Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2011., 07:42   #161
Meni je Grintovec bio jako težak jer sam mu prilazio preko puta koji se zimu ranije urušio, a ja to nisam znao. Imao sam stari vodič. Između bivaka na kojem smo spavali i vrha Grintovca išli smo s istočne strane po sedlu koje je bilo uže od mojih bokova. Na par sam mjesta morao objahati sedlo i par metara preći na guzici. Čak ni četveronoške nije išlo. Ljudi koji su već bili na vrhu, znajući da put ne postoji, gledali su odakle dolazimo u nevjerici. Ali, najteže mi je bilo poslije toga spustiti se u dolinu s druge strane da bih se onda popeo na skoro jednako visoku Kočnu, da bih se onda opet spustio skroz dolje i klipsao do Češke koče. Ta me Kočna ubila. Ne znam kako sam se dovukao do Češke koče.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:08   #162
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Opa. Ovo je malo žešće.
da, malo, , umrla sam.
od tih nekih većih alpskih jednodnevnih tura pamtim Kočne, iz suhadolnika na jednu, pa drugu i istim putem dolje. da nije počela kiša taman kad smo došli na sedlo između kočne i grintovca još bi se zaletila na Grintovec i preko koče dolje

pamtim i s vršiča na Jalovec preko zavetišča, pa s vrha natrg na zavetišče i spust do koče pri izviru soče. ubio me spust.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 14:36   #163
Iskreno, nikad nisam razumio takve ture. Čemu to služi? Meni planinarenje služi da budem na miru sam sa sobom i uživam u prirodi. A ovakve mi ture zvuče kao natjecanje samoga sa sobom. To možeš i na Ironmanu i sličnim stvarima. Šteta prirode.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:08   #164
Svatko uživa u turi na svoj način, ne vidim ničeg lošeg u tome.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:31   #165
parking Savica

opet ja sa parkiranjem
u Savici (smjerovi za Komarču/Triglavska jezera i Komnu) dnevna karta 3 E,
parkirati u uvalici kod restorana, na suprotnu stranu od restorana što dublje pod stabla, auto je do popodne u hladu

pozdrav
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:58   #166
Quote:
mike92 kaže: Pogledaj post
opet ja sa parkiranjem
u Savici (smjerovi za Komarču/Triglavska jezera i Komnu) dnevna karta 3 E,
parkirati u uvalici kod restorana, na suprotnu stranu od restorana što dublje pod stabla, auto je do popodne u hladu

pozdrav
Ma bilo gdje da ga parkiraš auto je u hladu, a i ako nije opet je dovoljno hladno blizu rijeke da nema neke velike vrućine
Planinarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 15:15   #167
Može li se kako doćido Triglava sporednim cestama, da se ne plaća vinjeta, i koliko košta najjeftinija vinjeta?
I koliko košta noćenje tamo, za pripadnike nekog hr planinarskog društva?
NCC-1702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 08:09   #168
Quote:
NCC-1702 kaže: Pogledaj post
Može li se kako doćido Triglava sporednim cestama, da se ne plaća vinjeta, i koliko košta najjeftinija vinjeta?
I koliko košta noćenje tamo, za pripadnike nekog hr planinarskog društva?
7-dnevna vinjeta 15 EUR, cijene:
http://www.onger.org/depo/pzs/razno/..._koce_2012.pdf

pozdrav
mike92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 16:49   #169
Quote:
NCC-1702 kaže: Pogledaj post
Može li se kako doćido Triglava sporednim cestama, da se ne plaća vinjeta, i koliko košta najjeftinija vinjeta?
I koliko košta noćenje tamo, za pripadnike nekog hr planinarskog društva?
Na toj relaciji nikako ne bi preporučila ići bez vinjete. mmislim, možeš ti autocestu zaobići, ali je to velika tlaka. uz to moraš uzeti u obzir da bez vinjete ne možeš ni na obilaznicu (oko ljubljane) tako da se moraš motati, ili po centru ili po predgrađu i to s dobrim kartama. kod izgradnje autoceste često se koristila trasa stare ceste tako da imaš dosta obilazaka. kupi vinjetu i smanji si muke.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 17:45   #170
Quote:
NCC-1702 kaže: Pogledaj post
Može li se kako doćido Triglava sporednim cestama, da se ne plaća vinjeta, i koliko košta najjeftinija vinjeta?
Potpuno besmisleno.

Vinjete ima smisla izbjegavat na kraćim relacijama, jer te tada korištenje malo SLO autocesta košta jako puno.

No, do Triglava imaš o-ho-ho SLO autocesta za koristiti, tako da te plaćanje spomenute tjedne vinjete, u usporedbi s pređenom kilometražom, dođe po prilici ko plaćanje cestarine u HR, ako ne i jeftinije.

Npr. ako ideš na Rudno polje (najbliže iz ZG, najmanje SLO autoceste do tamo), s autoceste silaziš iza Radovljice (kod Lesca, prema Bledu). Tamo i natrag ti je to bar 300 km SLO autoceste, što je po prilici ko relacija Zagreb - Zadar.

A za koju pak, "gle čuda", također moraš platiti oko 15 eura, baš kao i spomenutu tjednu vinjetu.

Nadalje, ako ideš na Triglav, nije ti svejedno hoćeš li prije kakve petosatne ture prvog dana izleta u autu provest 3 sata većinom ležerne i ne previše zamarajuće vožnje po autocesti ili 5-6 sati nervoznog drmusanja po zavojima, iza kakvog kamiona kojeg 20 km ne možeš preteć i sl.

O riziku pak da u kakvoj SLO nedođiji oko Kamnika, Nakla ili, štajaznam, Litije zalutaš (pa si nakopaš još koju suvišnu vuru u "raspored") i da ne pričamo.

Zadnje uređivanje nvnk : 09.08.2012. at 17:53.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 07:20   #171
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Potpuno besmisleno.

Vinjete ima smisla izbjegavat na kraćim relacijama, jer te tada korištenje malo SLO autocesta košta jako puno.

No, do Triglava imaš o-ho-ho SLO autocesta za koristiti, tako da te plaćanje spomenute tjedne vinjete, u usporedbi s pređenom kilometražom, dođe po prilici ko plaćanje cestarine u HR, ako ne i jeftinije.

Npr. ako ideš na Rudno polje (najbliže iz ZG, najmanje SLO autoceste do tamo), s autoceste silaziš iza Radovljice (kod Lesca, prema Bledu). Tamo i natrag ti je to bar 300 km SLO autoceste, što je po prilici ko relacija Zagreb - Zadar.

A za koju pak, "gle čuda", također moraš platiti oko 15 eura, baš kao i spomenutu tjednu vinjetu.

Nadalje, ako ideš na Triglav, nije ti svejedno hoćeš li prije kakve petosatne ture prvog dana izleta u autu provest 3 sata većinom ležerne i ne previše zamarajuće vožnje po autocesti ili 5-6 sati nervoznog drmusanja po zavojima, iza kakvog kamiona kojeg 20 km ne možeš preteć i sl.

O riziku pak da u kakvoj SLO nedođiji oko Kamnika, Nakla ili, štajaznam, Litije zalutaš (pa si nakopaš još koju suvišnu vuru u "raspored") i da ne pričamo.
Da ne kažem da su ograničenja brzine na slovenskim cestama takva da uz auto možeš pješke hodati kad ti se mnoge ukoče. A policija vreba u zasjedi. Po autoputu bar možeš normalno voziti.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 02:03   #172
Ok, hvala lijepa na odgovorima. Dakle, najbolje je na Triglav preko tjedna, kad nema gužve.
NCC-1702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 14:59   #173
Evo ja sam bio sad ovaj vikend, nije bilo strašno. Jest da smo na Planiku došli bez rezervacije, ali nisu svi koji su rezervirali došli tako da je bilo slobodnih soba, a i da nije dozvolili bi nam da spavamo na klupama u glavnoj sobi, čak bi nam i deke dali.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:34   #174
mi idemo u subotu i imamo rezervirano 10 mjesta u domu na Kredarici, ali nose se vreće za spavanje za svaki slučaj
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:25   #175
Quote:
plinski kaže: Pogledaj post
mi idemo u subotu i imamo rezervirano 10 mjesta u domu na Kredarici, ali nose se vreće za spavanje za svaki slučaj
A?

Ne kužim, zakaj vreće ako imate rezervacije?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:22   #176
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
A?

Ne kužim, zakaj vreće ako imate rezervacije?
za svaki slučaj malu ljetnu
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:27   #177
Quote:
plinski kaže: Pogledaj post
za svaki slučaj malu ljetnu
Osim ako se nekaj jako drastično nije promjenilo u ovih 14 godina kak me nije bilo gore - vjeruj mi, ne treba vam.

U svakom slučaju, izvjesti nas ovdje - ja s ekipom idem dva tjedna kasnije. Za sada imamo samo skupno ležišče, no nada u sobu još tinja.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 10:38   #178
dobili smo cijelo potkrovlje u Kredarici. 12 kreveta na nas 10, vreća ne treba. zadnji put smo zvali od Kovinarske koče da potvrdimo dolazak
plinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 07:57   #179
mi bi u slo na neko lagano planinarenje više hodanje po lijepoj prirodi, prije mora, može li preporuka nekog smještaja, išli bi na dva tri dana.
Imamo i šator i s autom smo ali radje bi u ugodnu sobu, krevet, i sl.
nebi u zajedničke spavaone i sl.
ako imate neku preporuku, bili bi zahvalni.
i kako rezervirate dom? telefonski ili može mailom?
hvala
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 15:08   #180
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
mi bi u slo na neko lagano planinarenje više hodanje po lijepoj prirodi, prije mora, može li preporuka nekog smještaja, išli bi na dva tri dana.
Imamo i šator i s autom smo ali radje bi u ugodnu sobu, krevet, i sl.
nebi u zajedničke spavaone i sl.
ako imate neku preporuku, bili bi zahvalni.
i kako rezervirate dom? telefonski ili može mailom?
hvala
Idite u Logarsku dolinu. tamo ima lijepog privatnog smještaja. To je odlično ishodište za bar dva-tri različita lagana a krasna planinarska izleta, a i u samoj je dolini rajski ugođaj.

Preporučam svakako iz Solčave uspon na Ojstricu.

Malo zahtjevniji je uspon iz Logarske na Okrešelj pa preko Kamniškog sedla spust dolje u Robanov kot (paralelan Logarskoj i jednako lijep ali puno manje razvijen i nastanjen). Možete i u Robanovom kotu naći odličnog privatnog smještaja, pa u Logarsku skoknete na izlet. Zapravo, možda je to čak bolje rješenje. U tom se kraju i jede dobro.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.