Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2009., 16:13   #61
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
eto, kak kaže cobra, cijeli dan.
stvar je u tome što se gotovo moraš vraćati do vodnikovog, a u vodiću piše za suprotan smjer (mislim da nije velika razlika u satnici hoda).
triglavska jezera - planina dedno polje - planina v lazu - planina pod mišelj vrhom - vodnikov 7-8 sati. kad uračunaš još spust do auta ispada 9 do 11 sati, ovisno o kondiciji.

razmotri plan da auto ostavite u staroj fužini.
onda možete raditi kružnu turu.
ili, ako idete s dva auta, jedan prebacite na mjesto silaska i problem rješen.
Dobro, to otpada jer namjeravamo uzivati, a ne silovati tempo. Ali ovo sa autom u staroj fuzini je zanimljivo. A koliko je onda od nje preko Uskovnice do Planike? Iako mislim da cemo nekakvim prijevozom po auto na rudnom polju.

I jel bolje na silasku ako se ide s Triglava na Bohinj prespavati u koci pri triglavskih jezer ili u koci na pl. pri jezeru? Ovo s Priševcem je zgodno da se popne i na njega na povratku.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 19:35   #62
[QUOTE=I jel bolje na silasku ako se ide s Triglava na Bohinj prespavati u koci pri triglavskih jezer ili u koci na pl. pri jezeru? Ovo s Priševcem je zgodno da se popne i na njega na povratku.[/QUOTE]

Na 7TJ je uvijek veca guzva, a na pl. pri jezeru sam se cak i tusirao u domu.
I kad se ide s Prehodavaca, ljepse je proci istocnim grebenom TJ; preko Ticarica i Zelnarica je prekrasan pogled odozgora na jezera, a i manja je visinska razlika za proci (ne treba se penjat od 7TJ na Stapce)
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 07:44   #63
Quote:
Platoon Leader kaže: Pogledaj post
Dobro, to otpada jer namjeravamo uzivati, a ne silovati tempo. Ali ovo sa autom u staroj fuzini je zanimljivo. A koliko je onda od nje preko Uskovnice do Planike? Iako mislim da cemo nekakvim prijevozom po auto na rudnom polju.
stara fužina - vodnikov dom 5 sati
vodnikov - planika - 2h
ili
stara fužina - uskovnica - 2.30h
uskovnica - vodnikov - 3h
vodnikov planika - 2h.

treba imati na umu da je stara fužina na samo 550 m nadmorske visine, a planika na 2404m, to je tu negdje oko 1900 metara visinske razlike. prilično.
meni se ti južni prilazi ne sviđaju jer su dugotrajni, ovaj s rudnog polja mogu prožvakati jer si na pristojnoj visini, preferiram prilaze od aljaževog doma.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 07:53   #64
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Na 7TJ je uvijek veca guzva, a na pl. pri jezeru sam se cak i tusirao u domu.
sad sam se sjetila da sam jednom spavala u tom domu, jest, ima tome sigurno desetak godina, ali tuševa se ne sjećam.

tada smo napravili turu: žičarom na vogel - prijevoj globoko - koča na planini razor - vrh nad škrbino - komna - bogatin (spavanje)
drugi dan: bogatin - koča 7TJ - mala tičarica - planina viševnik - pršivec natrag na pl. viševnik - planina pri jezeru.
treći dan: planina pri jezeru - kosijev dom - stara fužina. i RR je busom otišao po auto koji smo ostavili kod žičare.

tura je bila odlična, jedino je na bogatinu bila gužva za spavanje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 08:15   #65
[QUOTE=C71;21819840] ali tuševa se ne sjećam.QUOTE]

Znas, postoje neka zakljucana vrata, pa kad kazes da ces (naravno!) platiti, onda se vrata otkljucaju
P.S. Pitali mi i drugdje, ali "nula bodova"
toni_cobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 08:27   #66
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Znas, postoje neka zakljucana vrata, pa kad kazes da ces (naravno!) platiti, onda se vrata otkljucaju
P.S. Pitali mi i drugdje, ali "nula bodova"

sjećam se da je prvo kupanje bilo u bohinjskom jezeru.
jedini planinarski dom u alpama gdje sam se tuširala bila koča pri krnskom jezeru.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 09:44   #67
Evo par slika od prošlog vikenda

Aljažev dom - pot čez prag - Staničev dom - Kredarica - Triglav - Planika - Kanjavec - Triglavska jezera - Bohinj

http://picasaweb.google.com/hdukic/A...aJezeraBohinj#
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 09:50   #68
Quote:
toni_cobra kaže: Pogledaj post
Na 7TJ je uvijek veca guzva, a na pl. pri jezeru sam se cak i tusirao u domu.
I kad se ide s Prehodavaca, ljepse je proci istocnim grebenom TJ; preko Ticarica i Zelnarica je prekrasan pogled odozgora na jezera, a i manja je visinska razlika za proci (ne treba se penjat od 7TJ na Stapce)
Da, namjeravamo ici istocnom stazom, a spavanje ce biti na pl. pri jezeru.

Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
stara fužina - vodnikov dom 5 sati
vodnikov - planika - 2h
ili
stara fužina - uskovnica - 2.30h
uskovnica - vodnikov - 3h
vodnikov planika - 2h.

treba imati na umu da je stara fužina na samo 550 m nadmorske visine, a planika na 2404m, to je tu negdje oko 1900 metara visinske razlike. prilično.
meni se ti južni prilazi ne sviđaju jer su dugotrajni, ovaj s rudnog polja mogu prožvakati jer si na pristojnoj visini, preferiram prilaze od aljaževog doma.
Ipka cemo mi od Rudnog polja, a nazad do tamo taksijem. Idemo od Rudnog polja jer je jedan frend imao grdi prijelom noge i sad ima neke strahove zbog toga pa smo trazili najlaksu stazu.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 15:25   #69
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
pusti to monti kenja. Njemu su draži neosigurani putevi po velebitu tamo gdje bi trebale bit sajle, šlepanje 50 kg na leđima samo da ne bi platio i to vama koji euro za smještaj i obrok i takve stvari
kao što je slovencima draže tiskanje na onih 2 km obale nego nama platit smještaj. čovjek je u pravu i ima se pravo žalit.
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 08:21   #70
Zanima me kako je bilo ove godine sa rezervacijom smještaja u domovima? Jesu li se isti mogli normalo rezervirati ili je bilo problema? Planiram slijedeće lito sa Nikolom (imati će godinu i osam miseci) otić na Triglav pa sam već počeo planirati Put bi trebao izgledati ovako: Rudno Polje - Vodnikov dom - Planika - Triglav i nazad možda preko Kredarice, a možda i istim putem nisam još odlučia..
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 14:10   #71
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Zanima me kako je bilo ove godine sa rezervacijom smještaja u domovima? Jesu li se isti mogli normalo rezervirati ili je bilo problema? Planiram slijedeće lito sa Nikolom (imati će godinu i osam miseci) otić na Triglav pa sam već počeo planirati Put bi trebao izgledati ovako: Rudno Polje - Vodnikov dom - Planika - Triglav i nazad možda preko Kredarice, a možda i istim putem nisam još odlučia..
Osobno nisam imao problema, ali sam čuo da neki jesu oko telefonskog najavljivanja. Doduše, ovisi o popularnosti rute i godišnjem dobu, oko Triglava je ponekad frkovito naći smještaj u domu.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 11:08   #72
vremenska prognoza za sloveniju
procjena opasnosti od lavina
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 07:48   #73
koji planinarski dom vam se u sloveniji najviše dopada?

mane je oduševio Poštarski dom na Vršiču
kompletno je preuređen, predivan je !!!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 09:33   #74
ČEŠKA KOČA NA SPODNJIH RAVNEH!
vanjas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 13:56   #75
Quote:
vanjas kaže: Pogledaj post
ČEŠKA KOČA NA SPODNJIH RAVNEH!
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 15:38   #76
da, lijepa je, sva u drvu, moraš i pazit na glavu jer ima neke niske dijelove.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 20:44   #77
posjetila sam oko 80% planinarskih objekata (koča, domova, zavetišča) u sloveniji.
ne bih mogla izdvojiti nijednog posebno.
pl. objekti se daju u zakup, svima je u interesu da je objekt uredan i da nudi uz krevet hranu i piće. ne mogu se sjetiti nijednog doma koji mi je ostao po tom pitanju u lošem sjećanju, mislim prvenstveno na neurednost.
ni sa zakupcima/domarima nikad nisam imala neugodnih iskustava.

naravno, sviđaju mi se više manji planinarski objekti iz, ili od, kojih se pružaju prekrasni vidici. prvo mi padaju na pamet domovi u karavankama s pogledom na kranjsku dolinu, pa recimo zavetišče na krnu, dom petra skalarja na kaninu. za moj ukus je prevelik, ali pogled na bovec i dolinu...

češka koča mi je po mjeri, ali s nje pamtim jednu lošu epizodu.

lijepa mi je i krekova koča na ratitovcu.
ma sve mi je u slo lijepo.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:27   #78
meni je najdraži Okrešelj, kad malo bolje razmislim...
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:33   #79
Meni sve ovisi o tome u kakvom sam stanju kad dođem do koče. Ako sam mrtav, i šupa mi izgleda kao dvorac. Inače, koče pretjerano ne volim i najdraže mi je uvijek bilo naći neko zaklonjeno mjesto gdje mogu prespavati u vreći. U najdražoj uspomeni mi je ostalo minijaturno zavetišče s dva kreveta na oko tri četvrt puta od Kamniške koče do vrha Grintavca. U božjoj materi daleko od svega, kompletna pustoš, samo pašnjaci, malo jezerce i divokoze.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:40   #80
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni sve ovisi o tome u kakvom sam stanju kad dođem do koče. Ako sam mrtav, i šupa mi izgleda kao dvorac. Inače, koče pretjerano ne volim i najdraže mi je uvijek bilo naći neko zaklonjeno mjesto gdje mogu prespavati u vreći. U najdražoj uspomeni mi je ostalo minijaturno zavetišče s dva kreveta na oko tri četvrt puta od Kamniške koče do vrha Grintavca. U božjoj materi daleko od svega, kompletna pustoš, samo pašnjaci, malo jezerce i divokoze.


krasan je bivak na Velikim podima

conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.