Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 19:50   #1541
Samo jedna napomena svima koji imaju upite u vezi svojih nalaza i zabuna koje nastaju sa vrijednostima.
Laboratoriji u Hrvatskoj nemaju svi iste aparate i samim time su stvari poput reagensa, kalibracije ( usklađivanje vrijednosti na aparatu sa vrijednostima koje su tražene za pojedine pretrage) i rezultati ponešto drukčiji, a i mjerne jedinice znaju biti različite pa je potrebno dobro pogledati u kojim jedinicama je rađen nalaz.
Uglavnom na nalazu pišu podaci poput "Referentne vrijednosti usklađene sa xy ( bolnica,institut itd.)" , korišten reagens tvrtk xy što je prvenstveno važno kako bi nalaze priznali svi doktori ili specijalisti neovisno hoćete li kod doktora ići u matičnom gradu ili primjerice u Zagreb. pozdrav
adodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 16:50   #1542
jel je netko od vas kontrolirao aldosteron? ako da,gdje? većina laboratorija to ne radi...jel iz krvi ili mokraće?..moram to obaviti a ne znam kud bi
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 10:14   #1543
ja sam iz krvi,zapravo ja sam radila aldosteron,neznam jel to pod opterecenjem ili kako neznam,ili je to standard
ides naa nuklearnu

ja sam radila tako dane prije se moras dobro odmoriti i naspavati,ujutro nista ne jesti i nek te najbolje nego doveze tamo da ne hodas,onda tamo lezis pola sata,nakon toga izmjere ti tlak,i izvade krv,dobijes 2 tablete(diuretike)i moras 4 sata hodati(ja sam poludila,jos mi nisu ni rekli da smijem jesti i piti vodu,bilo je veselo),uglavnom nakon toga hodaj,ali mos jest i pit sve osim kave,kole,i sl.poslije dodjes sjednes,izmeri ti tlak,i izvadi krv i to ti to.

neznam jel ima koji drugi nacin osim ovoga,al mislim da se ovo zove profil aldosterona,pretraga mislim,ali pogledaj na uputnici sta pise
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 19:15   #1544
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ja sam iz krvi
hvala ti ...puno si mi pomogla...niš previše ne piše o tome na netu
i da,nemam uputnicu,bila sam kod privatnika,piše na onom papiru(povijest bolesti) da to moram napraviti,valjda je to dosta
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 20:27   #1545
Nadovezat ću se ovdje jer mi je najlogičnije.

I ja sam trebala raditi aldo-rap test i još par pretraga i nakon svega nefrologu na kontrolu. Odmah mi je doktorica dala uputnice, negdje krajem rujna.

Ja obavim pretrage početkom listopada i očekujem nalaze za najviše tri tjedna do kad mi vrijedi uputnica. No oni meni u laboratoriju kažu: Neke pretrage ćemo obaviti odmah, a za druge nema reagensa, čega li, i da čekam.
I čekam, mjesec, dva, idem gore, nema i nema. Tek prije par dana dobijem poštom. Naravno, sva sam na iglama, jer mi je već tlak pretjerano visok i htjela bih krenuti s terapijom. Ovaj četvrtak idem nefrologu.
E sad me zanima vrijedi li ova uputnica od rujna; samo se prepravi datum ili više nikako ne vrijedi?

Neugodno mi je priupitati dr. za novu uputnicu, radije ću platiti pregled, a ne bih, ako se samo može izmijeniti datum. Često sam to radila, ali nikad nakon tri i pol mjeseca i u drugoj kalendarskoj godini.
Hvala puno.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački

Zadnje uređivanje Ostoja Grubica : 17.01.2011. at 20:32.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 11:51   #1546
oko ceg se ti uzrujavas,odes kod dokotra sam ti prepravi datum udari pečat.ko da se njima pise nova uputnica
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 19:47   #1547
Jel ima možda neki dobar doktor koji liječi balanitise? Ako netko zna, može mi javiti preko PM-a, bio bi mu jako zahvalan.
Nerve is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 20:20   #1548
Možda radije da pitaš na ovoj temi, namijenjenoj takvim pitanjima i usput navedeš grad/mjesto i želiš li privatnika ili preko HZZO-a.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 18:30   #1549
Molim vas za mišljenje:
Ženska osoba 42g,adipozna.
Tri dana febrilna do 40C,uz zimice i tresavice,učestalo mokrenje,krv u mokrači,opča slabost,bolnost u desnoj lumbalnoj loži.

L 14,1,,E4,8,,Hgb 128,,Hct 0,403,,MCV 84,,trombo 256,,AST 40,,ALT 29,,AF 72,,GGT 39,,GUK 5,5,,urea 10,,kreatinin 246,,bilirubin 25,,CRP 342,2.

Urin bakteriološki -sterilan

UZV oba bubrega obostrano zadebljan parenhim koji je nešto hiperehogeniji,bez zastoja,ciste ili kamenca.Nativna snimka-b.o,vidi se spirala.

Zahvaljujem unaprijed!
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:49   #1550
Nalaz medicinsko biokemijskog laboratorija

Zanimaju me neke snižene i povišene vrijednosti:

Hematologija
K - RDW: 11.8 (14.6 - 16.5)

Metaboliti i supstrati
S - Glukoza: 6.1 (4.2 - 6.0)

Elementi u tragovima
S - UIBC: 63 (26 - 59)

Pročitala sam da je UIBC povišen kad je željezo sniženo...meni je sad 13 (8 - 30)

Prije nekih godinu dana, točnije u 11.mj. 2009. UIBC je bio normalan - 38 (26 - 59) zato jer je željezo bilo 29 (8 - 30).

Ne znam zašto mi se sad to toliko poremetilo...
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 20.01.2011. at 12:00.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 18:58   #1551
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Molim vas za mišljenje:
Ženska osoba 42g,adipozna.
Tri dana febrilna do 40C,uz zimice i tresavice,učestalo mokrenje,krv u mokrači,opča slabost,bolnost u desnoj lumbalnoj loži.

L 14,1,,E4,8,,Hgb 128,,Hct 0,403,,MCV 84,,trombo 256,,AST 40,,ALT 29,,AF 72,,GGT 39,,GUK 5,5,,urea 10,,kreatinin 246,,bilirubin 25,,CRP 342,2.

Urin bakteriološki -sterilan

UZV oba bubrega obostrano zadebljan parenhim koji je nešto hiperehogeniji,bez zastoja,ciste ili kamenca.Nativna snimka-b.o,vidi se spirala.

Zahvaljujem unaprijed!
Poštovana cupanka,

Tegobe i laboratorijski nalazi za žensku osobu iz Vašeg pitanja mogli bi upućivati na akutni pijelonefritis (upala bubrega).

Međutim, u cijelu tu priču ne uklapa se nalaz urinokulture, koja je sterilna, a trebala bi pokazivati prisutnost bakterija u mokraći. No, moguć je i lažno negativan nalaz, naročito ako je osoba započela uzimati antibiotsku terapiju prije davanja urina na analizu.

Treba svakako naglasiti kako se može raditi i o nekoj drugoj bolesti, što nije moguće ovako preko foruma utvrditi.

Možda se javi netko od forumaša/ica tko je infektolog ili urolog sa svojim mišljenjem.

Lijepi pozdrav.

Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Zanimaju me neke snižene i povišene vrijednosti:

Hematologija
K - RDW: 11.8 (14.6 - 16.5)

Metaboliti i supstrati
S - Glukoza: 6.1 (4.2 - 6.0)

Elementi u tragovima
S - UIBC: 63 (26 - 59)

Pročitala sam da je UIBC povišen kad je željezo sniženo...meni je sad 13 (8 - 30)

Prije nekih godinu dana, točnije u 11.mj. 2009. UIBC je bio normalan - 38 (26 - 59) zato jer je željezo bilo 29 (8 - 30).

Ne znam zašto mi se sad to toliko poremetilo...
Poštovana 0merta,

I sami ste vrlo dobro uočili i objasnili povezanost između sniženja serumskog željeza i povišenja UIBC-a.

Ukoliko su vrijednosti hemoglobina i eritrocita uredne, a povišen je UIBC, moguće je da imate latentnu (prikrivenu) anemiju. Da bi se moglo utvrditi je li o tome riječ, potrebno je odrediti i feritin, a na to bi upućivala njegova snižena koncentracija.

Moguće je da se ne radi ni o latentnoj anemiji, nego da je nalaz još uvijek u granicama normale, a možda će u budućnosti doći do pojave sideropenične anemije (ako se nastavi trend smanjenja zaliha željeza u organizmu).

Na drugi dio pitanja, što je uzrok tendenciji snižavanja razine serumskog željeza, nije moguće odgovoriti bez detaljnog razgovora (anamneze) i kliničkog pregleda. U žena prije menopauze najčešći su uzrok pojačana i obilna menstrualna krvarenja ili druga krvarenja vezana uz spolni sustav, a uzrok može biti i u slabijem unosu željeza prehranom, a mogući su i drugi uzroci. Posavjetujte se sa svojim liječnikom.

Zbog nalaza GUK-a od 6,1 mmol/l ako ste najmanje 8 sati prije vađenja krvi bili natašte, savjetujem da u svakom slučaju ponovite određivanje glukoze prema dogovoru sa svojim liječnikom.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 16:45   #1552
molim mišljenje SPERMOGRAM

volumen 5.2
ph 7.9
koncentracija 137
broj spermija u sjemenu 712
likvefakcija 2
vitalnost 53
motilitet 50
brzo 35
sporo 11
stacionirani 4
nepokretni 50
leukociti 1-2
morfologija normalni 42
patol oblik glave 54
pat oblik sred. tijela 3
morfologija patološki oblik repa 1
cink 3.2
fruktoza 20.4
citrati 45.8

HVALA UNAORIJED
Toni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:20   #1553
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post

Poštovana 0merta,

I sami ste vrlo dobro uočili i objasnili povezanost između sniženja serumskog željeza i povišenja UIBC-a.

Ukoliko su vrijednosti hemoglobina i eritrocita uredne, a povišen je UIBC, moguće je da imate latentnu (prikrivenu) anemiju. Da bi se moglo utvrditi je li o tome riječ, potrebno je odrediti i feritin, a na to bi upućivala njegova snižena koncentracija.

Moguće je da se ne radi ni o latentnoj anemiji, nego da je nalaz još uvijek u granicama normale, a možda će u budućnosti doći do pojave sideropenične anemije (ako se nastavi trend smanjenja zaliha željeza u organizmu).

Na drugi dio pitanja, što je uzrok tendenciji snižavanja razine serumskog željeza, nije moguće odgovoriti bez detaljnog razgovora (anamneze) i kliničkog pregleda. U žena prije menopauze najčešći su uzrok pojačana i obilna menstrualna krvarenja ili druga krvarenja vezana uz spolni sustav, a uzrok može biti i u slabijem unosu željeza prehranom, a mogući su i drugi uzroci. Posavjetujte se sa svojim liječnikom.

Zbog nalaza GUK-a od 6,1 mmol/l ako ste najmanje 8 sati prije vađenja krvi bili natašte, savjetujem da u svakom slučaju ponovite određivanje glukoze prema dogovoru sa svojim liječnikom.

Lijepi pozdrav.
Hvala puno...posavjetovat ću se sa svojim liječnikom.
Eritrociti su 4.52 (3.86 - 5.08), a hemoglobin 131 (119 - 157).
Da, nažalost u mom nalazu feritin nije naveden....imam 23 godine.
Moguće da se radi o slabijem unosu željeza prehranom, a možda je i neka prikrivena upala u organizmu...aime zadnjih par mjeseci sam se osjećala baš slabo, a i koristila sam antibiotike. Pijem i beta glukan, b vitamine i ester C. Mislim da ću ponoviti uskoro nalaze, ali ovaj puta u drugoj bolnici/domu zdravlja...a prekontrolirat ću i hormone štitnjače.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 16:09   #1554
Molim mišljenje

Sedimentacija eritrocita- 1h: 40 mm/3.6 ks (4-24)
Leukociti: 10.4 (3.4-9.7)
MCHC: 351 (320- 345)
Neutrofilni granulociti: 6.70 (2.06-6.49)
Natrij: 124 (137-146)
Kalij: 3.2 (3.9-5.1)

Leukociti u mokraći: 25
Stanice pločastog epitela Masa

Ostale vrijednosti su normalne, jedino nalaz mokraće ne piše što se inače smatra normalnim nalazom pa sam prepisala samo leukocite jer je ostalo sve negativno, i jedino piše da je boja tamno žuta, ali ne znam jel to normalno ili ne.

Vadila sam krv nakon tjedan dana jake mučnine i povraćanja.
Na UZV abdomena je sve uredno (žučnjak, jetra, gušterača, slezena) i piše: Oba bubrega uredne veličine i debljine parenhima, centralni sinus naglašenijih odjeka, u parenhimu i parapijelično mikrokalcifikati (nefrokalcinoza? renes spongiosi?)
Boli me samo želudac, ništa drugo.
S obzirom da i dalje nemam nikakvu dijagnozu a sad imam temperaturu (do sad je nisam imala) i dalje mi je loše, zanima me da li ovaj nalaz upućuje na nešto konkretno ili se smatra normalnim?
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 12:36   #1555
Pomoć

Molim ako bi mi neko mogao dati savjet:

Dakle imam dijete staro 3 mjeseca i išli smo na redovnu kontrolu urina, i sve su vrijednosti ok osim:

mokraća je zamućena
nehijalni cilindri: 1 sa amorfnim solima na 10 vidnih polja
kristali: nešto amorfne soli pokoji Ca oksalat

ph ok, eritrociti, leukociti, volumen itd, sve je u referentnim granicama

Hvala unaprijed na mišljenju
Borkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:02   #1556
radila sam prije par dana nalaze , hematologija mi nije uredna kod sedimantacije: 1 sat-50, 2 sat-80, te RDW - 15,8. Kod diferencijalne krvne slike imam malo povišene bazofile 0,02. biohemija mi je uredna osim triglicerida 3,16, te holesterola 9,5. jel išta zabrinjavajuće? zašto su bazofili povišeni i da li je sedimentacija povezana s tim? molim za mišljenje! hvala!

Zadnje uređivanje tunizanka : 26.01.2011. at 22:44.
tunizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 00:33   #1557
imam pitanje i tražim odgovore

u trudnoći sam redovito kontrolirala trombocite radi trombocitopenije,oni u trećem tromjesečju bili uredni ali su leukociti bili povišeni 16,nešto,urinokultura uredna,nakon par dana ponovljeni sad su bili 17,6sedimentacija 33,dobila antibiotik(ceporex),popila ga

tjedan dana nakon zadnje tablete antibiotika oni su 22,nešto,segmentirani neutrofilni granulociti 15,30 (do 6,49)u postocima 80,1(normala do 72

napravljeni ostali nalazi koju su uredni osim crp koji je 7,2(trudnicama se tolerira do 15,ja sam bila trudna tada)

sedimentacija 26(do 24) fibrinogen 5,6(do 3,5 normala)

urinokulture tri dana za redom nosila uredne,cervikalni brisevi i papa uredni

AST(antistrptolizinski titar) pozitivan 297) noramla do 200

temperature nisam imala

zašto su leukociti bili povišeni?što je vaše mišljenje,i to unatoč antibiotiku

rodila sam ali nikako da ih sad opet odem prekontrolirati

hvala
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:32   #1558
Quote:
Toni10 kaže: Pogledaj post
molim mišljenje SPERMOGRAM

volumen 5.2
ph 7.9
koncentracija 137
broj spermija u sjemenu 712
likvefakcija 2
vitalnost 53
motilitet 50
brzo 35
sporo 11
stacionirani 4
nepokretni 50
leukociti 1-2
morfologija normalni 42
patol oblik glave 54
pat oblik sred. tijela 3
morfologija patološki oblik repa 1
cink 3.2
fruktoza 20.4
citrati 45.8

HVALA UNAORIJED
Neki od važnijih parametara spermatograma jesu:

volumen ---------- normalno više od 2,0 ml
koncentracija ----- normalno više od 20 milijuna/ml
pokretljivost ------ normalno više od 50% i brzopokretnih više od 25%
morfologija ------- normalno više od 30% normalnih oblika
leukociti --------- normalno manje od 1 milijun/ml

Iako to nije moje područje, mislim da je Vaš spermatogram u granicama normale premda bi neki parametri mogli biti i bolji.

Malo su povišeni leukociti, što bi moglo ukazivati na kakvu upalu. Konzultirajte se sa svojim urologom.

Lijepi pozdrav.


Quote:
SuperCow kaže:
Molim mišljenje

Sedimentacija eritrocita- 1h: 40 mm/3.6 ks (4-24)
Leukociti: 10.4 (3.4-9.7)
MCHC: 351 (320- 345)
Neutrofilni granulociti: 6.70 (2.06-6.49)
Natrij: 124 (137-146)
Kalij: 3.2 (3.9-5.1)

Leukociti u mokraći: 25
Stanice pločastog epitela Masa

Ostale vrijednosti su normalne, jedino nalaz mokraće ne piše što se inače smatra normalnim nalazom pa sam prepisala samo leukocite jer je ostalo sve negativno, i jedino piše da je boja tamno žuta, ali ne znam jel to normalno ili ne.

Vadila sam krv nakon tjedan dana jake mučnine i povraćanja.
Na UZV abdomena je sve uredno (žučnjak, jetra, gušterača, slezena) i piše: Oba bubrega uredne veličine i debljine parenhima, centralni sinus naglašenijih odjeka, u parenhimu i parapijelično mikrokalcifikati (nefrokalcinoza? renes spongiosi?)
Boli me samo želudac, ništa drugo.
S obzirom da i dalje nemam nikakvu dijagnozu a sad imam temperaturu (do sad je nisam imala) i dalje mi je loše, zanima me da li ovaj nalaz upućuje na nešto konkretno ili se smatra normalnim?
Poštovana SuperCow,

Nalazi ne upućuju ni na što konkretno iako ima odstupanja.

Snižene koncentracije natrija i kalija mogle bi se objasniti intenzivnim povraćanjem zbog kojeg se gube elektroliti.

Nalaz velikog broja stanica pločastog epitela u urinu može ukazivati na kontaminaciju (onečišćenje) uzorka (najčešće kada nije pravilno uzet uzorak urina, odnosno kada se urin pomiješa sa sekretom iz rodnice ili dođe u kontakt s kožom spolovila), tako da je pitanje ukazuje li ovaj nalaz na uroinfekt ili ne.

UZV nalaz abdomena pokazuje mikrokalcifikate u bubrezima, zbog čega bi trebalo napraviti daljnju obradu da se pokuša utvrditi koji bi tome mogao biti razlog (obično se nalazi uz hiperkalcemiju - povišenu razinu kalcija u krvi).

Konzultirajte se sa svojim liječnikom oko daljnje obrade.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.01.2011. at 19:47.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 19:40   #1559
Quote:
Borkozg kaže: Pogledaj post
Molim ako bi mi neko mogao dati savjet:

Dakle imam dijete staro 3 mjeseca i išli smo na redovnu kontrolu urina, i sve su vrijednosti ok osim:

mokraća je zamućena
nehijalni cilindri: 1 sa amorfnim solima na 10 vidnih polja
kristali: nešto amorfne soli pokoji Ca oksalat

ph ok, eritrociti, leukociti, volumen itd, sve je u referentnim granicama

Hvala unaprijed na mišljenju
Poštovani Borkozg,

Na temelju ovoga što ste naveli, nije moguće reći o čemu se radi kod Vašeg djeteta i sve što Vam mogu reći jest da se konzultirate s pedijatrom (nadam se da već i jeste).

Lijepi pozdrav i svako dobro Vama i Vašem djetetu.

Quote:
tunizanka kaže: Pogledaj post
radila sam prije par dana nalaze , hematologija mi nije uredna kod sedimantacije: 1 sat-50, 2 sat-80, te RDW - 15,8. Kod diferencijalne krvne slike imam malo povišene bazofile 0,02. biohemija mi je uredna osim triglicerida 3,16, te holesterola 9,5. jel išta zabrinjavajuće? zašto su bazofili povišeni i da li je sedimentacija povezana s tim? molim za mišljenje! hvala!
Poštovana tunizanka,

U oči odmah upadaju povišene razine kolesterola (ukupni kolesterol kod osoba koje ne boluju od bolesti srca, krvnih žila, šećerne bolesti trebao bi biti manji od 5 mmol/l) i triglicerida (trebali bi biti niži od 1,7 mmol/l). To ćete svakako trebati regulirati u dogovoru sa svojim obiteljskim liječnikom (promjena životnih navika, tjelovježba, promjena načina prehrane, po potrebi lijekovi itd.). Bit će potrebno i izmjeriti krvni tlak, izračunati kardiovaskularni rizik, utvrditi pušite li, kakve su vrijednosti šećera u krvi, kakva je tjelesna težina, indeks tjelesne mase, opseg struka, kakvi su ostali nalazi i slično.

Povišena sedimentacija je nespecifični nalaz temeljem kojega nije moguće reći što je posrijedi.

Što se bazofila tiče, ne vidim u čemu je problem ako ste točno prepisali nalaz (0,02) jer se referentnim vrijednostima smatra 0-1% bazofila, odnosno u apslolutnom iznosu 0-0,2x10^9.

Lijepi pozdrav.


Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
imam pitanje i tražim odgovore

u trudnoći sam redovito kontrolirala trombocite radi trombocitopenije,oni u trećem tromjesečju bili uredni ali su leukociti bili povišeni 16,nešto,urinokultura uredna,nakon par dana ponovljeni sad su bili 17,6sedimentacija 33,dobila antibiotik(ceporex),popila ga

tjedan dana nakon zadnje tablete antibiotika oni su 22,nešto,segmentirani neutrofilni granulociti 15,30 (do 6,49)u postocima 80,1(normala do 72

napravljeni ostali nalazi koju su uredni osim crp koji je 7,2(trudnicama se tolerira do 15,ja sam bila trudna tada)

sedimentacija 26(do 24) fibrinogen 5,6(do 3,5 normala)

urinokulture tri dana za redom nosila uredne,cervikalni brisevi i papa uredni

AST(antistrptolizinski titar) pozitivan 297) noramla do 200

temperature nisam imala

zašto su leukociti bili povišeni?što je vaše mišljenje,i to unatoč antibiotiku

rodila sam ali nikako da ih sad opet odem prekontrolirati

hvala
Poštovana valneahana,

Najbolje bi bilo da ponovno prekontrolirate leukocite, krvnu sliku općenito i CRP. Ako će nalaz biti uredan, nemate razloga za brigu. Iako ste rekli da Vam se sada baš i ne da, svakako Vam preporučujem da to učinite.

Teško da će se sada moći pronaći uzrok leukocitoze u trudnoći koja je već iza Vas.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 23:03   #1560
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani Borkozg,

Na temelju ovoga što ste naveli, nije moguće reći o čemu se radi kod Vašeg djeteta i sve što Vam mogu reći jest da se konzultirate s pedijatrom (nadam se da već i jeste).

Lijepi pozdrav i svako dobro Vama i Vašem djetetu.



Poštovana tunizanka,

U oči odmah upadaju povišene razine kolesterola (ukupni kolesterol kod osoba koje ne boluju od bolesti srca, krvnih žila, šećerne bolesti trebao bi biti manji od 5 mmol/l) i triglicerida (trebali bi biti niži od 1,7 mmol/l). To ćete svakako trebati regulirati u dogovoru sa svojim obiteljskim liječnikom (promjena životnih navika, tjelovježba, promjena načina prehrane, po potrebi lijekovi itd.). Bit će potrebno i izmjeriti krvni tlak, izračunati kardiovaskularni rizik, utvrditi pušite li, kakve su vrijednosti šećera u krvi, kakva je tjelesna težina, indeks tjelesne mase, opseg struka, kakvi su ostali nalazi i slično.

Povišena sedimentacija je nespecifični nalaz temeljem kojega nije moguće reći što je posrijedi.

Što se bazofila tiče, ne vidim u čemu je problem ako ste točno prepisali nalaz (0,02) jer se referentnim vrijednostima smatra 0-1% bazofila, odnosno u apslolutnom iznosu 0-0,2x10^9.

Lijepi pozdrav.




Poštovana valneahana,

Najbolje bi bilo da ponovno prekontrolirate leukocite, krvnu sliku općenito i CRP. Ako će nalaz biti uredan, nemate razloga za brigu. Iako ste rekli da Vam se sada baš i ne da, svakako Vam preporučujem da to učinite.

Teško da će se sada moći pronaći uzrok leukocitoze u trudnoći koja je već iza Vas.

Lijepi pozdrav.
hvala,svakako ću otići

zanimalo me vaše mišljenje jer na sve te nalaze i situaciju sam dobila odgovor trebamo vas poroditi i sve će biti ok,kao da je trudnoća to sve uzrukovala a meni to baš i nije logično i ne čini mi se mogućim
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.