Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2013., 10:37   #2061
Quote:
Naftali
Podsjetivši nas na značenje riječi "filozofija", kaži mi što misliš da je temeljni pokretač svijesti da prijeđe iz neaktivnog u aktivno stanje?
Dva puta sam ti to objašnjavao i ne bih više. Uputio sam te inna 47 i 48 stranicu u mojoj knjizi gdje je to objašnjeno. Pa ako i dalje ne shvataš šta je pokretač svijesti da prijeđe iz neaktivnog u aktivno stanje, ti lijepo napravi slijedeći eksperiment.

S obzirom da si ti sama svijest, kad se tokom dana dobro umoriš i na veče legneš u krevet i zaspiš da se odmoriš i tako iz dnevnog i aktivnog stanja pređeš u mirujuće, spavajuće i neaktivno, ti u jutro kada se probudiš, nemoj odmah ustati iz kreveta, nemoj ni za sat, ni dva, ni za pet sati. Ako treba, nemoj ni cijeli dan, pa čak i duže, ostani tako u krevetu u mirujućem i neaktvnom stanju. U jednom trenutku shvatićeš da više nećeš moći tako mirujući da izdržiš i desiće se, kad-tad, da ćeš morati da skočiš iz kreveta i tako iz neaktivnog stanja pređeš u aktivno. I kad se to desi, ti dobro zapamti šta je to unutar tebe same djelovalo i natjeralo te da skočiš iz kreveta i to će ujedno biti i odgovor na tvoje pitanje: "Šta je pokretač svijesti da prijeđe iz neaktivnog u aktivno stanje".
Quote:
I što je istinskome filozofu, pokretač u spoznaji?
Istinski pokretač svega, pa i pokretač filozofa da traga za Istinom, je NAGON SAMOODRŽANJA Isto kao mšto nagon samoodržanja tjera zemljoradnika da obrađuje zemlju, profesora da prenosi znanje na djecu s generacije na generaciju, liječnika da liječi ljude itd. itd. Kada je nešto organizam, a ljudsko društvo to jeste, onda mora postojati podjela rada i u toj podjeli svako bira čime će da se bavi, pa neko mora da se bavi i filozofijom, tj. da traga za Istinom o životu, i postojanju i tako i on doprinese društvu što će naći neko uvijek, sve bolje i bolje rješenje kako da se ljudi u životu, sa što manje muke, što lakše održe.

Meni se čini, nešto jako "nefilozofsko".......

Ljudsko društvo se razvija na dva nivoa, na ekonomskom i društvenom. Za ekonomski razvoj je zadužena znanost, a za društveni, filozofija. Ona treba da pronalazi najbolja rješenja organizacije rada i raspodjele rezulatata rada u smislu da pronađe najbolji, najpravedniji i najhumaniji ljudski društveni poredak, uz minimum zla, a maksimum dobra. A sve to u skladu sa time kako se trenutno ISTNA o postojanju života i ljudskog društva shvaća. Jer najveća zla koja su se desila čovječanstvu tokom istorije, nisu bila zbog ekonomske nerazvijenosti, već zbog nerazvijenih, tj, nepravednih odnosa ljudi u ljudskom društvu, zbog nepravednih društvenih poredaka. Sve zbog toga što filozofi do danas nisu uspjeli da otkriju ISTINU o porijeklu i smislu postojanja materije, života i prirode i zakonima koji u prirodi vladaju.
Ljubo is offline  
Old 29.10.2013., 10:39   #2062
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
PROUČI: http://eskola.hfd.hr/fizika_svemira/...a_svemira.html


Ukoliko se pak ograničimo samo na pitanja o našem vidljivom dijelu svemira (često se misli upravo na to kad se kaže "svemir"), onda pak nije sasvim jednostavno zaključiti da je isti izoliran, posebno u svjetlu nedavnog otkrića ubrzanog kozmičkog širenja po kojem vanjski dijelovi svemira, skupa sa svojom energijom, "cure" van iz vidljivog svemira.

Ukoliko odlučimo zanemariti sve ovo (što se može relativno smisleno učiniti uz neke razumne pretpostavke) onda se može doći do zaključka da bi ukupna energija svemira trebala biti nula! Račun tipično pokazuje da se energija materije i energije u svemiru taman poništava s negativnom energijom njihovog gravitacijskog privlačenja tako da je zbroj nula. Tako da Veliki prasak "ništa ne košta" u energijskom smislu.
Ali ti valjda znaš da ako je energija 0 da onda ne bi bilo nikakve aktivnosti u svemiru, jer bi sve bilo u ravnoteži-ništa nikada ne bi nastalo-uostalom čak i da su u apsolutnoj ravnoteži pozitivna i negativna energija svemira, i pozitivna i negativna energija bi i dalje postojale-no ne bi mogle vršiti bilo kakav rad, jer bi bile u ravnoteži, ali i dalje postoje, da ne postoje više pri poništavanju nikada ništa ne bi moglo nastati, jer bez obzira na dovod dodatne energije ne bi nikako moglo biti moguće stvoriti neravnotežu i pokrenuti iskre/reakcije za bilo kakvo stvaranje bilo čega-zato jer pozitivna i negativna energija poništenjem ne bi postojale, no činjenice i dokazi neumoljivo 100% dokazuju suprotno-bez obzira na to što su negativna i pozitivna energija postoje, i iako je energija rada/aktivnosti 0, i negativna i pozitivna energija i dalje postoje iako su u apsolutnoj ravnoteži/poništene-jer da u ovom slučaju i negativna i pozitivna energija zbilja ne postoje nikada ništa više nikada ne bi moglo nastati!

Quote:
Dakle teorija multisvemira govori da se svemiri bez prestanka stvaraju iz kvantno vakuuma. Doduše ne govori ništa o toke koliko se oni često stvaraju.
A kvanti vakuum nije dakle ništa , nego je ipak nešto.
Za stvoriti novi svemir ne treba ti neka naoročita energije. Dapače, treba ti čak nemjerljiva količina energije.
Samo ti treba INFLACIJA koja će multiplicirati nemjerljivu količinu energije !
I to je bila poanta moja ne postoji ništa, kvantni vakuum jest nešto, a ne ništa, jer ništa=nepostojanje, i ovo ostalo si točno odgovorio. no ito tako kvantni vakuum baš zato što nije prazan, zato je medij/sadržaj, koji je nastao i postoji u praznom, beskonačnom prostoru.

Quote:
Ovo su mislili i neki poznati fizičari, pa su na kraju skužili da su se zajebali do daske
http://cudaprirode.com/portal/tz/502...vantna-teorija

Krajem 19. stoljeća vladalo je uvjerenje da je fizika otkrila višemanje sve te da su otvorena pitanja tek mali djelići dosadne slagalice koju valja popuniti.

Bila je to velika zabluda. Na samom početku 20. stoljeća pojavile su se teorija relativnosti i kvantna teorija (ili kvantna mehanika). Sva dotad poznata fizika odjednom je pala u sjenu kao stara, klasična fizika. Fiziku koja se od tada počela razvijati nazivamo novom, modernom fizikom.



Energija: http://www.fer.unizg.hr/_download/re...iji%5B1%5D.pdf
Da samo što sada imaju više pitanja na sve odgovore koje su imali do tada-i još uvijek svi debelo tapkaju u još debljem mraku/tami.
I puno ti hvala na pdf-u, već sam milijun puta rekao ne postoji jednostavna, općeprihvaćena definicija energije-zna se samo da je energija kljulna za postojanje bilo kojeg sustava kao i bilo koga drugoga i bilo čega drugoga (da to uključuje i svijest i dušu).

Zadnje uređivanje Hyper-man : 29.10.2013. at 10:45.
Hyper-man is offline  
Old 29.10.2013., 10:43   #2063
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Kao prvo: Problem je u tome što ti ne znaš ŠTA JE ENERGIJA

Kao drugo: Problem je u tome što ti ne znaš da je enegija to koje POSTOJI i ima SPOSOBNOST da vrši rad.

Kao treće: Problem je u tome što ti ne znaš odgovor na pitanje ŠTA POSTOJI.

Kao četvrto: Problem je u tome što ti ne znaš da postoje dvije vrste rada: FIZIČKI I PSIHIČKI.

Kao peto: Problem je u tome što ti ne znaš da ne postoje, niti mogu postojati DVA OBLIKA POSTOJANJA od kojih bi jedan imao sposobnost da vrši fizičke radnje, a drugi psihičke.

Kao šesto: Problem je u tome što ti ne znaš da postoji SAMO JEDAN oblik POSTOJANJA i da on mora imati sposobnost da vrši obje vrste radnji i FIZIČKE i PSIHIČKE.

Kao sedmo: Problem je u tome što ti ne znaš da TO JEDINO KOJE POSTOJI ne može vršiti fizičke radnje bez pomoći psihičkih, niti psihičke bez pomoći fizičkih.

I kao osmo: Problem je u tome što ti ne znaš da to koje POSTOJI nije ni sila, ni energija. Tek kad počne da vrši fizičke i psihičke radnje on počinje da se MANIFESTUJE i kao i sila i enegija.


Pa ti sada na kraju, ako si sve ovo shvatio, sam izvedi zaključak i odgovori na pitanje: ŠTA JE TO KOJE POSTOJI I IMA SPOSOBNOST DA VRŠI SEDAM FIZIČKIH I PSIHIČKIH RADNJI i pomoću njih u sebi se manifestuje kao SVIJEST, a izvan sebe, kao ENERGIJA?

Znam da, kao i do sada, odgovor ne znaš, pa da ti pripomognem.

To koje POSTOJI i ima SPOSOBNOST da vrši fizičke i psihičke radnje, je KVANTNO POLJE.. Materijalni svemir i sve ono iz čega se on sastoji su samo napregnute i pokrenute čestice KVANTNOG POLJA. One su istovremeno i čestice energije i čestice svijesti, zato jer imaju sposobnost da vrše i fizičke i psihičke radnje. Fizičke radnje ne mogu vršiti bez pomoći psihičkih, niti psihičke bez pomoći fizičkih.

A ako si zaboravio kako glasi znanstvena definicija energije, da te ptsjetim:

"ENEGIJA JE SPOSOBNOST TVARI DA VRŠI RAD".
Ti očito slušaš samo sebe, pa onda slušaj samo sebe i svoje nebuloze, ovdje sam ti sve odgovorio na sve tvoje odgovore, davajući 100% nepobitne činjenice:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2046
Hyper-man is offline  
Old 29.10.2013., 10:46   #2064
Quote:
KRENA:
Dakle teorija multisvemira govori da se svemiri bez prestanka stvaraju iz kvantno vakuuma. Doduše ne govori ništa o toke koliko se oni često stvaraju.
A kvanti vakuum nije dakle ništa , nego je ipak nešto.
Za stvoriti novi svemir ne treba ti neka naoročita energije. Dapače, treba ti čak nemjerljiva količina energije.
Samo ti treba INFLACIJA koja će multiplicirati nemjerljivu količinu energije

Zašto uopšte upotrebljavati riječ "energija" kad znanost još uvijek pojma nema šta je energija"? Ako želimo da znamo kako i zašto svemir, jedan ili mnoštvo svemira, svejedno, nastaje iz kvantnog polja, koje nije ni energija, ni materija, dovoljno je znati da to ne bi bilo moguće bez sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti kvantnog polja.

Znati da li postoji samo jedan svemir ili mnoštvo, ništa ne znači. Svejedno je da li ne znamo kako postoji jedan svemir ili ne znamo kako postoji hiljadu ili bezbroj.
Ljubo is offline  
Old 29.10.2013., 10:50   #2065
Vi iz šupljeg u prazno, nitko neće ni pedlja zemlje popustiti, jedno te isto povuci potegni kvragu i kvantna fizika i hipotetičke smicalice, ovo više nema veze sa filozofijom, a meni se brišu postovi.
Jedino Krena nešto smisleno navodi. Dobro i Sigmund. I ja normalno
Alex S is offline  
Old 29.10.2013., 10:51   #2066
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
Zašto uopšte upotrebljavati riječ "energija" kad znanost još uvijek pojma nema šta je energija"? Ako želimo da znamo kako i zašto svemir, jedan ili mnoštvo svemira, svejedno, nastaje iz kvantnog polja, koje nije ni energija, ni materija, dovoljno je znati da to ne bi bilo moguće bez sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti kvantnog polja.
Zato jer kvantno polje nastaje i postoji zbog energije.

Quote:
Znati da li postoji samo jedan svemir ili mnoštvo, ništa ne znači. Svejedno je da li ne znamo kako postoji jedan svemir ili ne znamo kako postoji hiljadu ili bezbroj.
To je hipoteza, nemoguće je znati da li doista postoji multisvemir, zato ja uvodim nov pojam: omni-svemir-suma/zbroj svih multisvemira, koji postoje, koji su postojali, i koji će postojati.
Hyper-man is offline  
Old 29.10.2013., 10:53   #2067
Quote:
Alex S kaže: Pogledaj post
Vi iz šupljeg u prazno, nitko neće ni pedlja zemlje popustiti, jedno te isto povuci potegni kvragu i kvantna fizika i hipotetičke smicalice, ovo više nema veze sa filozofijom, a meni se brišu postovi.
Jedino Krena nešto smisleno navodi. Dobro i Sigmund. I ja normalno
Ja ponavljam samo neke 100% neoborive činjenice, dok Ljubo i LIQ tvrdoglavo fantaziraju po svojemu i to je to.
Hyper-man is offline  
Old 29.10.2013., 10:56   #2068
Quote:
Hyper-man
Ti očito slušaš samo sebe, pa onda slušaj samo sebe i svo je nebuloze, ovdje sam ti sve odgovorio na sve tvoje odgovore, davajući 100% nepobitne činjenice:
Ti te svoje 100% činjenice možeš prodati samo "Malom Perici"
Ljubo is offline  
Old 29.10.2013., 10:59   #2069
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Ja ponavljam samo neke 100% neoborive činjenice, dok Ljubo i LIQ idu po svojemu i to je to.
Pa dobro ako ponavljaš neoborive činjenice nego i Ljubo i Liq će se rađe udaviti u hipotetično aksiomatskoj kaljuži nego tebi ili ikome drugome dati za pravo.
Ili ja ili iko drugi i to uzduž i poprijeko. No cijelo vrijeme energija ovdje prostor ondje po miljonti puta jedno te isto a Ništavilo kao filozofski, spoznajni ili apsolutni termin ( kako tko želi ) je prešao u vlastitost.
Alex S is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.