Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2016., 22:49   #21
nekidan se neki matematicki zadatak vrtio po portalima kao jako tezak za drugi ili treci razred, mozda zbunjujuc na prvu ali pisalo je u zadtku pomozite si crtanjem i fakat ne znam di je problem ako mozes sve nacrtati.
rekla sam da cu smanjiti brojeve i dati isti takav mojoj maloj, bas me zanima da li ce uspjeti. samo ga moram naci
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 22:53   #22
djeca su nekad predivna nekad uzasna ali da su zatupljeni, jesu.
ponekad mi se cini da je wall-e totalno prorocki crtic i da idemo prema onom sto je tamo prikazani
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 22:57   #23
i mislim da se od djece puno premalo trazi. da ih se od rodjenja tretira ko idiote i da idioti postanu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 10:37   #24
Summer, ja sam se isto cudila tom zadatku, mislim da o istom pricamo. I bas sam pricala s frendovima o tome, na kraju je ispalo da klincima to uopce nije problem (al treba rijesiti crtanjem), dok roditelji rade frku od svega i apriori u svemu vide maltene jednadzbe sa barem jedno 4 nepoznanice

Ja sam dala malom (predskolac) i malo ga navigala, al u biti je sve sam rijesio bez problema veceg. Samo treba znat brojati do 20 i to je to

Zadatak je bio: U grupi je 19 djece. Troje nemaju ni brata ni sestru. 14 ima brata, 7 ima sestru. Koliko ih ima i brata i sestru? Pomogni si naci rjesenje crtanjem.

(vecina roditelja, a i ovi pametni novinari koji su digli frku, su kompletno preskocili zadnju recenicu i krenuli pisati svakakve jednadzbe, umjesto da crtaju i farbaju)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 14:35   #25
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ovo uopce nije istina. ali uopce.
ja imam sasvim drugaciji uvid.
usput, cak niti ne mislim da su sve reprodukcije lose, dapace, postoje sadrzaji koje se mora bas tako nauciti.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
medjutim, treba i djecu i roditelje pripremiti na to da, kad se od djece trazi razumijevanje i kriticko/logicko razmisljanje, budu spremni i na losije ocjene jer da bi se moglo logicki povezivati, razmisljati i kriticki osvrtati na neku materiju, treba imati bar neki minimum teorijske podloge. ne mozes imati kriticko misljenje o necemu o cemu blagog pojma nemas.:kava :
a tko ih treba pripremiti?
zasto to ne rade nastavnici?

gdje bi ih se to trebalo pripremati?
na tecaju za porod?
na razgovoru na upisu u skolu?
na sv.misama?

treba posebne radionice, i za to?

isusati, ispada da netko drugi treba odraditi vas posao.
doduse, znam i profesore kojima kriticko razmisljanje nije bas jaca strana, pa se njime niti ne bave...da ih slucajno ucenici ne bi kritizirali. ili jos gore, da neki "nadobudan roditelj" ne bi preispitivao njihovu moc logickog zakljucivanja
da ponovim, ako imaju jasne testove koji su jasno mjerljivi (tj jasno reprodukciju mjere), ne mogu omanuti, niti pred roditeljem, niti pred kolegom, a da ne spominjem da se ne mogu poskliznuti pred pametnim djetetom (usput, sjeti me zasto se olako daju rjesenja za djecu s prilagodjenim programom kada se radi o poteskocama ucenja, a jakooooo rijetko kada se radi o nadarenosti? a pravilnik propisuje jedno i drugo)


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
sto se konkretno ovog testa tice, jasno ja keo dan ono sto je nama profesorima odavno poznato: djeca ne znaju citati s razumijevanjem.
zato jer ne citaju od najranije dobi, zato jer procitaju knjigu i pol u osnovnoj a srednjoskolska lektira se rasterecuje do apsurda, citaju se fragmenti ili se ne cita uopce.
a tko bi ih trebao uciti citati s razumijevanjem?roditelji? cemu onda nastavnici sluze?
cudno, al tamo negdje pedesetih, kada je nepismenost u hrvata bila 25%, nije se od roditelja ocekivalo da djeci citaju od rane dobi, da uce s njima, da ih pripreme za skolu, nego su ih slali u skole, da ih educirani ljudi tamo nauce.
sada kada se nepismeni broje na prste, ispada da roditeklji trebaju djecu uciti ne samo citati, nego i citat s razumijevanjem

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
njihov domet pisanja i citanja je sms poruka i status na fejsu. za vise od toga nemaju vise ni znanja ni koncentracije.
na nastavi smiju slat poruke i fejsat
ak im je to domet na nastavi, onda jbg, skola je stvarno u kurcu

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

sto je onda uopce cudno u tome da ne znaju ovo rijesiti kak spada?: ne zna:

bit ce jos i puno, puno gore od ovoga jer im se "izlazi u susret" raznim rasterecenjima koja mozda naizgled zaista i jesu rasterecenja, ali dugorocno gledano, spast ce knjiga na dva slova - doslovno.

pa znas, moji poluobrazovani roditelji mi nisu citali u najranojoj dobi, no ipak sam ovaj test rjesila 13/14, fulala sam ribogojilista jedna.
tocnije, nisu mi citali uopce.i nisu mi pomagali oko zadaca, niti preispitivali postupke ucitelja.
sad ce ispast da sam negdje po putu ipak imala divne profesore (zaista jesam ) ili sam prirodno nadarena (i to jesam)

ne znam tko klince rasterecuje, vjerujem da profesor kojem je stalo da djeca nesto nauce, itekako ce dijete opteretiti; sadrzajem, entuzijazmom, poticajem.
Na nastavi jel, za to je i placen.
Zanimljivi, poucni sadrzaji, djeci nisu tlaka.
Djeca vole uciti.
pitanje je u kojem trenutku im tu volju ubijemo. i na koji nacin.

Al mogu se i sloziti s tobom da ih nastavnici rasterecuju....linijom manjeg otpora, prebacicanjem loptice na roditelje...i u praksi cesto vidim da su roditelji ti koji ih itekako opterecuju (skolice ovakve onakve, odlasci na instrukcije....) i da imaju sve manje vremena biti zaista djeca, blejati u zid, pa i igrati tablete i ljubiti se iza skole.
a zasto idu na instrukcije u svoje slobodno vrijeme? zasto idu u kojekakve skolice stranog jezika?
aha, sjeti me. Jer ne nauce u skoli
Jer ocito korisno vrijeme (6-8 sati) provedu u oblacima/na fejsu/sa hrpom sadrzaja koji im je ili nezanimljiv, ili zanmiljiv ali ispredavan na nezanimljiv nacin.

sjeti se samo kak si skocila kada sam na temi o jezicima rekla da se strani jezik ne uci bojanjem i da me diejte pita sto ce na taj nacin nauciti. i vjerojatno sam nastavnicima roditelj iz pakla jer imam dijete koje se uopce usudi pitati sto ce nauciti bojanjem, i da ima moje dopustenje "ne napisati " zadacu ak ju smatra nekorisnom.

a upravo ovo da se dijete usudi preispitivati smislenosti/korisnosti gradiva u skoli je u osnovi kritickog razmisljanja. koje navodno zelite u skoli razvijati
al nije dobro da dijete dodje s takvim stavom.

i jos nesto. vecina danasnjih uspjesnih programera/informaticara je zapravo samouka.
neki divan profesor iz mioca, ili nekolicina na feru bili su nadogradnja, pomoc, vodstvo, podrska....al bazicno, bili su samouki i samouki su i dalje (i imaju, zasluzeno poprilicno dobre place)
danas indijci/pakistanci im nisu samo konkurencija radi toga jer su jeftina radna snaga, konkurencija su jer su to isto uglavnom samouki ljudi, neoptereceni skolskim pizdarijama, odn nije im istrazivacko kreativan duh ubijen formalnim skolovanjem.
a to je sektor, koji navodno zelimo razvijati jer donosi pare....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:03   #26
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

sto se konkretno ovog testa tice, jasno ja keo dan ono sto je nama profesorima odavno poznato: djeca ne znaju citati s razumijevanjem.
zato jer ne citaju od najranije dobi, zato jer procitaju knjigu i pol u osnovnoj a srednjoskolska lektira se rasterecuje do apsurda, citaju se fragmenti ili se ne cita uopce.

Koju pičku materinu će nam školski sustav ako roditelji djeci trebaju čitati, s njima raditi?
Nisam ni sumnjao da su krivi nastavnici. Krive su majke, jer za vrijeme trudnoće nisu dovoljno čitale, zatim i nakon poroda, nisu djeci dovoljno čitale, niti su ih učili slova i brojke, pa ih nisu naučili ništa što trebaju učiti u školi.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
pa naravno. o tome pricam.
i onda jasno da je najlakse sve svaliti na skolu.
to kaj ima onih koji djetetu u zivotu nisu nista procitali nije vazno, jer skola je tu da dijete u njoj cita. ali opet ne previse, jer nije ni preveliki umni napor dobar. treba pustiti mozak na pasu uz tv i tablet i tako godinama.


Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa ako uspjeh ovisi primarno o roditeljima onda je bas to dokaz da nam skolstvo ne valja. Jer kako djeca ne biraju roditelje nego su onakvi kakve ih je zapalo bas tu bi trebala nastupiti skola i pomoci djeci da nauce i dobiju ono sto doma ne dobivaju. A dovoljno je pogledati bilo koju statistiku o drustvenoj mobilnosti i vidjeti da nam je katastrofalna, dno europe, dokaz da skolski sustav kao drustveni korektiv ne funkcionira. A dok dominantno misle da svi problemi poticu od roditelja pa su oni jadni nemocni, necemo se ni maknuti s tog dna.
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa mi na ovim PISA testovima vidimo sto su prosjecni rezultati obrazovanja od strane nasih specijaliziranih steucnjaka,zar ne?
Ah da, zaboravila sam, iako djecu obrazuju strucnjaci za neuspjeh su krivi roditelji. Koji bezveze prizeljkuju reforme i ne kuze da su oni glavni krivci za sve...
Sto si u svom "roditelji trebaju shvatiti" odgovoru samo jos jednom potvrdila kao glavnu tezu i izgovor skolskog sustava.
Školski sustav služi tome da nastavnici imaju gdje "raditi", da nakladnici imaju kome prodavati knjige, da bi se 25 % slilo u proračun, da se ima za što platiti struja za rasvjetu, da se ima za nešto platiti grijanje, nekoga platiti da ima za kim čistiti, a onda bi učenici nešto trebali naučiti u njoj.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 18:28   #27
inace, nemamo mi los rezultat, nego druge zemlje, znaju varati.
kaze tajnik

Quote:
U nekim europskim zemljama kažu lošijim učenicima da na dan testiranja ne dođu na nastavu. Kod nas u statistiku su ušla i djeca s posebnim potrebama i nacionalne manjine.
etoga, a mi smo uveli da roditelji ne mogu pisati ispricnice, nego samo lijecnici, pa su se onda LOMovci pobunili, pa djeca moraju dolaziit u skolu.
i em u skoli ne uce ono sto PISA testovi pitaju, nego ih jos zadesi i test koji nemaju u gradivu

kakvo ministarstvo, takav nastavni kadar.
jos smo testove i dobro napisali.
pogotovo ak se pogledaju zasluge roditelja, jer su izgleda samo i jedino oni krivi i odgovorni.
(pogotovo siroti romi, koji nam snizavaju nacionalni prosijek )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:59   #28
Koliko vidim imamo dva moguca objasnjenja zasto imamo tako lose rezultate
a) skolstvo je super ali tu u HR imamo posebno lose roditelje koji ne citaju djeci i daju im igrati se na tabletu
b) imamo jednako (ne)zainteresirane rodite lje i njihovu djecu kao i ostale zemlje ali nesto ne stima u skolskom sustavu
Koja se teorija cini vjerojatnijom?

Inace, moje dijete do danas je u skoli radilo 0 projekata, 0 plakata, 0 istrazivanja, 0 prezentacija sto je pripremila o nekoj temi, 0 zajednickih radova itd
Sjede dva po dva u 3 reda klupa, prepisuju s ploce, rjesavaju zadatke u RB. Sve isto kao kad sam ja isla u skolu jedino ja sigurno nisam imala 50+ ocjena po polugodistu kao sto ona ima...

I da, igraju se na tabletu, kao sto sam ja se igrala na mom komadorcu. Ne mislim da je to stetno i uzrok krize u rezultatima testiranja, kao sto sam sigurna da velika vecina djece iz boljestojecih drzava koja su dobro rijesila testove takodjer imaju tablete. Samo - ovi nasi danasnji 15-godisnjaci sigurno nisu sa 5-6 godina imali tablete jer ih nije bilo.

https://en.wikipedia.org/wiki/IPad_(1st_generation)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:11   #29
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Super je test, odlicna su pitanja!
Ali... Mislim da ni nase generacije ne bi to bas super rijesile. U moj razred je isla cura koja je sve ucila napamet. Ako je prekines u odgovoru, vise ne zna gdje je stala i krece ispocetka. Danas je ona uciteljica.
Samnom su dvije takve cure išle u razred, obje predaju na školi.

Moje dijete lako uči, nema problema u školi.
Razlika koju vidim u odnosu na sada i prije je puno veća potreba za štrebanjem. Ja se nisam štrebala, često sam improvizirala i izvukla petice temeljem prisjećanja što smo radili na satu, dok u slučaju mog djeteta to teško upali.

Pri učenju često koristi mentalne mape, pomaže joj da lakše povezuje cjeline i brže zapamti godine iz povijesti its., međutim, nekoliko puta su joj učitelji spočitali da nije dovoljno da odgovara svojim riječima, već bi trebala odgovarati točno kako piše u bilježnici, od riječi do riječi.
Meni je to totalno zaglupljivanje djeteta i od djece koja uče na taj način ne treba očekivati da će briljirati u logičkim zadacima...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:13   #30
Gledao sam pitanja na imbex.hr i ne vidim kako taj test može izmjeriti bilo što relevantno. Po meni riješenost ovog testa nema nikakve korelacije s kasnijim uspjehom u životu. To su klasična trik pitanja i smicalice kakvih se može naći u svakom enigmatskom časopisu.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:46   #31
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
nekoliko puta su joj učitelji spočitali da nije dovoljno da odgovara svojim riječima, već bi trebala odgovarati točno kako piše u bilježnici, od riječi do riječi.
Ovo je stvarno strasno! Ne znam kako se kao roditelj postaviti u takvoj situaciji.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:41   #32
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno strasno! Ne znam kako se kao roditelj postaviti u takvoj situaciji.
djetetu rec nesto ovako:

"ja te volim sto ucis i mislis svojom glavom.
i ponosna sam sto to radis tako.
sigurno ima jos odraslih koji te vide i prihvacaju takvom. imas neke predmete na kojima mozes prepricat svojim rijecima, pokazati da si razumjela i to se uvazava?"
-pa malo popricati kak joj je na tim satovima i sa tim nastavnicima

"ako ne mozes nauciti od rijeci do rijeci, a razumjela si tekst, i sadrzaj koji prenosis je isti tekstu u knjizi/biljeznici, nije problem u tebi, nego je problem u nastavnici. i zao mi je da imas takvu i da ima tak blesave zahtjeve.
meni je vazno da ti nastavis misliti svojom glavom"

nastavnici nista, jer to ne pise u biljeznici koju ona predaje i ne bi razumjela tekst koji nije sama ispredavala.
cisti gubitak vremena, unapred izgubljena bitka.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 22:57   #33
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pogotovo ak se pogledaju zasluge roditelja, jer su izgleda samo i jedino oni krivi i odgovorni.
(pogotovo siroti romi, koji nam snizavaju nacionalni prosijek )
Ma, ti roditelji nesposobni, glupi i lijeni, kako bi lijepo bilo da ih nema, ne bi bilo ni učenika, nastavnici bi predavali praznim razredima, i svi bi imali 5.0.

Bojim se da izgovor s Romima ne prolazi, PISA test se piše u prvom srednje, a oni su ovdje malobrojni, jer ih većina završi školovanje u 8. razredu, nema druge, nego kriviti roditelje.

Apropos, nastavnika koji traži bubanje napamet, ne vidim razloga da se s njim ne porazgovara, ili da mu se barem pošalje inspekcija.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:57   #34
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ma, ti roditelji nesposobni, glupi i lijeni, kako bi lijepo bilo da ih nema, ne bi bilo ni učenika, nastavnici bi predavali praznim razredima, i svi bi imali 5.0.

Bojim se da izgovor s Romima ne prolazi, PISA test se piše u prvom srednje, a oni su ovdje malobrojni, jer ih većina završi školovanje u 8. razredu, nema druge, nego kriviti roditelje.

Apropos, nastavnika koji traži bubanje napamet, ne vidim razloga da se s njim ne porazgovara, ili da mu se barem pošalje inspekcija.
ja se iskreno nadam da ce lik dobiti otkaz (nisam bas sigurna da ce ga sam dat, prvelik je to ego)

sto se tice roma, sve vise ih upisuje i srednju i fakas.
dobivaju i stipendije, ima jedna od grada zagreba, i jedna od ministarstva skolstva.
uzasno mi je da ih je i spominjao

nekak mi se cini, da ak romi zavrse osnovnu do 14god, onda i zavrse i puno vise. a tu su zasluge, ovima koji zavrse,osnovnu, a pogotovo i srednju, sigurna sam, u daleko vecem broju ucitelja, nego roditelja, tim vise me smeta to prebacivanje na roditelje jer romi tu u startu onda nemaju nikakve sanse i bas su ogledni primejrak zasto vecu odgovornost trebaju nastavnici snositi (ko prije pedeset godina za siromasnu djecu i iz nize obrazovanih obitelji)


ma kakvu inspekciju.
pisale su ti tu nastavnice, inspekcija gleda samo i jedino papire, dal je sve papirnato pokriveno.
kod bubetanja je detaljno pokriveno
gubitak vremena
gubitak korisne energije
bolje ju iskoristiti na druzenje s djetetom

nemam namjeru uopce pricati s nastavnicima oko ispitivanja djeteta, davanja zadaca, a najmanje toga sto bi diejte trebalo uciti.
nisam niti ginekologu napisala plan poroda, pa onda necu niti ucitelju plan i program rada, iako tu cak i imam neke kompetencije.

al mi je vazno pitat kak se dijete osjeca u skoli i poslat feedback nastavnicima dal nesto radi s veseljem ili s gadjenjem.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:25   #35
Znam da je inspekcija niš koristi, ne očekujem da će nešto riješiti, cilj je da ga gnjavi i zajebava, tek toliko da se pila okrene naopako.

Uciteljima je kako bitno, kako se djeca osjećaju u skoli. Jedino je važno priskrbiti godisnju porciju taoca i uzimati otkupninu koja se kod njih naziva mjesecna plaća za "rad".
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:12   #36
ajme, toliku kolicinu gluposti nisam odavno procitala:klap:

ne da mi se uopce upustati u daljnju raspravu. zivite u tim svojim promasenim uvjerenjima i dizite revolucije.
ili se napokon izborite za skolovanje kod kuce.
pa cemo imati fenomenalnu selekciju i djece i roditelja koji zaista zele netso nauciti, a ne samo drkati po gadgetima cijele dane bez ijedne medjusobno progovorene rijeci.

John Doe - ne, ne trebaju roditelji citati djeci, ma ne trebaju niti razgovarati s njima. mnogi danasnji roditelji ih jednostavno ne bi trebali ni imati.

nosorog, preokrenula si u svoju korist mnoge moje napisane rijeci, ali mi se zaista ne da secirati i osvrtati se na tvoje nebuloze (a i nemam vremena, imam hrpu nastavnih projekata za pripremiti). uz duzno postovanje, nemas uvid u nastavu kakav nadobudno mislis da imas, jer da imas, ne bi sve svodila na osobno iskustvo prvog razreda osnovne skole u koje ti ide dijete.

super da si pitala zasto papirnato ne razradjujemo planove za nadarene. znas ti dobro zasto. psihologe i pedagoge takva djeca ne zanimaju jer s njima nema problema. zato bez papirologije, bogu hvala, takvoj djeci donosim Extra zadatke i pripremam ih izvan nastave za natjecanja. bez puste dokumentacije i, naravno, bez ekstra placenih sati.

proab po obicaju izvlaci crno - bijele zakljucke iz kojih se jasno vidi da ne cita s razumijevanjem.

dakle, situacija je svakako siva: umjesto opcija a i b, imamo opciju c: one stvari koje u nasem skolskom sustavu ne valjaju produkt su iskljucivo pritiska roditelja, pardon javnosti, zbog kojih manjkavo ili nikakvo znanje nije uputno "nagraditi" jedinicom nego se djeci mooora izlaziti u susret da ne budu crne ovce, etiketirani, smanjiti ocekivanja, to su nove generacije blablabla truc truc kenj kenj....
ono sto je danas petica, nekad je bila jedva trojka.
To je ono sto treba hitno promijeniti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:37   #37
I nemaju ih, svake godine je sve manje učenika, a broj nastavnika sve veći(po logaritamskom zakonu, sto je najgore, niti s tim brojem ne možete kvadomini bezovbl/o izaci na kraj, već su rezultati PISA testa sve gori i gori.

Bez obzira na sve, i dalje su za sve gore navedeno krivi roditelji, učenici, nac.manjine, varalice, bijelosvjetske zavjere da hrvatski učenici ispadnu najlošiji.

Naravno, nas savršeni skolski sustav, i jos bolji nastavnici ne mogu se boriti na toliko frontova, pa su stoga rezultati kakvi jesu.

Ajd sad iskreno, je li moguce da nemate ni malo samokritike, i/ili toliko zivite u rozom balonu, da ste vec razvili kognitivnu disonancu do razine autizma? Ili je jednostavno u pitanju bezobrazluk vulgaris domesticus?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:44   #38
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
I nemaju ih, svake godine je sve manje učenika, a broj nastavnika sve veći(po logaritamskom zakonu, sto je najgore, niti s tim brojem ne možete kvadomini bezovbl/o izaci na kraj, već su rezultati PISA testa sve gori i gori.

Bez obzira na sve, i dalje su za sve gore navedeno krivi roditelji, učenici, nac.manjine, varalice, bijelosvjetske zavjere da hrvatski učenici ispadnu najlošiji.

Naravno, nas savršeni skolski sustav, i jos bolji nastavnici ne mogu se boriti na toliko frontova, pa su stoga rezultati kakvi jesu.

Ajd sad iskreno, je li moguce da nemate ni malo samokritike, i/ili toliko zivite u rozom balonu, da ste vec razvili kognitivnu disonancu do razine autizma? Ili je jednostavno u pitanju bezobrazluk vulgaris domesticus?
moguce je da ni ti ne citas s razumijevanjem

jesam li igdje napisala da je nas skolski sustav savrsen?
jesam li igdje napisala da su profesori i vise nego savrseni?
jesam li spominjala nacionalne manjine, varalice, bijelosvjetske zavjere?
jesam li spominjala rozi balon?

sve dok mi se rijeci izvrcu, nemamo sto razgovarati.
nazovi to autizmom, bezobrazlukom vulgaris domesticus ili selvaticus ili pak manjkom nesamokritike, kako god hoces, zaista me zaboli cipela.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:15   #39
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
...

proab po obicaju izvlaci crno - bijele zakljucke iz kojih se jasno vidi da ne cita s razumijevanjem.

dakle, situacija je svakako siva: umjesto opcija a i b, imamo opciju c: one stvari koje u nasem skolskom sustavu ne valjaju produkt su iskljucivo pritiska roditelja, pardon javnosti, zbog kojih manjkavo ili nikakvo znanje nije uputno "nagraditi" jedinicom nego se djeci mooora izlaziti u susret da ne budu crne ovce, etiketirani, smanjiti ocekivanja, to su nove generacije blablabla truc truc kenj kenj....
ono sto je danas petica, nekad je bila jedva trojka.
To je ono sto treba hitno promijeniti.
Ja pak vjerujem da svi koji ovo citaju jednako dobro citaju kao i ja - i dalje su ti jedini i iskljucivi uzrok problema, naravno, roditelji... Valjda ih onda treba mijenjati? Ili se ipak trebaju mijenjati oni kod kojih se te lose stvari desavaju?

Odavno nisam citala ovoliki denial i trazenje uzroka problema u svima drugima samo ne sebi i svojima.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 20:17   #40
Bas je bilo zanimljivo pogledati malo portale danas... da nije onaj tajnik izjavio da su prosjek srusile manjine i ucenici po posebnim programima danas ove teme ne bi bilo nigdje za citati. Predvidjam da cemo tamo negdje 2019 se opet 3 dana cuditi kako su rezulati i opet ne znam koliko mjesta slabiji nego 2015, vjerojatno uz isto trazenje krivaca svugdje samo ne u sustavu samom... promjena sigurno nece biti.

Ono sto je zanimljivo je ta nabrijanost na "zloceste" i "ometajuce" roditelje s jedne strane a s druge strane imamo jasnu korelaciju izmedju obrazovanja roditelja i skolskog uspjeha djece. Sto u stvari znaci da su roditelji ti koji uspijevaju biti korektiv skolstvu, oni koji mogu, i imaju najveci utjecaj na uspjeh svoje djece, a ne skolski sustav. Oni koji ne mogu - njihova djeca imaju neusporedivo losije zivotne sanse.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.