Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 17:47   #61
Ne škodi ponoviti

Ispričavam se, nisam se dotakao i mlijeka. Mlijeko ne uzimati ni u kojem slučaju, kao niti mliječne proizvode. Oni su umnogome odgovorni za stvaranje otpadnih naslaga u našem organizmu. Taj otpad se onda taloži u našim crijevima i s vremenom se pretvara u toksine, ako ga sami ne očistimo na neki način. Ako ti otpadni materijali ostaju u nama duže vrijeme i pretvore se u toksine tada se oni polako otpuštaju po našem tijelu. Tako dolaze i u naše zglobove između ostalog i djeluju na strukturu zglobne tekućine, itd. Uglavnom, oni su umnogome odgovorni za nastanak RA.

Iz toga razloga je veoma bitno da napravimo neku vrst čišćenja naših crijeva.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 00:46   #62
pozdrav svima!
evo nova sam na forumu...i nova u borbi sa artritisom.ne znam još kakvim.
zainteresirala me ova rasprava o mms-u,jako..
bila bi vam jako zahvalna ako bi mi netko mogao poslati pm sa informacijama o tome gdje mogu nabaviti mms...tražim po internetu,ali ništa konkretno nisam našla...
i da, svima želim sreće u daljnjoj borbi sa zlim patogenima...ja ću ih pobit sve
jagodda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 16:54   #63
Reumatoidni artritis i mms

Molim vas sviju,ako neko ima iskustava sa RA da mi napise sta vama najbolje pomaze.Imam 24 godine,i u poslednjih nekoliko mjeseci mi se na zglobovima saka javlja crvenilo i bol.Svi reumatski i imunoloski nalazi kao i rtg snimci su uredni.
Cijelo vrijeme citam o MMS i rado bih ga probala,tj rado bih sa njime pokusala sanirati moje stanje ali ne znam da li i gdje se moze nabaviti u Sarajevu?!
Ili ako se ne moze nabaviti u Sarajevu kako i od koga bih ga mogla poruciti iz HR?
Molim Vas pomozite mi,ocajna sam ai ocajno boli
samrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:23   #64
Quote:
samrah kaže: Pogledaj post
Molim vas sviju,ako neko ima iskustava sa RA da mi napise sta vama najbolje pomaze.Imam 24 godine,i u poslednjih nekoliko mjeseci mi se na zglobovima saka javlja crvenilo i bol.Svi reumatski i imunoloski nalazi kao i rtg snimci su uredni.
Cijelo vrijeme citam o MMS i rado bih ga probala,tj rado bih sa njime pokusala sanirati moje stanje ali ne znam da li i gdje se moze nabaviti u Sarajevu?!
Ili ako se ne moze nabaviti u Sarajevu kako i od koga bih ga mogla poruciti iz HR?
Molim Vas pomozite mi,ocajna sam ai ocajno boli
Što se tiče MMS prvo pročitaj knjigu i onda po uputama možeš ga koristiti. Inače može se naručiti u Omega-lan u Zg. Idi na njihovu sstranicu
keti 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2010., 11:40   #65
Ah,evo i mene...

Dragi moji,eto ja sam nedavno dobila svoju dijagnozu...Nakon godina i godina hodanja po liječnicima i traženja uzroka mojim bolovima u koljenu,laktovima,zglobovima ručnim i nožnim te oticanju prstiju i koljena napokon su pri posljednjoj 5.hospitalizaciji otkrili da se radi zapravo o reumatoidnom artritisu te bilateralnom sakroileitisu s jakom sklerozacijom kostiju.Latex RF mi je 108...Bolovi su stravični,nepodnošljivi,a dani kada se izvrsno osjećam su jaaako rijetki.Nakon tolikih godina mislila sam i da sam već sve umislila i ljudi su mi govorili da mi je sve od stresa i u glavi.Ne znam samo kako su onda objašnjavali gotovo svakodnevne temperature koje idu do 38 stupnjeva.Imam dana kada se osjećam ko da mi se srušio cijeli svijet,a nitko od mojih vršnjaka a i starijih bome ne mogu shvatiti kako je to sve bolno i nepodnošljivo.Završavam opću gimnaziju u Zagrebu,no jako često izostajem,a da ne pričam koliko mi je teško učiti i pisati,no rijetko tko to razumije.Od terapije sam dobila Salazopyrin 2x1 tabletu,pijem Mega Omega fish oil,mažem svim mogućim uljima od Aloe Vere i slično no zasad nema poboljšanja,kažem ovisi kako koji dan.Koristim i Lupocet onaj najjači od 500 mg svakih 6 sati jer s ibuprofenom imam nuspojave na lijek.Imam česte glavobolje a uspostavljene su mi i sljedeće dijagnoze:anemiju zbog manjka željeza u krvi,prolaps mitralnih valvula s regurgitacijom,strumu i cistu na štitnjači,kronilni gastritis,spinu bifidu, skoliozu,lordozu, kifozu, Schmorlove hernije, bulging diskove, vazomotorni i alergijski rinitisa te blažu devijaciju septuma...Molim vas ako ima tko sličnih iskustava s ovim Salazopyrinom (čini mi se da mi je otkad sam prešla na duplu dozu porasla temperatura) i time svime..Hvala vam puno i koliko god pokušavala već polako jednostavno sve te probleme staviti na stranu, ima dana kada se osjećam jako loše i to je jednosatvno nemoguće
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:18   #66
samo da se prijavim sa svojim iskustvima.

20 -ak godina imam probleme sa zglobovima. počelo je 90-ih sa upalom tetivne ovojnice na prstu ruke. nakon par godina ponovno, ali drugi prst, zatim 2004. lagani bolovi i nelagoda u stopalima. do 4mj 2010 nalazi uvijek uredni, a onda u 6 mj. crp 10. bila na rebru u 9. mjesecu ove godine. dg.spondilartropatija. do sada na voltarenima, a sad 2. dan salazopyrin, controloc za zaštitu želuca. čitam vas , pa ću sudjelovati u forumu.
tamči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 17:43   #67
@sandly, jako mi je žao, a vjeruj, mi, znam kako se osječaš. Nemam nikakvog iskustva s lijekovima, pa s te strane ne mogu te posavjetovati, a da li je ti netko rekao da moraž biti izuzetno pažljiva kod prehrane? Jer tebi može naškoditi čak i hrana koja je za druge zdrava. I koliko god da boli, obavezno moraš vježbati (pod kontrolom stručnjaka, naravno).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:37   #68
Ne znam da li se može napraviti taj tretman u Hrvatskoj, ali liječenje artritisa provodi se s kurom Panchakarme. Znam da su to radili u Sloveniji, u termama Radenci.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 18:18   #69
Pozdrav svima..Imam artritis od 18 godine (27), bila sam na svakakvim klasičnim terapijama..... i još uvijek sam....znala sam da prehrana jako utječe, ali ja sam kao dijete imala neurodermitis i pubertetu je sve prestalo a pojavio se RA poliartritis..naime je sam bila alergična na sve sve.(mlijeko , poneko meso, krumpir, ulja, brašno, čokoloadno)..što ću jest?je li moguće da je uzrok mog RA hrana? MMs nikad nisam uzimala, je li on ide na recept ili ga ima kupiti?
Drži te se!!!
didi00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 23:50   #70
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
MMs nikad nisam uzimala, je li on ide na recept ili ga ima kupiti?
Drži te se!!!
ja bih vaš volio vidjet što bi tvoj doktor rekao da ga tražiš recet za izbjeljivač
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 09:47   #71
Quote:
didi00000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima..Imam artritis od 18 godine (27), bila sam na svakakvim klasičnim terapijama..... i još uvijek sam....znala sam da prehrana jako utječe, ali ja sam kao dijete imala neurodermitis i pubertetu je sve prestalo a pojavio se RA poliartritis..naime je sam bila alergična na sve sve.(mlijeko , poneko meso, krumpir, ulja, brašno, čokoloadno)..što ću jest?je li moguće da je uzrok mog RA hrana? MMs nikad nisam uzimala, je li on ide na recept ili ga ima kupiti?
Drži te se!!!
Ne znam ništa o MMS-u, ali mogu ti dati nekoliko savjeta za prehranu, ako želiš više, poslat ću ti na PM, a ukratko: trebaš izbjegavati samo bijelo brašno, integralno, raženo ili kukuruzno neće ti škoditi, mlijeko i mliječne proizvode, masnu hranu, hranu zbog koje se stvaraju plinove (grah, naprimjer), i naravno, šečer. Savjetujem ti koristiti đumbir (ja ga naribam po salati) i sezamovo ulje, a tim uljem možeš i mazati zglobove. Kao začine za artritis su dobre češnjak i kim, a jesti treba što više povrća i voća, voće, naravno, sirovo, a ovrće može biti i kuhano, samo ne prženo u masnoći. Sada je sezona bundeva, oni su jako pogodna hrana za artritičare.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 11:47   #72
Od zacina nit kurkuma nije losa (protuupalna svojstva) navodno.

Izguglah sad neka istrazivanja:

1 - Author(s): D. Chandra and S.S. Gupta
Title: Anti-inflammatory and anti-arthritic activity of volatile oil of Curcuma longa (Haldi)
Indian J. Med. Res. Vol. 60, No. 1, p. 138-142 (1972)
ISSN: 0019-5340; CODEN: IJMRAQ


key words: essential oil of Curcuma longa; pharmacological activity of Turmeric

--

2 - Author(s): R.R. Kulkarni, P.S. Patki, V.P. Jog, Gandage and B. Patwardhan
Title: Efficiacy of an ayurvedic formulation in rheumatoid arthritis - a double-blind placebo-controlled cross-over study
Indian J. Pharmacol. Vol. 24, No. 2, p. 98-101 (1992)
ISSN: 0253-7613; CODEN: INJPD2


key words: rheumatoid arthritis; seroconversion; ayurvedic medicine; clinical trial; Curcuma longa; double-blind study

--

3 - Author(s): K.K. Sharma, S. Chandra and D.K. Basu
Title: Synthesis and antiarthritic study of a new orally active diferuloyl methane (curcumin) gold complex
Inorg. Chim. Acta Vol. 135, No. 1, p. 47-48 (1987)
ISSN: 0020-1693; CODEN: ICHAA3

--

4 - Author(s): R.R. Kulkarni, P.S. Patki, V.P. Jog, S.G. Gandage and B. Patwardhan
Title: Treatment of osteoarthritis with a herbomineral formulation: a double-blind, placebo-controlled, cross-over study
J. Ethnopharmacol. Vol. 33, No. 1-2, p. 91-95 (1991)
ISSN: 0378-8741; CODEN: JOETD7


key words: Withania somnifera; Boswellia serrata; Curcuma longa; Turmeric; arthritis; osteoarthritis: clinical trial; herbomineral; Ayurvedic medicine
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 18:02   #73
Priključujem se....

Reumatoidni artritis dijagnosticiran mi je prije 8 godina. Tada kao 18-godišnjakinja završila sam na ''Rebru'' i stanje mi se uvelike popravilo. Svih ovih godina ne ''skidam'' se s Decortina i Rocaltrola. Unazad godinu dana imam problema s desnim koljenom. Na MR je utvrđeno da imam zadebljanu ovojnicu u koljenu (posljedica artritisa) i u potkoljenici mi se napravila Beckerova cista, koja je također normalna za artritičare. Uskoro idem na operaciju koljena i potkoljenice i doktori smatraju da bi se stanje artritisa trebalo smiriti na neko vrijeme, iako nisam ni sada imala problema osim toga s koljenom. Sada su mi dali da pijem i MTX i Folcain uz njega da mi se upala u koljenu smiri. Što se tiče kortikosteroida (Decortin i MTX u mom slučaju) nemam nekih problema i dobro ih podnosim. Inače imam 26 godina, visoka sam 163 cm i teška 47 kg. Ne debljam se od njih,ali MTX je dosta gadan za jetru. Jetrene lezije se moraju kontrolirati jer AST, ALT i GGT počnu ''divljati'' . Također i trudnoća uz korištenje MTX-a je kontradiktorna.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:14   #74
[Možda biš trebala prilagoditi prehranu za reum. art. i početi koristiti razne čajeve, biljke koje pomažu kod R.A. pa biš mogla smanjiti sadašnje lijekove?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 11:17   #75
http://www.zajedno-do-zdravlja.hr/reum_artritis.php

Moja mama ima giht i ona ne smije ni ribu, gljive ni mliječne poizvode.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 16:02   #76
Nastojim izbjegavati jesti crveno meso i mliječne proizvode,ali kofeina mi se teško odreći.
majacc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 10:16   #77
Interesira me ako se kod RA trebaju izbacit mljiječni proizvodi smije li se onda žlica lanenog ulja pomješati sa svježim sirom. Izbacila sam sve mliječno ali vidim da se laneno ulje preporuča sa sirom pa me to buni.
Također sam izbacila bjelo brašno, crveno meso aliniša mi još nije bolje.
flipijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 16:28   #78
evo i mene kod vas,dijagnoza ,još nije postavljena,dvoume se između RA i PA (psorijatičnog artritisa). Sve je počelo sa koljenom koje sam 2x operirala jer je hrskavica totalno bila uništena.Nakon toga sa koljenom nije ništa bolje,naotečeno je i bolno,kao i kuk lijevi,i svi zglobovi.Neznam dal je bolje kad stojim,ili ležim bol je prisutna stalno.Na bolovanju sam 3 g,i sada ponovo radim sve pretrage.RF je povišen,CRP je povišen,sad mi se i psorijaza pojavila po nogama,crveni flekovi kao kovanica od 3kn.Pojavila se i na 1 noktu na ruci.Od kortikosteroida sam dobila dermovale kremu za noge,i pijem ibuprofen farmal od 600mg protiv bolova. Tek 10.1.se moram naručiti za pregled kostiju na nuklearnu medicinu,i moram obaviti hla tipizaciju.Slikala sam na rtg šake,kukove i koljena,iza nove g.sam naručena sa svim nalazima u novu bolnicu na kontrolu.
Znam kako vam je,ja sam dobila i na kilaži pošto stalno mirujem,prošla sam preko 200 fiz.terapija,bez pomaka na bolje.Imam 45 g,isto mislim da je to rano za takvu bolest,ali nažalost bolest ne pita za godine.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:41   #79
Imam pitanje za moju mamu, ako netko može pomoći : budi se sa ukočenim i bolnim prstima na rukama, jako dugo joj treba da ih promrda. Inače..radi dosta vani na otvorenom i kada je hladno.
Ona mrzi piti ljijekove pa me zanima možete li preporučiti nešto zaista prirodno...nešto sa čime bi mogla mazati ruke da joj bude bolje.
Puno hvala.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 19:20   #80
Moja majka rastapala svijeću i mazala ruke toliko toplim parafinom, koliki mogla podnjeti, slojem debline oko 1 cm.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.