Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2007., 14:35   #61
znaci kjafir je ipak uvreda a kazu muslimani da je to samo neutralna oznaka
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 14:36   #62
Selam forget-me-not...


Sije ne postuju ashabe( neke su cak proglasili kafirima),
potvorili su Fatimu, ne vjeruju u ispravnost Kur'ana, smatraju Kerbelu svetim mjestom, vaznijim od Mekke, cak vjeruju da Allah dz.s. dolazi sa melecima posjetiti Husejnov mezar...Neki od sija kazu :" Da ljudi znaju kolika je vrijednost posjete Husejnovog mezara , umrli bi od zanosa i duse bi im se cijepale iz zelje da ga posjete..Ko ga posjeti i tavaf ucini , Allah ce mu upisati hiljadu primljenih hadzeva i umri. Upisat ce mu nagradu hiljadu sehida Bedra, nagradu hiljadu postaca ."

Sve su to fantazije u koje vjeruju a Kur'an i sunnet pa skoro da odbacuju ...pa kako onda, te ljude mozemo zvati muslimanima..?
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:01   #63
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Selam forget-me-not...


Sije ne postuju ashabe( neke su cak proglasili kafirima),
potvorili su Fatimu, ne vjeruju u ispravnost Kur'ana, smatraju Kerbelu svetim mjestom, vaznijim od Mekke, cak vjeruju da Allah dz.s. dolazi sa melecima posjetiti Husejnov mezar...Neki od sija kazu :" Da ljudi znaju kolika je vrijednost posjete Husejnovog mezara , umrli bi od zanosa i duse bi im se cijepale iz zelje da ga posjete..Ko ga posjeti i tavaf ucini , Allah ce mu upisati hiljadu primljenih hadzeva i umri. Upisat ce mu nagradu hiljadu sehida Bedra, nagradu hiljadu postaca ."

Sve su to fantazije u koje vjeruju a Kur'an i sunnet pa skoro da odbacuju ...pa kako onda, te ljude mozemo zvati muslimanima..?
to sve sto si ti naveo nisu zvanicni stavovi dzaferijskog mesheba isto kao sto i stavovi vehabija nisu zvanicni stavovi ehli sunnet vel dzemat. Budala ima svugdje a najgore su one coporativno organizirane.
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:21   #64
dobro halveti . vidim braniš šije.. .de posjeti ovu stranicu pa sam vidi ko su oni. neću ti ja ništa nametati.. Uglavnom pošto ONI IMAJU SVOJU IZMIŠLJENU KNJIGU HADISA (USUL KAFI) A ODBACUJU BUHARIJU POGLEDAJMO ŠTA PIŠE U TOJ KNJIZI

http://www.allaahuakbar.net/shiites/is_shia_kafir.htm
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:45   #65
Quote:
ISLAM kaže: Pogledaj post
dobro halveti . vidim braniš šije.. .de posjeti ovu stranicu pa sam vidi ko su oni. neću ti ja ništa nametati.. Uglavnom pošto ONI IMAJU SVOJU IZMIŠLJENU KNJIGU HADISA (USUL KAFI) A ODBACUJU BUHARIJU POGLEDAJMO ŠTA PIŠE U TOJ KNJIZI

http://www.allaahuakbar.net/shiites/is_shia_kafir.htm


Ne hvala. Ne cita mi se o sijama sa vehabijskih stranica.
A tebi bi preporucio knjigu Sia u Islamu od Imama Tabatabai-ja. Pa procitaj sta oni imaju reci o sebi.
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 20:07   #66
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Selam forget-me-not...


Sije ne postuju ashabe( neke su cak proglasili kafirima),
potvorili su Fatimu, ne vjeruju u ispravnost Kur'ana, smatraju Kerbelu svetim mjestom, vaznijim od Mekke, cak vjeruju da Allah dz.s. dolazi sa melecima posjetiti Husejnov mezar...Neki od sija kazu :" Da ljudi znaju kolika je vrijednost posjete Husejnovog mezara , umrli bi od zanosa i duse bi im se cijepale iz zelje da ga posjete..Ko ga posjeti i tavaf ucini , Allah ce mu upisati hiljadu primljenih hadzeva i umri. Upisat ce mu nagradu hiljadu sehida Bedra, nagradu hiljadu postaca ."

Sve su to fantazije u koje vjeruju a Kur'an i sunnet pa skoro da odbacuju ...pa kako onda, te ljude mozemo zvati muslimanima..?
To nije tacno sto kazes, netko te prevario. Bio sam u Iranu i vidio sto su siiti. Ovo gore necu komentirati, Halveti je i na to odgovorio u posljednjem upisu.

Suma summarum - siitima njihovo, meni moje. Oni su moja braca u Islamu, jadno je proglasavati Imama Dzafera nevjernikom. To moze samo budala.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 20:17   #67
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
znaci kjafir je ipak uvreda a kazu muslimani da je to samo neutralna oznaka
Krivo shvatas.

Ako kazes nemuslimanu, onda nije uveda. Jer on sam to potvrdjuje i s tim se slaze, javno nijecuci Allaha. U tom slucaju je neutralna oznaka.

Ali covjeka koji je u Islamu nazvati kjafirom (a da on to sam nije svjedocio bilo rijecima ili postupcima) znaci sebi uzeti pravo ocjenjivanja kvaliteta necije nutrine, dakle pravo koje pripada samo Allahu. U tom slucaju je uvreda. Allaha, prije svega.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:29   #68
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Krivo shvatas.

Ako kazes nemuslimanu, onda nije uveda. Jer on sam to potvrdjuje i s tim se slaze, javno nijecuci Allaha. U tom slucaju je neutralna oznaka.

Ali covjeka koji je u Islamu nazvati kjafirom (a da on to sam nije svjedocio bilo rijecima ili postupcima) znaci sebi uzeti pravo ocjenjivanja kvaliteta necije nutrine, dakle pravo koje pripada samo Allahu. U tom slucaju je uvreda. Allaha, prije svega.
znao sam da ce biti takav odgovor isti trenutak kad sam poslo prosli post serveru
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 00:04   #69
Quote:
Ali covjeka koji je u Islamu nazvati kjafirom (a da on to sam nije svjedocio bilo rijecima ili postupcima) znaci sebi uzeti pravo ocjenjivanja kvaliteta necije nutrine, dakle pravo koje pripada samo Allahu. U tom slucaju je uvreda. Allaha, prije svega.
Uredu, a sta je potrebno da bi covjek bio u Islamu!?

Da li je negiranje Kur'ana i sumnjanje u njegovu autenticnost kufr?

I na osnovu cega tvrdis da sam u krivu kad kazem za sije da su zalutali...al molim dokaz iz Kur'ana i sunneta...
__________________
........
kam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 00:12   #70
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Uredu, a sta je potrebno da bi covjek bio u Islamu!?

Da li je negiranje Kur'ana i sumnjanje u njegovu autenticnost kufr?

I na osnovu cega tvrdis da sam u krivu kad kazem za sije da su zalutali...al molim dokaz iz Kur'ana i sunneta...
u krivu si jer se njihove fantazije ne poklapaju s tvojim
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 07:56   #71
Exclamation

Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
u krivu si jer se njihove fantazije ne poklapaju s tvojim
Danas sam vam vjeru vasu usavrsio i blagodat Svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera..." (Kur’an, V/3)
Ukoliko razumijemo ovaj ajet koji je posljednji objavljen u Kur’anu, tada sa sigurnoscu mozemo reci da je unosenje neceg novog u vjeru ocita zabluda, pa makar to radili i sa iskrenim nijjetom, jer takav postupak oznacava skrnavljenje vjere i laz na Allaha, subhanehu ve te’ala. Cineci novotarije koje su jasna zabluda i veliko zlo iskazuje se uvjerenje da vjera nije upotpunjena.

evo ti malo literature o sijama pa da vidis sta im je ostalo od islama...

http://islamika.net/index.php?option...d=62&Itemid=46

a uporedi is ufijsko vjerovanje pa ces vidjeti sta je i njima ostalo od islama

http://islamika.net/index.php?option...d=61&Itemid=46
http://islamika.net/index.php?option...d=54&Itemid=46
http://islamika.net/index.php?option...d=60&Itemid=46
albin_bin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 07:59   #72
Exclamation fetva emina:

Preporod br. 9/851 1 maj 2007 god. str.13



Na pitanja odgovarar.Enes Ljevaković, Fetva-i emin Pitanjeoliko je u skladu sa šerijatom derviški zikr uz preglasno izgovaranje nekih riječi, ljuljanje hroptanje,huktanje,probadanje bodežima,šilima,hodanje po vatri,gutanje žileta,zmija.Da li je to grijeh i postupak siuprotan šerijatu?

Odgovor:Uzvišeni u Kur`anu kaže:Reci; "Zovite: ’Allah’ ili zovite: ’Milostivi’, a kako god Ga budete zvali, Njegova su imena najljepša. Ne izgovaraj na sav glas Kur’an kad molitvu obavljaš, a i ne prigušuj ga; traži sredinu između toga" (Noćno putovanje, 110)Ovo pravilo o sredini između preglasnog i pretihog učenja Kur´ana koje spominje u ovom ajetu, može se primijeniti ili na učenje zikra, ako je upitanju normalni uobičajeni zikr utemeljen u šerijatu. Popratni običaji koji se navode u pitanju nemaju ničega zajedničkog sa propisanim zikrom, već predstavljaju šarlatanstvo i magiju(probadanje bodežima, šilima,hodanje po vatri gutanje žileta i sl.), ili postupke koji se mogu okarakterisati kao beskorisne novotarije (ljuljanje, huktanje i sl.), a koji u krajnjem slučaju kompromitiraju čestite derviše i izvorni smisao zikra , a time i islam u cjelini. Budući da su u pitanju radnje i djela koje su u suprotnosti sa šerijatskim propisima i koja se mogu okvalificirati kao grijeh, ne bi trebalo dozvoliti njihovo izvođenje u islamskim ustanovama, posebno ne u džamijama i tekijama.

I spominji Gospodara svoga ujutro i naveče u sebi, ponizno i sa strahopoštovanjem i ne podižući jako glas, i ne budi nemaran, - (Bedemi, 205)

... Allah neće izmijeniti jedan narod dok on sam sebe ne izmijeni. A kad Allah hoće da jedan narod kazni, niko to ne može spriječiti; osim Njega nema mu zaštitinika. (Grom, 11)


On daruje znanje onome kome On hoće, a onaj kome je znanje darovano – darovan je blagom neizmjernim. A shvatiti mogu samo oni koji su razumom obdareni. (Krava, 269)



sunijsko vjerovanje

http://islamika.net/index.php?option...d=56&Itemid=46

http://islamika.net/index.php?option...d=56&Itemid=46

http://islamika.net/index.php?option...=193&Itemid=46
albin_bin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 09:11   #73
AKO OVO ZNAČI VEHABIZAM , ONDA SAM I JA VEHABIJA!

http://www.umsa.org/modules.php?name...Article&sid=29

Forget-me-nt citaj i ovo...

Ne znam koji to mezheb ima vjerovanje da je Allah svuda oko nas. Pa to ni krscani ne vjeruju mesicini.
Abdullah is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 10:53   #74
Quote:
Abdullah kaže: Pogledaj post
AKO OVO ZNAČI VEHABIZAM , ONDA SAM I JA VEHABIJA!

http://www.umsa.org/modules.php?name...Article&sid=29

Forget-me-nt citaj i ovo...

Ne znam koji to mezheb ima vjerovanje da je Allah svuda oko nas. Pa to ni krscani ne vjeruju mesicini.
Brate Abdullah, ja nisam spominjao vehabije, ne zelim i u tu polemiku sada ovdje ulaziti.

Okani se pitanja koje si naveo u drugom dijelu, nece te odvesti na dobro jer grijesis u polazistu. Zapamti da Allah dz.s.:

Ima i vječno postoji.

Od uvijek. Postoji bez početka i vječno u prošlosti.

Za uvijek, to jeste, postoji beskrajno i vječno u budućnost.

Jedan. Nema sudruga niti Mu je netko sličan.

Nije ničemu ni u kom pogledu sličan.

Postoji sam po Sebi to jeste, On nikoga i ništa ne treba za Svoje postojanje.

Ni jedno stvorenje nema ni ovakve atribute niti ima ikakav odnos sa njima.

Nemoj da pravis istu kao gresku kao Ibn Tejmijja. Allah se ne moze locirati niti u prostoru, niti u vremenu, on je savrsenstvo i njegovo postojanje nije opisivo nama poznatim pojmovima. O definiciji pojma pojam i uopce o odnosu uma i pojma pogledaj u tekiji, pisali smo Kahtani, dervis i ja o tome.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:22   #75
Quote:
kam kaže: Pogledaj post
Uredu, a sta je potrebno da bi covjek bio u Islamu!?

Da li je negiranje Kur'ana i sumnjanje u njegovu autenticnost kufr?

I na osnovu cega tvrdis da sam u krivu kad kazem za sije da su zalutali...al molim dokaz iz Kur'ana i sunneta...
Tvrdim da si u krivu iz prostog razloga sto ne stoji to sto im pripisujes.

Posteno (sebi, drugim je to neinteresantno) reci da li si procitao siitski akaid?

Sumnjam da bi ti mogao, kad bi sada otvorili polemiku, odbraniti ma i jedan jedini svoj stav o siitima.

Uzmi malo procitaj o Imamu Dzaferu. Procitaj odnos Ebu Hanife prema njemu. Mezheb Ebu Hanife i Imama Dzafera su dosta slicni. Ebu Hanife je bio njegov ucenik i rekao je da bi propao da nije proveo dvije godine s njim.

Imam Dzaferi Sadik je odgojio više od 4000 učenika upoznavši ih na taj način sa temeljima i principima vjere. Ebu Hanifa je jedan od ljudi koji su imali najuzu naučnu i prijateljsku vezu sa Imamom Sadikom. Nikako se ne moze reci da je Ebu Hanifa slijedio Dzaferi Sadika, ali su razlike bile samo u ograncima, nikako u principa vjere.

Ebu Hanifa je prizanavao Hz Alijin Imamet, a Imam Dzaferi Sadik je bio "svjetiljka Ehli Bejta".

Tko si ti, koje su tvoje reference da govoris protiv tog velikana kojeg milioni muslimana spominju svaki dan? Napisi koje su tvoje reference, zasto bi te mi slusali? Ja cu ti ovdje donijeti bezbroj tekstova o Imamu Dzaferi Sadiku. Postovali su ga svi, i siiti i suniti.

Pogledaj tko je Hz Pir Abdul Kadir Gejlani. Ibn Tejmijja je napisao clanke i clanke o Hz Abdul Kadiru, divio mu se cijeli svoj zivot. A Hz Pir je u svojoj silsili imao Imama Dzaferi Sadika.

Itd, itd, ne da mi se nabrajati dalje. Ne shvatam svrhu objasnjavati se o ovome.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:00   #76
Exclamation

Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Tvrdim da si u krivu iz prostog razloga sto ne stoji to sto im pripisujes.

Posteno (sebi, drugim je to neinteresantno) reci da li si procitao siitski akaid?

Sumnjam da bi ti mogao, kad bi sada otvorili polemiku, odbraniti ma i jedan jedini svoj stav o siitima.

Uzmi malo procitaj o Imamu Dzaferu. Procitaj odnos Ebu Hanife prema njemu. Mezheb Ebu Hanife i Imama Dzafera su dosta slicni. Ebu Hanife je bio njegov ucenik i rekao je da bi propao da nije proveo dvije godine s njim.

Imam Dzaferi Sadik je odgojio više od 4000 učenika upoznavši ih na taj način sa temeljima i principima vjere. Ebu Hanifa je jedan od ljudi koji su imali najuzu naučnu i prijateljsku vezu sa Imamom Sadikom. Nikako se ne moze reci da je Ebu Hanifa slijedio Dzaferi Sadika, ali su razlike bile samo u ograncima, nikako u principa vjere.

Ebu Hanifa je prizanavao Hz Alijin Imamet, a Imam Dzaferi Sadik je bio "svjetiljka Ehli Bejta".

Tko si ti, koje su tvoje reference da govoris protiv tog velikana kojeg milioni muslimana spominju svaki dan? Napisi koje su tvoje reference, zasto bi te mi slusali? Ja cu ti ovdje donijeti bezbroj tekstova o Imamu Dzaferi Sadiku. Postovali su ga svi, i siiti i suniti.

Pogledaj tko je Hz Pir Abdul Kadir Gejlani. Ibn Tejmijja je napisao clanke i clanke o Hz Abdul Kadiru, divio mu se cijeli svoj zivot. A Hz Pir je u svojoj silsili imao Imama Dzaferi Sadika.

Itd, itd, ne da mi se nabrajati dalje. Ne shvatam svrhu objasnjavati se o ovome.
Onaj ko sumnja u nevjerstvo ovih nakon što spozzna i prouči njihov govor, i nakon što spozna vjeru islam i on postaje kafir kao što postaje kafirom onaj ko sumnja u nevjerstvo kršćana i židova.“
(Šejhul-islam Ibn Tejmijje, Fetava, 2/367)
Također je rekao šejhul-islam Ibn Tejmijje: „Ne moguće je pojmiti da bi neko iznio pohvalu na ove, osim kafira bezbožnika ili zalutalog džahila.“
(Šejhul-islam Ibn Tejmijje, Fetava, 2/367)
albin_bin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:01   #77
Exclamation rafidije

niko ne porice Džaferu to što je bio.
več šta su od njega napravile rafidije "božanstvo" a daleko je on od onoga što su mu pripisali.
albin_bin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 12:23   #78
Quote:
albin_bin kaže: Pogledaj post
niko ne porice Džaferu to što je bio.
več šta su od njega napravile rafidije "božanstvo" a daleko je on od onoga što su mu pripisali.
Prije ce biti da ste vi od Ibn Tejmijje napravili bozanstvo. Zanima me samo hoce li ti on pomoci kada budes pitan za rijeci koje si ovdje napisao.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:45   #79
Quote:
Halveti kaže: Pogledaj post
Ne hvala. Ne cita mi se o sijama sa vehabijskih stranica.
A tebi bi preporucio knjigu Sia u Islamu od Imama Tabatabai-ja. Pa procitaj sta oni imaju reci o sebi.
nije nikakva "vehabijska stranica" nego su urednici braća sa zapada. A pošto si licemjerno odbio znajući da nećeš imati argumenata ja cu na forum staviti samo mali dio !"

1. "Bad'ah" ALLAH tells a lie. (Asool Kaafi, Vol. No.1, Page No. 148. A Shia doctrine.)

3. There are seventeen thousand Ayah in real Qur'an. (Al Shafi, Vol. No. 2, Page No. 616) << ovaj kuran sto mi imamo je lažan ,mehdi dolazi sa pravim ( KUFR ČISTI )

9. Hazrat Abu Bakr (r.a) could not recite Kalma at the time of his death. (Israr-e-Muhammad, Page No. 211)

11. Ali is God. (Jila-ul-Ayoun, Vol. No. 2, Page No. 66)
29. Abu Bakr and Umar were more tyrant than Shaitan. (Haq-ul-Yaqeen, Page No. 509)
25. Ayesha was an infidel women. (Hayat-ul-Quloob, Vol. No. 2, Page No. 726)

19. It is infidelity (Kufr) to doubt about the infidelity (Kufr) of Hazrat Umar. (Jila-ul-Ayoun, Page No. 63)

PODATCI UZETI IZ NJIHOVE "VJERODOSTOJNE" ZBIRKE HADISA " USUL KAFI"... IMATE PODATKE GDJE SE TACNO NALAZI!

NAPOMENA: USLUL KAFI JE ŠIJAMA KAO NAMA BUHARIJA; ODMAH POSLIJE KUR'ANA NAJVJERODOSTOJNIJA KNJIGA !

JA MISLIM DA ĆE OVO BITI DOSTA ....

Ja prvi tekvfirim onog ko vjeruje u ovo gore ! .. A većina šija vjeruje usul kafi , osim malog broja
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 15:55   #80
"usul kafi "........ ili bolje reći "usul kafir"

24. Those who deny the first of Hazrat Ali Caliphate are infidels. (Anwaar-e-Naumania, Vol. No. 3, Page No. 264)

30. Imam Mehdi will punish Ayesha with strips. (Hayat-ul-Quloob, Vol. No. 2, Page No. 901)

37. Fourteen Imams of Shia's (infallible), the masters of this Universe are desecration of all Prophets and Angels. (Jila-ul-Ayoun, Vol. 2, Page No. 29)

44. Abu Bakr, Umar, Usman and Muawiyah are like idols, they are worst of all the creatures of God. (Haq-ul-Yaqeen, Page No. 519)

49. When God becomes happy, He talks in Persian, when He becomes annoyed, talks in Arabic. (Tareekh-ul-Islam, Page No. 163)

2. All Imams are equal in rank and status to Prophet Muhammad (s.a.w.s). (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 270)

7. We are the eyes of the God in his creature and the final authority in all human beings. (Asool Kaafi, Vol. No. 1, Page No. 145)

14. Shaitan was the first to sworn the oath of allegiance from Abu Bakr in the mosque. (Israr-e-Muhammad, Page No. 30)

16. Imams are God. (Jila-ul-Ayoun, Vol. No. 2, Page No. 85)
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.