam pametna što uraditi jer svejedno nikakav lijek ne smijem piti.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 08:26   #32
I baš ništa ne smiješ? Uh, veselje.

Ne znam, od narodnih lijekova kažu da je češnjak odličan za ovakve stvari. Pitaj si doktore jel možeš njega koristiti i u kojim količinama pa probaj. Ne bi trebalo škoditi ničemu, al provjeri za svaki slučaj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 14:37   #33
Pretražila sam sve forume, vidim da su neki ginekolozi davali Vermox nakon 12 tt, ali vidim da ekipa nema pozitivno mišljenje o tome, a i moj ginekolog je rekao NE.

Gledala sam malo po internetu, ima nekih narodnih pripravaka, pa ću probati s tim.
Kažu bučine sjemenke i mrkva....probat ću.
Postoje još neki recepti koji uključuju gladovanje+pripravak (mislim da bi to bilo najefikasnije da pokrepaju), ali to ne mogu sad u trudnoći.

Nadam se da će biti uspješno


Ustvari me zanima još nešto, ako ima netko ko zna da odgovori: mogu li se ove gliste povući spontano, dakle bez lijekova?
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 04:42   #34
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Pretražila sam sve forume, vidim da su neki ginekolozi davali Vermox nakon 12 tt, ali vidim da ekipa nema pozitivno mišljenje o tome, a i moj ginekolog je rekao NE.

Gledala sam malo po internetu, ima nekih narodnih pripravaka, pa ću probati s tim.
Kažu bučine sjemenke i mrkva....probat ću.
Postoje još neki recepti koji uključuju gladovanje+pripravak (mislim da bi to bilo najefikasnije da pokrepaju), ali to ne mogu sad u trudnoći.

Nadam se da će biti uspješno


Ustvari me zanima još nešto, ako ima netko ko zna da odgovori: mogu li se ove gliste povući spontano, dakle bez lijekova?
1. svakako daj na analizu stolicu
2. kako opće imaš snage kao trudnica živjeti sa nametnikom u sebi
3. ne, paraziti ne odlaze samo od sebe, jer se oni hrane sa tobom. jedino lijekovi
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 11:13   #35
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1. svakako daj na analizu stolicu
2. kako opće imaš snage kao trudnica živjeti sa nametnikom u sebi
3. ne, paraziti ne odlaze samo od sebe, jer se oni hrane sa tobom. jedino lijekovi
Hvala ti na odgovoru!
Iskreno, ni ne znam koji su simptomi, ali ja se poprilično dobro osjećam, imam dosta energije za sve.
Ne jedem gluposti, rekreiram se,pa je možda i do toga.
Napravit ću analizu svakako, ali mi svakako preostaje samo narodna medicina za liječenje.
čitala sam negdje na forumu, jedna trudnica je imala isti problem i došla do infektologa, pa joj je i on rekao da se liječi kad rodi.
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 08:42   #36
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!
Iskreno, ni ne znam koji su simptomi, ali ja se poprilično dobro osjećam, imam dosta energije za sve.
Ne jedem gluposti, rekreiram se,pa je možda i do toga.
Napravit ću analizu svakako, ali mi svakako preostaje samo narodna medicina za liječenje.
čitala sam negdje na forumu, jedna trudnica je imala isti problem i došla do infektologa, pa joj je i on rekao da se liječi kad rodi.
svakako stolicu na analizu, i čim rodiš odmah liječenje

kako si mogla dobiti - nedovoljno oprano voće i povrće - svakako DOBRO oprati salate čak i one na kojima piše da su spremne odmah za jelo

Ako dijagnoza potvrdi da imate gliste , morate se liječiti vi, ali i svi koji žive s vama u zajedničkom domaćinstvu

ovo pronašao na netu:

Još od davnina se sjemenke bundeve smatraju najboljim sredstvom protiv glista. Kada postoje ličinke glista djeci dajemo dnevno 10-15. odraslima 20-30 oljuštenih bundevinih sjemenki, na kojima mora bezuvjetno ostati tanka ovojnica i koje moramo vrlo dobro sažvakati. Približno nakon sat vremena popijemo nepunu čajnu žličicu ricinusova ulja.

Kod običnih glista pomaže stari dobri domaći lijek: mrkva i cikla. Već i uzimanje hrena i crvenog luka može uzrokovati uništenje običnih glisti. Isto tako brzo pomaže bijeli luk (češnjak) skuhan u mlijeku.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 12:26   #37
Pisala sam vec o ovom problemu kad mi se pojavio u trudnoci.

U medjuvremenu sam provela terapiju 2-3 puta, nakon trudnoce, pa opet iza, ali su se simptomi opet vracali.
Imalo ih je i dijete jednom ali se izlijecilo (svi smo pili terapiju), i jedino se meni ponavljaju.
Mislim, vidim ih zive u stolici + svrab

Ima li smisla traziti uputnicu za neke druge pretrage?

Jedino sto mi pada na pamet je da pijem mebendazol nekoliko mjeseci uzastopce, da budem sigurna da su se bas iskorijenile...nisam vise pametna.

Bilo koji savjet (osobito strucni) je dobrodosao!
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.