Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2011., 09:53   #2001
Quote:
Ninochka27 kaže: Pogledaj post
čisto me zanima da li ima netko iskustva s ovim problemom...ja sam u A bloku i 19.10 je nasilno ušla u stan jedna romska obitelj, doslovno su razvalili vrata od praznog stana i naselili se unutra...bila je i policija ali njima nitko ništa ne može jer ženska ima četvero malodobne dijece i sada oni tako žive u stanu i baš im je super zakon im to naravno dopušta i svi nadležni samo govore da se treba čekati sudska tužba pa nalog itd. i to tako može trajati i trajati a mi svi samo isćekujemo naseljavanje još takvih obitelji da li netko ima iskustva s time i koliko može trajati da se takva obitelj izbaci van iz stana...i odmah da kažem da ovo nema veze sa time što su to romi nego s time što se provaljuje u stanove i tu nitko ne reagira a naravno zaštitari kao nešto olfo čuvaju?????
U D3 su na isti nacin, isto romi bili provalili u jedan stan (otprilike ista situacija - mala djeca), ali su ih izbacili - ne znam tko i na koji nacin, ali znam da jesu - u roku dan/dva. Mozda netko sa foruma zna. Probajte kontaktirati predstavnika stanara D3, mozda covjek ima informacija koje mogu pomoci.
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:20   #2002
Quote:
Ninochka27 kaže: Pogledaj post
čisto me zanima da li ima netko iskustva s ovim problemom...ja sam u A bloku i 19.10 je nasilno ušla u stan jedna romska obitelj, doslovno su razvalili vrata od praznog stana i naselili se unutra...bila je i policija ali njima nitko ništa ne može jer ženska ima četvero malodobne dijece i sada oni tako žive u stanu i baš im je super zakon im to naravno dopušta i svi nadležni samo govore da se treba čekati sudska tužba pa nalog itd. i to tako može trajati i trajati a mi svi samo isćekujemo naseljavanje još takvih obitelji da li netko ima iskustva s time i koliko može trajati da se takva obitelj izbaci van iz stana...i odmah da kažem da ovo nema veze sa time što su to romi nego s time što se provaljuje u stanove i tu nitko ne reagira a naravno zaštitari kao nešto olfo čuvaju?????
To može trajati do 5 godina.A tolike novce Holding plaća zaštitarskoj firmi koji imaju jedini zadatak da spriječe provale.Kontaktirajte Zag.Holding Stanogradnju i kontaktirajte medije neka dođu i naprave prilog možda netko reagira,jer jedino tako možete pokrenuti gospodu.
čistač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:43   #2003
Mjesni odbor

Ne znam koliko je ovo staro (2009?) ali naletio sam pa evo mozda nekome bude zanimljivo...

Buduci mjesni odbor naseg naselja:

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=15469
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:28   #2004
Vezano uz zaštitare, koliko ja znam oni "čuvaju" stanove samo od Holdinga, dok za stanove od Zg nemaju ni ključeve...Ovi romi su ušli u stan od grada...A i da čuvaju sve stanove, ne stoje ispred svakoga cijeli dan već imaju hrpu stanova za pregled i prema tome "optužiti" njih za ovu situaciju je glupo. Kakav je to zakon koji takve stvari dopušta? Sad će se ganjat po sudu a ona će idućih 10 godina biti u tom stanu, rekla je da je sama provalila u stan, da bi joj muž navodno sutra došao.. presmješno tj. prežalosno. A mi ostale budale ćemo izletiti iz svojih stanova ako nebudemo plaćali, dok će ovakvi kao ona i dalje provaljivati i još biti zaštićeni jer nesmiju izbaciti majku sa 4 djece
linea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 14:45   #2005
To je stan od holdinga...vjerujte da sam već sve zvala i svimA je smiješno i svi samo govore kako se tu ništa ne može....čak sam mail i na Bandića slala, ma nevjerojatno kako se svi ograđuju i što se dopušta!!!
Ninochka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 16:21   #2006
dakle, imaju nečiju svesrdnu podršku, vjerojatno im je dao i odvjetnika, jer ne može si bilo tko dozvoliti protupravno stupanje u posjed tuđe imovine? Znali su gdje susjedi neće fizički onemogućiti pristup
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 17:24   #2007
Quote:
Ninochka27 kaže: Pogledaj post
To je stan od holdinga...vjerujte da sam već sve zvala i svimA je smiješno i svi samo govore kako se tu ništa ne može....čak sam mail i na Bandića slala, ma nevjerojatno kako se svi ograđuju i što se dopušta!!!
on im je sponzor
notebookfan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:52   #2008
da ja to napravim završila bi u zatvoru na 20 god.


nevjerojatno čega sve ima...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 21:36   #2009
Quote:
Ninochka27 kaže: Pogledaj post
To je stan od holdinga...
Stan je od grada Zagreba, a ne od holdinga
linea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 18:25   #2010
Quote:
linea1 kaže: Pogledaj post
Stan je od grada Zagreba, a ne od holdinga
a oni iz poglavarstva tvrde da je stan od holdinga, mislim tko tu koga mulja?! prestrašno!!!!!
Ninochka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 22:55   #2011
Lijepi pozdrav svima

Htjela bih se samo osvrnuti na nesto sto se na ovoj temi povlaci a vidim da nitko nije reagirao na to.

Naime kada spominjete "socijalne" stanove stjecem dojam da vas vecina misli da gradske stanove u zasticeni najam dobivaju samo socijalni slucajevi.
Imam potrebu da vas ispravim jer eto moja obitelj i ja smo na novo objavljenoj listi za gradski stan i ne bih nas bas svrstala pod socijalne slucajeve
Istina je da ni neznam koja je socijalna radnica uopce zaduzena za nas kvart hehe

Postoji vise kategorija ljudi koji imaju pravo na gradski stan, ima onih koji ne placaju nista, ni stanarinu ni rezije i to su vjerovatno socijalni slucajevi koji nemaju ni osnovna sredstva za zivot pa im je takva pomoc neophodna.

Postoje ljudi koji imaju primanja po clanu kucanstva niza od pravilnikom propisane granice sto nam omogucuje da mozemo sudjelovati u natjecaju za dodjelu gradskih stanova a to ne znaci da smo socijalni slucajevi.
To mozda znaci da je netko od nas samo par stotina kuna ispod gornje granice koje je bila potrebna vama koji ste konkurirali za javni najam, a mozda je i tisuca
Da je moja obitelj imala takve mogucnosti vjerovatno bi i mi isli u natjecaj za javni najam, ali eto, nasa primanja po clanu kucanstva nisu bila dovoljno visoka.

Zasto se onda ljude koji su u zasticenom najmu zove socijalcima?
Kada nekoga nazovete "socijalac" automatski se pomisli na osobu koja prima socijalnu pomoc jer ne radi i nema drugih primanja.
Pomalo uvredljivo za one koji rade, ali eto nemaju srecu imati placu od 6-7 tisuca kuna nego mozda jedva 3-4, ali opet se radi i brine za svoju obitelj najbolje sto se moze.

Zadnje uređivanje hrabrica : 30.10.2011. at 22:57. Reason: tipfeler
hrabrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 11:29   #2012
neradnici

Danas sam zvao zagrebački holding stanogradnju gospoda danas ne radi.
Eto da znate ako netko treba danas ih nećete moći dobiti.
čistač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 15:07   #2013
U subotu je policija bila na uvidjaju jer je provaljeno u jedan useljeni stan u C14. Ljudi nisu bili doma par dana, koliko cujem. Pa eto cisto radi informacije, malo opreza dok vas nema.
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 18:22   #2014
Quote:
hrabrica kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima

Htjela bih se samo osvrnuti na nesto sto se na ovoj temi povlaci a vidim da nitko nije reagirao na to.

Naime kada spominjete "socijalne" stanove stjecem dojam da vas vecina misli da gradske stanove u zasticeni najam dobivaju samo socijalni slucajevi.
Imam potrebu da vas ispravim jer eto moja obitelj i ja smo na novo objavljenoj listi za gradski stan i ne bih nas bas svrstala pod socijalne slucajeve
Istina je da ni neznam koja je socijalna radnica uopce zaduzena za nas kvart hehe

Postoji vise kategorija ljudi koji imaju pravo na gradski stan, ima onih koji ne placaju nista, ni stanarinu ni rezije i to su vjerovatno socijalni slucajevi koji nemaju ni osnovna sredstva za zivot pa im je takva pomoc neophodna.

Postoje ljudi koji imaju primanja po clanu kucanstva niza od pravilnikom propisane granice sto nam omogucuje da mozemo sudjelovati u natjecaju za dodjelu gradskih stanova a to ne znaci da smo socijalni slucajevi.
To mozda znaci da je netko od nas samo par stotina kuna ispod gornje granice koje je bila potrebna vama koji ste konkurirali za javni najam, a mozda je i tisuca
Da je moja obitelj imala takve mogucnosti vjerovatno bi i mi isli u natjecaj za javni najam, ali eto, nasa primanja po clanu kucanstva nisu bila dovoljno visoka.

Zasto se onda ljude koji su u zasticenom najmu zove socijalcima?
Kada nekoga nazovete "socijalac" automatski se pomisli na osobu koja prima socijalnu pomoc jer ne radi i nema drugih primanja.
Pomalo uvredljivo za one koji rade, ali eto nemaju srecu imati placu od 6-7 tisuca kuna nego mozda jedva 3-4, ali opet se radi i brine za svoju obitelj najbolje sto se moze.
moj dečko je išao sam na javni natječaj za gradske stanove s plaćom od 3000 kn... po tome, mi bi s takvom plaćom spadali pod socijalu? ne kužim... pa nemaju svi koji su išli na taj natječaj plaću od 6 ili 7 tisuća kuna... da imamo tolku lovu ne bi ni dolazili ovdje...

Quote:
F-mann kaže: Pogledaj post
U subotu je policija bila na uvidjaju jer je provaljeno u jedan useljeni stan u C14. Ljudi nisu bili doma par dana, koliko cujem. Pa eto cisto radi informacije, malo opreza dok vas nema.
hvala
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 20:31   #2015
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
moj dečko je išao sam na javni natječaj za gradske stanove s plaćom od 3000 kn... po tome, mi bi s takvom plaćom spadali pod socijalu? ne kužim... pa nemaju svi koji su išli na taj natječaj plaću od 6 ili 7 tisuća kuna... da imamo tolku lovu ne bi ni dolazili ovdje...
Prvo pises kako ti je decko isao na natjecaj sam sa placom od 3000kn a nakon toga se prebacujes pisati u mnozini.
Dakle na natjecaju je tebe zatajio, a da nije, da vas je bilo dvoje sa jednom placom od 3000kn ne bi imao pravo na javni najam.
Procitaj si malo uvjete o javnom najmu.
Quote:
Pravo na dodjelu stana u najam, prema odredbama ove odluke, imaju:

***
3. osobe s prihodom po članu obiteljskoga kućanstva iznad 30% prosječne mjesečno isplaćene plaće u gospodarstvu Grada Zagreba, u tromjesečju prije oglašavanja natječaja;
To je cca 1800kn po clanu kucanstva, minimum.
Drugi puta se informiraj prije nego zakolutas
hrabrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:22   #2016
Quote:
hrabrica kaže: Pogledaj post
Prvo pises kako ti je decko isao na natjecaj sam sa placom od 3000kn a nakon toga se prebacujes pisati u mnozini.
Dakle na natjecaju je tebe zatajio, a da nije, da vas je bilo dvoje sa jednom placom od 3000kn ne bi imao pravo na javni najam.
Procitaj si malo uvjete o javnom najmu.


To je cca 1800kn po clanu kucanstva, minimum.
Drugi puta se informiraj prije nego zakolutas

nije me zatajio nego nismo mogli proći obadvoje jer smo imali premalo novaca za prolaz... on sam je mogao proći i zato je išao sam, s tim da je mene naveo da ću živjeti s njim,, u ugovoru...

ako baš želiš znati!!! eto...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 21:58   #2017
Quote:
hottie_zg kaže: Pogledaj post
nije me zatajio nego nismo mogli proći obadvoje jer smo imali premalo novaca za prolaz...
Pa to ti ja i govorim, da ste isli oboje ne bi imali novaca za prolaz, a oni koji nemaju novaca za prolaz u najmu javnih stanova su kandidati za najam gradskih stanova koje vi ovdje popularno zovete "socijalcima".
Ako idemo tom analogijom mogu ti onda i odgovoriti na tvoje pitanje.

Quote:
hottie_zg kaže:
moj dečko je išao sam na javni natječaj za gradske stanove s plaćom od 3000 kn... po tome, mi bi s takvom plaćom spadali pod socijalu?
A odgovor na boldano je DA, barem ovdje na ovoj temi a to je bas ono na sto sam ja htjela skrenuti paznju svojim prvim postom
Ako imamo nize place to nas ne cini "socijalcima", meni osobno je to uvredljivo, neznam kako vama ostalima

edit: zaboravih napomenuti da to nije nikakav napad na nikoga, samo htjedoh skrenuti paznju na nepravdu.
Ako se tko nasao uvrijedjen mojim postovima jako mi je zao, ali to je moj stav, peace
hrabrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 10:28   #2018
Quote:
hrabrica kaže: Pogledaj post
Naime kada spominjete "socijalne" stanove stjecem dojam da vas vecina misli da gradske stanove u zasticeni najam dobivaju samo socijalni slucajevi.
Imam potrebu da vas ispravim jer eto moja obitelj i ja smo na novo objavljenoj listi za gradski stan i ne bih nas bas svrstala pod socijalne slucajeve

Postoje ljudi koji imaju primanja po clanu kucanstva niza od pravilnikom propisane granice sto nam omogucuje da mozemo sudjelovati u natjecaju za dodjelu gradskih stanova a to ne znaci da smo socijalni slucajevi.

Da je moja obitelj imala takve mogucnosti vjerovatno bi i mi isli u natjecaj za javni najam, ali eto, nasa primanja po clanu kucanstva nisu bila dovoljno visoka.

Zasto se onda ljude koji su u zasticenom najmu zove socijalcima?
Kada nekoga nazovete "socijalac" automatski se pomisli na osobu koja prima socijalnu pomoc jer ne radi i nema drugih primanja.
A zašto koristite stan sa zaštićenom najamninom ako niste socijalni slučaj, odn možete platiti više?
Nije li gradski stan koji ga košta oko 1.200 eura/m dati u zaštićeni najam za 2,36 kn/m JAAKO velika socijalna pomoć?
__________________
Solemnizirajte mi nickname!
seksi-bogat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 11:01   #2019
Quote:
seksi-bogat kaže: Pogledaj post
A zašto koristite stan sa zaštićenom najamninom ako niste socijalni slučaj, odn možete platiti više?
Nije li gradski stan koji ga košta oko 1.200 eura/m dati u zaštićeni najam za 2,36 kn/m JAAKO velika socijalna pomoć?
Nismo mi ti koji donose takve odluke nego gradsko poglavarstvo.
Mi smo samo iskoristili pravo koje su nam oni dali.
Ako je moguce zasto ne bi iskoristili?
Ovako cu barem svom djetetu s posebnim potrebama moci priustiti vise terapija u privatnom aranzmanu koje mu drzava ne osigurava.

Nije sve crno-bijelo kako to mnogi vide
hrabrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:15   #2020
Quote:
hrabrica kaže: Pogledaj post
Pa to ti ja i govorim, da ste isli oboje ne bi imali novaca za prolaz, a oni koji nemaju novaca za prolaz u najmu javnih stanova su kandidati za najam gradskih stanova koje vi ovdje popularno zovete "socijalcima".
Ako idemo tom analogijom mogu ti onda i odgovoriti na tvoje pitanje.



A odgovor na boldano je DA, barem ovdje na ovoj temi a to je bas ono na sto sam ja htjela skrenuti paznju svojim prvim postom
Ako imamo nize place to nas ne cini "socijalcima", meni osobno je to uvredljivo, neznam kako vama ostalima

edit: zaboravih napomenuti da to nije nikakav napad na nikoga, samo htjedoh skrenuti paznju na nepravdu.
Ako se tko nasao uvrijedjen mojim postovima jako mi je zao, ali to je moj stav, peace

svejedno, mi nismo u stanu zaštićene najamnine, nego plaćamo punu cijenu...

Quote:
hrabrica kaže: Pogledaj post
Nismo mi ti koji donose takve odluke nego gradsko poglavarstvo.
Mi smo samo iskoristili pravo koje su nam oni dali.
Ako je moguce zasto ne bi iskoristili?
Ovako cu barem svom djetetu s posebnim potrebama moci priustiti vise terapija u privatnom aranzmanu koje mu drzava ne osigurava.

Nije sve crno-bijelo kako to mnogi vide
a to kako ljudi ovdje na forumu nazivaju te ljude socijalcima, a kako će drugačije? pa to su socijalni stanovi, vi ne plaćate punu cijenu...

jbg, sorry kaj vas to vrijeđa, ali to su socijalni stanovi i ne znam kako bi ih se drugačije trebalo nazvati... pa tako ih zovu i ovi iz poglavarstva...
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.