Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2009., 11:36   #1
Planinarenje po Sloveniji - tips & tricks

imam par pitanja: dakle, pošto mi je već dopizdilo sljeme a iako sam nabavio karte obližnjeg gorja (ravna gora, kalnik, žumberak i ivančica) ne planiram svake fakin subote ili nedjelje plazit po tim planinama pošto nisu nešto prezahtjevne i da nema kojekakvih milengrada, zajezda , špilja tipa vindija itd bilo bi fakat dosadno, otprilike kao šetnja kroz maksimir. Al dobro mi dođe ljeti kad radim po 6 dana u tjednu pa posluži za kratki jednodnevni izlet nedjeljom.
E, sad, oću nešto zahtjevnije pa sam htio pitat za kanjavec, špik, mali triglav, stenar itd što mi je potrebno od opreme i dal krajem kolovoza i u rujnu ima gore snijega? Vidim da je na kredarici danas 4,5m snijega Kad se to sve otopi? Ima li staza bez ferata na navedene vrhove? Zajebavaju li puno naši i slovenski carinici kad pođeš gore s ruksakom punim opreme tipa: "otkud ti to?" (čitaj: kome si to drpio), "di su ti računi za opremu" (jebote kupio u zagrebu) itd. Pitam jer sam imao , doduše ne radi opreme nego iz drugih razloga neugodnih iskustava na macelju iako nikad nisam ništa švercao a naši su dosađivali i zajebavali s priglupim pitanjima što mi ide stvarno na jetra.
Dalje... koliki mi ruksak treba i dal treba rezervirat smještaj u njihovim domovima. I da, koliko mi treba od zg do tam + uspon i nazad. Dal je dosta običan vikend od 2 dana il treba produženi. hvala
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 12:00   #2
ajde ja se ne zaebavam. Stvarno oću malo u triglavski narodni park Za promjenu.... Al tek najesen. Vidim da ima preko 4m snijega na kredarici Kad se to stigne otopit
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 16:18   #3
Osmi mjesec ti je za Triglav najbolje vrijeme.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 21:35   #4
ljeti u Alpama treba paziti na popodnevne grmljavine koje su uobičajene pa je do 14 sati preporučljivo biti ''na sigurnom'' ( u pl. domu, dolini...)
Z aplan uspona može se koristiti ova stranica http://www.hribi.net/gorovja
konkretno za triglav http://www.hribi.net/gorovja
Ovdje ti je popis pl. domova sa telefonima http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam%20koč
Domovi su dobro opskrbljeni tako da netreba prevelik ruksak
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:04   #5
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Osmi mjesec ti je za Triglav najbolje vrijeme.
da, samo kaj od 4-og do osmog mj. nemam vremena ni za na wc otić. Radim svaki dan osim eventualno nedjeljom.
A kakav je rujan?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:08   #6
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
.
A kakav je rujan?

Idealan, posebno prva polovica, jedino što su gužve...
http://www.hribi.net/slika.asp?gora=925
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 09:22   #7
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Idealan, posebno prva polovica, jedino što su gužve...
http://www.hribi.net/slika.asp?gora=925
Kao što sam već nekome savjetovao, ponesi vreću za spavanje, pa u domu možeš spavati na podu ako je pun.

A najbolje ti je ići kontra svih -- kreni nedjeljom, kad se svi vraćaju.

Inače, moj je savjet zapravo svakako izbjeći Triglav petkom i subotom jer je gužva očajna. Pola Slovenije se popne gore.

Radije odi, recimo, na Grintavec iz smjera Kamnika pa prema Jezerskom.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:58   #8
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Kao što sam već nekome savjetovao, ponesi vreću za spavanje, pa u domu možeš spavati na podu ako je pun.

Radije odi, recimo, na Grintavec iz smjera Kamnika pa prema Jezerskom.
Ima jedna druga dobra stvar... A to je rezervacija smještaja mjesec dana unaprijed i onda te tvoja soba čeka (do nekih 19 sati moraš doći ili se javiti u koču)...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:32   #9
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Ima jedna druga dobra stvar... A to je rezervacija smještaja mjesec dana unaprijed i onda te tvoja soba čeka (do nekih 19 sati moraš doći ili se javiti u koču)...
Na jednom drugom topicu ljudi jamraju da Slovenci izgleda eskiviraju hrvatske rezervacije i tvrde da nema mjesta.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 06:58   #10
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Na jednom drugom topicu ljudi jamraju da Slovenci izgleda eskiviraju hrvatske rezervacije i tvrde da nema mjesta.
HM. Ja nemogu reći što je to za prošlu ili ovo gudinu, ali kada sam zadnji puta rezervirao smještaj i kada sam zadnji puta došao u dom bez smještaja uvik je sve bilo kako triba (to je bilo prije 2 godine). Normalno poslao mail, rezervirao i rezervacija me dočekala kada sam došao u dom (Kredarica). Isto tako kada sam došao na Triglavska jezera bez rezervacije i pitao za smještaj iako je nakon mene došlo dosta drugih ljudi (i Slovenaca i stranaca) opet su meni dali sobu jer sam došao prije drugih i pitao. Ja do sada imam više nego pozitivna iskustva sa godišnjim u Sloveniji (kako u planinama tako i kod smještaja u apartmanima) i dok je tako uvik ću se vračati kod njih.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 08:13   #11
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
HM. Ja nemogu reći što je to za prošlu ili ovo gudinu, ali kada sam zadnji puta rezervirao smještaj i kada sam zadnji puta došao u dom bez smještaja uvik je sve bilo kako triba (to je bilo prije 2 godine). Normalno poslao mail, rezervirao i rezervacija me dočekala kada sam došao u dom (Kredarica). Isto tako kada sam došao na Triglavska jezera bez rezervacije i pitao za smještaj iako je nakon mene došlo dosta drugih ljudi (i Slovenaca i stranaca) opet su meni dali sobu jer sam došao prije drugih i pitao. Ja do sada imam više nego pozitivna iskustva sa godišnjim u Sloveniji (kako u planinama tako i kod smještaja u apartmanima) i dok je tako uvik ću se vračati kod njih.
Ja sam jamrao na drugom topicu. I ja imam pozitivna iskustva kad dodem tamo. Ali telefonski nemam.
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 17:23   #12
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
Idealan, posebno prva polovica, jedino što su gužve...
http://www.hribi.net/slika.asp?gora=925
pa dobro kvragu a kad nisu gužve a da nema 5m snijega?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 18:25   #13
u studenom
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:15   #14
Quote:
conan12 kaže: Pogledaj post
u studenom
Tada ako imaš sreće bude samo 1-2 metra sniga. Inaće kad je prava sezona (od kraja lipnja pa do kraja kolovoza) teško je pronači misto u domu oko Triglava...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 12:58   #15
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
pa dobro kvragu a kad nisu gužve a da nema 5m snijega?
Pa utorkom jebote, rekao ti je Emericzy. Uzmi dva dana godišnjeg u rujnu i bok.

I sam imam ugodna iskustva s domovima po Sloveniji. Smještaj čak zna biti jeftiniji nego kod nas, dok je hrana nešto skuplja ali fina. Ponekad čak i aranžirana. Što ti je Evropa.

Imaju bolji izbor pive, koja je isto nešto malo skuplja (cca 15kn), ali ionak' si krepan pa ti ne treba puno.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 21:41   #16
idem ovaj vikend na triglav
ideš s menom?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:13   #17
To je jako rano. Ponesi 'zimsku opremu'. Ja sam bio dovoljno lud da jedne godine to napravim s ljetnom opremom -- i danas se sjećam svake jebene minute tog suludog pokušaja. To je izgledalo kao u nas Česi u japankama kad se penju na Biokovo. Malo je falilo da me GRS nije morala spasavati.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 08:30   #18
znam da je rano
pogotovo zato jer je ove godine bilo puno snijega
ali planiram ovaj izlet već 2 mjeseca
i imam svu opremu, pojas, dereze cepin zamku karabinere...
i ako tko želi može ići sa mnom
idem u subotu iz varaždina u 4 h
imam još 2 mjesta

a ako bude grdo vrijeme u julijskim alpama

onda možemo na grintavec, ili na tursku goru...ili

ma idemo se nekud smucatina 3 dana....
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 09:00   #19
Sa srećom! Baš vam zavidim... ja se ovdje jebem s posljedicama financijske krize, smanjenjem tržišta, nelikvidnošću, kamatama, nesposobnom državnom administracijom... Puno je ljepše na brdu, pa makar prtio snijeg.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 11:15   #20
idemo ja i zena 25.og....do triglavskih jezera i nazad...
do tamo ce valjda biti cisto...
kiko1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.