Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2003., 09:15   #1
Thumbs up Karate

Dakle, sto mislite o ovoj drevnoj, predivnoj Japanskoj vjestini? Ja sam ga tek poceo trenirati (narancasti pojas) i odmah se zaljubio. Nemojte mi sad uljetati sa spikama tipa - moj je sport bolji, moj je tata jaci, moja mama......ipak nismo u vrticu. Zna se da nije bitno koji borilacki sport (ili vjestinu?) trenirane, nego koliko paznje, truda i znoja posvecujete. Za mene je dobitna konbinacija, ono u cemu najvise uzivam, a i jako je efektno na ulici i izvan nje: karate, teretana, vreca. Cisti uzitak.
AWT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2003., 18:01   #2
Cool što si otvorio ovu temu

Ja treniram Kempo, isto neka vrsta karatea (Karate Do, nešta više od samog karatea). Ustvari više pažnje se posvećuje na drevnost vještine nego na natjecanja kao kod karatea. Mi pazimo i na Anatomiju i Fiziologiju, čak učimo i o budizmu i osnivateljima, te prenositeljima drevnih vještina. Inače sam iz Pule i tu imamo Dojo (Naka Shin Dojo), a imamo i "kolege" u Zagrebu. Oni imaju web stranicu www.anan-do.com

Zeleni sam pojas (5 kyu) i uskoro imamo polaganje za pojas (Obi Kurai Kosa >>---> u 9. mjesecu)
Nadam se da ćeš posjetit stranicu.
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 10:46   #3
Ima li karate i za malo starije pocetnike u Zgb?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2003., 18:54   #4
Ppa normalno, ali ne za ono od 80+... od 20-30 do 50-60+ osim 80. Probaj u Anan-Do centru, poznajem voditelja tog centra. To ti je u Fakultetu građevine (srednja građevinska). Tamo oni imaju treninge, ali mislim da ne rade preko ljeta.
 
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 10:57   #5
Super, samo im se javim poslije ljeta?
Htjela bi trenirati nesto takvog jer je moj muz bivsi karatas,ali ne zelim s njim doma trenirat nego bas za ozbac u nekom centru.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 12:41   #6
evo, sad sam nabavio i adresu Tu mozete pogledati o voditelju centra Anan-Do u Hrvatskoj, Sensei Boru

Tamo imate i adresu i sve...
 
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 13:03   #7
Ima još jedan Kempo centar u HR Bijeli Lotos, ali neznam točno gdje u Zagrebu, pa možete posjetit njihove stranice
 
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 20:13   #8
Karate?

Ja da. Skoro svaki dan...
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 12:07   #9
Evo, searcho ja malo po Internetu i pronašo još jednu stranicu, gdje ima svih borilačkih vještina.
Budokai Centar - DCI
Stranica je još dijelom u izradi, pa nećete moći sve vidjeti, ali pod "o nama" piše sve o tom Centru - adresa, e-mail, telefon...

Uživajte searchajući tom stranicom!!!
 
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 14:08   #10
...samo da nesto naivno pitam....
pocela sam nedavno karate (ne u hr, isla sam kojih desetak puta) i super su mi udarci i sve to. ali.... one 'kate' ne mogu da skuzim da si bog. uvijek kad se treba okretati lijevo-desno i kombinirati udarce, skroz se izgubim. jel mi netko moze reci logiku iza toga, pa da skuzim kamo i kuda? inace, mislim da necu bas tako proci prvi ispit (za zuti pojas, misilm).
hvala.
AbrakaDabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 10:39   #11
Quote:
AbrakaDabra kaže:
...samo da nesto naivno pitam....
pocela sam nedavno karate (ne u hr, isla sam kojih desetak puta) i super su mi udarci i sve to. ali.... one 'kate' ne mogu da skuzim da si bog. uvijek kad se treba okretati lijevo-desno i kombinirati udarce, skroz se izgubim. jel mi netko moze reci logiku iza toga, pa da skuzim kamo i kuda? inace, mislim da necu bas tako proci prvi ispit (za zuti pojas, misilm).
hvala.
lijevo, okret za 180°, lijevo, okret za 90° u desno, okret za 180°, okret za 90° u lijevo, okret za 90° u desno, okret za 180°.

I to ti je cijela mudrost... Skužit ćeš s vremenom. Ni ja nisam znao i gubio sam se pa mi je prijatelj pomogao...
 
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 23:40   #12
kate?

kate su "organizirano tugovanje" - Bruce Lee
slažem se s tim.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 14:40   #13
Hvala na odgovoru, :::zgembho:::
...(jesam li ti rekla da imam problema i sa geometrijom (sala mala)
AbrakaDabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2003., 12:41   #14
samo reci kaj ti treba
180° - sad si naprijed, sad si nazad
90° - gledaš naprijed i pogledaš lijevo tak da te lagano zaboli vrat
270° - spoji 180° i 90°
45° - pogledaš koso lijevo

i to ti je to
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 11:12   #15
KARATE KLUB "BUSHIDO"

Klub je na Pescenici, ekipa prava i svih uzrasta.
Tko voli nek izvoli
Pozdrav.
__________________
Kako oblikovati potpis
Edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 15:03   #16
Eh, dajte mi recite samo jedno: koliko treba treninga da postaneš efektivan na ulici?
Znam da to nije to, da se to ne vježba da bi se moglo tući ekipu okolo, ali baš me zanima: koliko čovjek mora trenirati da nestane, recimo, strah od tri pijana skinsa?
Onak, vremenski?
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 16:38   #17
3 pijana skinsa?
ti ljudi ti nemaju pameti, oni ti napadaju sve sta vide, ali odprilike 30-40 godina pravilnog i "daj sve od sebe" vježbanja
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 16:46   #18
da dodam
strah uvijek možeš kontrolirat, pa ga zaustavit, ali to što će te izmlatit to je druga stvar
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 19:20   #19
gle, točno sam znao da ćete mi pričat o strahu kojeg se prevladava i slično. Ne zanimaju me taj mentalni nivo.
Mene samo zanima koliko je karate efektivan, tj. koliko treba vježbe da postane efektivan na ulici protiv jednog, dvojice, trojice,...

(30 do 40 godina??? Kaj me zajebavaš ili šta???)
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2003., 16:01   #20
Quote:
Shoki kaže:
gle, točno sam znao da ćete mi pričat o strahu kojeg se prevladava i slično. Ne zanimaju me taj mentalni nivo.
Mene samo zanima koliko je karate efektivan, tj. koliko treba vježbe da postane efektivan na ulici protiv jednog, dvojice, trojice,...

(30 do 40 godina??? Kaj me zajebavaš ili šta???)
ma ne 30-40 god jer onda već ostariš pa ti opet ne vrijedi.
ak imaš 50 kila a napadnu te trojica od 100 kila teško da ćeš bit efektivan s bilo kojim stilom
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.