Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 21:21   #2001
Quote:
ZgRege kaže: Pogledaj post
Pa napravili su 30-tak zgrada?
umjesto 8 zgrada u jednom redu napravili su 11 (usporedi plan sa sajta daza sa sajtom zagrebgradnje, recimo red od K1 do K6-B)
Peppa Pig is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 11:14   #2002
sjecam se kada smo stan uplacivali, u samoj komercijali zggradnje nisu imali tocan nacrt zgrade kao ni plan uredjenja okolice....vec od tada su manipulirali i sa nama i sa gradom!
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:25   #2003
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
umjesto 8 zgrada u jednom redu napravili su 11 (usporedi plan sa sajta daza sa sajtom zagrebgradnje, recimo red od K1 do K6-B)
to je...ja sam mislio da govoriš za cijelo naselje
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 09:53   #2004
Pozdrav svima! Ima štogod novog u pogledu pada cijena? Obzirom da sad oglašavaju i na Oglas.hr, možebit da je zastala prodaja...
Clevinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 12:04   #2005
ako je, uskoci u nas vlak.
nismo bas beverly hills, ali jarun nije na odmet.

sretno.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 10:37   #2006
Hvala, Oona, ali ipak smo se odlučili za stan u Španskom, dobili za istu cijenu 25 kvadrata više i parking mjesto...tako da ništa od susjedovanja
U Zagrebgradnju ponovno nismo htjeli ići i ispitivati jesu li štogod snizili cijene jer tom čovjeku više ne želim reći ni "dobar dan"...

Vama svima želim puno sreće
Clevinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 10:37   #2007
ima li koga da je u zadnje vrijeme pohodio vojnovica po temi snizavanja cijene po kvadratu?
i kako je prosao?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 09:35   #2008
Quote:
Clevinger kaže: Pogledaj post
Hvala, Oona, ali ipak smo se odlučili za stan u Španskom, dobili za istu cijenu 25 kvadrata više i parking mjesto...tako da ništa od susjedovanja
U Zagrebgradnju ponovno nismo htjeli ići i ispitivati jesu li štogod snizili cijene jer tom čovjeku više ne želim reći ni "dobar dan"...

Vama svima želim puno sreće
25 kvadrata više i parking mjesto je puno! O kojoj se razlici u cijeni po m2 radi? Odnosno, po kojoj cijeni se prodaju stanovi od Zagrebgradnje i po kojoj se kupio stan s parkirnim mjestom (i kod koga)? Ak nije problem...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:19   #2009
Koliko okoprilike kuća treba srušit sa južne strane horvačanske (Vrbani), zbog vrapčanske avenije?
__________________
Najveći neradnici u državi: Pravo na grad, Zelena akcija, Crvena akcija, Milan Bandić i Niko Gamulin (bespravni graditelj)
ZgRege is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:24   #2010
Quote:
shunkyman kaže: Pogledaj post
25 kvadrata više i parking mjesto je puno! O kojoj se razlici u cijeni po m2 radi? Odnosno, po kojoj cijeni se prodaju stanovi od Zagrebgradnje i po kojoj se kupio stan s parkirnim mjestom (i kod koga)? Ak nije problem...
Zagrebgradnja koliko znam ne ide niže od 1900 uz Horvaćansku, za stanove uz Jarun (J zgrade) ne znam...

Mi kupili u Španskom, novogradnja, po 1500 ostalo na PM
Clevinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:54   #2011
Jesam dobro skužila, u onoj rupi što zjapi već skoro dvije godine, sada se gradi neboder od 7 katova? Ili...?
n27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 11:38   #2012
ako mislis na onu rupu kod tramvajske stanice, ja mislim da je to to....tako je nekako izgledalo u urbanistickom planu vrbana 3.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 12:33   #2013
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
ako mislis na onu rupu kod tramvajske stanice, ja mislim da je to to....tako je nekako izgledalo u urbanistickom planu vrbana 3.
kod tramvajske se radi trg. centar, a rupa prema prečkom je u biti ilegalna šljunčara na čijem mjestu bi po urb. planu trebala biti poslovna zgrada/neboder koji s obzirom na stanje na tržištu sigurno neće brzo biti izgrađen.
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 00:04   #2014
A da li znaš što će sve biti u tom trgovačkom centru, koliko će biti velik, itd i kad se predviđa da će biti gotov?
n27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 13:08   #2015
Quote:
n27 kaže: Pogledaj post
A da li znaš što će sve biti u tom trgovačkom centru, koliko će biti velik, itd i kad se predviđa da će biti gotov?
od plana s podzemnom garažom i 2 kata iznad zemlje na kraju je došlo do 5 katova iznad i još malo proširenja u samom tlocrtu... na tabli pored iskopane rupe od temelja je pisalo nešto kao "šoping centar sa multikinima", ili tako nešto... Investitor je nekakav iz Grčke navodno, al spominje se i Bruno Orešar i tako neka sumnjiva ekipica... kako sada stvari stoje izgleda da ih je recesija prikočila, a u međuvremenu su izgrađeni i west gate i proširen je citycentar, pa možda odustanu zauvijek
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 13:15   #2016
Stambeni ZG - opomene

ovi su stvarno neponovljivi...

kupili smo parkirno mjesto od Zagrebgradnje godinu dana nakon useljenja u zgradu, za koje pričuvu uplaćujemo na račun u Stambeni ZG, i to od onog momenta kad smo postali vlasnici parkirnog mjesta. Ovo je već drugi put da nam Stambeni ZG šalje opomenu, i to pod prijetnjom tužbe ovaj put, da smo dužni podmiriti dug za pričuvu i za ono vrijeme (cca godinu dana, oko 500kn) dok je park. mjesto bilo u vlasništvu Zagrebgradnje. Ima li još netko takav slučaj? Ovo već lagano prerasta u vrijeđanje zdrave pameti
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:00   #2017
TO JE NORMALNA STVAR ZA ZG GRADNJU. U svim zgradama gdje se kupe stanovi koji stoje gotovi
( ima ih hvala bogu hrpa u vrbanima III), a kupljeni su nakon mjeseci i neki godinu dana UOBIČAJENO PRAVILO ZG GRADNJE je da ne plaća pričuvu firmama koje upravljaju zgradama.
Tako da kada kupiš stan, garažu ili parkirno mjesto moraš platiti pričuvu koju nije plaćala zg gradnja JER NE ŽELI. Bila sam predstavnik stanara u jednoj zgradi, isti slučaj i znam koje probleme imaju utjerati pričuvu od zg gradnje za ne prodane stanove.
JEDINI LIJEK TRAŽITI PLAĆENE RAČUNE OD ZG GRADNJE KOD KUPOVINE I ZA PRIČUVU.
bilježnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 01:15   #2018
Quote:
n27 kaže: Pogledaj post
A da li znaš što će sve biti u tom trgovačkom centru, koliko će biti velik, itd i kad se predviđa da će biti gotov?
http://colliers.hr/hr/nekretnina/?rId=46
__________________
Liberté, Égalité, Fraternité, ou la mort!
Amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 11:05   #2019
Quote:
bilježnica kaže: Pogledaj post
JEDINI LIJEK TRAŽITI PLAĆENE RAČUNE OD ZG GRADNJE KOD KUPOVINE I ZA PRIČUVU.
ali to nije moja obveza, nego upravitelja zgrade, mene se ne tiče jel netko je ili nije plaćao pričuvu za nekretninu dok joj ja nisam bio vlasnik... tražio sam po netu pravne savjete za to i odgovori se uglavnom kreću oko toga da to nismo dužni plaćati, jer taj dug nismo niti napravili, i da upravitelji zgrada pošto znaju da nikad neće te novce dobit od Zagrebgradnje, idu sa opomenama prema stanarima, po sistemu ako prođe-prođe
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 15:45   #2020
Quote:
Bear kaže: Pogledaj post
ali to nije moja obveza, nego upravitelja zgrade, mene se ne tiče jel netko je ili nije plaćao pričuvu za nekretninu dok joj ja nisam bio vlasnik... tražio sam po netu pravne savjete za to i odgovori se uglavnom kreću oko toga da to nismo dužni plaćati, jer taj dug nismo niti napravili, i da upravitelji zgrada pošto znaju da nikad neće te novce dobit od Zagrebgradnje, idu sa opomenama prema stanarima, po sistemu ako prođe-prođe
U ugovoru uvijek imas clanak koji govori da prodavatelj mora podmiriti sve obveze prije preuzimanja stana. Nije samo pricuva upitna vec i struja, voda, plin...

Ovima sto te traze pricuvu za proteklo razdoblje prije potpisa ugovora reci da te povuku za ... ili neka ti ljepo "iskljuce pricuvu".
WORlock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.