Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2014., 13:39   #381
Da li netko zna za neki Tecumseh servis na podrucju Zagreba?

Hvala!
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:09   #382
U potrazi sam za nekom malo jačom/većom samohodnom kosilicom. Trebam je za košnju u vinogradu i voćnjaku. Nagib terena je od 0 - 45 stupnjeva. Daklem, kosilica mora imati uljnu pumpu.

Gledao sam Hondu UM616 al mi ne odgovara sistem da "bježi" nizbrdo.

Pa sam gledao i Husqvarnu

Cijena od 5kkn pa do 14kkn.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:22   #383
Ako je velika površina i nagib za košnju najbolje nešto 2-takt. Recimo ovo ovdje.
Grajfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:35   #384
Po čemu bi ta bila toliko dobra, da košta 1000kn više od vikinga, 2000kn više od honde ili duplo više od husqvarne slične snage i širine otkosa? I još k tome sve koje sam nabrojao su bolje opremljene.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 14:49   #385
snaga motora je zadnje što se gleda kod kupnje kosilice, nije da nije bitna ali ljudi previše obraćaju pažnju na to. iskreno sa AS se nemože nitko usporđivati možda sljedeće godine kad izađe viking serije 7 ili neki modeli od solo i eventualno john deear kosilice ali one nemaju 2-takne motore. na as možeš ugradit kočnicu što uvelike pomaže na nagibu.
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 16:54   #386
Na viking serije 7 sam i mislio kad sam rekao da košta 1000 manje, a ima košaru u osnovnoj opremi (s tim da je košara za AS izuzetno glupo riješena) i promjenjivu brzinu pogona. Uglavnom, ovako na papiru ne vidim ništa što opravdava tu cijenu. Zato i pitam za iskustva, kajaznam, možda je ta turbopouzdana, možda joj se nož teže zatupi, možda manje troši...
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 09:14   #387
as nije za fine travnjake as je tolko robusan i izdržljiv da se stvarno ju mžeš zaterati kud god zaželiš recimo oni modeli na tri kotača kose bez problema travu od metra
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 15:45   #388
OK, sad je jasno.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:53   #389
Sezona je pred vratima, pa da vidimo s čime bi (od) ove godine mogli kositi.
Bira se malo jača samohodna kosilica, ne toliko zbog veličine površine (cca 1000 kvadrata) nego zbog mjestimice dosta grbavog terena (trnac, ništa njegovanog) tako da bi bilo nezgodno ako se kotači ne bi mogli lako iskopati iz rupe. Zato se biraju i što veći kotači. Sljedeća poželjna stvar je varijabilna brzina.
Iako tržište još nije skroz opskrbljeno, očekujem da se ponuda neće puno razlikovati od prošlogodišnje, tako da bi u užem izboru bili modeli (poredani nasumce):

Gardol s Hondom od 160 ccm, zadnji pogon, garancija 5 god.

https://www.bauhaus.info/rasenmaeher...egory=10000913

Gardol s Hondom od 190 ccm, prednji pogon, proizvoi Husquarna, garancija 5 god.
https://www.bauhaus.info/rasenmaeher...egory=10000913


MTD s Kawasakijem FJ 180V, zadnji pogon, 2 god. gar.
http://www.motorland.net/Benzin-Rase...NCE-53-SPKV-HW


Fuxtec , samo 1 god. gar., ali najjači motor
http://www.ealati.hr/proizvod/fuxtec...rm2060pro-4u1/

Ryobi sa Subaruom, 1 god. garancije
http://www.ealati.hr/proizvod/ryobi-...eb-4u1-subaru/

Što se tiče pogona, stvarno ne znam je li se pametno odlučiti za prednji pogon. Sviđa mi se ovaj jači Hondin motor, ali ne znam koliko je zahvalno imati prednji pogon. Pročitala sam postove unatrag 5-6 godina i bilo je negdje napisano da kad se napuni koš, prednji kotači su dosta opterećeni, a da zadnji veliki kotači, ako nisu pogonski, lako pucaju. ??? S druge strane, ako zadnji kotači nisu pogonski, kosilica se lako digne za manevriranje, obilaženje i sl.

U užem izboru nisu Briggsovi motori jer kad se god netko žalio na probleme s paljenjem, trokiranjem ili bilo kakav problem s motorom, u valjda 99% slučajeva se radilo o Briggsu. Istina, on je i najzastupljeniji na kosilicama. Navodno je Briggs dobar na savršenim travnjacima, a naš nije takav. Zato sam skeptična prema Briggsu. Možda nešto iz serije 700 ili 800 nema tih problema, ali nisam baš vidjela kosilice s tim motorima.

Jako bi mi bila važna informacija o kvaliteti pogona ako netko zna, da mi ne ostane ubrzo kosilica na guranje.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 11:50   #390
Evo kakvu bi ja kosilicu: da ima pogon na zadnje gumirane kotače , varijabilni gas, na kotačima duple ležaje, , i da ne zaboravim Hondin motor. Zašto ? Hondin motor ima podmazivanje pod pritiskom, bez problema možemo kositi na klancu i što i nije nevažno lagano pali.
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 12:56   #391
Pozdrav svima.
Koju kosilicu kupiti za košnju brdovitog terena,vinograda.
Koristio sam briggs&strattion 125CC ali se raspala nakon 2 godine korištenja(počela dimit bjelo i trošit ulje)

Cijenom bi išao do nekih 2500kn..

http://www.ekupi.hr/Einhell-motorna-...BS-502182.aspx
Jel ta dobra?

Hvala!
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 08:34   #392
Gledaj kosilice sa 2T motorom ili 4T koje imaju uljnu pumpu. Ova na linku nema takav motor.
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 20:26   #393
Nemam veliku površinu i dobra mi je MTD kosilica, izbacivanje sa strane ali je visinu kotača pre komplicirano obavljati. Što se može preporučiti, gledam Ryobi, Praktik (navodno kinesko ali B&S motor???? Obadvije imaju dosta zgodno podešavanje visine košnje, jednostavno.
Ima netko nekakvih iskustava???
zagorje50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 18:46   #394
Ljudi, dajte neku kosilicu i trimer. U pitanju je cca 2000 m2 teren ravan trava do sada kosena sa traktorom.

Hvala
__________________
......................................
foruMAŠ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:36   #395
Jel mi može ko reći koja je razlika između kosilice sa i bez opcije malčiranja ?
Dali je upitanju samo razlika u nožu koji omogućava malčiranje ili ne ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 15:51   #396
Jel ima netko ideju kakav bi ovo trimer bio? Ima li netko doma taj, vrijedi li?
Cini mi se da bi s njim bilo lakse rukovati nego da ga moram nositi. Help.
Trava raste, a ja se ne mogu odluciti koji trimer da kupim.

http://www.tpp.hr/artikl/rft254-ryob...cima-1653.html
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 08:56   #397
Sta nema nitko odgovor na moje pitanje ?


Quote:
zula lu kaže: Pogledaj post
Jel ima netko ideju kakav bi ovo trimer bio? Ima li netko doma taj, vrijedi li?
Cini mi se da bi s njim bilo lakse rukovati nego da ga moram nositi. Help.
Trava raste, a ja se ne mogu odluciti koji trimer da kupim.

http://www.tpp.hr/artikl/rft254-ryob...cima-1653.html
Po meni ima premalu radnu sirinu, a preskup je za ono sto nudi.
Ako imas veliku povrsinu za pokositi radije dodaj jos malo para pa kupi trimer radi nedostupnih mjesta i kosilicu puno prije ces biti gotov. Pogotovo ak ti drugi clan u obitelji bude gurao kosilicu da pokosi sto moze, a ti sa trimerom popravljas ili obrnuto svejedno.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 21:49   #398
Poštovanje.
Trebao bih savjet u vezi trimera
http://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec...ne-flakserica/
Kupio sam ga prošle godine u 10-om mjesecu. Imao sam nekoliko košnji od 2-3 sata u komadu i od tada do unazad 2 tjedna je stajao. Kada sam počeo kositi s nijm nakon 3 dana počelo je od nekud curiti gorivo i kompletno je cijeli motor mokar i mastan. Obrisao sam ga jučer i danas opet ista stvar s tim da mi je danas za 2 sata košnje potrošio 4 litre goriva. Ima li netko takvih ili sličnih iskustava. Inače trimer je OK, sve radi i više nego fino, ne gubi snagu, ne guši se i pali ko mina (vruć i hladan).
Hvala.
mihaelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 21:57   #399
Quote:
mihaelll kaže: Pogledaj post
Poštovanje.
Trebao bih savjet u vezi trimera
http://www.fuxtec.hr/proizvod/fuxtec...ne-flakserica/
Kupio sam ga prošle godine u 10-om mjesecu. Imao sam nekoliko košnji od 2-3 sata u komadu i od tada do unazad 2 tjedna je stajao. Kada sam počeo kositi s nijm nakon 3 dana počelo je od nekud curiti gorivo i kompletno je cijeli motor mokar i mastan. Obrisao sam ga jučer i danas opet ista stvar s tim da mi je danas za 2 sata košnje potrošio 4 litre goriva. Ima li netko takvih ili sličnih iskustava. Inače trimer je OK, sve radi i više nego fino, ne gubi snagu, ne guši se i pali ko mina (vruć i hladan).
Hvala.
zato fuxtec dođe toliko a husqvarna 5000kn, kolko para tolko muzike.
Ja s husqvarnom pokosim (trava preko pol metra) s 2 i pol rezervoara 1500m2 to je litra i pol.
Često je to tara tehnologija koju kinezi kopiraju, curenje ulja i takve stvari me podsjećaju na jeftinjak kineski. Sistem je tako izveden da ne traje. jer kad bi trajao onda ti to ne bi bacio u smeće nakon nekog vremena.
Ja sam imao sličnu frezu šta prodaju u bauhausu za 1800 kn, (platio sam je prije 4-5 godina i manje) to smeće su točno napravili da traje određeno vrijeme ni manje ni više, stavili su namjerno mesing zupčanike koji su se s vremenom izlizali da je sve crklo, a nemoš zamjenit jer je sve zavareno. Oni točno znaju gdje da te zaj. jer bi ti onda uživao u dobroj kosilici za malo para, ali to ne ide.
Općenito imam recept, kupuj ono šta zrinjevac koristi, tj, trimere za profi uporabu.

Zadnje uređivanje vspec : 09.05.2015. at 22:09.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 18:43   #400
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
zato fuxtec dođe toliko a husqvarna 5000kn, kolko para tolko muzike.
Ja s husqvarnom pokosim (trava preko pol metra) s 2 i pol rezervoara 1500m2 to je litra i pol.
Često je to tara tehnologija koju kinezi kopiraju, curenje ulja i takve stvari me podsjećaju na jeftinjak kineski. Sistem je tako izveden da ne traje. jer kad bi trajao onda ti to ne bi bacio u smeće nakon nekog vremena.
Ja sam imao sličnu frezu šta prodaju u bauhausu za 1800 kn, (platio sam je prije 4-5 godina i manje) to smeće su točno napravili da traje određeno vrijeme ni manje ni više, stavili su namjerno mesing zupčanike koji su se s vremenom izlizali da je sve crklo, a nemoš zamjenit jer je sve zavareno. Oni točno znaju gdje da te zaj. jer bi ti onda uživao u dobroj kosilici za malo para, ali to ne ide.
Općenito imam recept, kupuj ono šta zrinjevac koristi, tj, trimere za profi uporabu.
Hvala na pomoći, LOL.
Evo kvar je otklonjen. U pitanju je bio rezervar koji je napuknuo kod šarafa koji ga drže za konstrukciju pa je ventilator puhao benzin po cijelom motoru. Inače Fuxtec je njemac a ne kinez. Ne pokušavam reći da je u rangu sa Husqvarnom jer nisam nikada radio sa husqvarnom ali ima postova po netu da se bilo koji trimer može pokvariti ili doći sa tvorničkom greškom pa čak i oni skuplji.
Hvala i pozdrav.
mihaelll is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.