Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 23:21   #3801
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Moji izvori svakako nisu njemački mediji jer u Njemačkoj vlada cenzura.

Euro nema "fiksni" tečaj u odnosu na druge valute, tako da ovo što ti kažeš da ćeš jednako platiti za 5 godina jednostavno ne stoji . Njemačka stalno vrši korekturu tečaja eura u odnosu na druge valute isključivo u vlastitom interesu. Ostale čalnice EU se o tome ne pita.

Njemačka kupuje zlato, koliko, ne znam jer taj podatak nejde u javnost.

Lako je meni za Njemačku. Problem je što svi plaćamo njemačku politiku.
Nisam siguran kako to mi placamo njemacku politiku. Mi nismo u euru. A nisam siguran kako mozes krivit njemacku sto je npr Berlusconi zaduzio italiju.

Isti tako, sad se vec kuzi da je inflacija nakon 2003e posljedica deregulacije financijskog trzista I kojekakvih manipulacija...Ne uvodenje eura, tako vas telegraph pise...Tako da...corak
Gruzija is offline  
Old 25.02.2017., 23:47   #3802
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Jesu mediji objavili ime tog njemca?
Nisu još i ako se smatra da nema terorističke pozadine nema ni potrebe, jer evo nije važno da se vidi s kim se družio. Na radiu su baš javili da ga smatra policija psihički bolesnim, u novinama još ništa o tome.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 25.02.2017., 23:57   #3803
Quote:
juanito kaže: Pogledaj post
Kud baš Kopenhagen? Nema eura kod njih
Inače, slažem se s tobom. Zajedničko tržište, valuta i otvorene granice su ogromni uspjesi Europske Unije. Danas sve to uzimamo zdravo za gotovo.
Ma zabunila se, nisam htjela pisati Hamburg jer bi odmah više "pizdila" jer trguju zločesti njemci, koji su za sve krivi. Barem su u sengenu! ;-)
Ali kada vjeruje tim izvorima sa njihovim pričama slijepo bi valjda i povjerila da ima u Danskoj €. Mora tako biti jer evo pisalo u internetu.

I ogromni je to faktor za ekonomiju. Boli njih briga dali ću ja kada vozim 2-3 puta u godini Frankfurtu-split čekati 90 minuta na 3 granice ili samo 30 na jednoj. Ali racunajmo kako je kamionu koji vozi stalno relaciju Munchen - Zagreb on može danas za jedan dan proći bez problema taj put sa jednim vozačem, bez sengena ne bi to bilo sigurno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 26.02.2017., 03:57   #3804
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nisu još i ako se smatra da nema terorističke pozadine nema ni potrebe, jer evo nije važno da se vidi s kim se družio. Na radiu su baš javili da ga smatra policija psihički bolesnim, u novinama još ništa o tome.
Pa naravno da je psihicki bolestan, kad napravi takvo nesto.
johan183 is offline  
Old 26.02.2017., 05:49   #3805
Quote:
johan183 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da je psihicki bolestan, kad napravi takvo nesto.
Ali može biti bolestan i opet može biti teroristički napad.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 26.02.2017., 07:53   #3806
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
I ogromni je to faktor za ekonomiju. Boli njih briga dali ću ja kada vozim 2-3 puta u godini Frankfurtu-split čekati 90 minuta na 3 granice ili samo 30 na jednoj. Ali racunajmo kako je kamionu koji vozi stalno relaciju Munchen - Zagreb on može danas za jedan dan proći bez problema taj put sa jednim vozačem, bez sengena ne bi to bilo sigurno.
Pa tko je glavni krivac što sada Shengen i otvorene granice unutar Unije ne funkcioniraju?
Angela Merkel!
Ako Nijemci žele rješavati problem koji će njih pogađati više nego druge, zašto kao prvi korak na izborima ne maknu onoga tko je problem stvorio , a ne želi jasno za to preuzeti krivnju?


Quote:
Nisu još i ako se smatra da nema terorističke pozadine nema ni potrebe, jer evo nije važno da se vidi s kim se družio. Na radiu su baš javili da ga smatra policija psihički bolesnim, u novinama još ništa o tome.
Ne znam tko je počinitelj ovog napada, ali to i nije bitno kada govorimo o mogućoj esklaciji nasilja.

Napade (primjerice vozilima) koje sada čine islamski teroristi vrlo brzo će imitirati i svi drugi. Ako se seksualni napadi budu skrivali i relativizirali, zašto prvladava mišljenje da se i mnogi europljani neće početi tako ponašati? Ako migrant u autobusu prijeti bez straha (tj. bez reakcije zajednice - policije, pravosuđa, medija) svima da će ih poklati, zašto se zavaravati da sutra svaki luđak kojem nešto ne bude po volji neće jednako prijetiti? I povremeno ispunjavati prijetnje.
Pandorina kutija je sada otvorena.
thortwins is offline  
Old 26.02.2017., 07:59   #3807
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
Nisam siguran kako to mi placamo njemacku politiku. Mi nismo u euru. A nisam siguran kako mozes krivit njemacku sto je npr Berlusconi zaduzio italiju.

Isti tako, sad se vec kuzi da je inflacija nakon 2003e posljedica deregulacije financijskog trzista I kojekakvih manipulacija...Ne uvodenje eura, tako vas telegraph pise...Tako da...corak
Plaćamo precijenjeonom vrijednošću kune u odnosu na euro.

Berlusconi je kao i druge države zaduživao Italiju jer osim novca nije mogao ponuditi ništa drugo kako bi se za njega glasalo. Međutim kad je rekao da Italija treba napustiti euro, morao je odstupiti. Nisu ga dotukli svi njegovi skandali, ali ova izjava je.
iskra01 is offline  
Old 26.02.2017., 08:05   #3808
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post

Berlusconi je kao i druge države zaduživao Italiju jer osim novca nije mogao ponuditi ništa drugo kako bi se za njega glasalo. Međutim kad je rekao da Italija treba napustiti euro, morao je odstupiti. Nisu ga dotukli svi njegovi skandali, ali ova izjava je.
Ali ipak trvdis da će € za 18 mjeseci nestati/puknuti ili nešto tako?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 26.02.2017., 08:15   #3809
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali ipak trvdis da će € za 18 mjeseci nestati/puknuti ili nešto tako?
Razlog zbog kojeg ne odgovaram na tvoje postove je što izvrćeš, namjerno krivo tumačiš moje riječi i napadaš me iz samo tebi poznatih razloga. Namećeš mi nešto što nisam napisala ili ti nisi shvatila što sam rekla. Na taj način ne mogu i ne želim s tobom voditi nikakvu diskusiju.
iskra01 is offline  
Old 26.02.2017., 08:16   #3810
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
https://www.destatis.de/DE/PresseSer...7_063_813.html

Njemačka država, pokrajine i općine su u 2016. 24 milijarde € više "zaradili" nego su ih potrošili.
Laž i dezinformacija, da se umire građani pred izbore.

Kao prvo - država , pokraine i općine ništa NE ZARAĐUJU. Oni otimaju velikim porezima novac poreznih obveznika!

Da se mene pita, uveo bih da je kazneno djelo da bilo koji političar, dužnosnik ili novinar kaže da je on ili država "zaradio ili dao" novac za nešto.
Političar bi uvijek trebao govoriti da je država "ubrala toliko poreza", a političar je "preusmjerio, potrošio novac poreznih obveznika" za to i to.
Tako da građani budu svjesni da je to njihov novac, a političari nisu gazde nego bi trebali služiti općim interesima - i to prvenstveno onih koji su ih birali!


Drugo - tih 24 milijarde jedva da bi bilo dovoljno da Njemačka ispuni obavezu prema NATO standardu i ostvari 2% budžeta za obranu (sada je 1,2 %).
Baš bi bilo zgodno vidjeti da je SAD u zadnjih 25 godina smanjila vojni budžet sa 3,5 na 1,5% i uložila u vlastito gospodarstvo. Tada uopće ne bi imala 19 trilijuna duga.
Tada ne bi Merkelica i društvo vrištali da dođu Amerikanci i zaštite ih od ljutog ruskog mede kojeg su raspizdili.

Treće - mnoge pokraine, gradovi i općine su u deficitu i dugovima zbog zbrinjavanja izbjeglica - i ukupno potražuju od države čak i više od tog iznosa koji je statistika prikazala kao "višak". Oni će tražiti (i traže) da im država nadoknadi te troškove.

Dakle, može se komotno reći da je Njemačka država bar 25 milijardi u minusu. Ne u plusu.
thortwins is offline  
Old 26.02.2017., 08:17   #3811
@thortwins
Steinmeier nije htijo.
Gabriel nebi uspio
I vidiš čim je SPD ubacio novog kandidata protestni birači prelaze sa Afd na SPD.
Ali evo već se počelo kopati i tražiti skandale Schulza.
Ali inače po izjavama do sada pravi odličan dojam. Čak priznaje već greške Schrödera koje se mora izpraviti i to on želi.

Da je ostao Gabriel bi 100% Merkelica pobjedila ako ne bi bilo još par teroristički napada.

Još uvijek smatram da će biti usko i da će Merkel imati 1-3% više. Efekat novog je u SPD u uvijek bio kratak. Ali još ima 6 Mjeseci.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 26.02.2017., 09:01   #3812
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
@thortwins
Steinmeier nije htijo.
Gabriel nebi uspio
I vidiš čim je SPD ubacio novog kandidata protestni birači prelaze sa Afd na SPD.
Ali evo već se počelo kopati i tražiti skandale Schulza.
Ali inače po izjavama do sada pravi odličan dojam. Čak priznaje već greške Schrödera koje se mora izpraviti i to on želi.

Da je ostao Gabriel bi 100% Merkelica pobjedila ako ne bi bilo još par teroristički napada.

Još uvijek smatram da će biti usko i da će Merkel imati 1-3% više. Efekat novog je u SPD u uvijek bio kratak. Ali još ima 6 Mjeseci.
Već sam dao svoje mišljenje da će ovaj put od ključnog utjecaja biti izbori u Nizozemskoj i Francuskoj.
To se jednostavno ne može ignorirati.
Wilders je do sada imao 12 zastupnika, sada bi po anketama trebao dobiti oko 40 (plus minus 5) zastupnika od 150. To je povećanje za više od tri puta. Posve dovoljno da kao najjača stranka blokira slabu koalicijsku vladu.
O Franciskoj i LePen da ne pričamo.

Ako oni ostvare pobjede, u Njemačkoj će se otvoriti potpuno nov pogled na EU i ulogu Njemačke.
Čak i da Wilders dobije samo 30 zastupnika, to bi bio šok za EU. A i da Marine izgubi ali dobije 45+ % na izborima, opet bi bio siguran šok za ostatak Europe. Čak i takvi relativni "neuspjesi" bi promijenili kurs i prioritete tih država. A time i EU.
thortwins is offline  
Old 26.02.2017., 18:51   #3813
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Plaćamo precijenjeonom vrijednošću kune u odnosu na euro.

Berlusconi je kao i druge države zaduživao Italiju jer osim novca nije mogao ponuditi ništa drugo kako bi se za njega glasalo. Međutim kad je rekao da Italija treba napustiti euro, morao je odstupiti. Nisu ga dotukli svi njegovi skandali, ali ova izjava je.
berluska je otisao kako bi napravio prostor "tehnickoj vladi"...
u italiji je " sex skandal" idealan nacin za rusenje premijera...
katolicka zemlja...
da mu nisu muammar i vladimir bili veliki prijatelji te da nije za husseina
izjavio da ima preplanulu put,mozda ne bi bilo skandala...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 26.02.2017., 22:26   #3814
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Plaćamo precijenjeonom vrijednošću kune u odnosu na euro.

Berlusconi je kao i druge države zaduživao Italiju jer osim novca nije mogao ponuditi ništa drugo kako bi se za njega glasalo. Međutim kad je rekao da Italija treba napustiti euro, morao je odstupiti. Nisu ga dotukli svi njegovi skandali, ali ova izjava je.
Pa tko je kriv za precijenjenu vrijednost kune?
Gruzija is offline  
Old 27.02.2017., 07:43   #3815
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
Pa tko je kriv za precijenjenu vrijednost kune?
Pa njemačka, za iskra1 kada joj se doma pokvari Samsung TV je kriva Njemačka, jer ima u uputama isto par stranica njemačkom.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 27.02.2017., 09:31   #3816
Quote:
Gruzija kaže: Pogledaj post
Pa tko je kriv za precijenjenu vrijednost kune?
Naša vlast koja je uzimala kredite u eurima i zaduživala zemlju, naravno.

Zbog građana koji su mogli dobiti kredite samo u eurima ili švicarcima se ne spušta tečaj kune jer bi izbila pobuna. Za švicarc su nešto poduzeli jer nas Švicarska ne pritišće ni na koji način, dok se kredite u eurima ne može pretvoriti u kredite u kunama.

Vujčić je nedavo predložio deprecijaciju kune, ali su odmah graknule udruge građana koji imaju kredite u eurima. I tako mi ostajemo i dalje tu gdje jesmo, iako nam preciijenjena kuna uništava i poljoprivredu i ono što je ostalo od industrije, ali to je već priča o Hrvatskoj, ne o Njemačkoj.

Zadnje uređivanje iskra01 : 27.02.2017. at 09:55.
iskra01 is offline  
Old 02.03.2017., 07:13   #3817
Ali osobe sa kreditima nisu znali da su ih uzeli u drugoj valuti? I da uz niže kamate imaju rizik tečaja. Pa sa neke strane ništa drugačije nego kupnja dionica ili čak sportske oklade. Neće me država ni spasiti ako se kladim na hrvatsku i trener ne postavi Modrića, ili?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 09.03.2017., 23:54   #3818
Opet napad u Njemačkoj:

http://www.novilist.hr/Vijesti/Svije...-5-ozlijedenih

Il opet neka "alternativna činjenica" iz Trumpova tabora
sunshinestar is offline  
Received Infraction
Old 10.03.2017., 00:27   #3819
Svakako zanimljivo opet razne vijesti koje kruže.
Jedan počinitelj ali u nekim piše da je policija uhvatila jednu osobe, neke o dvi ,i čak tri osobe pise na jednom portalu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 10.03.2017., 00:34   #3820
Zivim 5 min. od glavnog kolodvora u Düsseldorfu. Sav zeljeznicki promet zatvoren. Sve je puno policije. Navodno se trazi pomagac.
ovi_jedan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.