Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 23:10   #201
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Nažalost osjećam veliku nelagodu kada nekoga gledam u oči, bilo kolege bilo profesore. Pogledi se sretnu na svega sekundu, a zatim se fiksiram na pod, stol, štogod.
meni je to isto, samo što mene ljudi bas znaju gledat u oci duze bas ono buljit, to mi je totalno blesavo i s tim se dosta zamaram u zadnje vrijeme tojest onda kad vidim da me neko gleda onda ja ispod oka namjerno izbjegavam pogled jel znam da ce buljit... znam da sam lijep al toliko hahah a jos i muski, bake dedeki, dijeca
__________________
"Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni, i još čudnije: kako nam često baš to malo nedostaje!" Ivo Andrić

http://www.youtube.com/watch?v=rtemrZ7-pj0
fantazmagoričan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 13:38   #202
Meni je posebno gledati u oči nekoga za vrijeme seksa To mi je nekako ..a štajaznam, to mi je nekako dosta intimno. Ne u fizičkom smislu Ne znam si objasniti zašto je tome tako. Najbliže objašnjenje kojem sam došla, a da mi pritom odzvanja i nekom logikom jest to da se u tom trenutku osjećam savršeno povezano s tom osobom i nekako si opušten, svjestan da to nije samo puka fizička potreba .. nemam pojma Ali da, obično, tj. većinom gledam ljude u oči kada pričamo (Naravno, ne konstantno i napadno )
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 01:48   #203
Quote:
fantazmagoričan kaže: Pogledaj post
meni je to isto, samo što mene ljudi bas znaju gledat u oci duze bas ono buljit, to mi je totalno blesavo i s tim se dosta zamaram u zadnje vrijeme tojest onda kad vidim da me neko gleda onda ja ispod oka namjerno izbjegavam pogled jel znam da ce buljit... znam da sam lijep al toliko hahah a jos i muski, bake dedeki, dijeca
Pa kada bi me ljudi gledali poradi ljepote to bi mi više laskalo negoli stvaralo nelagodu. :P
Jednostavno mi je sam čin "držanja zajedničkog pogleda" preintiman i donekle neizdrživ, tj. praktičnije mi je "izoštriti" sluh jer gledanje (a pogotovo u oči) često odvraća pažnju od onoga što sugovornik ( u mojem slučaju najčešće profesor) napominje! Stoga se ne bunim u svojoj vizualnoj vezi s parketom!
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 02:02   #204
Quote:
FaBregas33 kaže: Pogledaj post
Ako neko ima bas velikih problema sa gledanjem ljudi u oci,i to mu smeta,kako se moze rijesiti to ? jel tu fora da navikavas sebe da gledas ljude u oci,pa to prvo radis npr 10 sekundi,pa onda malo duze itd ?
Mislim da je poanta da uopće na to ne misliš, jer kad pričaš valjda s ne znam mamom, sestrom, nekim bliskim, sigurno ne razmišljaš gdje ste se koliko puta i kako pogledali i nije ti neugodno.

Stvar je što se vjerojatno zamaraš što netko nepoznat sad misli, pa proučavaš, glumiš, neugodno ti je, pokušavaš gledati, ne gledati, što ću sad, tako da ključ je valjda samopuzdanje, tj. da se jednostavno opustiš i ne razmišljaš o tome..

Jer ako te ni nije strah, sram ili nešto treće, onda je valjda normalno da želiš gledati osobu dok ti priča, a ne zujati okolo, normalno ne sad izbezumljeno buljiti, nego ono, malo razmišljaš, malo pričaš, malo gledaš, kako već funkcioniraš..

tako ja mislim
necunecu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 04:13   #205
Baš sam jučer kolegi komentirala kako na poslu dolazi jedan dečko, skoro svakodnevno i prilikom dolaska mi se mora obratiti, ali nikad me nije pogledao u oči, i kako me to smeta.
Smatram da je gledanje sugovornika u oči stvar dobrog odgoja, a ne gledanje stvar nepoštivanja ili velike nesigurnosti. Kad me sugovornik ne gleda u oči ili barem u mom smjeru izgubim interes za daljnji razgovor jer imam dojam da me niti ne sluša.
Osobu s kojom pričam uvijek gledam u oči, vidla je prvi put ili tisućiti put.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 06:46   #206
Ja za svoje negledanje u oči uvijek upozoravao ljude, na svoj problem... jednostavno se tako bolje s koncentriram, s tim da ih ne gubim potpuno iz videokruga, nego ih jednostavno držim u perifernom. Još dok su djeca mala vole prekriti oči i smatrat se nevidljivima. Vjerojatno ponekima ostane ta potreba što može imati razna značenja. ..pa čak i jednu vrstu blagog autizma.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 01:57   #207
Ja opcenito kad sam nekaj kriva nemrem pogledati osobu s kojom raspravljam u oci nezz cudo mi je, ak i pogledam do je na 5 min jer se pocnem plakati pa mi je bolje drzati glavu dolje i gledati u pod, al nije to radi nepostovanja neg mi je neugodno.
Isto kad nazdravljam s nekim red je da ga/ju gledas u oci, ja to nisam prije radila jer mi je bilo glupo, ali sam se naucila. Prije je to zgledalo koda nazdravljam samoj sebi, a ne toj osobi ahaahah.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 09:49   #208
Dvije stvari

Memantin (inace lijek za alzheimerovu) mi je omogucio gledanje partnera u oci za vrijeme sexa bez ikakve neugode. Efekt je on off, prisutan i ocit od prve pilule, barem za mene. Takodjer je istrovremeno ubio moje standardne potrebe za perverzijama (koje zapravo unistavaju sex).

Caffetin (pretpostavljam codein u njemu) mi je omogucio gledanje opcenito ljudi u oci tj. omogucio mi je "imanje sebe"(ega) koje omogucuje gledanje u oci.

Napravio sam velik napredak s ta dva "lijeka".
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 13:27   #209
Potpis.
Rodena sam i odrasla u Zagrebu, oduvijek sam ucila da je to znak nepostovanja.
anagora25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 02:32   #210
Lako mi je gledati u oči sugovornika dok on govori, ali jako teško dok ja govorim.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:05   #211
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
mozda ima negde tema ali ne nadjoh

jel gledate ljude u oci....nepoznate i poznate......?
Ne gledam, osim ak mi netko bude ono full zgodan da ne mogu da ne gledam. Živcira me kada netko bulji u mene koda nema pametnijeg posla. To je nepristojno i meni bude neugodno, a pogotovo kada me gledaju dok jedem. Onda najradije nebi ni jela. Najradije bi stavila glavu u pijesak, pa nek onda gledaju.

I živcira me s obzirom da imam ekstremno zelene oći pa ljudi toliko znaju buljiti u mene i na kraju se neki usude ponizit me i kažu da nosim leće. I kada im kažem da ne nosim leće, onda se uopće ne skidaju s mene. Bože. Naopako. -.-
caroline_county is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:22   #212
ja sam jednom dok sam bio na nekoj fešti u teškom pijanom stanju doslovce blejao u jednu curu koja mi je tada izgledala zgodno. Poslije me danima proganjala (ne znam kako je uopće došla do mog broja) dok je se nisam otarasio nekim složenim izgovorom
bboy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:25   #213
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Lako mi je gledati u oči sugovornika dok on govori, ali jako teško dok ja govorim.
Ima jedan trik, ako želiš nekoga gledati u oči iz kojeg god razloga, a ne možeš zbog XY... Umjesto u oči ga gledaš točno između očiju u gornji dio nosa. Sugovornik neće primijetiti razliku, a efekt je postignut.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:31   #214
Jedan velik pjesnik i filozof je napisao: "Pogled smeta misli i jeziku..."
Jurivaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:03   #215
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
Ima jedan trik, ako želiš nekoga gledati u oči iz kojeg god razloga, a ne možeš zbog XY... Umjesto u oči ga gledaš točno između očiju u gornji dio nosa. Sugovornik neće primijetiti razliku, a efekt je postignut.
Pokušat ću.

Radi se više o tome da me dekoncentrira buljiti u bilokoju točku dok pričam nego o neugodi. Sklon sam gestikulaciji i pokretanju očiju.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 18:12   #216
Zanimljiva tema...
Obicno ne gledam ljude u oci previse jer svi govore da imam ljepe oci...a kad ih malo gledam onda onome koga gledam postane neugodno pa se zacrveni evo to mi se uvjek dogadja bez obzira s kim tesko je dugo gledati se s nekim u oci bar sa nepoznatim ljudima...

sa poznatima se gladam u oci i to onda tesko skidaju pogled...



Ali u globalu na prvim susretima sa nepoznatim ljudima ne gledamo se bas previse u oci osim mozda na trenutak
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 10:34   #217
Ljudima opcenito nikada ne gledam preeedugo u oci, ali reklo bi se da sve to jos spada pod normalu
Ako mi se netko svidja, e onda je bas strasno, ne samo da ne gledam u oci nego vec cak pogledi prema licu opcenito budu svako malo prekinuti, u pod pa opet prema glavi, haha uzas..
Ne svidja mi se to, nimalo, kao neki znak slabosti
Aminakojim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 20:48   #218
Za vrijeme price vecinom gledam u oci, tu i tamo skrenem pogled...ok mi je kad to druga strana isto radi, ne volim razgovore kad mi se nes prica, a bulji se negdje drugdje, u neku fiksiranu točku, no shvacam da neki to ne vole pa nit ne zamjeram.
Ono sto me vise smeta je kad me netko za nesto zamoli, ja to napravim i onda kaze tnx bez da me pogleda, to mi je znak da je to ispaljeno eto tek tolko da mu ne mozes reci da nije rekao, makar iskreno sumnjam da je stvarno izrazavao zahvalnost kad se reklo tnx.

Ili nekom ispadne nesto u tramvaju npr, ja pristupim podignem i vratim, a osoba bleji negdje drugdje i veli hvala, sto se mene tice nisi mi ni trebao/la reci onda hvala...
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 12:39   #219
Dok razgovaram s nekime uvijek gledam u oči (ne mora to biti konstatno gledanje, no neki eye contact mora postojati) i ne podnosim kada se mene ne gleda uopće u oči dok dotičnoj osobi nešto govorim, ne mora me gledati u oči cijelo vrijeme, ali pogledati tu i tamo bi bilo u redu.

Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Opcenito kad sam nekaj kriva nemrem pogledati osobu s kojom raspravljam u oci
S ovime nemam problema. Rijetko sam kriva.
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 16:24   #220
Uvijek gledam sugovornika u oči. Drugačije ne znam, nisam navikla.
Ne buljim, ali ne mogu ni sa strane gledati, možda bih djelovala nezainteresirano.

Nedavno sam sjedila sa nekim momkom u kafiću, stari poznanik, i između ostalog, govori mi kako ne može gledati ljude u oči. Ne zna ni on zašto. I stvarno, pogleda me u oči nakratko, izgubi se.
Stekla sam dojam da nešto ili krije od mene (i okoline, sebe), ili je neiskren u riječima koje izgovara pa se plaši da mu možda priča ne bude uklopljena sa osjećajem u vezi nje koji mu viri iz pogleda.

Sa druge strane, poznajem osobu koja eye kontaktom može u nekome izazvat strah, stid, grižu savjesti ili neki drugi (rijeđe pozitivan) osjećaj. On prosto ima jaku energiju i stav da kad vas pogleda tokom debate o nečemu, vi zastanete i ne povjerujete njegovim riječima, nego pogledu, koji djeluje sigurno i nikako drugačije. Dominacija.

Ni to mi se ne sviđa, jer mi djeluje malo psihopatski. Tvrditi nešto, oštrim tonom, koristeći pri tome i druge znakove neverbalne komunikacije koji odaju dojam moći i autoriteta, je ništa drugo nego jak stav o sebi.
Takvima ne ulaziti ud ebatu i nasmijati se na sve.

Inače, sredina mi je najbolja i najiskrenija, lično, ljude koji me ne gledaju u oči tokom razgovora ne osjećam bliskim uopće. Pogledom se stvaraju veze među ljudima, jače od onih stvorenih riječima.
Shizzona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.