Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 15:31   #41
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
nisi me shvatio nažalost.....ne radi se o tome poštujem li ja i potrebljavam postulate i filozofiju knjige,nego činjenicu da se ljudi toliko išćuđavaju sasvim logičnim i smislenim stvarima
svako ljudsko biće može izvršiti kanaliziranje na svoj način, mslim da tu nema univerzalnih principa....dakle, ovisi o snazi volje koliko ćeš uspjeti u nakani da autosugestivno usmjeriš energiju u pravcu njezinog ostvarivanja.
zakon privlačnosti (ja to zovem simboličkim privlačenjem) nije ništa drugo doli ''prepoznavanje'' prave istine za svaku osobu pojedinačno...to je taj famozni-traži i dat će ti se...kako perceptivno i opažajno privlačimo događaje , situacije i ljude,tako na neki način krojimo i svoj životni put (netko bi rekao sudbina ili predodređenost)


možda sam ja zaista fulala fudbal...
neznam odakle ti ta filozofija, ali miješaš neke stvari.

ne privlačimo perceptivno i opažajno događaje, situacije i ljude jer su percepcija/opažanje i privlačenje 2 potpuno različite stvari.

percepcija/opažanje je prevođenje energije u fizičke forme i oblike putem fizičkih osjetila, da bi bili dostupni fizičkom spoznajnom mehanizmu. npr. u budnom stanju tvoj um djeluje kroz fizički mozak i zato percipiraš samo fizičku razinu s fizičkim pojavama. nemožeš opažati npr. astralnu razinu. kad ti je svijest odvojena od fizičkog tijela (npr. prilikom spavanja ili vantjelesnih iskustava) tada um ne djeluje kroz mozak i opažaš druge razine. sve razine su zapravo različite frekvencije vibracija iste energije, a ti opažaš one na koje si trenutno podešena.
to je šta se tiče percepcije/opažanja.

a privlačenje je posljedica podudarnosti frekvencija među energijama, koje tada magnetski privlače jedna drugu dok se ne pronađu. npr. vibriraš na frekvenciji foruma.hr i u tvoje iskustvo počinju češće dolaziti ljudi koji su na neki način povezani s forumom.hr, tekstovi o forumu.hr, informacije o forumu.hr i slično. to je privlačenje, ali se ono često poistovjećuje s materijalizacijom. materijalizacija je "nabijanje" misli do te mjere da postanu sve grublje forme energije, sve dok ne počnu vibrirati u toj mjeri da ih možeš opaziti fizičkim osjetilima. to bi se npr. u teozofiji nazvalo "spuštanjem" s viših/suptilnijih razina postojanja na niže/grublje razine. tu bi spadale npr. stigme i ostale čudne pojave na ili u fizičkom tijelu.

sad bi ti trebalo biti jasnije.
56923 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 17:48   #42
ako ima istine u tom onda je to ovisno o tome koliko ces informaciju prosirit dalje. sto vise ljudi angaziras vise ces rezultata dobit. misliti o tom i nista ne poduzimati je jednako nuli

kao sto ste rekli da pola njih je nemocno promjenit misljenje.. ti si taj koji to moras njima prenjeti. da bi mogao moras bit ili jaci ili u mnostvu
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:10   #43
ok, sad mi je jasnije.....
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:12   #44
to nije ništa novo, Tesla je pričao o svijetu energija, frekvencija i vibracija.
Vjerujem u tu spiku, jer sam se i sama dosta ˝igrala˝ s time, samo način na koji o tome pričaju mi vuče malo sektaški, isto bih rekla i za Tajnu i sva New Age učenja, no i Newton je jednom otkrio gravitaciju pa tko zna na koji način je on to prezentirao u svoje vrijeme.

koliko sam skontala Tajna propagira vizualizacije-da namjere postavljaš vizualizirajući materijalne stvari (dolare ili događaje, a Hicksovi propagiraju postavljanje namjere na pozitivne emocije (feels good, feels good). Može se i jedno i drugo. I još jedna zanimljiva koincidencija, poznati američki komičar Bill Hicks je pričao sličanim vokabularom i neke stvari kao i Hicks-ovi.

Puno stvari se slaže i povezuje kvantna fizika, matrix, zakon privlačnosti, arhetipovi, religija i to mi je super.

Stvar je u tome da se treba pročistiti od negativnih emocija i blokada i postavljat si dobre namjere i ne sumnjat u njih, a to je teško velikom broju ljudi. djeluje jednostavno a uopče nije, a u drugu ruku opet i je ovisi kak si uzmeš

Postavi si namjeru da shvatiš na iskustvanom nivou koji k... ovi pričaju i dopusti da se stvari odviju.

Zadnje uređivanje Chui : 14.05.2012. at 23:30.
Chui is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 19:01   #45
htio bi postaviti jedno pitanje.
da li treba definirati vremenski okvir za ostvarenja cilja?
čitao sam negdje da se treba odrediti, a negdje da ne.
neki kažu da je ako se ne definira vremenski okvir da se može puno čekati, jer niste odredili kada.
sa druge strane je jednostavno vremenski okvir pritisak, jer ako si odredio da se desi za 6 mjeseci, a ne desi se, onda tada sam sebe eliminiraš.
znači da li treba postojati vremenski rok?
KOSOVAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:36   #46
Vremenski okvir i mene muči. Postavio sam ga sam sebi, ali što ako to nije pravi način?
komičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:08   #47
ne treba postaviti vremenski okvir niti razmišljati kad i na koji način bi se cilj mogao dostići i želja ostvariti
bitno je razmišljato o željenom kao da se ono događa sada, toliko jako vizualizirati i uživjeti se kako bi se postigao osjećaj sreće i olakšanja kao da se to upravo događa
jer taj dobar je osjećaj je ta prava frekvencija koja onda privlači iste takve pozitivne osjećaje
jer prije nego se bilo što "materijalizira" ono mora prvo postjati kao ideja, misao
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:10   #48
Abraham kaže da ako se ispravno radi i vizualizira i radi na dobivanju pozitivnog osjećaja-manifestacije se događaju i događaju se brzo
Tako da ne treba brinuti o tome kad bi se nešto moglo ostvariti ako ja sam ne postavim vremenski okvir
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 00:38   #49
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
ne treba postaviti vremenski okvir niti razmišljati kad i na koji način bi se cilj mogao dostići i želja ostvariti
bitno je razmišljato o željenom kao da se ono događa sada, toliko jako vizualizirati i uživjeti se kako bi se postigao osjećaj sreće i olakšanja kao da se to upravo događa
jer taj dobar je osjećaj je ta prava frekvencija koja onda privlači iste takve pozitivne osjećaje
jer prije nego se bilo što "materijalizira" ono mora prvo postjati kao ideja, misao
Što ako to radiš odnosno vezano za jednu želju sam radila i na kraju se nije ostvarila? Nemoj samo reć' da nisam dovoljno željela,vizualizirala itd...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 18:02   #50
Abraham kaze a ovce vjeruju u sva njegova kazanja,klasika ovcijeg razmisljanja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 22:05   #51
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Knjiga nastala od ljudi koji su sudjelovali u filmu Tajna.
Navodno je ta knjiga nastala da bi ljudi bolje razumjeli kako Tajna funkcionira,jer u Tajni navodno nisu detaljnije objašnjeni najvažniji koraci.
Objašnjavaju zakon privlačenja,zakon vibracije.
Garantiraju da sve što poželimo,čemu pridajemo pozornost i u to unesemo pozitivne osjećaje već ide prema nama. Samo se moramo dovesti u stanje opuštenosti i bez otpora to primiti.

Oni nemaju nikakvih dodirnih točaka sa religijom,već sa vibracijom...iliti energijom. (Abraham koji spominju je izvor te energije,suština kojoj čovjekova nefizička dimenzija pripada)
Njihovo proučavanje provodi se na način da čovjek mora vjerovati u to što radi i vjerovati sebi,odnosno da će mu se želja ispuniti ako je u skladu sa svojim istinskim ja. A sklad da bude sa svojim istinskim ja,postiže se u stanju opuštenosti (dopuštanja),bez otpora,bez ikakvih negativnih otpora sa strane i usmjeravaju razmišljanje prema onome što želimo da nam se dogodi.

Što vi mislite o knjizi? Njihovom učenju? Vaša iskustva?
Dojmovi....?
jednom ti se ja opustio, onako baš pravo, uz rakiju i vino... i onda, onako samouvjeren....tražio pa šamar dobio. ubilo mi samouvjerenost moj jarane
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 10:20   #52
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
jednom ti se ja opustio, onako baš pravo, uz rakiju i vino... i onda, onako samouvjeren....tražio pa šamar dobio. ubilo mi samouvjerenost moj jarane
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Abraham kaze a ovce vjeruju u sva njegova kazanja,klasika ovcijeg razmisljanja.


Ovaj nije vizualizirao, nego je vjerovao u Boga i njegovu moć. A to je isti quratz.
Ali je to ispalo quratz od ovce: http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...cu/880496.aspx

VOĐA kršćanske Crkve Ziona u Africi želio je pokazati svojim sljedbenicima koliko je jaka Božja moć i to ga je skoro stajalo života.

Alec Ndiwane bio je uvjeren da je Bog ljudima dao vlast nad životinjama. Da bi to dokazao, pao je u trans i zatrčao se prema skupini lavova na safariju u Južnoafričkoj republici. Naravno, lavovi su to vidjeli kao provokaciju plijena i krenuli prema njemu, prenosi Daily Mail.

Kada je shvatio da neće biti spasonosne Božje intervencije, potrčao je prema automobilu, no jedan od lavova uspio ga je ugristi za stražnjicu. Srećom, to je bila jedina ozljeda jer je rendžer otjerao lavove pucnjevima iz puške.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 19:42   #53
http://abrahamhicksfraud.blogspot.hr/p/experiences.html

Što mislite o ovome?
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 13:13   #54
Dragi članovi foruma, zanima me prodaje li netko knjigu Traži i bit će ti dano? Hvala
choco-flips is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 18:13   #55
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Knjiga nastala od ljudi koji su sudjelovali u filmu Tajna.
Navodno je ta knjiga nastala da bi ljudi bolje razumjeli kako Tajna funkcionira,jer u Tajni navodno nisu detaljnije objašnjeni najvažniji koraci.
Objašnjavaju zakon privlačenja,zakon vibracije.
Garantiraju da sve što poželimo,čemu pridajemo pozornost i u to unesemo pozitivne osjećaje već ide prema nama. Samo se moramo dovesti u stanje opuštenosti i bez otpora to primiti.

Oni nemaju nikakvih dodirnih točaka sa religijom,već sa vibracijom...iliti energijom. (Abraham koji spominju je izvor te energije,suština kojoj čovjekova nefizička dimenzija pripada)
Njihovo proučavanje provodi se na način da čovjek mora vjerovati u to što radi i vjerovati sebi,odnosno da će mu se želja ispuniti ako je u skladu sa svojim istinskim ja. A sklad da bude sa svojim istinskim ja,postiže se u stanju opuštenosti (dopuštanja),bez otpora,bez ikakvih negativnih otpora sa strane i usmjeravaju razmišljanje prema onome što želimo da nam se dogodi.

Što vi mislite o knjizi? Njihovom učenju? Vaša iskustva?
Dojmovi....?
ja sam tražio i nisam dobio
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:54   #56
Vidim da tema nije osobito interesantna, ali ja moram dodati nešto na temu i ove knjige i zakona privlačenja općenito. Ja sam živi dokaz da to funkcionira. I ne, ne prodajem vam ništa.
No, ono što sam primijetila kod većine ljudi koje je ovo zanimalo je to da su svi fokusirani na svoje želje i to je ono što ih okreće zakonu privlačenja. Mogućnost da "privuku" u svoj život obilje željenog.
Obzirom sam posvetila 15-ak godina ovome, shvatila sam da 99% ljudi koji krenu u ovom smjeru ne shvaćaju da ispunjavanje želja nije prava svrha ovoga. Prava svrha bi bila spoznati tko si, kamo ideš, postoji li nešto "tamo gore", što, tko, što je istina, kako se povezati sa "duhom", shvatiti što je materijaliziran oblik života i uopće duhovnost, što je smrt, molitva, meditacija. Prava svrha bi bila istinsko življenje duhovnosti. Koji ćete način za spajanje sa vlastitom duhovnošću izabrati ovisi od toga kako percipirate sebe i svijet ovdje i bilo koja opcija koja vam donosi dobro, kao i vašoj okolini je ok. Shvatili biste usput da ste po defaultu duhovni i da za to ne treba nikakav trud. Živjeti vlastitu autentičnost, vlastiti put je ono što se ionako u osnovi od nas traži. E, kada vam postane bitna dobrobit drugih, kada si osvijestite ljubav i kada ju zaista budete živjeli - za sve ostalo vam neće trebati dosadni alati kao što su mantranja, vizualiziranja, afirmacije...Oni bi vam trebali ionako služiti u spoznaji i širenju svijesti. Jedina prava svrha je širenje svijesti. Sve ostalo, onda više ionako nećete trebati, u smislu ovisnosti o ispunjenju želje. Onda se zapravo događa paradoks - tada ćete biti zasuti svim onim što danas priželjkujete kako bi se osjećali ushićeno. Međutim, jako mali broj želi duhovnost. Većina samo želi materijaliziranu stvarnost i proći će godine dok ljudi ne shvate da jedno bez drugog ne ide. Pa zvali to zekon privlačenja, paralelne realnosti ili lonac, nebitno je.
__________________
Winter is coming.
ponornica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 16:01   #57
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ja sam tražio i nisam dobio
Ja sam dobila ono što sam zamišljala i željela, ali spoznala sam da opet nisam bila zadovoljna.
Sada sam u poziciji da promijenim rutu potrage.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 11:36   #58
Uvijek dobijem što zelim ali ne i kada želim.
Sve mi nekako dolazi kasnije kad više to i ne želim no kad mi treba.

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:18   #59
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Uvijek dobijem što zelim ali ne i kada želim.
Sve mi nekako dolazi kasnije kad više to i ne želim no kad mi treba.

Zato kaj otpustiš čežnju ili želju..
Sve dok nešto nužno, očajno, silno potrebito želiš vatever... ne buš to dobila.
Nema ravnoteže.
Jaka želja, očajna želja, potreba radi disbalans. Vuče na jednu stranu i nije u ravnoteži. Kada otpustiš...tada to dobiješ. Osim toga podsvjensa misao mora biti u skladu sa željom. Bilo kakv disbalans i u tome...nema manifestacije.
Otpuštanje i vizualizacija du dobre stvari ali nikada prejako.
Baš radim na tome. Za Eurojackpot.
Jednom sam u miru kombinirala vizualizaciju i želju, srcem.. lijepa manifestacije se ostvarila u roku 2 sata, baš tako detaljno.
Ostala sam paf i to me je užasno preplašilo jer nije bilo realne šanse za to.Ne na taj način, ne tada. Odmah sam prestala sa tim...malo me to sve uzdrmalo.
Sad opet krećem.
Dakle zaželjeti, vizualizirati, pomoliti se i...otpustiti od sebe.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 12:59   #60
nije bilo realne sanse za to?

kaze tko?



nego,evo,i ja trazin ovu knjigu pa ako ko ima za posudit ili prodat,svejedno,volila bi procitati.

cesto kad nekopocne zaradjivati,ljui -na kojima- se zaradjuje su odma ovce, pa ono,ako su ljudi ovce sta nisu svi bogati onda?

kad je lako zgrcati pare na -ljudima ovcama- ,ajde volila bi da svi vi koji tako dozivljavate to i napravite


mene je zainteresirala ana bucevic,priko nje san saznala za nju i esther i Abrahama,i zena sama kaze,postoji x metoda i ucenja i cega god,ako jednom djeluje,a drugom ne,trazite druge metode,nije zato rekla za ono sta njoj nije djelovalo da je prodavanje magle i sl.

vi nadjite sta vama djeluje,mene ova vibracija skroz zanima i sta vise radin an ton vidin da djeluje,i da,da nisan -slucajno- naletila na neki anin video,ne bi mi palo napamet da iden kopati o zakonu privlacenja i sl, prema tome,posa je na meni,a njoj hvala sta je krenila s videima.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.