Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2004., 17:21   #61
Pozdrav Ricky!

Ako se ne varam spominjala su se dvojca citelja iz Zagreba i dvojca iz Japana, nisam vise siguran, mozda jos jedan iz Pakraca. Majhen je ucitelj ninjutsua, danas je glavni za Genbikan u nas. Drugi ucitelj koji se cesto spominjao je Rostohar koji je glavni ucitelj za Bujinkan kod nas. To su dvije razlicite ninjutsu organizacije iz Japana.

Ja sam praktikant ninjutsua.

Ma nije to samo ja te pljunem a ti vices daj opet. Neke budale se sjetile kako bi mogao kada te neko napadne pljunuti mu u lice, onako da ga zbunis i dobijes pol sekunde vremena da ga napadnes dok on nije spreman. U teoriji je stvar odlicna, ali na ulici je malo drugacije. Ako pljunes u lice nekome s borilackim iskustvom, bilo to vojska, sport, borilacke vjestine, ulica... Znaci pljuvanjem mozes samo nadrljati. E sada da se vratimo na staro. Kod Majhena su na treningu vjezbali to pljuvanje, pa bi fino stali jedan nasuprot drugoga, pa ti ovaj pljune u facu i slozi te na pod. Zatim ti pljunes njemu i slozis ga na pod, pa opet on, pa omet ti...

Sto se tice cetvrtog, prvo treba naglasiti da bit ninjutsua nije sora vec neke druge stvari, kao likvidacije, spijunaza, sitni prljavi poslovi... Ninje nisu imale moralni kodeks, tako da su mogli odavljati sve poslove koje drugi nisu mogli, u svakom slucaju ninje su bili nepostivani i omrazeni s punim pravom. Sve pricice o dobrim i plemenitim ninjama su glupost s televizije i jeftinih romana. Borba u svemu tome je bila cesto neizbjezan dio kod ninja. Primjerice ako je ninja nekoga isao likvidirati morao je nauciti kako se maskirati, kako se sakriti, kako se prisuljati, kako ubiti, kako pobjeci... tako da su ninje morale znati puno vise od same borbe. Samim time borilacka kvaliteta je bila ispod borilacke kvalitete samuraja na primjer, sto je ocigledno iz povijesnih dokumenata. Koliko ces se efikasno ofraniti na ulici ako krenes na ninjutsu ovisi najvise o tebi i o protivniku, ali ja moran priznati da bi mnoge stveri koje se uce kod nas u ninjutsu klubovima izostavio na ulici.
shinobi_gatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 17:36   #62
Talking

Hvala na opširnom odgovoru. Ovo s pljuvanjem je glupost jer je definitvo signal za borbu (ist kao kao i kad digneš gard i čekaš neki *****). Ako već misliš nekog zrokat onda to napraviš brzo, bez ikakvih zvukova ili krikova i samo nastaviš dalje hodat. Niko ništa nije vidio niti čuo. Samo provociraš bezveze i još možeš popušit udarac. Ma zajebi. Ima li neki link sa prezentacijama ninjitsua na webu (bez pjluvanja). Baš me zanima???
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 17:57   #63
Quote:
shinobi_gatana kaže:
Pozdrav Ricky!

Ako se ne varam spominjala su se dvojca citelja iz Zagreba i dvojca iz Japana, nisam vise siguran, mozda jos jedan iz Pakraca. Majhen je ucitelj ninjutsua, danas je glavni za Genbikan u nas. Drugi ucitelj koji se cesto spominjao je Rostohar koji je glavni ucitelj za Bujinkan kod nas. To su dvije razlicite ninjutsu organizacije iz Japana.

Ja sam praktikant ninjutsua.

Ma nije to samo ja te pljunem a ti vices daj opet. Neke budale se sjetile kako bi mogao kada te neko napadne pljunuti mu u lice, onako da ga zbunis i dobijes pol sekunde vremena da ga napadnes dok on nije spreman. U teoriji je stvar odlicna, ali na ulici je malo drugacije. Ako pljunes u lice nekome s borilackim iskustvom, bilo to vojska, sport, borilacke vjestine, ulica... Znaci pljuvanjem mozes samo nadrljati. E sada da se vratimo na staro. Kod Majhena su na treningu vjezbali to pljuvanje, pa bi fino stali jedan nasuprot drugoga, pa ti ovaj pljune u facu i slozi te na pod. Zatim ti pljunes njemu i slozis ga na pod, pa opet on, pa omet ti...

Sto se tice cetvrtog, prvo treba naglasiti da bit ninjutsua nije sora vec neke druge stvari, kao likvidacije, spijunaza, sitni prljavi poslovi... Ninje nisu imale moralni kodeks, tako da su mogli odavljati sve poslove koje drugi nisu mogli, u svakom slucaju ninje su bili nepostivani i omrazeni s punim pravom. Sve pricice o dobrim i plemenitim ninjama su glupost s televizije i jeftinih romana. Borba u svemu tome je bila cesto neizbjezan dio kod ninja. Primjerice ako je ninja nekoga isao likvidirati morao je nauciti kako se maskirati, kako se sakriti, kako se prisuljati, kako ubiti, kako pobjeci... tako da su ninje morale znati puno vise od same borbe. Samim time borilacka kvaliteta je bila ispod borilacke kvalitete samuraja na primjer, sto je ocigledno iz povijesnih dokumenata. Koliko ces se efikasno ofraniti na ulici ako krenes na ninjutsu ovisi najvise o tebi i o protivniku, ali ja moran priznati da bi mnoge stveri koje se uce kod nas u ninjutsu klubovima izostavio na ulici.


bravo…točno tako..svaki tvoj post iznova dokazuje da si pravi poznavalac borilačkih vještina i Ninjutsua
Comandante Che is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 13:57   #64
Quote:
Ernesto Che Guevara kaže:
babo tračaro....makni se od anonimnog nika i napravi nešto od sebe..samo bi tu srao...bitango..budi faca a ne baba
a budi i ti faca pa se nadji sa mnom!
ili reci ime pa cu te ja sam naci.
choi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 19:43   #65
Pozdrav Ricky!

E za link stvarno nemam pojma. Ja sam trazio isto neki dobar link s demonstracijama tehnika, ali sto vise informacija stave na internet stranicu, to je sadrzaj losiji, tako da sam jos jako davno odustao od trazenja takvih stvari na netu.
shinobi_gatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 19:47   #66
Pozdrav Comandante Che!

Hvala, hvala!

Viva la ravolucion...
shinobi_gatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 22:06   #67
Quote:
choi kaže:
a budi i ti faca pa se nadji sa mnom!
ili reci ime pa cu te ja sam naci.

dosadnjakoviću blesavi…koliko puta ti još moram reći da nemam vremena za budale kao što si ti… .što ti misliš da ja imam vremena da se nalazim se nekakvim frustriranim telcem koji se tu anonimno skriva iza nika..ma daj..se skuliraj…ako si toliko napet zbog frustracija..stani se pred ogledalo i masturbiraj, možda te to smiri…:asshole:
Comandante Che is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 22:07   #68
Quote:
shinobi_gatana kaže:


Viva la ravolucion...
Viva!!!....Hasta la victoria siempre
Comandante Che is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 22:27   #69
Quote:
Comandante Che kaže:
dosadnjakoviću blesavi…koliko puta ti još moram reći da nemam vremena za budale kao što si ti… .što ti misliš da ja imam vremena da se nalazim se nekakvim frustriranim telcem koji se tu anonimno skriva iza nika..ma daj..se skuliraj…ako si toliko napet zbog frustracija..stani se pred ogledalo i masturbiraj, možda te to smiri…:asshole:
He He
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2004., 20:21   #70
NARODE!!! Prenosim ovo s stranica www.bujinkan.hr

*******************
Novinar RTL TV Mario Kanaet, napravio je reportažu o Klubu ratničkih vještina Bujinkan Seishin Dojo Zagreb. Reportaža bi trebala biti predstavljena na RTL TV u emisiji "Exploziv", koju vodi gospodična Tatjana Jurić, u Nedjelju 22. Kolovoza 2004, sa početkom u 19.10 sati.
********************

Ako je to tako, dakle, moći ćemo vidjeti što je to ninjutsu.....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 15:10   #71
Quote:
Toco1980 kaže:
NARODE!!! Prenosim ovo s stranica www.bujinkan.hr

*******************
Novinar RTL TV Mario Kanaet, napravio je reportažu o Klubu ratničkih vještina Bujinkan Seishin Dojo Zagreb. Reportaža bi trebala biti predstavljena na RTL TV u emisiji "Exploziv", koju vodi gospodična Tatjana Jurić, u Nedjelju 22. Kolovoza 2004, sa početkom u 19.10 sati.
********************

Ako je to tako, dakle, moći ćemo vidjeti što je to ninjutsu.....
Baš me zanima. Isto tako me zanima koliko su ali love za to jer sam čuo da ako želite biti u njihovoj emisiji da se treba dat neka lovica. A možda i nisu tko će ga znat.
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2004., 22:36   #72
Vidio sam reportažu...... Zanimljivo......
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 00:22   #73
a da, zanimljivo, sviđa mi se. Ono penjanje i spuštanje po drveću...fora baš.......
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 01:06   #74
Quote:
Afrofeet kaže:
a da, zanimljivo, sviđa mi se. Ono penjanje i spuštanje po drveću...fora baš.......
Da.... ....koliko vremena treba da se to nauči?

Inače, nešto mi nije jasno... Na koju foru tip sa onom nekom ogromnom sjekirom može bit pokretljiviji od tipa sa katanom?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 01:19   #75
haha to mi baš nejde u glavu ta sjekira.....to su već izmišljotine...
Afrofeet is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 03:31   #76
E pa mora malo za atrakcije ubaciti. Zanimljivo je to da sto je tehnika efikasnija to dosadnije izgleda na TV-u, a sto je tehnika gluplja to atraktivnije izgleda.
Meni osobno sjekira nije ni najmanje zanimljiva, no sto ljudi sto cudi. Svako voli nesto drugo.
shinobi_gatana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 12:19   #77
E, je'l ninje koriste nunčake? To bi bilo zanimljivo vidjet. I što nisu malo bacali te šurikene?

I nekako mi se čini da je tip malo zakasnio s izmicanjem kad su radili sakki test.... ili se možda varam?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2004., 20:56   #78
Pozdrav ljudi! Jel netko zna kad je repriza tog nastavka Exploziva? Mislil sam si da bu danas, ali nije bila... Hvala.
Toothpaste is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 12:03   #79
Pozdrav,

Smatram da trebam ispraviti NIZ neistinitosti i netočnosti. Oko 10 godina iskustva u Bujinkanu mi daje pravo ali i obavezu da to učinim. Neki od vas su izrekli praktički prave gluposti. Ubuduće prvo dobro provjerite svoje informacije (i svoje izvore informacija također!). Mene osobno to ne dira toliko, jer toga je bilo i bit će uvijek, ali ovo je popularan forum i čita ga puno ljudi, koji su možda u potrazi za pravim informacijama. Zbog svih istinski zainteresiranih slijede neki (vjerojatno ne i svi - ispričavam se ako nešto preskočim) odgovori na pitanja.

Činjenice u vezi sakki testa:

1) sakki test se izvodi mačem od bambusa!
2) u sakki testu kandidat nema nikakav mač kojim se brani
3) u sakki testu se kandidat nipošto ne može osloniti na zvuk, kojekakve sjene, itd.
4) učitelj ne izvlači mač iz korica.

Netko je nešto pričao o demonstraciji sakki testa koju je vidio na nekom seminaru u Hrvatskoj - to mi zvuči jako nevjerojatno, volio bih čuti više detalja, mada osobno ne vjerujem da se radilo o tome, jer sam gore upravo opisao sakki test. No, ponavljam, nisam nazočio tom seminaru pa ne znam na što se mislilo. Trebaš znati međutim, da taj test izvodi samo Hatsumi i tek par njegovih najboljih učenika. Ostali ne smiju izvoditi taj test; ako si vidio da to netko radi, to je možda bilo u svrhu demonstracije ali nipošto nije moglo biti i pravo polaganje. Čisto sumnjam da se radilo o tome.

Dan zvanja u Bujinkanu:
1) trenutno ih doista ima 15;
2) u Bujinkanu se zvanja ne smatraju toliko važnima, i doista se često daju u svrhu motivacije.

O nemoralnosti vještine: gluposti...Bujinkan je danas sasvim sigurno potpuno otvoren svijetu, promičući zaštitu od nasilja, zaštitu života itd. Njegovi instruktori podučavaju
vojne i policijske postrojbe širom svijeta, za što je sam Hatsumi dobio priznanja i odlikovanja, od predsjednika država, preko japanskog cara, do samog Pape (!). Neke od škola Bujinkana imaju stroga pravila o nenasilju i naredbe o odanosti svojoj obitelji, zajednici, državi... te o zaštiti života. Već sam to citirao jednom na Forumu. Smatram naravno da ništa nije savršeno, te da je korov prisutan svugdje, no to su situacije izvađene iz konteksta. A istovremeno vas pitam koju to tehniku ne biste primijenili u situaciji kada ste napadnuti i pravedno se borite za život? I koja to vojska u ratnim okolnostima ne koristi usluge špijuna ili ne radi zasjede, itd.? Ne zaboravite da je to vještina nastala upravo u takvim prilikama, a ne za potrebe sportskih, gentlemanskih natjecanja.

Šurikeni se koriste, ali ne može sve stati u jedan tv prilog.

Namjera ratne sjekire nikad i nije bila borba protiv protivnika naoružanog samo katanom, već obaranju konja/(oklopljenog) konjanika na bojnom polju.

Dalo bi se o tome vjerojatno unedogled pričati, ali hrpu informacija o izvornom, kvalitetnom i ovlaštenom ninjutsu klubu u Hrvatskoj naći ćete na www.bujinkan.hr.
Tu ipak treba reći i to da ne treba očekivati da se pravo iskustvo može dobiti sa Interneta, ili knjiga, kazeta,... Treba doći, probati.

Pozdrav,
Hrvoje.
hrvoje_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2004., 19:25   #80
Quote:
hrvoje_1 kaže:
Pozdrav,

Smatram da trebam ispraviti NIZ neistinitosti i netočnosti.
Vidim ja da set vi ko i oni vingtchunovci. Imate puno različitih mišljenja a trenirate isto, zar ne?
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.