Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2007., 22:07   #1001
Filteri za vodu - možda?? Treba istražiti!

Quote:
jurica13 kaže: Pogledaj post
Na ovoj adresi smo pronašli neki filter koji "navodno" čisti ulja. Od suta ćemo se malo više pozabaviti filterima. Izvještavat ću vas - jer nažalost mislim da je to JEDINO naše rješenje.

http://www.uvshack.com/UV700.html


Poslala sam nekoliko upita vezano uz filtere za vodu - neke upite u RH, a neke izvan RH, da li filteri čiste mineralna ulja. Ako dobijem odgovore - odmah sve izvijestim. Čak sam htjela zamoliti ako ima nekoga tko se kuži u te stvari - kemičara ili tehnologa ili sl. pa da pokušaju prosurfati po internetu i možda nešto pronađu. Bojim se da će otkrivanje problema možda potrajati.

I pazite, zahladilo je, a kad zahladi po prirodnim svojstvima mineralna ulja se skupe pa se slabije osjeti miris. Lakše ih je uočiti kad je vruće nego kad je hladno.
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:33   #1002
I mene jako zanimaju ovi filteri. Sutra idem po svoj rezultat analize pa ću vidjeti. Koliko sam pogledala na internetu, filter koji bi nama odgovarao mora imati certifikat NSF. http://www.nsf.org/consumer/drinking...ogram=WaterTre
Na ovoj stranici se može ispuniti upitnik za što nam treba filter, a onda dobiješ dobavljače sa adresama. Moj engleski nije baš "tehnički", pardon "tehnološki" pa sam bila malo zbunjena. Nekom bi bilo ništa lakše. Zato ako ima netko potkovan neka pogleda.

Filteri: http://www.ultrachoicewater.com/
nakon ovog filtera voda je bolja nego kupovna. Navodno.
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:47   #1003
Quote:
jazzica kaže: Pogledaj post
I mene jako zanimaju ovi filteri. Sutra idem po svoj rezultat analize pa ću vidjeti. Koliko sam pogledala na internetu, filter koji bi nama odgovarao mora imati certifikat NSF. http://www.nsf.org/consumer/drinking...ogram=WaterTre
Na ovoj stranici se može ispuniti upitnik za što nam treba filter, a onda dobiješ dobavljače sa adresama. Moj engleski nije baš "tehnički", pardon "tehnološki" pa sam bila malo zbunjena. Nekom bi bilo ništa lakše. Zato ako ima netko potkovan neka pogleda.

Filteri: http://www.ultrachoicewater.com/
nakon ovog filtera voda je bolja nego kupovna. Navodno.
Jel pitanje samo u mineralnim uljima? Zar nisu našli još puno ostalih kemijskih spojeva?
cro_mariija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:07   #1004
Quote:
MrXL kaže: Pogledaj post
Evo mene padobranca. Jedno pitanje Vama svima koji stanujete u Vrbanima III da se odmorite od ovih diskusija oko vode.
Da li mozda znate kada ce Grad (a navodno je to obveza grada) izgraditi u centru naselja onaj vrtic i skolu i sto me vise zanima, kada se moze ocekivati izgradnja Jarunske ulice iza naselja ?
Zelim Vam da sto prije dobijete cistu vodu. Bilo bi dobro kada bi se i odgovorne za takvo stanje izvelo na sud kao primjer drugima.

Evo vezano za vrtic i skolu. Ocito smo i mi dosli na red. Sad bi mogli dobiti i koji park, jer sad je vrijeme da trazimo!

http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak...skola,89867.jl
Ridi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:09   #1005
Quote:
jurica13 kaže: Pogledaj post
Na ovoj adresi smo pronašli neki filter koji "navodno" čisti ulja. Od suta ćemo se malo više pozabaviti filterima. Izvještavat ću vas - jer nažalost mislim da je to JEDINO naše rješenje.

http://www.uvshack.com/UV700.html
Na žalost ovo je filter koji se postavlja na ulasku vode u kuću ili stan. Ukoliko imamo problema s razvodom cijevi po stanovima, ovaj filter ne pomaže. Koliko sam razgovarao sa svojim kolegam koji se razumiju o plastiku, ali i prema napisima u novinama, vjerojatni problem je u tome što je za izradu cijevi korištena reciklirana plastika. Time bi se objasnilo što onečišćivači nisu nestali i nakon ispiranja i to što se rezultati razlikuju od pipe do pipe. Moje kolege sumnjaju na ispuštanje iz materijala cijevi, što znači da ispiranje nema smisla.
gordan0810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:45   #1006
Quote:
gordan0810 kaže: Pogledaj post
Na žalost ovo je filter koji se postavlja na ulasku vode u kuću ili stan. Ukoliko imamo problema s razvodom cijevi po stanovima, ovaj filter ne pomaže. Koliko sam razgovarao sa svojim kolegam koji se razumiju o plastiku, ali i prema napisima u novinama, vjerojatni problem je u tome što je za izradu cijevi korištena reciklirana plastika. Time bi se objasnilo što onečišćivači nisu nestali i nakon ispiranja i to što se rezultati razlikuju od pipe do pipe. Moje kolege sumnjaju na ispuštanje iz materijala cijevi, što znači da ispiranje nema smisla.
ovo nije loša ideja, bar na prvo čitanje

http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak...rbani,89863.jl
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:03   #1007
Quote:
gordan0810 kaže: Pogledaj post
Na žalost ovo je filter koji se postavlja na ulasku vode u kuću ili stan. Ukoliko imamo problema s razvodom cijevi po stanovima, ovaj filter ne pomaže. Koliko sam razgovarao sa svojim kolegam koji se razumiju o plastiku, ali i prema napisima u novinama, vjerojatni problem je u tome što je za izradu cijevi korištena reciklirana plastika. Time bi se objasnilo što onečišćivači nisu nestali i nakon ispiranja i to što se rezultati razlikuju od pipe do pipe. Moje kolege sumnjaju na ispuštanje iz materijala cijevi, što znači da ispiranje nema smisla.
Možda su cijevi jedan od problema, ali sigurno nisu jedini. Evo malo računice:
kontaminacija od 3000 mikrograma po litri zapravo znači 3 grama na 1000l. Ta količina proteče tom slavinom otprilike za mjesec dana. Ako je kontaminacija stalna ili sa ne prevelikim oscilacijama, to bi značilo otapanje 3 grama nečega svakih mjesec dana samo u tom dijelu cijevovoda! Za ilustraciju količine, to bi bila 3 zrna graha.
Mislim da cijevi možemo isključiti kao jedini problem.

Prema riječima stručnjaka, a i prema nekim rezultatima, filteri na bazi aktivnog ugljena u nekoj mjeri smanjuju koncentraciju a nisu skupi.
Kit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:59   #1008
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
ovo nije loša ideja, bar na prvo čitanje

http://www.jutarnji.hr/zagreb/clanak...rbani,89863.jl
Ako se spremaju na taj način sanacije onda problem mora biti u cijevima. Baš me zanima analiza izvađenih cijevi.

Vjerujem u taj način sanacije. Isprobao ga osobno na većim cijevima.

Ovaj način je proistekao iz pokušaja sanacije željeznih cijevi bez otkopavanja i zamjena. U principu u cijev se ubacuje košuljica koja mora imati niže trenje (promjer cijevi se smanjuje pa se treba povećati brzina protoka vode). Jedini problem je da tada može lakše doći do kavitacije na suženjima (čitaj moguća oštećenja odnosom materijala).
gordan0810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:37   #1009
sanacija

Da li netko zna koliko su kvalitetne takve sanacije? Pa mi smo platili za nove cijevi a ne za sanirane tj. dotrajale. Kolika je garanicija takve sanacije?
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:47   #1010
Članak u Jutarnjem - po mom mišljenju - ako se i napravi takva sanacija cijevi mislim da to neće biti dugotrajno. Jer ako postojeće cijevi ispuštaju razređivače sigurno će nakon nekog vremena 2 ili više godina UNIŠTITI tu plastičnu ovojnicu. Jedno su metalne cijevi koje ne ispuštaju razređivače i slične agresivne kemijske spojeve, a drugo su plastične cijevi koje to ispuštaju. MOJE MIŠLJENJE JE - nisam stučnjak - nego logično razmišljam - treba razmišljati o filterima - ako tako nešto postoji za tu vrstu nečistoća.

Poruka SVIM stanarima Vrbana - posebno svima koji su mi se do sada javili na mail. Intenzivno radim na Odvjetničkom uredu i mislim da ću vam neke prve podatke poslati tokom vikenda. Imena neću pisati na Forum, nego ću poslati na Vaše mail adrese koje ste mi poslali.
Svi oni koji nam se žele pridružiti neka pošalju svoju mail adresu na [email protected]. Zajedno smo jači - u to vjerujte.
Za početak tražimo ispravnu proceduru utvrđivanja činjeničnog stanja - i želimo utvrditi točno svoja prava i kako ih ostvariti.
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:11   #1011
Rezultati analize!!!!!

Ovo su moji rezultati analize upravo preuzeti iz Zavoda.
Kupaona 8,6 od dozvoljenih 10.
Kuhinja 2,260 od dozvoljenih 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobro ste pročitali, dvijetisućeidvjestošezdeset
Provjeravali su vodu tri puta, rezultat je poražavajuć!!!!

Vodu ne koristiti ni za što, sem za ispiranje.
 
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:41   #1012
Ima li još tko gotove analize?

Kako je moguće da je tako velika razlika između kupaone i kuhinje?

Gdje nastaje onečišćenje?

Da li su svima veće vrijednosti u kuhinji od onih u kupaoni?

Pa ovo stvarno postaje totalno luda kuća (kvart).
n27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:55   #1013
Quote:
jazzica kaže: Pogledaj post
Ovo su moji rezultati analize upravo preuzeti iz Zavoda.
Kupaona 8,6 od dozvoljenih 10.
Kuhinja 2,260 od dozvoljenih 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobro ste pročitali, dvijetisućeidvjestošezdeset
Provjeravali su vodu tri puta, rezultat je poražavajuć!!!!

Vodu ne koristiti ni za što, sem za ispiranje.

KATASTROFA!!!!!
Ako vodu koristite za ispiranje WC - nemojte nakon toga baciti u školjku za WC neugašenu cigaretu ili šibicu - možda se dogode KORNATI!!

Navodno, inače su bolji rezlutati u kuhinji, a gori u kupaonici!
Čuvajte se!
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:31   #1014
Quote:
jazzica kaže: Pogledaj post
Ovo su moji rezultati analize upravo preuzeti iz Zavoda.
Kupaona 8,6 od dozvoljenih 10.
Kuhinja 2,260 od dozvoljenih 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobro ste pročitali, dvijetisućeidvjestošezdeset
Provjeravali su vodu tri puta, rezultat je poražavajuć!!!!

Vodu ne koristiti ni za što, sem za ispiranje.
Bok, u kojoj je to zgradi!?
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:28   #1015
Quote:
jurica13 kaže: Pogledaj post
Članak u Jutarnjem - po mom mišljenju - ako se i napravi takva sanacija cijevi mislim da to neće biti dugotrajno. Jer ako postojeće cijevi ispuštaju razređivače sigurno će nakon nekog vremena 2 ili više godina UNIŠTITI tu plastičnu ovojnicu. Jedno su metalne cijevi koje ne ispuštaju razređivače i slične agresivne kemijske spojeve, a drugo su plastične cijevi koje to ispuštaju. MOJE MIŠLJENJE JE - nisam stučnjak - nego logično razmišljam - treba razmišljati o filterima - ako tako nešto postoji za tu vrstu nečistoća.

Poruka SVIM stanarima Vrbana - posebno svima koji su mi se do sada javili na mail. Intenzivno radim na Odvjetničkom uredu i mislim da ću vam neke prve podatke poslati tokom vikenda. Imena neću pisati na Forum, nego ću poslati na Vaše mail adrese koje ste mi poslali.
Svi oni koji nam se žele pridružiti neka pošalju svoju mail adresu na [email protected]. Zajedno smo jači - u to vjerujte.
Za početak tražimo ispravnu proceduru utvrđivanja činjeničnog stanja - i želimo utvrditi točno svoja prava i kako ih ostvariti.
Slažem se! Ujedno smatram da su i neke vrste plastika propusne za takve spojeve, pa cisto sumnjam u neki veci efekt!
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:31   #1016
Quote:
Kit kaže: Pogledaj post
Možda su cijevi jedan od problema, ali sigurno nisu jedini. Evo malo računice:
kontaminacija od 3000 mikrograma po litri zapravo znači 3 grama na 1000l. Ta količina proteče tom slavinom otprilike za mjesec dana. Ako je kontaminacija stalna ili sa ne prevelikim oscilacijama, to bi značilo otapanje 3 grama nečega svakih mjesec dana samo u tom dijelu cijevovoda! Za ilustraciju količine, to bi bila 3 zrna graha.
Mislim da cijevi možemo isključiti kao jedini problem.

Prema riječima stručnjaka, a i prema nekim rezultatima, filteri na bazi aktivnog ugljena u nekoj mjeri smanjuju koncentraciju a nisu skupi.


Slažem se. Jer ako u tako velikoj količini cijevi ispuštaju te kemijske spojeve - to znači da se cijevi TOPE - što znači da bi se tokom vremena cijevi potpuno ISTOPILE i nestale. Bojim se da situaciju u Vrbanima III neki pojedinici koriste za prodornu besplatnu reklamu - jer ovo znači - vi koji imate stare metalne cijevi na morate kopati zidove - mi smo tu!!
To znači i priznanje da su cijevi loše - tko je izdao atest za cijevi u Vrbanima? To znači da onaj koji je izdao atest mora odmah u ZATVOR!! A ako su cijevi postavljene bez atesta onda izvođač mora odmah u ZATVOR!!
Priča o spojevima s kudeljim koja je premazana s lanenim uljem razrijeđenim s razređivačem - mislim da to nitko neće prihvatiti.
No, dobro je da vodovod zna da postoji tvrtka koja može stare metalne cijevi obložiti s plastikom (samo pazite kakva je to plastika) pa to iskoristiti za renoviranje cijevi bez kopanja - iako mislim da to nije dugoročno rješenje!!
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:47   #1017
Ovo je odgovor koji sam dobila na jedan upit vezano uz filtere. Ak ima netko tko se barem nešto kuži u ovo da možda malo to istraži.


Thank you for your inquiry.

This problem can be dealt with by using a filtration system with a special cartridge. For an under-the -sink system in a normal household (3-5 persons), we suggest a 10-inch "Big Blue" housing with a hydrocarbon removal cartridge. This comes with a mounting bracket and has to be hard-plumbed into the water supply line.

We can sell this customized system to you for a retail price of $167 USD, freight and shipping not included. The cartridge itself should last for about 6-12 months, depending on the flow rate. A replacement cartridge is
$99 USD.

I hope that information is helpful to you.

Sincerely,

Reinhard Kypke
Wyckomar Inc.
UV Water Disinfection
and Purification Systems
111 Malcolm Road Guelph ON
Canada N1K 1A8
1-800-419 5162
519-822 1866
www.wyckomaruv.com
jurica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:03   #1018
Dražavno odvjetništvo

Bok,

Ne znam kakvi su potrebni uvjeti da se u cijelu priču uključi državno odvjetništvo? Ali mislim da bi možda bilo vrijeme jer u ovoj cijeloj priči debelo nešto smrdi.

Vrijeme prolazi a konkretnih rezultata nema. Svaka čast gospodinu Laci ali ljudi žele konačno neke rezultate. Imam kod sebe izvješće kakvoće izvorišta pitke vode za Istarsku županiju i tamo su rađene analize čak i na mineralna ulja. Napravit ću kratku analizu izvješća i stavit ću vam orginal dokument na forum.

Iz ovog izvješća (ako nije frizirano) možete vidjeti koje su prosječne vrijednosti mineralnih ulja na prirodnom izvoru bez ikakve obrade.

Čujemo se!
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:27   #1019
Izvješća ...

... kad smo već kod izvješća ... http://www.duv.hr/podovod_kakv_3.htm
molim da pogledate tablilicu 2 i mineralna ulja. Procitajte i tekst, no obratite paznju da je to bilo 2000 -te godine! Kakvo je sada stanje i sto je poduzeto ne znam. I tu bi se trebalo malo istraziti ...
Tinea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:51   #1020
Bok,
Samo kratko. U izvjescu za Istarsku zupaniju za 2005 za izvorista bez ikakve obrade vrijednosti mineralnih ulja se krecu u prosjeku maksimalno do vrijednosti 20 samo na jednom oko 70. I takva se voda smatra neupotrebljivom za pice I potrebna je dodatna obrada.
Pa sada vi zakljucite kakva voda tece cijevima Vrbana? Katastrofa! Pisem sa BlackBerrya pa vam ne mogu staviti dokument ali ako progooglate brzo cete ga naci. Uzorci su uzimani 1 mjesecno kroz cijelu godinu.
momcina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.