Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 09:12   #1
ODRŽAN COMBAT BLADE SEMINAR U ZG-U

Dana 12. listopada 2014. g. u dvorani Combat centra Zagreb održan je prvi Combat Blade Concept seminar koji je obrađivao borbu nožem.

Obzirom na stroga pravila foruma sve obavijesti o budućim seminarima možete na ći na stranicama Combat centra Zagreb i Combat Blade Concept.
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 15:18   #2
Mislim da bi to trebalo biti protuzakonito. Treniranje borbe nožem ?! Wtf ?
prosječan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:12   #3
Je, i mačevanje i streljaštvo treba zabraniti..
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 00:58   #4
Quote:
prosječan kaže: Pogledaj post
Mislim da bi to trebalo biti protuzakonito. Treniranje borbe nožem ?! Wtf ?
Svašta...
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 01:53   #5
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
Je, i mačevanje i streljaštvo treba zabraniti..
A kako se trenirano tijelo vodi pod hladno oružje, treniranje borilačkih sportova i vještina također, i vojsku, policiju, zaštitare.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 15:55   #6
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
A kako se trenirano tijelo vodi pod hladno oružje, treniranje borilačkih sportova i vještina također, i vojsku, policiju, zaštitare.
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 16:02   #7
Iskreno doživio sam nekoliko napada i osuda ''velikih'' i manje ''velikih'' stručnjaka. Nitko nikoga nigdje puškom natjerao nije. Slobodna volja gdje će tko ići i kod koga će vježbati. Sukladno tome i ja biram kod koga se usavršavam. Hvala Bogu pa imamo mogućnost izbora. Za sebe mogu reći da poštujem svačiji rad i trud. Za ovakve pametnjakoviće koj se ''kuže'' u zakone mogu samo napomenuti da sam tijekom seminara naglasio da je nošenje noža protuzakonito te da osoba koja prekorači nužnu obranu također ulazi u zonu kaznene odgovornosti. Pametnome dosta. Dokon čovjek će iz ovoga izvesti raspravu (terapiju) od 400 stranica foruma.
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 06:28   #8
Quote:
BLADECBC kaže: Pogledaj post
Iskreno doživio sam nekoliko napada i osuda ''velikih'' i manje ''velikih'' stručnjaka. Nitko nikoga nigdje puškom natjerao nije. Slobodna volja gdje će tko ići i kod koga će vježbati. Sukladno tome i ja biram kod koga se usavršavam. Hvala Bogu pa imamo mogućnost izbora. Za sebe mogu reći da poštujem svačiji rad i trud. Za ovakve pametnjakoviće koj se ''kuže'' u zakone mogu samo napomenuti da sam tijekom seminara naglasio da je nošenje noža protuzakonito te da osoba koja prekorači nužnu obranu također ulazi u zonu kaznene odgovornosti. Pametnome dosta. Dokon čovjek će iz ovoga izvesti raspravu (terapiju) od 400 stranica foruma.
U svjetlu svega što si rekao, možeš li objasniti koja je onda svrha takvog treninga ? Molim te samo nemoj reći da je to sport kao i svaki drugi ili neku sličnu floskulu.
prosječan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 10:11   #9
Quote:
prosječan kaže: Pogledaj post
U svjetlu svega što si rekao, možeš li objasniti koja je onda svrha takvog treninga ? Molim te samo nemoj reći da je to sport kao i svaki drugi ili neku sličnu floskulu.
Sport Accord (bivši GAISF) utvrđuje listu sportova i njihovih predstavnika. Više o tome na linku: http://www.sportaccord.com/en/members/ .

Prolistaj malo forum, usporedi teme i članice Sport Accorda pa kad svima postaviš isto pitanje obrati se meni.

Ponavljam: Dokon čovjek će iz ovoga izvesti raspravu (terapiju) od 400 stranica foruma. Toliko.
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 06:47   #10
Quote:
BLADECBC kaže: Pogledaj post
Sport Accord (bivši GAISF) utvrđuje listu sportova i njihovih predstavnika. Više o tome na linku: http://www.sportaccord.com/en/members/ .

Prolistaj malo forum, usporedi teme i članice Sport Accorda pa kad svima postaviš isto pitanje obrati se meni.

Ponavljam: Dokon čovjek će iz ovoga izvesti raspravu (terapiju) od 400 stranica foruma. Toliko.
Zašto bi postavljao svima isto pitanje ? Mene jednostavno zanima kakva je tvoja racionalizacija pripremanja za obračun nožem (s potencijalnim "napadačem" koji ti je ugrozio život, naravno, jer to se u rl dosta često događa) ? Čini mi se da se iza svega krije nekakva patologija...
prosječan is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.11.2014., 09:51   #11
Quote:
prosječan kaže: Pogledaj post
Zašto bi postavljao svima isto pitanje ? Mene jednostavno zanima kakva je tvoja racionalizacija pripremanja za obračun nožem (s potencijalnim "napadačem" koji ti je ugrozio život, naravno, jer to se u rl dosta često događa) ? Čini mi se da se iza svega krije nekakva patologija...
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 10:18   #12
prosjecan po tvojoj logici su psihicki poremeceni i potencijalni kriminalci svi koji se bave; tradicionalnim i modernim borilackim vjestinama koje ukljucuju oruzje, macevanjem, strelicarstvom, streljastvom, paintballom, airsoftom, bushcraftingom itd. prestani trolat.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:12   #13
Ma Gyonin ne treba se zamarati. Od toliko borilačkih pravaca koje si bave oružjem on se baš zakačio za mene i tepe koješta.
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 11:57   #14
Quote:
prosječan kaže: Pogledaj post
s potencijalnim "napadačem" koji ti je ugrozio život, naravno, jer to se u rl dosta često događa
Naravno, ne dogadja se cesto (ipak smo civilizirani). S druge strane, to sto bi ti bio zivot ugrozen cini tu mogucnost prilicno znacajnom (pitaj Luku Ritza).

To sto ljudi uce o tome tako da idu na seminare, a ne iskustveno je prilicno dobra stvar, po meni. S druge strane potpuna cenzura svega vezanog za nasilje je losa, jer gubis mogucnost sakupljanja znanja koje bi ti moglo koristiti u opasnoj situaciji.

Tvoj stav izgleda kao rezultat kognitivne pristranosti prema normalnosti. Klasicna greska, obicno se proucava u pitanjima pripremanja za katastrofu (a ovo je samo pripremanje na katastrofu na osobnoj razini):
http://en.wikipedia.org/wiki/Normalcy_bias
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 14:37   #15
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Naravno, ne dogadja se cesto (ipak smo civilizirani). S druge strane, to sto bi ti bio zivot ugrozen cini tu mogucnost prilicno znacajnom (pitaj Luku Ritza).

To sto ljudi uce o tome tako da idu na seminare, a ne iskustveno je prilicno dobra stvar, po meni. S druge strane potpuna cenzura svega vezanog za nasilje je losa, jer gubis mogucnost sakupljanja znanja koje bi ti moglo koristiti u opasnoj situaciji.

Tvoj stav izgleda kao rezultat kognitivne pristranosti prema normalnosti. Klasicna greska, obicno se proucava u pitanjima pripremanja za katastrofu (a ovo je samo pripremanje na katastrofu na osobnoj razini):
http://en.wikipedia.org/wiki/Normalcy_bias
Big like!

Ma gledajte ljudi. Polako stječem dojam da čovjek smisleno napada. O takvim ljudima dovoljno govore njihove izjave i postupci. Okanimo se toga. Topic je tu čisto da pruži informacije o događanjima. Tko voli neka izvoli. Tko ne voli... a ima aktivnosti drugih. Široko mu polje!
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 18:28   #16
Quote:
Gyonin kaže: Pogledaj post
prosjecan po tvojoj logici su psihicki poremeceni i potencijalni kriminalci svi koji se bave; tradicionalnim i modernim borilackim vjestinama koje ukljucuju oruzje, macevanjem, strelicarstvom, streljastvom, paintballom, airsoftom, bushcraftingom itd. prestani trolat.
Dobro, možemo se praviti mutavi (i dijeliti kartončiće), ali postoji razlika između mačevanja, streličarstva i borilačkih sportova, te treniranja borbe noževima. Budući da ti je očito potrebno nacrtati, ovo prvo su natjecateljski sportovi, a trening borbe nožem nema u sebi nikakvih elemenata sporta. Ajde sad, kartončić.
prosječan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.11.2014., 18:33   #17
Evo ti i više od kartončića.
__________________
Troll killer
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 21:18   #18
Sto tocno radite, jer je ono izgledalo kao filipinske borilacke vjestine?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 00:08   #19
Da... Baza jesu filipinske borilačke.
BLADECBC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 17:26   #20
ja bi rekel magla! jeftina magla! baš kao i krav magLa!
sulemari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.