Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 12:40   #61
Quote:
kesup kaže: Pogledaj post
Već dugo vremena se jako zanimam za tai chi ili taiji, kako god ga pisali i izgovarali. Ne znam puno o temi pa sam dosla tu se malo informirati. Moram nažalost reći da vidjevši kakva ekipa tamo ide, kakve idiotske rasprave vodite i da apsolutno nikome od vas nije pomogao da prestane biti notorna nakupina nervoze... Ne, hvala. Idem radije trčat na Savu.
Takvu poruku šaljete, hvala na ''upozorenju'' da se klonim Tai Chija!

To ti je zapravo najpametniji mogući izbor
Panzerschreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:46   #62
Quote:
Aries Firewind kaže: Pogledaj post
Ja o G. Miklecu imam samo riječi hvale. Iako nisam ekspert za Tai Chi, on je sam u par navrata u razgovoru sa cijelom ekipom pričao kako je ispočetka radio dosta stvari krivo. Čovjek je karakter priznati da nešto nije radio dobro i trudi se to ispraviti . U našim prilikama, mislim da vam svim mora biti jasno da je skoro nemoguće otići u Kinu na godinu dvije da bi se nešto koliko-toliko naučilo kak spada.

A ova prepucavanja će samo dokrajčiti ionako labavi izbor u Zagrebu i šire.

Samo par ispravki. To što bi netko otišao u Kinu na godinu dvije ne znači da bi tamo i naučio nešto konkretno. To ovisi o puno faktora.
G. Miklec ni sada nije puno napredovao, možda više ne radi krivo, sada radi samo glupo. Osim toga ako je taj njegov Tai chi tako zdrav zašto onda nema zube i ne izgleda malo manje ofucano i potrošeno?
Panzerschreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 12:47   #63
Quote:
migulia9 kaže: Pogledaj post
ja nesmijem nikog imenovat jer samo anti reklamu radim i sramotim majstora sa svojim komentarima
"Majstora"
Panzerschreck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 08:20   #64
Nitko nije niti rekao da može sve naučiti, ali svakako će bolje poloviti konce, nego mi ovdje koji eventualno odemo na par seminara.
Aries Firewind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 15:33   #65
Hehe Panz,ima i puno gorih "majstora"
Sjecas li se samo onog cuvenog Pede ? Ni dan danas nemogu prezalit sto ga nismo zatukli taj put tamo u toj vukojebini
Taj je bio lud,pas mater
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 16:41   #66
Quote:
GLADIJATOR kaže: Pogledaj post
Hehe Panz,ima i puno gorih "majstora"
Sjecas li se samo onog cuvenog Pede ? Ni dan danas nemogu prezalit sto ga nismo zatukli taj put tamo u toj vukojebini
Taj je bio lud,pas mater
? Kojeg Pede?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 17:16   #67
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
? Kojeg Pede?
Ma,nis vrijedno spomena
Prije par god bio je neki ludi tip koji je u Cakovcu poducavao shaolin il statijaznam neki stil wc,kung fu,vise se nesjecam..Al je poseban bio po tome sto je tvrdio da je to dugi niz godina ucio u nekom samostanu tamo u Kini,di god vec..I tako je nama par iz Zg na njegov poziv da dodemo na njegovu demonstraciju ,pamo na pamet da iz dosade i odemo. Tu se nasao i Panz,cija i je bila ideja
Dosli mi tamo,ovi svi sretni,njima je dogadaj godine sto ih je posjetila "svecana delegacija iz Zg",kako im je taj muljator rekao,svojim ucenicima i uzvanicima na tom demo-u. Nis bitno,na kraju se ispostavilo da je tip teski muljator,nema sta nije izmislio,cak se kasnije i rasplakao da je to radio iz neimastine i muljao sve,al kako je to mala sredina,uspio je par mj muljat te jadne mjestane,ovi mu nasli posao,dvoranu,primili ga ko Boga..
Sad kad se sjetim,zao mi je sto ga svi skupa nismo natamburali pred svima.Najaci dio demonstracije je bio kada je cuveni majstor katanom zakacio plafon i dobro da nekog nije ozbiljnije ozljedio..jos je to sve skupa dobro i proslo..
Pocastili su nas pizzom i sokovima,pa smo se ponasali kulturno tamo
Uglavnom,dogadaj kojeg se rado sjetim,Panz moze potvrditi.

p.s. Peđa-tako se prezivao.
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 05:55   #68
http://www.alivenotdead.com/heliswushutaiji majstor Nikolas u Kini , vidi cete ga ovdje kako demonstrira pred majstorima raznih stilova izmedju ostalih i pred majstorom Chen Xiao Wang-om
i bio je na seminarima i majstora Chen Xiao wanga i Chen Juna i Zhu Tian Caia i Chen Zheng Lei-a
te Wang Z. Ksiana i koristi svoje potpuno ime Nikolas Maricic - Wolf u svim nastupima i novinama i nacionalnoj Televiziji
a njegovi kanali su http://www.youtube.com/helistaichi i http://www.helistaichi/wushucroatia
kamo cete takodjer vidjeti koga je sve doveo u nasu drzavu.

Plus je prvak drzave i clan reprezentacije u taekwondo formama i wushu sportu kamo je sluzbeno sudjelovao na 2 svjetska
wushu prvestva 2007 u Beijingu, Kina i 2009 u Torontu , Kanada kao jedini predstavnik za nasu drzavu i branio je boje lijepe nase

Taijiquan za sve nudi po nesto i majstor Nikolas poducava borilacke vjestine 25 godina a Taijiquan vjezba od 1988 godine zapocevsi u Kini kad je bio pomorac



takodjer je u kontaktu i s majstorima Hao Xing Fu , Jasminko Miklec , Ranko Blagojevic i Namik Dizdarevic
u taijiquan-u nema ljubomore samo suradnja i priznavanje rezultata koje je neko napravio bilo bi prikladno
i takodjer molim da se odredjene osobe potpisuju punim imenom i prezimenom jer nije u skladu s wude
i s ucenjima vasih majstora koje sam naveo i koji su svi veliki ljudi pa molim da slijedite njihove primjere.

jiayou !!!!!!!

Dodjite na slobodan uvodni trening u Hrvatski Taiji Centar Helis

rade se osnovni principi taijia - primjenjivo za sve stilove taijia.
Prvi koraci su bili duga Yang forma 1988 godine i onda postepeno upoznavanje s wu stilom te na kraju i chen stilom. zatim razna natjecanja na kojima dolaze majstori odrzavati radionice za natjecatelje

i ono sta najvise volim kod tih radionica i natjecanja - je taj sklad medju svim polaznicima i majstorima raznih stilova - pravi primjer unutarnjih vjestina - sklad yin yang = taichi

predivna vjestina koja dolazi iz samog sredista vaseg bica

Zadnje uređivanje helistaichi : 05.03.2010. at 06:12.
helistaichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:02   #69
Quote:
Chen Fa-ke kaže: Pogledaj post
daj stavi nekakav link.
jesi zadovoljan s njim? kakvi su treninzi?
Da se ja nadovezem, isao sam kod hao ching fua 5-6 mjeseci i lik je stvarno super. Nekad zna malo olutati i raspricati se sa nekim, ali svejedno dosta pazi na onoga kome pokazuje.
Isao sam na 3-4 takva tai chia u zagrebu i samo za njega mogu reci da stvarno zna sto govori. Jednom i je i demonstrirao jos neke svari koje zna sa macem i sabljom i stvarno super stvari.
Ali, da nastavim o ovome, lik je okej, puno toga zna, ali cinjenica je da moras svejedno puno trenirati i da je sistem kao u wing chunu, radis radis radis, pa ti onda kaze da je krivo pa porpavi pa opet radis pa radis pa radis ... i tak unedogled ... on kada to isto pokazuje izgleda mrak, kada ja to izvodim nakon njega ko krava sto plese labudje jezero ...
Vrlo sam skeptican prema mnogim sifuima i sl. senseima i sl ekipi, ali za njega mogu reci da je stvarno okej ucitelj i da ne baja bajke ...
Ostali su mi svi pricali gluposti ...
crnaovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:03   #70
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
? Kojeg Pede?
to je neki lik sto je sam sebi radio certifikate iz tai chia ... da samo vidis fotke kako to izgleda dok on to vjezba ... totalna katstrofa ...

otidjes njemu ako zelis nauciti puno gluposti ...
crnaovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:07   #71
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
budući da me je moj dobar prijatelj panz zamolio za mišljenje na ovo, postat ću nešto. Da unaprijed velim da je to pogled izvana od nekog tko se nikad nije intenzivno bavio tai chijem.
1. Možda - no činjenica je da su samo borilački sportovi provjerivi od svakoga jerbo imaju sportski sparing. Ako želiš provjeriti sposobnost Tai chiejvaca obično te pozovu na neku prividno magično demonstraciju (koju može duplicirati svaki mađioničar), ili tui shou (koji razumiješ samo ako si prije radio tai chi - to je kao da te pozovu da igraš šah a znaš samo kako se kreće koja figura iz gledanja djedica koji to igraju u parku). To je ako imaš sreće i ne izvuku se na foru da je njihova vještina previše ubojita (iliti "t3h d3adly"). Ili sam podlegao stereotipovima?

Rezultat: neodlučeno. panz vs tai chi: 0-0

2. učiniti će te isto toliko zdravim koliko i bilo koja druga vježba. Nemam svoje knjige sa sobom da dam točne podatke, no lako je dokazati da vježbanje bilo kojeg tai chija ne garantira dug život jerbo su majstori umirali u svim životnim dobima. Najveći doprinos vježbanja je održavanje dobrog zdravlja - bilo to stajanjem, formom, tae bo-om ili vježbanjem u bazenima za starije građane, učinak je sličan. (mogao bih o tome napisat pokoji članak ali nemoj me tjerat )

Rezultat: tai chi ipak čini zdravijim. panz vs tai chi: 0-1

3. Kinezi su imali sustav podmićivanja i davanja kuverti sa nofcom dok je ostatak svijeta još trgovao goveđim izmetom. Ako ne daš nofce izgleda kao da ne poštuješ svog učitelja-oca. Čak ni bezvrijedne stvari nećeš dobiti besplatno. Izuzeci su vrlo rijetki. Također oni savjesni paze na karakter učenika. Najkulturnija nacija na Zemlji.

Rezultat: tai chi košta. panz vs tai chi: 1-1

4. Da li bi imalo poslovnog smisla da te odmah nauči sve (čak i da je to moguće)? Navodno je da se nauči Chen forma (bilo koja) do zadnjeg detalja potrebno oko jedne godine svakodnevnog, nadziranog treninga. Dakle jedino rješenje je da se preseliš tam, platiš, i možda će te naučiti što želiš. Ima onaj stari vic da svaka kung fu škola ima jednog stranca kojeg su sve naučili pogrešno...

Rezultat: ipak traje da se nauči, no Chen to podučava kak su i njega podučavali. pola pola? panz vs tai chi: 1.5-1.5

Konačni rezultat: nerješeno. Panz treba dati još koji argument da dokaže da je tai chi smeće.

Ima dosta više stilova tai chija nego što se obično misli, a neki su možda i stariji od Chena (Zhao Bao?), no odgovor na pitanje "izvornosti" je ionako izgubljen u magli.
Nije istina, ja sam bas sa takvim stavom da tai chi nema nikakvu funkciju dosao Haou i rekao mi je lijepo covjek, da tih 10 pokreta koje me ucio 5 mjeseci od njih ce upotrijebiti samo 3 za bilo sto sto meni padne na pamet. Ne da sam skocio na njega, nego ga fino napao i svaki putzavrsio na podu. I da ... tocno to je upotrijebio sto je mene ucio, samo brze i fluidnije ...
Tai chi je prvenstveno za zdravlje genijalan ... ko hoce uciti borbenu formu, neka ne ie na tai chi ... jer to nije sport za njega ...

meni jedino zao sto lik ima trenitne u pol 8 a meni je to prekasno, poslije psola ga cekam 2 i pol sata do treninga, da se ubijes ...
crnaovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 13:10   #72
Quote:
Panzerschreck kaže: Pogledaj post
Pa daj objasni.
Ja tvrdim;
1.Chen Tai chi jest prodaja magla
2.Nikoga neće učiniti zdravim
3.Košta užasno puno novaca
4.Chen Xiaowang to podučava tako da ljudima treba 30 godina da nauče formu

obrazloži što sam krivo rekao i daj protuargumente, vidiš kako to dotur lijepo radi...
1. tai chi je prodaja magle ... zato ga valjda toliko kineza vjezba ... i japanaca ... a oni vjerojatno nemaju pojma da je to nezdravo ...
2. pogledaj post 1 ...
3. 170 kn mjesecno je puno? pa vis ena cigarete potrosim
4. sve to traje ... ja sam thai box ucio 7 godine i tek nakon 5 godina sam bio naucio to da mogu reci da znam nesto ...ali samo nesto ... tai chi je nesto sasvim drugacije i vjerzbas ga cijeli zivot ... oces nesto nabrzaka spetljati da se pravis vazan pred curama? idi na boks ...
crnaovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 15:34   #73
Quote:
crnaovca kaže: Pogledaj post
Nije istina, ja sam bas sa takvim stavom da tai chi nema nikakvu funkciju dosao Haou i rekao mi je lijepo covjek, da tih 10 pokreta koje me ucio 5 mjeseci od njih ce upotrijebiti samo 3 za bilo sto sto meni padne na pamet. Ne da sam skocio na njega, nego ga fino napao i svaki putzavrsio na podu. I da ... tocno to je upotrijebio sto je mene ucio, samo brze i fluidnije ...
Tai chi je prvenstveno za zdravlje genijalan ... ko hoce uciti borbenu formu, neka ne ie na tai chi ... jer to nije sport za njega ...

meni jedino zao sto lik ima trenitne u pol 8 a meni je to prekasno, poslije psola ga cekam 2 i pol sata do treninga, da se ubijes ...
To si valjda odgovarao na panzov post, a ne moj

A ta 2 i pol sata znači da imaš vremena za stajanje i formu prije svakog treninga. Sretniče. (ja sam par godina jednom svaki tjedan putovao 200 km da bih učio kod njega, ja bi se mijenjao sa tobom any day of the week.)
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 07:30   #74
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
To si valjda odgovarao na panzov post, a ne moj

A ta 2 i pol sata znači da imaš vremena za stajanje i formu prije svakog treninga. Sretniče. (ja sam par godina jednom svaki tjedan putovao 200 km da bih učio kod njega, ja bi se mijenjao sa tobom any day of the week.)
Ma lik je totalno okej. Znas ono kada glupi zapadnjak dodje pitati gomilu stupidnih pitanja... naime nakon što sam bio na tai chiu kod boćarskog doma, dođem Haou i sve što sam tamo čuo lijepo mu ispričam, ma u biti sve što mi je palo na pamet. Lik me je u roku 5 minuta vrlo lako spustio na zemlju

Mene je jedino smetalo što se znao zapričati tijekom treninga pa sam imao osjećaj da me ignorira. A i to što sam imao previše vremena za čekanje a doma imam malo dijete pa si to ne mogu dopustiti.
crnaovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:19   #75
Quote:
crnaovca kaže: Pogledaj post
Nije istina, ja sam bas sa takvim stavom da tai chi nema nikakvu funkciju dosao Haou i rekao mi je lijepo covjek, da tih 10 pokreta koje me ucio 5 mjeseci od njih ce upotrijebiti samo 3 za bilo sto sto meni padne na pamet. Ne da sam skocio na njega, nego ga fino napao i svaki putzavrsio na podu. I da ... tocno to je upotrijebio sto je mene ucio, samo brze i fluidnije ...
Tai chi je prvenstveno za zdravlje genijalan ... ko hoce uciti borbenu formu, neka ne ie na tai chi ... jer to nije sport za njega ...

meni jedino zao sto lik ima trenitne u pol 8 a meni je to prekasno, poslije psola ga cekam 2 i pol sata do treninga, da se ubijes ...
Caine se malo šali kad kritizira tai chi. On je kod Haoa dolazio par godina trenirati, iako doduše Xingyi, pa sam siguran da zna da sve to skupa nešto vrijedi
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:23   #76
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
To si valjda odgovarao na panzov post, a ne moj

A ta 2 i pol sata znači da imaš vremena za stajanje i formu prije svakog treninga. Sretniče. (ja sam par godina jednom svaki tjedan putovao 200 km da bih učio kod njega, ja bi se mijenjao sa tobom any day of the week.)
Da, ali sad kad si u Zagrebu nikad te nema, pa se mi moramo sami mučiti. Od početka svibnja krećemo s vježbanjem vani. Mogao bi tu i tamo doć i bez brige da se ne bi snašao, jer drvimo i dalje jedno te isto, samo sve detaljnije
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 06:37   #77
Quote:
Frodo289 kaže: Pogledaj post
Da, ali sad kad si u Zagrebu nikad te nema, pa se mi moramo sami mučiti. Od početka svibnja krećemo s vježbanjem vani. Mogao bi tu i tamo doć i bez brige da se ne bi snašao, jer drvimo i dalje jedno te isto, samo sve detaljnije
a jebiga, taman kad sam dolazio u ZG desio mi se brak (ljubav iz vedra neba), dijete (mali Lucifer ), obiteljske nesreće i svađe, a i specijalistički ispit me čeka u 9. mjesecu (sada svaka 2-3 tjedna imam monstruozne kolokvije), tak da do poslije ispita niš od bilo kakve zabave. Ionak sam katastrofalno izvan forme, pa ću trebat bar 2-3 mjeseca nabijat kondiciju prije nego što se usudim pojavit tamo.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 23:38   #78
Quote:
Caine kaže: Pogledaj post
a jebiga, taman kad sam dolazio u ZG desio mi se brak (ljubav iz vedra neba), dijete (mali Lucifer ), obiteljske nesreće i svađe, a i specijalistički ispit me čeka u 9. mjesecu (sada svaka 2-3 tjedna imam monstruozne kolokvije), tak da do poslije ispita niš od bilo kakve zabave. Ionak sam katastrofalno izvan forme, pa ću trebat bar 2-3 mjeseca nabijat kondiciju prije nego što se usudim pojavit tamo.
Razumijem situaciju, kad krene, ne staje. Držim ti debele fige, pogotovo za ispit. Moja kćer je 6 god, tako da je situacija s treninzima moguća, ali znam kad je bila mala, ni primirisat. No, malac je blagoslov. Zgubiš malo komoditeta, ali dobiš puno više od toga. Dobro da sstigneš bar na forum. Pozdrav i dobru sreću želim
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 20:18   #79
Hao Qingfu, Tai chi seminar, na Rabu. Nije možda blizu ali moglo bi biti zanimljivo. Čovjek zna principe jako dobro. Bude nešto i u oglasima:

Link


http://www.pegaz-poduka.hr/taichi.php
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 09:21   #80
Hao, kraći intervju

http://www.hrvatskiwushu.hr/Taichi_budo53.pdf
Frodo289 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.