Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 07:30   #1
Suđenje Borislavu Mikeliću

Borislav Mikelić, predratni gazda Petrinje i Gavrilovića, kasniji premijer tzv. RSK, podnio je zahtijev da mu se obnovi postupak jer je 1993. u odsutnosti osuđen za zločine nad Hrvatima Petrinjskog kraja.

Ne bi to bilo ništa neobično da se čovjek misli pojaviti na ročištu,ali on će samo slati svog odvjetnika, dakle u Hrvatsku se očito vraća samo ako bude oslobođen.

Zanimljivo poniženje jednog zločinca nad pravosuđem ove države, i jako mi smrdi na neki deal i povratak eventuzalni njega u politiku i posao u Hrvatskoj, jer tipično Hrvatski,iako su u njeogov doba samo Srbi upravljali Petrinjom, i iako je kasnije,za rata, činio zločine, "tad je bilo posla" i to je ponekom Hrvatu očito dovoljno da ga prihvate natrag.
Zanimljiv koncept, nadam se da će nam to obrazložiti i na ovoj temi
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 07:35   #2
PS
u naslovu sam krivo napisao Mikulić, molim da se ispravi u Mikelić, običan tipfeler, hvala
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:24   #3
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Borislav Mikelić, predratni gazda Petrinje i Gavrilovića, kasniji premijer tzv. RSK, podnio je zahtijev da mu se obnovi postupak jer je 1993. u odsutnosti osuđen za zločine nad Hrvatima Petrinjskog kraja.

Ne bi to bilo ništa neobično da se čovjek misli pojaviti na ročištu,ali on će samo slati svog odvjetnika, dakle u Hrvatsku se očito vraća samo ako bude oslobođen.

Zanimljivo poniženje jednog zločinca nad pravosuđem ove države, i jako mi smrdi na neki deal i povratak eventuzalni njega u politiku i posao u Hrvatskoj, jer tipično Hrvatski,iako su u njeogov doba samo Srbi upravljali Petrinjom, i iako je kasnije,za rata, činio zločine, "tad je bilo posla" i to je ponekom Hrvatu očito dovoljno da ga prihvate natrag.
Zanimljiv koncept, nadam se da će nam to obrazložiti i na ovoj temi
Nema šanse da se on vrati u Hrvatsku, a pogotovo ne u 5rinju.
Uostalom, on je 73 godišnji nonić, kakav biznis, kakva politika?!!!
facundo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:13   #4
Sjećam se Mikelića iz onod doba i bio mi je antipatičan. Ne sjećam se detalja, onako, opći utisak. Mislim da i nije bio neki nabrijani srpski nacionalist, nego proračunat tip koji je u ono vrijeme izabrao tu stranu. Da je kriv za koješta, mislim da je sigurno.

Druga je stvar - dokazivanje na sudu. Suđenja u odsutnosti uvijek su pravosudno problematična, a činjenica jest da su mnoge tadašnje presude u odsutnosti bile zbrzane (neke su bile kasnije poništene, u nekim slučajevima lako se pokazalo da je napravljena greška, čak koliko se sjećam u jednom slučaju vrlo gruba greška u utvrđivanju identiteta - isto ime i prezime). A krećemo od stava da je svatko nevin, dok mu se ne dokaže krivnja - rezultat jest, da se neki krivci izvuku zbog nedostatka dokaza. Mislim da se nitko neće, bar ne javno, zalagati za sudove kakve smo imali 1941. ili 1945..

Mislim da ne bismo trebali na političkim forumima diskutirati o pojedinim sudskim postupcima. Mikelić može tražiti obnovu procesa u okviru normi hrvatskoga pravosuđa, pa neka pravosuđe to rješava. Ne vidim da je bilo kakvo "poniženje" ako netko koristi mehanizme koji su mu na raspolaganju. Nije to politički problem.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:44   #5
Suđenja u odsutnosti su bila bacanje para, ionako će svatko kad ga uhite tražiti novo suđenje. Čudi me da se Mikelić ovim bavi u stare dane, možda ne zna što bi s mirovninom.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.