Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2010., 14:43   #1
Azaleja

Azalea japonica

dobila na poklon malo stabalce azaleje japonike i sad nemam pojma šta sa njom
sve šta sam uspila nać na netu je da voli kiselu zemlju...ima li netko kakva iskustva sa tom biljkom??? trenutno je na terasi i ne znam može li preživit vani...
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.05.2014. at 03:15. Reason: Premiještanje naslova u post zbog spajanja tema
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 10:02   #2
dajte dobri ljudi...vidila sam sliku tog stabalca u cvatu i volila bi doživit tu radost...
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 13:10   #3
Quote:
nivle kaže: Pogledaj post
dajte dobri ljudi...vidila sam sliku tog stabalca u cvatu i volila bi doživit tu radost...
moja je prezivila vani, uz ostecenja, ali se sad regenerirala potpuno... samo se nadam da ove god zima nece bit tako jaka... :S
sto se tice uzgoja, progoolaj... bar na netu imas tih care sheets koliko god hoces...
Sarracenius is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:18   #4
Quote:
Sarracenius kaže: Pogledaj post
moja je prezivila vani, uz ostecenja, ali se sad regenerirala potpuno... samo se nadam da ove god zima nece bit tako jaka... :S
sto se tice uzgoja, progoolaj... bar na netu imas tih care sheets koliko god hoces...
Azaleja je biljka koja spada u porodicu rododendrona ali je malo osjetljivija na hladnoću, po mom iskustvu može prezimit u kontinentu.Važno je da se iskopa jama duplo veća od korjenove bale i nasipa kiseli supstrat koji se kupuje za rododendrone i azaleje.Biljka se posadi točno na onu visinu do koje je bila u tegli jer se uglavnom hrani sitnim površinskim korjenčićima koji bi u dubini umrli pa bi biljka samo kržljala.Kod sadnje joj pronađite sjenovito mjesto,da ima dovoljno vlage (ali ne baš mokro),oko biljkice stavite malč,a dobro bi bilo prve zime i neka mala zaštita borovim grančicama da joj prva zima ne naškodi jer će bit osjetljiva od presađivanja. Ako ste u mogućnosti mačirajte je borovim iglicama jer će one povećavat kiselost zemlje što a biljka će vam za brigu zahvalit obilnom cvatnjom.
Sad sam skužila da si u Dalmacijipa zimska zaštita otpada,samo ne zaboravi vlagu i sjenunu,nadam se da nisi prvi red do mora jer bi joj mogla posolica smetat ali uz malo tuširanja listovav bit će u redu.Sretno!

Zadnje uređivanje ivanka.b : 26.08.2010. at 10:23. Reason: dodatak zbog mjesta boravka
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 15:22   #5
Thumbs up

Quote:
ivanka.b kaže: Pogledaj post
Azaleja je biljka koja spada u porodicu rododendrona ali je malo osjetljivija na hladnoću, po mom iskustvu može prezimit u kontinentu.Važno je da se iskopa jama duplo veća od korjenove bale i nasipa kiseli supstrat koji se kupuje za rododendrone i azaleje.Biljka se posadi točno na onu visinu do koje je bila u tegli jer se uglavnom hrani sitnim površinskim korjenčićima koji bi u dubini umrli pa bi biljka samo kržljala.Kod sadnje joj pronađite sjenovito mjesto,da ima dovoljno vlage (ali ne baš mokro),oko biljkice stavite malč,a dobro bi bilo prve zime i neka mala zaštita borovim grančicama da joj prva zima ne naškodi jer će bit osjetljiva od presađivanja. Ako ste u mogućnosti mačirajte je borovim iglicama jer će one povećavat kiselost zemlje što a biljka će vam za brigu zahvalit obilnom cvatnjom.
Sad sam skužila da si u Dalmacijipa zimska zaštita otpada,samo ne zaboravi vlagu i sjenunu,nadam se da nisi prvi red do mora jer bi joj mogla posolica smetat ali uz malo tuširanja listovav bit će u redu.Sretno!
hvala na odgovoru ...može li ova biljka preživit bez sadnje u zemlju odnosno mogu li je ostavit u njenoj posudi u kojoj je i kupljena jer mi djeluje dovoljno velika
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:46   #6
pocelo mi je lisce zutit na stabalcu
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:59   #7
Quote:
nivle kaže: Pogledaj post
pocelo mi je lisce zutit na stabalcu
Bog!Azaleja ima listopadnih i vazdazelenih pa je tvoja možda listopadna,u tom slučaju treba je prestat zaljevati kad sve lišće otpadne smjestit je negdje da prezimi.Ako je vazdazelena možda je previše zaljevaš.
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:58   #8
Quote:
ivanka.b kaže: Pogledaj post
Bog!Azaleja ima listopadnih i vazdazelenih pa je tvoja možda listopadna,u tom slučaju treba je prestat zaljevati kad sve lišće otpadne smjestit je negdje da prezimi.Ako je vazdazelena možda je previše zaljevaš.
hvala...smanjit cu vodu jer mi se ne cini da je listopadna..
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 13:50   #9
Azalea

Ne znam da li sam na dobrom mjestu postavila temu,pa nek se premjesti ako treba..

dakle, kupila jutros na placu dvije azaleje (Rhododendron), jednu visoku, onako kao na štapu, tako je valjda rezana i jednu normalnu..

e sad..ovo mi nije prvi put da sam ih kupila,jako su mi lijepe, ali meni to svaki put uvene. Ne znam što radim krivo? Piše sjenovito mjesto ili na suncu,ali ne na direktnom, piše zaljevati često..i svaki put kad ocvjetaju, počnu mi se sušiti i na kraju potpuno osuše..

Ima li tko kakav savjet? Kako s tim cvijetom na račun?
misty_view is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 16:38   #10
te biljcice vole kiselu zemlju. imas u vrtnim centrima za kupiti supstrat posebno za rodondendrone. ima i posebno gnojivo za njih.
da li ih drzis u tegli ili ih sadis u vrt?
Botia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 18:35   #11
znam i to.Zemlju sam kupovala, sad su došle u teglicama, pa neću još mjenjat zemlju.Pustit ću ih malo.U stanu ih imam. Brijem da im možda i ne odgovara sobni zrak na duže vrijeme,ali kasnije bi ja njih proslijedila mami u vrt..samo ako prežive barem godinu-dvije
misty_view is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:07   #12
pozdrav,

prije godinu dana kupila azaleju i nakon sto je skoro ubila, nekako je dosla sebi.

probujalo lisce na sve strane ALI svijetlo zeleno:/ mislila mozda mladi listovi potamnit ce vremenom, ali nis od toga

kaj krivo radim? naravno nije ni procvala od kupnje ocito joj nesto smeta
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.