Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2011., 23:03   #201
nije stvar u ne brigi, stvar je ako se neko misli ici cisto zajebavati, on se ima briniti, ali ako ti ozbiljno vidis taj faks, znači da ces ucit redovno i sve, onda mislim da se nema cemu brinit.
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:54   #202
Pozdrav svima, imam i ja par (pomalo geeky) pitanje.

Ove godine sam upisao FER kao 67. na listi iako sam se cijelo vrijeme dvoumio između toga i PMF fizike koja me stvarno stvarno stvarno zanima i na kojoj sam bio 10. na listi. FER sam upisao samo zato jer su mi svi govorili da se neću imat gdje zaposlit nakon fizike, da ne želim radit kao profesor u srednjoj. Ja (budala) sam se nekako prešutno pomirio s time i tek mi je sad došlo iz guzice u glavu da nešto istražim oko toga. Pitanja su:

1. Koje su mogućnosti zaposlenja u RH i izvan nje sa PMF-ovom diplomom fizike?

2. Kako funkcionira prebacivanje na PMF fiziku (konkretno sa FER-a ili općenito) i moram li izgubit godinu te mogu li se na kraju prvog semestra prebacit?

3. Je li izvedivo paralelno studiranje fizike i FER-a i ima li uopće smisla?

4. Koliko je ta diploma međunarodno priznata i postoje li barem pristojne mogućnosti za odlazak van na postdiplomski?

Inače sam završio V. gimnaziju u Zagrebu i imam dobru podlogu i iz matematike (napravili smo i integrale :-P) i iz fizike, ali nisam išao ni na kakva natjecanja niti iz jednog. Hvala unaprijed na odgovoru/ima i nadam se da nisam stao u govno sa ovim FER-om. :-/
__________________
If you kill him with the pill from the till by making with it drug in the jug, you need not light the candle with the handle on the gateau from the chateau!
BigBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 03:27   #203
Quote:
BigBoss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam i ja par (pomalo geeky) pitanje.

Ove godine sam upisao FER kao 67. na listi iako sam se cijelo vrijeme dvoumio između toga i PMF fizike koja me stvarno stvarno stvarno zanima i na kojoj sam bio 10. na listi. FER sam upisao samo zato jer su mi svi govorili da se neću imat gdje zaposlit nakon fizike, da ne želim radit kao profesor u srednjoj. Ja (budala) sam se nekako prešutno pomirio s time i tek mi je sad došlo iz guzice u glavu da nešto istražim oko toga. Pitanja su:

1. Koje su mogućnosti zaposlenja u RH i izvan nje sa PMF-ovom diplomom fizike?

2. Kako funkcionira prebacivanje na PMF fiziku (konkretno sa FER-a ili općenito) i moram li izgubit godinu te mogu li se na kraju prvog semestra prebacit?

3. Je li izvedivo paralelno studiranje fizike i FER-a i ima li uopće smisla?

4. Koliko je ta diploma međunarodno priznata i postoje li barem pristojne mogućnosti za odlazak van na postdiplomski?

Inače sam završio V. gimnaziju u Zagrebu i imam dobru podlogu i iz matematike (napravili smo i integrale :-P) i iz fizike, ali nisam išao ni na kakva natjecanja niti iz jednog. Hvala unaprijed na odgovoru/ima i nadam se da nisam stao u govno sa ovim FER-om. :-/
1. Imaš sve napisano u ovoj temi, neda mi se pisat po 10 put.
2. Nenzam
3. Nije preporucljivo.
4. Diploma je diploma, a ako imas neku genije žicu i to, to tie vaznije

Zadnje uređivanje Donnie Darko : 24.09.2011. at 03:41.
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 15:32   #204
Zna li itko koje su mi šanse da upadnem? ne idem u gimanziju zato što nisam učio u osnovnoj. fiziku imamo 2-2-3-3, a matematiku 4-4-4-4. fizika mi je daleko najdraži predmet, a matematiku imam u malom prstu (bar ono što smo radili )
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 15:35   #205
u splitu 100 posto, nas se 24 upisalo na lito. a prima 35 tak da
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 20:17   #206
Quote:
Donnie Darko kaže: Pogledaj post
u splitu 100 posto, nas se 24 upisalo na lito. a prima 35 tak da
To govoriš o nastavničkom ili istraživačkom smjeru fizike (za st)?
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen. R. W. Emerson

Onaj koji ne želi biti bolji, prestaje biti dobar.
Mrs. MooMoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:48   #207
a u zagrebu? ima li u splitu nekakvih studentskih domova? (istraživački smjer fizike)
The Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:55   #208
I u Zagrebu su u biti jednake sanse, pogotovo na nastavnickim smjerovima, sto i preporucujem ako ces u ZG.

U Splitu su prve 3 godine svi skupa, pa se kasnije djele po smjerovima.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:57   #209
Quote:
The Druid kaže: Pogledaj post
a u zagrebu? ima li u splitu nekakvih studentskih domova? (istraživački smjer fizike)
http://www.scst.hr/ljetni-smjestaj.html
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen. R. W. Emerson

Onaj koji ne želi biti bolji, prestaje biti dobar.
Mrs. MooMoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 15:10   #210
Quote:
Mrs. MooMoo kaže: Pogledaj post
To govoriš o nastavničkom ili istraživačkom smjeru fizike (za st)?
istraživački.mislim da u splitu niti nema nastavnicki tj. integrirani diplomski, iliti 5 godina u komadu i onda si profesor. ovo je preddiplomski i nakon 3 godine mozes na diplomski a ili nastavnicki.

The Druid a u zagrebu? ima li u splitu nekakvih studentskih domova? (istraživački smjer fizike)

gle, odes na stranicu postani student, i tamo pretrazi studije, imas sve smjerove, jeli ovaj ili onaj i tako, ja ti se nesicam kako iden u zg za istraživački, cini mi se da nema cista fizika vec geofizika itd, jedina puna fizika je nastavnicka, ali opet kazem odi tamo i pogledaj.
Donnie Darko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 23:27   #211
nisam znala gdje da pitam ovo,pa ću tu

Znači,stavili smo na vagu s jedne strane balon a s druge strane neki uteg,i bilo je u ravnoteži na običnom zraku

onda smo to stavili pod neki oklop i isisali zrak van,sad se ta vaga nalazi u vakuumu i pita se koja će strana prevagnuti-balon ispunjen zrakom ili uteg?

pls help
__________________
nema hrane
Bubble09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 22:45   #212
Quote:
BigBoss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam i ja par (pomalo geeky) pitanje.

Ove godine sam upisao FER kao 67. na listi iako sam se cijelo vrijeme dvoumio između toga i PMF fizike koja me stvarno stvarno stvarno zanima i na kojoj sam bio 10. na listi. FER sam upisao samo zato jer su mi svi govorili da se neću imat gdje zaposlit nakon fizike, da ne želim radit kao profesor u srednjoj. Ja (budala) sam se nekako prešutno pomirio s time i tek mi je sad došlo iz guzice u glavu da nešto istražim oko toga. Pitanja su:

1. Koje su mogućnosti zaposlenja u RH i izvan nje sa PMF-ovom diplomom fizike?

2. Kako funkcionira prebacivanje na PMF fiziku (konkretno sa FER-a ili općenito) i moram li izgubit godinu te mogu li se na kraju prvog semestra prebacit?

3. Je li izvedivo paralelno studiranje fizike i FER-a i ima li uopće smisla?

4. Koliko je ta diploma međunarodno priznata i postoje li barem pristojne mogućnosti za odlazak van na postdiplomski?

Inače sam završio V. gimnaziju u Zagrebu i imam dobru podlogu i iz matematike (napravili smo i integrale :-P) i iz fizike, ali nisam išao ni na kakva natjecanja niti iz jednog. Hvala unaprijed na odgovoru/ima i nadam se da nisam stao u govno sa ovim FER-om. :-/
znam da je kasno. ja sam se prebacio s FSB-a nako 2. godine (idiot). a prebacivanje ide laganini, ali je bitno da se ne bakćeš s ne ni previše suosjećajnim, ni previše upućenih, ni previše intleligentnim stvorovima u referadi, izuzev brkatog lika koji je car, al on ipak nije senior staff pa nije dokraja upućen u sve. odma u glavu (zamjenika pročelnika koji je jedini odgovoran za zapravo sve šta se studenta tiče; studenti 100% ovise o njemu); ja sam se dva mjeseca jebavao s babama (isprika) i kad mi dopizdilo ugovorio sastanak s pročelnikom i riješili stvar za 15 minuta (sišao dolje i obrazovao referatkinje, doduše ne znam na koliko dugo)

Quote:
Bubble09 kaže: Pogledaj post
nisam znala gdje da pitam ovo,pa ću tu

Znači,stavili smo na vagu s jedne strane balon a s druge strane neki uteg,i bilo je u ravnoteži na običnom zraku

onda smo to stavili pod neki oklop i isisali zrak van,sad se ta vaga nalazi u vakuumu i pita se koja će strana prevagnuti-balon ispunjen zrakom ili uteg?

pls help
ja sam tek freshman (u fizici). meni se čini: masa je masa-> zakon očuvanja mase. e sad je li vakumska pumpa izvukla i zrak iz balona, ne znam koliko je to moguće, ali rekao bi vrlo moguće
__________________
Poznaješ nekoga i misliš da ga znaš, a onda vidiš njegovu drugu stranu - vidiš ga straga! Hrvatska, tamo gdje je more bistrije od prosječnog stanovnika.

Zadnje uređivanje Lady_D : 19.12.2011. at 20:44.
Tekken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 23:51   #213
Quote:
Bubble09 kaže: Pogledaj post
nisam znala gdje da pitam ovo,pa ću tu

Znači,stavili smo na vagu s jedne strane balon a s druge strane neki uteg,i bilo je u ravnoteži na običnom zraku

onda smo to stavili pod neki oklop i isisali zrak van,sad se ta vaga nalazi u vakuumu i pita se koja će strana prevagnuti-balon ispunjen zrakom ili uteg?

pls help
U zraku djeluje i uzgon F= ro *g* V gdje je ro gustoća fluida a V obujam tijela

Volumen balona veći je od volumena utega ,znači da na balon djeluje veća sila uzgona

U vakuumu nema uzgona pa balon pretegne ( ukinili smo mu veću silu nego utegu)
mirkakopirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 00:20   #214
uuuuuu, da se pokrijem po glavi. sad tek vidim kakvu sam glupost napisao. uopće nisam razmižljao ko fizičar.
__________________
Poznaješ nekoga i misliš da ga znaš, a onda vidiš njegovu drugu stranu - vidiš ga straga! Hrvatska, tamo gdje je more bistrije od prosječnog stanovnika.
Tekken is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:26   #215
bok! jel ima ovdje ikoga tko studira fiziku i informatiku, nastavnicki??
puzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 18:15   #216
Neznam je li uopće moguće napraviti usporedbu, ali barem otprilike bi mi trebala usporedba udjela praktičnog dijela iz računarnih predmeta na PMF-fizici i FER-u. Čitao sam dosta o oba faksa/smjera i raspitivao se te dobio dojam da je više prakse (što se tiče računarstva) na PMF-fizici nego na FER-u tj. čuo sam da se na PMF-u rade puno naprednije stvari nego na FER-u i da je zbog bolonje praksa na FER-u svedena na minimum. Prvo sam i htio ići na FER, ali zbog tog navodnog opadanja kvalitete i nakon raspitivanja sam na postani-student stranici stavio na prvo mjesto PMF-MO, na drugo PMF-Fizika i kao treće FER no prije tjedan-dva sam pročitao u temi o FER-u na ovom forumu jedan detaljan opis prve godine studija od člana "SkuLL " i sad stvarno više nisam siguran da stavim FER ipak na 2. mjesto, a fiziku na 3. Zanimaju me i fizika i matematika, ali se u budućnosti želim baviti računalima s naglaskom na programiranje/rač. sigurnost, a za to je ipak potrebna matematika no na faksu se stječu samo temelji pa mi je bitan i praktični dio tj. malo naprednije stvari od običnih "Hello World" programa.

Na 4. i 5. mjestu su mi Matematika ; Fizika na PMFSt, a dalje sam rasporedio tehničke fakultete sa smjerovima Računarstvo/Informatika: FESB - rač. ; TVZ - rač. ; ETFOs - rač. ; TVZ - Inf. ; FOI - Inf. pa bi želio na temelju vaših odgovora i fiziku na PMFSt ostaviti odnosno pomaknuti za koje mjestu jer sam tehničke fakultete također rasporedio po težini/kvaliteti/udjelu prakse (prema informacijama koje sam našao)...

Pozdrav!

Zadnje uređivanje Altair AC : 31.01.2012. at 18:21.
Altair AC is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 19:04   #217
Quote:
Altair AC kaže: Pogledaj post
Zanimaju me i fizika i matematika, ali se u budućnosti želim baviti računalima s naglaskom na programiranje/rač. sigurnost, a za to je ipak potrebna matematika no na faksu se stječu samo temelji pa mi je bitan i praktični dio tj. malo naprednije stvari od običnih "Hello World" programa.
Nemoj neke postove ovdje na forumu uzimat zdravo za gotovo. Primjetila sam da je dosta ljudi zbunjeno nekim sarkastičnim odgovorima ferovaca.
Ne mogu komentirat kvalitetu pmfa i fera jer nisam studirala na oba, ali biraj po vlastitom interesu, to ti je najsigurnije.


P.s. na feru imaš sasvim dovoljno matematike već na prvoj godini (glasi za najteži predmet prvog semestra)
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:35   #218
Studij fizike, koliko vidim, ima predmete kao što su matematička analiza i linearna algebra i kada pogledam skripte koje mogu naći na internetu to uopće ne liči na matematiku koju sam dosad poznavao, nema brojeva, uglavnom pusti teoremi i dokazivanja, a pošto se s time ne bavim previše u gimnaziji ne mogu procijeniti težinu. Dok matematika na tehničkim studijima izgleda primjenjivo, kao pojačana gimnazija na kvadrat ...tako da ne znam što je gore. Ima li ovdje netko upućeniji da mi objasni razliku između programa i kaže kako izgleda matka na istraživačkom smjeru fizike, koliko tu ima učenja teorije, a koliko razbijanja glave od kompliciranih zadataka? Hvala!
mani456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:18   #219
Lijep pozdrav škvadro,

imam jedno pitanje..sutra pišem ispit iz fizike,učila sam tjedan dana i sve ok,sve kužim..nego mi nije jasno zaokruživanje na decimale neznam zapravo na koliko decimala je u fizici najbolje zaokruživat.. meni uglavnom ispadne neki br za jedan manje ili više od onog što je zapravo rješenje. Iskreno nemam pojma kak to profesor tolerira i dal prizna kad je rezultat nekom ispadne za 1 više ili manje.
Takodjer sam primjetila da mi digitron baca stupnjeve za 1 ili 2 br više ili niže, od nekih drugih digitrona.
E,sad..neznam koliko to profesori fizike toleriraju?!
Npr rezultat je 0,56 meni zna ispast 0,58, i tak slične gluposti.
Zapravo,malo me strah jer znam da lik gleda samo rezultat

Evo,sad računam jedan zadatak,rezultat je 251N a meni ispalo 255N jer sam zaokruživala na 3decimale a ne 2! Ma ovo je zlo, neznam kaj da radim.

Zadnje uređivanje *Queen* : 16.02.2012. at 19:32.
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 00:34   #220
Imam ja pitanje o upisu na pmf... točnije par pitanja.
Dakle, idem u srednju tehničku školu i maturant sam. Imam sasvim dobre ocjene (vrluda između 4,0 i 4,5), fizika mi dobro ide i kopčam prilično brzo i lako, kao i matematiku, iako sam iz fizike dugo imao lošu profesoricu pa mislim da iz nekih područja nemam baš dobro predznanje. Kao prvi izbor sam stavio FER (dalje strojarstvo, građevina i sl.), al onda sam počeo razmišljat o studiju fizike i informatike u zagrebu. Oba područja me jako zanimaju i dosta sam dobar s računalima. Zanimao bi me taj studij i nekako sve što naučim iz bilo kojeg od ta dva područja mi je zanimljivo i ostane u glavi.
Zanima me koliko uspjeh na tom studiju ovisi o nekom prirodnom talentu, a koliko o radu? Naravno, kombinacija je najbolja... Znam da je teško relativan pojam, al koliko bi teškim i zahtjevnim ocijenili taj studij za recimo normalnog čovjeka koji ima neku lagano natprosječnu inteligenciju, al nije lumen? Postoje li stvari koje se jednostavno ne mogu shvatit ako nisi genijalac? Koliko je teško završiti taj studij u roku, znači bez padanja bilo čega (za istog, prije spomenutog normalnog čovjeka )? Ima li uopće ekipe iz tehničkih škola na pmf-u? Ako da, kako njima ide?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Krešo je car is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.