Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2006., 14:12   #1
Kupovina udžbenika za školu

Dakle, završila je i ova školska godina, nadam se mnogima sretno, iako će neki i preko ljeta morati zagrijati stolicu. Jel i vama roditeljima vruće? Kladim se da jest s ovim pravim ljetnim temperaturama. Ne znam kako vi, ali znam dosta ljudi koje je oblio hladan znoj i doslovno su se sledili u trenutku kada su im draga dječica uručila narudžbenice za udžbenike za slijedeću školsku godinu. Netko će reći da 450 kuna za knjige za prvi osnovne nije puno, ali tu treba uračunati bilježnice, pribor, torbu, pernicu, pa nešto nove odjeće i obuće i ecola na!, zaboravite ljetovanje. Pa naravno, ne živimo svi u Zagrebu. To je jedan od rijetkih gradova u kojima ljudi mogu svašta planirati sa svojim ljetnim plaćam jer ne moraju računati kako će kupiti knjige za dvoje ili troje djece plus popratne stvari. Djelujem vam ljuto? Ma neeee , samo vam se čini. Sada hoću da čujem vaša iskustva, razmišljanja i ostalo na ovu temu. Hvala!
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 14:25   #2
a da probaš od sadašnjih drugašića kupiti knjige
mislim da bi prošla skoro duplo jeftinije što se tiče toga
ili da probaš u kakav atikvarijat moram reći da prodaju jako dobro očuvane knjige
a osim toga uvijek se mogu omotati nekim lijepim omotom i izgledaju jako cool
mina6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 14:27   #3
a da probaš od sadašnjih drugašića kupiti knjige mislim da bi prošla skoro duplo jeftinije
ili u antikvarijat moram reći da prodaju jako uščuvane knjige
a osim toga ih možeš umotati u lijepi omot pa izgledaju još lijepše nego nove
mina6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 14:35   #4
Ma ko da se roditelje ne sjete toga! Ali znaš kako to ide? Od rođaka mala završila prvi, a nećak upravo kreće u školu i ne, ne može se posuditi od svoje sestrične knjige, jer u nećakovoj školi nastavnica se odlučila za sasvim druge knjige od ovih koje se koriste kod njegove sestrične. I tako se to stalno vrti u krug.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 15:10   #5
Quote:
mina6 kaže:
a da probaš od sadašnjih drugašića kupiti knjige mislim da bi prošla skoro duplo jeftinije
ili u antikvarijat moram reći da prodaju jako uščuvane knjige
a osim toga ih možeš umotati u lijepi omot pa izgledaju još lijepše nego nove
Nije ti to baš tako.
Moj brat ima dvoje klinaca, jedan će u treći, a drugi u drugi razred. I naravno, mora obojici kupiti knjige, jer onaj koji će sad u 2. razred ima drugačije knjige u programu nego stariji brat.
E to se zove nepravda.............
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 15:22   #6
moja princeza će sad u peti razred, i poučena prošlogodišnjim iskustvom, na vrijeme sam krenula u potragu za starim(tj. korištenim knjigama).....i onda mi je kćer donijela popis....29 knjiga, oko 13oo kn, a od tih 29 knjiga samo su engleski i vjeronauk stara izdanja, sve ostalo je novo, dakle,ništa od onog što sam našla ne dolazi u obzir!!!! nemam pojma kako ćemo to izvesti, mislim, skucati lovu....a to je tek peti razred.....
triada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 16:14   #7
Upravo o tome vam ja pričam, dragi moji, baš to što je Triada rekla. Moj nećak će sad u prvi u Savičenti i za njega knjige dođu 450 kuna, s time da knjige za talijanski još uvijek nema a ona je uvijek najskuplja, a stariji će u šesti i za njegove knjige treba dati 1.035 kuna. Inače, to je obitelj s jednim jedinim prihodom od 1.500 kuna mjesečno, a u Puli se ne plaćaju knjige niti takvima koji su socijalni slučaj. U Puli ne, ali da su već u Rovinju ili čak Vodnjanu, sve bi im bilo plaćeno. To mi i nema baš neke logike ali jebiga, ne odlučujem ja o tome. Sjećam se da je već u nekoliko navrata skupina entuzijasta pokušala organizirati sajam rabljenih udžbenika, ali to ne uspijeva iz već spomenutih razloga.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 16:25   #8
ma, svake godine je hrpa novih izdanja, u jednoj školi dva razreda rade po različitom programu.... nema šanse da se jedne knjige dva puta upotrijebe.... a tu gdje mi živimo, nema pojma o nekim besplatnim knjigama ili slično.... trebalo bi malo te nakladnike po prstima...... zar mora svaka šuša imati svoju izdavačku kuću i štancati udžbenike??????najlakše je tako zarađivati novac..... a nas roditelje nitko ne pita odakle..... i šta s onima koji imaju dvoje,troje djece? ne smijem ni pomisliti
triada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:56   #9
Quote:
triada kaže: Pogledaj post
moja princeza će sad u peti razred, i poučena prošlogodišnjim iskustvom, na vrijeme sam krenula u potragu za starim(tj. korištenim knjigama).....i onda mi je kćer donijela popis....29 knjiga, oko 13oo kn, a od tih 29 knjiga samo su engleski i vjeronauk stara izdanja, sve ostalo je novo, dakle,ništa od onog što sam našla ne dolazi u obzir!!!! nemam pojma kako ćemo to izvesti, mislim, skucati lovu....a to je tek peti razred.....
Pa kakve ima veze ako je starije izdanje? Knjigama novih izdanja kao da ništa niti nije promijenjeno i profesori tako i onako napominju nešto "izvannastavno" tako da nema potrebe za kupovinom novih izdanja!
BeWhoYouAre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 16:00   #10
knjige iz likovnog u osnovnoj?
oni su svi pukli.

i nemaju nakladnici veze s tim, nitko ne tjera ministarstvo da odobri sve udžbenike. ni njih 5-6 za jedan predmet.
još kad se mijenjaju knjige iz zemljopisa, biologije - pa ajde, nova saznanja, nove statistike, štajaznam,
al jel se mijenja matematika svake godine?

Quote:
pegasus kaže:
zaboravite ljetovanje.
a oni koji para za ljetovanje ionako nisu imali?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 02:31   #11
Možda da probate posuditi knjige od nekoga tko je već kupio i iskopirate ( meni je mama uvijek kopirala na poslu, vjerojatno i ostali roditelji koji rade po uredima mogu skrivečki iskopirati ponešto). Koju knjigu ako je deblja skupiti lovu pa kupiti, one koje se nisu mjenjale posuditi ili kupiti rabljene....

Naši profesori u školi nikada nisu inzistirali na novim izdanjima, uvijek su naglasili šta je promjenjeno pa ako to nismo imali u starom udžbeniku zapisali smo šta treba na nastavi...

Ma užas, ne mogu ni zamisliti da sada imam školarca kojeg moram opremiti za školu, jednostavno moraš biti čarobnjak da sve uspiješ kupiti a da možeš bez grča u želucu proći pored banke.
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 09:56   #12
pa šta kod vas nitko nema mukte knjige?

Kod nas (Zadar op.a ), djeca od prvog do četvrtog razreda dobijaju knjige na trošak grada
baš lijepo od našeg grada
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:05   #13
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
pa šta kod vas nitko nema mukte knjige?

Kod nas (Zadar op.a ), djeca od prvog do četvrtog razreda dobijaju knjige na trošak grada
baš lijepo od našeg grada
jesi li sigurna,ja sam vec dala i akontaciju i teta u knjizari mi je rekla da ce sve skupa kostati oko 600 kn.
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:13   #14
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
pa šta kod vas nitko nema mukte knjige?

Kod nas (Zadar op.a ), djeca od prvog do četvrtog razreda dobijaju knjige na trošak grada
baš lijepo od našeg grada


ma daj, a di to u zadru ???

evo ja zivim u zadru i nitko mi nece platit knjige, niti dat
od kud ti ta ideja ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 19:18   #15
ja nekuzim da jedna drzava nije u stanju sredit situaciju oko knjiga, boze dragi pa to su sve kreteni u vladi

neznam zasto je problem da na kraju godine svi vrate knjige i te iste knjige se opet podijele sljedecim ucenicima.................al ne, mora se od nekog uzimat lova....

jeste culi da roditelji u osijeku nece kupovat knjige,............protestiraju........i ja bi tako, zasto nebi svi ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 20:15   #16
Htjela bi samo nadodati....da ako jedan od roditelja ima status branitelja, za knjige iz osnovne škole ima pravo na povrat novca, samo mora čuvati račune i priložiti ih...nisam kompletno informirana (pa se informirajte), ali ako netko nije znao...nadam se da sam pomogla barem malo...
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:49   #17
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
Htjela bi samo nadodati....da ako jedan od roditelja ima status branitelja, za knjige iz osnovne škole ima pravo na povrat novca, samo mora čuvati račune i priložiti ih...nisam kompletno informirana (pa se informirajte), ali ako netko nije znao...nadam se da sam pomogla barem malo...
djeca branitelja?
mislim da si se zabunila to pravo koliko je meni poznato imaju samo klinci HRVI, i nestalih i zatočenih hr. branitelja, klinci ovih koji imaju samo status branitelja ne.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 18:40   #18
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
djeca branitelja?
mislim da si se zabunila to pravo koliko je meni poznato imaju samo klinci HRVI, i nestalih i zatočenih hr. branitelja, klinci ovih koji imaju samo status branitelja ne.
vidim da je post iz 2006 godine
a da li je netko upoznat sa tim da li djeca Hrvatskih ratnih vojnih invalida ove godine imaju pravo na knjige
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 01:33   #19
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
vidim da je post iz 2006 godine
a da li je netko upoznat sa tim da li djeca Hrvatskih ratnih vojnih invalida ove godine imaju pravo na knjige
imaju, piše ti na stranicama ministarstva
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 09:27   #20
...zvala Gradski ured za zdravstvo, rad, socijalnu zaštitu i branitelje Grada Zagreba nemaju pojma jos o nicemu...tek iza 17.08 ce se znati tko i što ima pravo..
jedni donesu odluku a tamo gdje piše da se treba obratit...tam pak ništa ne znaju tako to ide u 'Lijepoj nam našoj'
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.