Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2006., 10:35   #41
Ma pazi, sta god uzmes mort ces dovuc nekako struju do toga tako da ti dolazi na isto. A ovi halogeni uopce nisu losi z montazu na plafon - imaju neki dizajn.
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 10:47   #42
Quote:
chuspy kaže:
Ma pazi, sta god uzmes mort ces dovuc nekako struju do toga tako da ti dolazi na isto. A ovi halogeni uopce nisu losi z montazu na plafon - imaju neki dizajn.
Pa nije baš...za osvjetlit prostoriju treba jedan luster ili više downlightera.....(s obzirom da te halogenke više griju nego svjetle)
Sa lusterom se vodi jedna žica....koja po svoj prilici već i postoji...za postavit više downlightera treba sigurno štemat....
Ako se to Kyri sviđa neka uzme (muž, dečko ili već netko) štemericu, napravi male kanaliće u koje će staviti žice(one plosnate) i zakrpa to sa fugenfullerom, pogleta i pofarba.....
Treba isplanirati točno koje će lampe ići....da li na 12V ili 220V, kako će se spajati te prema tome napraviti raspored spajanja i odgovarajuću debljinu žica, možda kupiti transformatore koje treba negdje smjestiti....
Pogotovo ukoliko je nekome to primarna rasvjeta dobro bi bilo napraviti računalnu simulaciju i projekt da se ne bi dogodilo da rezultat svega bude preslaba ili prejaka rasvjeta.....treba bit oprezan
Uglavnom ima dosta posla oko toga, naravno ništa nije nemoguće....
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 09:19   #43
Quote:
tatiana kaže:
ak su one male lampice što idu iznad sudopera onda ih imaš u svakom prosječnom dućanu s rasvjetnim tijelima (čitaj: Pevec, Bauhaus).
kako se montiraju te lampice? hjela bih ih na donjoj strani kuhinjskih elemenata, ne na zidu, ako je moguće.
lada13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 12:12   #44
RASVJETA

eto...
novi stan, potkrovlje i naravno, dnevna je sa blagovaonom i postoji jedno jedino svijetlo na sredini plafona, sa jednim prekidačem.
Ja bi stavila rasvjetu sa strane i voljela bih kada bi bilo moguće da svaki zid ima svoj prekidač. Pošto će se farbati, nije mi problem ako će se puno raditi rupe, samo me zanima ima li itko nekakvih takih iskustva i da li je moguće na "bezbolan" način napraviti taj prekidač da svaki zid ima svoj.
hvala




colorblind is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:09   #45
Moguće je!
Sudeći prema tvjem postu, nemaš puno iskustva sa elektroinstalacijama, pa je bolje da to prepustiš električaru.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 16:30   #46
Pokvarena lampa - kome na popravak

Prije par mjeseci sam kupila lampu koja se pali na onaj lančić koji povučeš. Taj lančić je pukao i nemam pojma kome da odnesem lampu na popravak - električaru? Molim vas prijedloge, ako može konkretne, kontakt od nekog majstora... Hvala!
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 15:42   #47
Pa zar nitko ne zna?
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 16:57   #48
Nije da nitko ne zna, već se danas lampe više ne popravljaju.
Kupuju se nove, jer popravak košta više nego što nova lampa vrijedi.

Ako je lampa skuplja od 300 kn, odnesi je električaru ili nekom serviseru bijele tehnike. To bi trebalo koštati nekih 100 kuna, možda čak i manje ako imaš nekog u susjedstvu kome treba platiti pivu.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:02   #49
kolko ja znam nema specijaliziranih servisa lampi..

al ima miljardu letaka "popravljam kucanse aparte" gdje bi i ovo moglo upast..
probaj prelistat plavi oglasnik
keko_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 21:33   #50
Plafonke, il kako već.

Daklem, gdje ih ima za kupit? ono, jedino što mi je važno je da, jelte, pokrivaju svijetlo, da su dobra pokrivala. samo nikako ne ona nakićena fensi šmensi, zlatno srebrno titanska dragunlija kojom kite esplanadu, nego najobičnija platnena, onako u polukrugu, i u lijepim toplim bojama.

đe, đe to ima dobre duše?!

Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 12:57   #51
mislim da njih imaš svuda, u svakom dućanu koji drži rasvjetna tijela...
ali može od mene jedan savjet, ako ne oraš kupiti njih, radje kupi viseće gdje lako možeš pristupiti žarulji s obzirom da su ti plafonjere nezgodne za mijenjanje žarulja još ako imaju neki glupi sistem i žarulje ti svako malo rikavaju onda ti to nije uopće praktično....

znači ili nekaj drugo kupi ili kupi neke koje imaju jednostavan sistem
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 14:39   #52
U biti ovo je pravo pitanje i za mene.
Ja trebam baš plafonjeru koja je nacrtana na slici.

polukrug pa odrezan. Ja sam tražio dosta i nigdje baš nisam nikaj našao
Ja sam išao u solidum ali baš nekaj nisam našao...
Na velesajmu bi se trebalo još pogledati...

Ak to ne ide onda Seizberg (graz) mi je jedina opcija- nikaj drugo ne znam...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:41   #53
plafonjera polukrug ima provjereno u pevecu, nemoj kupiti onu za 20kn, nego malo skuplju. ako slucajno ne nadjes, javi na pm pa cemo se nesto dogovoriti preko veze. bez zezancije....
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:45   #54
ne kuzim ovo platnena. platnenih ima u ducanu casa u solidumu ali ta nije polukrug. polukrug sam vidjela samo staklene. ja doma imam bez boje. da znam uploadat sliku, pokazala bih, ovako....
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:47   #55
krivo sam napisala, nije da nema boje nego je bezh...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 16:59   #56
Moze mala pomoć/savjet!?
Htjela bi si u kuhinju iznad radne plohe staviti nekoliko (oko 4-5) ovih halogenki
Visile bi sa stropa, pa ne mogu nista zagrijavati osim zraka oko sebe. 35W su.

Pitanje: da li bi ikome preporučili upotrebu halogenki u kuhinji s obzirom na jačinu, boju, kut (i sve drugo) tog svjetla?
Znam da neki imaju halogenke u kuhinji ugradjene u elemente, pa me zanima iskustva, plusevi i minusi.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 16:53   #57
Ma ni vrag da nitko doma nema halogenke u kuhinji? Ili nemate impresije s takvom rasvjetom ?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:12   #58
Po meni halogenke u kuhinji više služe i danas se upotrebljavaju kao dizajnerski i ukrasni detalj nego što služe svrsi osvjetljavanja.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:28   #59
Quote:
Majstor Fantać kaže: Pogledaj post
Po meni halogenke u kuhinji više služe i danas se upotrebljavaju kao dizajnerski i ukrasni detalj nego što služe svrsi osvjetljavanja.
ja imam halogene lampe - ugradbene u cijeloj kući, tako i u kuhinji ... sa pravilnim rasporedom ne služe samo za ukras!!!
LUCIA@CRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2007., 08:44   #60
da ne otvaram novi topic...

kupio sam 30-ak halogenki za rasvjetu u potkrovlju i sve je spremno za spajanje i puštanje u pogon ALI...

halogenke su na 220 volti, bez trafa a ja bi sad uzeo ove sa trafom...

daklem, rečeno mi je da ove troše puno struje (50w), da imaju kraći vijek trajanja...

jel to istina?
drabotic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.