Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2013., 14:30   #41
Za.

Profesori uvijek mogu sazvati roditeljski sastanak ako smatraju da je to potrebno, ili pozvati roditelja pojedinačno...
Ovim bi uštedjeli vrijeme svima.
Lady Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 22:34   #42
Pročitao sam većinu ove teme, s nekim stvarima se slažem, s nekima ne, ali odlučio sam se javiti pošto ipak pišem iz prve ruke.

Naime, moja škola je već uvela E-dnevnik. Isprva sam bio skeptičan, ali sve radi, osim što tu i tamo koja ocjena nestane, ali i to se poboljšalo krajem prošle školske godine (dolaskom nove verzije).
Ne samo da učenici mogu vidjeti koja je ocjena upisana i s kojim obrazloženjem, već mogu vidjeti i ukupan broj izostanaka, one koji su opravdani, neopravdani i koji čekaju na odluku razrednika.Jedna od funkcija je i ta da ako roditelj želi da svoju e-mail adresu i dolazi mu poruka onog trenutka kada je učenik zapisan kao odsutan na satu.

Quote:
Omogućio im je "legalno gledanje u imenik" pa ocjenu iz nekog testa saznaju i prije samoga sata.
To je nemoguće, jer ocjena iz testa ne smije biti upisana prije nego što ga učenik vidi, pregleda i žali se (po potrebi).Inače, rok za ispravak krivo unesene ocjene je 10 minuta. Vjerojatno se može i kasnije ispraviti unesena ocjena, ali s većim komplikacijama.

Što se tiče hakiranja ne brinem se, a navodno je server za Zagreb u Osijeku (nisam siguran u ovo, samo sam načuo).
A što se tiče roditelja i informacija, sve osobe koje znam ne daju roditeljima lozinku za pristup, nego roditelji idu na informacije.
ano96nimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 15:29   #43
Quote:
ano96nimus kaže: Pogledaj post

To je nemoguće, jer ocjena iz testa ne smije biti upisana prije nego što ga učenik vidi, pregleda i žali se (po potrebi).Inače, rok za ispravak krivo unesene ocjene je 10 minuta. Vjerojatno se može i kasnije ispraviti unesena ocjena, ali s većim komplikacijama.


A što se tiče roditelja i informacija, sve osobe koje znam ne daju roditeljima lozinku za pristup, nego roditelji idu na informacije.
To je moguće i dogodilo se.
test je pisan tjedan prije, prof ga ispravila i unijela u imenik, pa je učenik vidio ocjenu prije dolaska na sljedeći sat toga predmeta ( možda nije zakonito , ali se događa )

Moje dijete ima lozinku za sebe, nisam je tražila na uvid, ali uvijek kad tražim otvori mi e-imenik i vidim sve kaj me zanima
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:00   #44
da ne otvaram novu temu o e-dnevniku/imeniku imam jedno pitanje.
Da li se može u e-dnevniku vidjeti stanje ocjena, izostanaka i inog iz prošle školske godine 2015/2016?

i ako ne može kako doći do tih podataka?
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:11   #45
mislim da se može samo ako ste i prošle godine imali ednevnik. kod moje klinke su vidljiva osim ovog i tri prethodna razreda
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:19   #46
Hvala !!
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:40   #47
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post

Moje dijete ima lozinku za sebe, nisam je tražila na uvid, ali uvijek kad tražim otvori mi e-imenik i vidim sve kaj me zanima
moje dijete nema, niti će dobiti pristup lozinci. on nema što s tim, ali ja imam. ako me zatraži onda ću ja njemu otvoriti, ne obrnuto. e-dnevnici su odlični, ne znam zašto se uopće ovako dugo čekalo na njihovo uvođenje
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:42   #48
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
moje dijete nema, niti će dobiti pristup lozinci. on nema što s tim, ali ja imam. ako me zatraži onda ću ja njemu otvoriti, ne obrnuto. e-dnevnici su odlični, ne znam zašto se uopće ovako dugo čekalo na njihovo uvođenje
a zasto diejte ne moze imat pristup lozinci?

kaj nije posebno za roditelje, posebno za djecu?
dakle vidite istu stvar, oboje

ionak se ne moze nista unutra prepravljat.
ili moze
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:26   #49
Djetetova lozinka i pristup su njegovi i ima pravo na njih.
Roditelj ima pravo na svoju.
Ne vidim kako bi itko mogao zabraniti djetetu da dođe do svojih podataka?! Pa uvijek ima pravo tražiti reset lozinke. To je njegov account, njegova lozinka i njegovo pravo da vidi svoje vlastite podatke (ocjene, izostanke, komentare).

Ako netko želi dijeliti lozinke i koristiti tuđe accounte - ok - ali mislim da je to jako loše učiti dijete. Mi naše učimo da su njihove lozinke samo njihove i nikad ih ne smiju dijeliti s drugima. Zad sad ih (privremeno) dijele s nama, ali dugoročno im treba usaditi u glavu da se to ne smije raditi.

Za sve postoji adekvatna autorizacija i autentifikacija, kao i način da se ista dobije...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 20:30   #50
Ako se ne varam, s tom lozinkom se prijavljuje i na e-lektire. Pa zar ne bi onda dijete to trebalo imati ako mu već može pomoći?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 13:41   #51
Dijete u školi dobje svoju lozinku i pass i na taj način ima uvid u ednevnik. Roditelj ima uvid u ednevnik preko aplikacije egrađanin u koju ulazi preko svoje lozinke i pass-a.
Zbog zaštite podataka roditeljima se ocjene i komentari vide u ednevniku u odmaku od 48 sati a sa djetetvom šifrom se vide isti dan-to je jedina razlika.

i da, to je odlična stvar. Narvno da treba 1x mjesečno npr otići i na informacije kod razrednika ali odlično je za pratiti i odreagirati na vrijeme ako se zaredaju loše ocjene. još jedna odlična stvar e-dnevnika je kontrola markiranja jer slijedeći dan nakon izostanka roditelju na mail dolazi obavijest(Za to je inače u školi potrebno ispuniti dodatni zahtje)
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 17:07   #52
Dobro, a kada se to desi?
Ja sam predala taj formular u školi sad će tri tjedna.
Rečeno nam je da "će se to u dogledno vrijeme aktivirati".
Kad je to vrijeme?
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 17:14   #53
Na šta misliš? na e-građani ili na ovo da ti na mail dolazi obavijeat o izostanku?

Što se e-građana tiče, ja sam to od prije imala aktivirano ,a za izostanke sam potpisala prije 2 tjedna na roditeljskom i još prošli tjedan mi je došla obavijest kad je mala izostala.

Ne dobiješ ti nikakvu posebnu obavijest da je to aktivirano(ako si na to mislila).
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:58   #54
Na e-imenik mislim, mali mi je prvi razred. E-gradjanin imam. Al to nikak tamo da mi proradi.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 22:44   #55
Moguće dok razrednik pronađe gdje staviti kvačicu.
zoks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:02   #56
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a zasto diejte ne moze imat pristup lozinci?

kaj nije posebno za roditelje, posebno za djecu?
dakle vidite istu stvar, oboje

ionak se ne moze nista unutra prepravljat.
ili moze
ma stvar je u tome da su nama ove godine dobila lozinke za ulaz, to je predano nama roditeljima na 1. roditeljskom sastanku (školi je ovo 1. godina upotrebe e-dnevnika), te nam je savjetovano da ulazimo preko djetetovog acc. da bi ušli kao roditelji trebamo ići prvo na e-građanin tamo izvaditi što treba.
pa eto, čisto je bilo praktičnije.

inače, dijete mi je u 4. razred i iskreno sklon je petljanju po kompjuteru i mijenjanju lozinku (i ne jednom je napravio problem s kompjuterom, laptopom, mobitelom i tokenom od PBZa-...a sve me to koštalo vremena, živaca i para) tako da...poznajući ga - nedam mu ni blizu!
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:59   #57
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome da su nama ove godine dobila lozinke za ulaz, to je predano nama roditeljima na 1. roditeljskom sastanku (školi je ovo 1. godina upotrebe e-dnevnika), te nam je savjetovano da ulazimo preko djetetovog acc. da bi ušli kao roditelji trebamo ići prvo na e-građanin tamo izvaditi što treba.
pa eto, čisto je bilo praktičnije.

inače, dijete mi je u 4. razred i iskreno sklon je petljanju po kompjuteru i mijenjanju lozinku (i ne jednom je napravio problem s kompjuterom, laptopom, mobitelom i tokenom od PBZa-...a sve me to koštalo vremena, živaca i para) tako da...poznajući ga - nedam mu ni blizu!
meni je glupo da u skoli tak savjetuju.
a ovo vam je prilika da ga ucite

digla sam sada guzicu da ukucam sve te sifre, i stanje je ovako:
sa djetetovim accountom ulazim bez problema (vidim imaju i neke testove uskoro )

sa svojim mi kaze da nemam dozvoljen pristup
e gradjane imam (i koristim) prek dve godine.
mi smo treci dan skole dobili tu sifru i na mejl mi je par dana nakon doslo e dnevnik, link da povrdimo adresu i da ce nam na tu adresu dolaziti obavijesti o izostancima.
al zakaj ja ne mogu uci u e dnevnik prek svoje sifre?
imaju li to oba roditelja ili samo jedan (jer mm je sve potpisivao, ja nista, al opet, doslo je i meni i nejmu na mjel to za aktivaciju)

jedino sto mi pada napamet, nemam isto prezime ko dijete, pa mozda e gradjani nisu to predvidjeli i nisu nas povezali
i naravno, moje vjerovanje da djetetu treba prepustit njenu sifru, a roditlej koristiit svoju,pa me stigla karma da cu bas morat samo djetetovu koristiti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 07:46   #58
Ako si dobila aktivacijski link trebalo bi ti raditi. Prezime sigurno nema veze s tim.
Ovaj drugi Murphy zakon razlog vec mozda i ima nekog smisla
Jel probao tm? Da li njemu radi?
Mm je rekao da njemu radi, od kceri isto radi, ja sam bila u guzvi pa jos nisam isprobala :nemarnamajka:
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 08:00   #59
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ma stvar je u tome da su nama ove godine dobila lozinke za ulaz, to je predano nama roditeljima na 1. roditeljskom sastanku (školi je ovo 1. godina upotrebe e-dnevnika), te nam je savjetovano da ulazimo preko djetetovog acc. da bi ušli kao roditelji trebamo ići prvo na e-građanin tamo izvaditi što treba.
pa eto, čisto je bilo praktičnije.

inače, dijete mi je u 4. razred i iskreno sklon je petljanju po kompjuteru i mijenjanju lozinku (i ne jednom je napravio problem s kompjuterom, laptopom, mobitelom i tokenom od PBZa-...a sve me to koštalo vremena, živaca i para) tako da...poznajući ga - nedam mu ni blizu!
Ovo ne ide tebe nego skole i navedeno je stvarno koma. Trebali su vam svakom dati pristupnice, i da, trebali ste otvoriti egradjane. Umjesto toga vam skola savjetuje da koristite tudje accounte i lozinke jer se njima neda baviti administracijom da se stvari podese kako spada. I to jos u odgojno-obrazovnoj instituciji, kako se uvijek voli naglasavati.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 08:07   #60
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ako si dobila aktivacijski link trebalo bi ti raditi. Prezime sigurno nema veze s tim.
Ovaj drugi Murphy zakon razlog vec mozda i ima nekog smisla
Jel probao tm? Da li njemu radi?
Mm je rekao da njemu radi, od kceri isto radi, ja sam bila u guzvi pa jos nisam isprobala :nemarnamajka:
evoga, sada je i on probao, ne radi niti njemu.
sad si mislim da je isto ko i kod azzure, da se skoli neda zajebavati s administracijom i da su nam samo napravili da ulazimo prek dejteta. jer, zapravo nama nitko nije niti rekao da trebamo e gradjane. to ja znam otkad imam e gradjane.
kak bi drugi roditelji znali? pa ne moraju svi to znat. to ti fakat trebaju reci.
a u uputama (i njenoj sifi) se to ne spominje.

ili je do toga da jos nemaju nis u prvom razredu prvo polugodiste,pa da nemamo niti kaj gledati
a za izostanke cemo dobiti na mejl
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.